Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1375 - Ronov


Popis

Hrad 11 kilometrů jihozápadně od České Lípy nedaleko obce Blíževedly.

Mapa

Navštívil jsem Ronov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Víno dárky čaje, 1. máje 5, Úštěk
Toto místo prodává také turistickou známku
Vísecká rychta Kravaře
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Mírové náměstí 47, Úštěk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Galerie U brány, Úštěk
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Úštěcká 53, Kravaře
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°37'13.27"N 14°24'52.4"E
Hodnocení:
2.926
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1375 - Ronov


04.09.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
08.07.2021 - dostupná bez problému
13.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Ronov
Jako výchozí trasu ze tří možných jsme si vybrali tu, která začíná u vlakové stanice Kravaře. Když jsme k večeru vycházeli, začalo pršet. Cestou se déšť změnil v liják a bouřku, a jelikož první část cesty vede poli a loukou (kde byla tráva místy ke kolenům), byli jsme za chvíli celí mokří. Poté stezka ústí do lesa, kde je terén přívětivější, až později se začne zase strmě stoupat. Poslední úsek cesty vede po kamenitém svahu porostlém snad veškerou vegetací, kterou si dovedete přestavit- tráva, maliny, kopřivy, bodláky, lopuchy... do toho množství otravného bodavého hmyzu. Alespoň nahoře konečně přestalo pršet. Výhled nebyl skrz bouřkové mraky, mlhu a opar nikterak valný. Samotný ronov je bohužel ze dvou třetin zarostlý kopřivami a bůhvíčím ještě, takže všechna zákoutí zříceniny jsme se ani nepokoušeli prozkoumat. Škoda, že se o přístupovou cestu a hrad někdo více nestará, možná na jaře je to lepší, ale v době vegetačního růstu je to dosti mizerné. Dolů jsme dorazili totálně promočení. Kdo z vás se na Ronov chystáte, vyzbrojte se repelenty a mačetou a určitě si vyberte den, kdy nebude mokro nebo pršet. TZ jsme zakoupili již ráno v IC Úštěk.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
13.9.2020
TZ dostupná v IC Kravaře.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Kravaře. Kopec úžasný a hrad už něco pamatuje.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Dnes jsem tam byl a nahoře je moc pěkně až jsme tu chtěli zůstat přes noc ale určitě se sem vrátíme
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Je bez problémů k dispozici na všech prodejních místech v Úštěku. Nelekejte se, turisté, nemusíte pro ni jezdit do Rýmařova... ;-)
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Ronov
Známka zakoupena v Informačním centru a Muzeum TZ, Opavská 1357/74, Rýmařov.
 
Rostislav Postl
Rostislav Postl
Dostupná
v roubence v nedalekých Kravařích
 
David
TZ
Známka zakoupena 2.4. v Galerii U brány. Měli zde i známky No. 446, No. 1295, No. 403.
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
TZ
V infocentru TZ dostatek vč. TZ č. 1603.
 
Zero
TZ mají na IC v Úštěku, na IC v Kravařích i na Vísecké rychtě. Z hradu je krásný rozhled.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v rychtě v Kravařích. V dnešním vedru byl výstup na infarkt a hmyzu, co si libuje na zpocených tělech, v lese opravdu dost. Výhled ale nádherný a zbylo i hodně z hradu, je totiý příliš daleko, než aby si kamení někdo odnášel.
 
Militom
TZ jsem zakoupila ve Vísecké Rychtě v Kravařích, která spadá do správy Vlastivědného muzea v České Lípě, kde tuto TZ neprodávají a ani o tom nic neví.Takže informace, že se dá zakoupit v muzeu v ČL, je milná.Na infu v Úštěku jich také mají dostatek.
 
Adam Slezák
TZ koupena v infocentru úštěk. Na Ronově jsem byl před lety, ale letos se tam určitě podíváme.
 
jirkacek
dodatek
Ke svému příspěvku přidám informaci , že kdo chce vidět fotky , popis jak se na hrad dostat a další informace , ať klikne na www.turistika.cz , najde uživatele jirkacek a jeho cestopisy. Dozvíte se víc.
 
Komár
známka je i v Kravařích
zakoupili jsme ji ve Vísecké rychtě. Jinak takový vedro na bílou sobotu, to nepamatuju :o)) Naštěstí toho hmyzu ještě tolik nebylo.
 
Jenda
Pěkný výlet
Jako malé dítko mě táta brával na zřiceninu celkem často, tehdy jsem to moc neocenil (je to fakt krpál) teda snad až když jsem byl na hoře, na hradbách. Lepší výhled jsem dlouho neviděl. Za jasného počasí je vidět i Praha. Teď jedu na chalupu na dovolenou a svoje děti tam určitě vezmu. Jen trochu dám pozor na ten hmyz (u Ronova je velkej jako - prostě velkej) Všem doporučuji (ale ne tenhle týden, aby tam nebyly stlačky)
 
jirkacek
Známka Ronov
Ještě dodám ke svému příspěvku, že známka zakoupena v galerii ,,U Brány v Úštěku " u kouzelné babičky.....a měli ji i ve Vísecké rychtě v Kravařích....v neděli 29.6.08.
 
jirkacek
Vyhlídka na hradě Ronov
Dne 29.6.2008 jsme vyšplhali na zříceninu hradu Ronov. Nejprve jsme jeli z Kravař z Vísecké rychty směrem na nádráží ČD a před kolejema u sloupu elektrického vedení zabočili doprava a cestičkou přes koleje a nějaký domek jsme šli dál po poli. Cesta mírně stoupala nahoru až k lesu. Zde jsme došli na rozcestník, ukazující doprava na hrad - 800 m. Hmyzu přibývalo, až jeden nezbedník přistál synkovi v oku. Nicméně lesní cesta a poté i pěšina neomylně směřovala k hradu ....stoupání se zvyšuje, jsme pod hradem....na vrchol kopce ovšem zbývala nejprudší pasáž...místy jsme lezli i po čtyřech.....hrad nás uvítal několika zdmi , pár jednoduchých laviček pro potřebný odpočinek nás potěšilo. Prolezli jsme co se na hradě dalo, pokochali se vyhlídkou ...no a zase dolů....lezení vzhůru nám připadalo podobné jako na Starém Bernštejně......Nicméně najdete tu božský klid a nádherný výhled ...a to za ten výšlap a mraky hmyzu v lese stojí......a vo tom to je.....
 
Keži
TZ Ronov
TZ zakoupena ve Vísecké rychtě v Kravařích spolu s tz 169.
 
Petula
Na hrad jsem se vyšplhala za březnového dne a ač počasí moc nepřálo, z hradu byl úžasný výhled do okolí. Doporučuji všem.
 
Keži
Ronov
Hrad i v zimě volně přístupný,krásná procházka údolím!Placka v SO odpoledne dostupná v galerii U brány.Velmi příjemná paní hned vypráví o všem z okolí,tipnul bych jí přes 80.let.Ve svých 44 jí závidím její vitalitu-gratuluji.V prodeji ještě další dvě TZ:403-Úštěk a 446-Helfenburk a spousta pohledů a jiných tur.průvodců a zajímavostí.
 
Kolodějská smečka
Známku jsme bez problému získali v Galerii U brány v Úštěku, kde jsou velmi ochotní a pořádají pěkné výstavy
 
Keži
Zřícenina hradu Ronova
Dle doporučení Vládi jsem tak učinil a měl pravdu-velmi hezký výlet!Akorát počasí jsem už měl lepší i když se sluníčko schovalo za mraky.Placka dostupná bez problémů v Galerii pod branou,avšak v SO a NE pouze od 13-17 hodin.OÚ Úštěk a Infocentrum Úštěk jsou o víkendu zavřené!!!Vgalerii je super ochotná 74 letá bývalá učitelka pí.Libuše NOVOTNÁ,která vám ochotně se vším poradí a dá tipy na výlety v okolí.Moc bych jí chtěl touto cestou poděkovat a přeji jí ještě dlouhá léta.Takových lidí je bohužel v dnešní uspěchané době čím dál méně.
 
Vláďa
Zimní výšlap
Tak jsem si myslel, že když je březen, že už bude i jaro. Omyl. Ronov byl dnes přikryt bílou peřinou a výstup, natož pak sestup z něj nebyla žádná sranda. TZ v pohodě k dostání v galerii v Úštěku, kterou doporučuji jako začátek výletu. Ochotná a usměvavá paní Vás bude informovat o všem v okolí a mě na cestu ještě přidala zdarma mapu okolí Úštěka. Kdo půjde na Ronov z Úštěka po červené tur. značce může navštívit i zříceninu hradu Hřídelík na kterou po cestě narazí.
 
Eva
Známku jsem získala v pohodě v Galerii U brány. Měli jich tam dostatek a paní byla velmi ochotná.
 
Ivan
Dnes jsem mluvil telefonicky s informovanou paní z IC v knihovně v Úštěku, která zná i galerii U brány a ta mi sdělila, že známky zatím nejsou ani na jednom místě (Úštěk a Helfenburk ano!), Rýmařov jim je posílá, takže by měly být k dispozici asi ve středu příští týden.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek