Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1007 - Rotštejn


Popis

Zřícenina středověkého hradu v Klokočkých skalách, v Českém ráji, severovýchodně od Turnova. Od roku 2001 díky záchranným a konzervačním pracem přístupný veřejnosti.

Mapa

Navštívil jsem Rotštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Rotštejn
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°35'39.74"N 15°13'27.31"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1007 - Rotštejn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1007 - Rotštejn


02.09.2023 - dostupná bez problému
14.08.2022 - dostupná bez problému
04.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
tři návštěvy
Hrad Rotštejn se stal našim strašákem. Pokud se ptáte proč, tak vězte, že v srpnu 2007 jsme na hrad přišli poprvé. Bylo pět hodin odpoledne a hradní brána se zrovna zavřela. Smůla. Prošli jsme si tedy alespoň Klokočské průchody. V srpnu 2008 jsme na hrad jeli podruhé. Pršelo a hrad byl zavřený, protože skály jsou kluzké a turisté je narušují. Zase smůla. Jaká tedy krása, když jsme v červenci 2012 přišli na hrad, v pokladně přispěli dobrovolným vstupným do kasičky a mohli si jej projít. Zřejmě jsme přispěli více než ostatní, protože se nás paní ujala a pověděla nám krátkou, ale zajímavou historii hradu. Pobavilo nás, když se u pokladny objevil větší počet turistů a pokladní je prohlásila za skupinu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jim zároveň neřekla, že v takových případech se ruší dobrovolné vstupné a návštěvník je povinen zaplatit !!! Nepamatuji se kolik to bylo, ale pochopitelně nebyli jsme na Karlštejně, takže to nebylo moc. Zato si pamatuji jak starší pán stojící již na plošině u pokladny otevřel překvapením ústa a v hloučku za ním to zahučelo. O čtyři roky později jsme kolem hradu pouze prošli, jelikož jsme věděli, že v květnu bývá otevřen pouze o víkendech a za skalní věží Orlí hnízdo naše třetí procházka Klokočskými průchody skončila....
 
Václav Toth
Václav Toth
Tz
Známka zakoupena na pokladně hradu. Pozor při placení větším obnosem páč pokladní má zřejmě problém s počítáním. Samotný hrad v pohodě krásný výhled do Českého ráje.
 
Lukáš Fiala
Lukáš Fiala
TZ
Na hradě
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
tz
TZ v krámku pod hradem, společně s TZ1197,1979 a výročkou 40 let pohádky S čerty nejsou žerty 1984-2024
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z poměrně ukryté pokladny hradu.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Bez problému na hradě u pěkné slečny :) Při návštěvě pozor na počasí - při dešti zavřeno.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 10. 2008
Turistickou známku jsme sehnali v občerstvení Pod Hradem.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
moc hezká zřícenina s krásným výhledem. Byli jsme zde před dvaceti lety a tehdy byla čerstvě zavřena z důvodu rekonstrukce a musím tedy pochválit, že rekonstrukce se opravdu povedla
 
FCB
Známku
jsem koupil přímo na hradu. Zřícenina se mi hodně líbila, prohlídka sice bez průvodce, ale pan kastelán nám s ochotou odpověděl na všechny naše otázky. Navíc je odtud i krásný výhled do okolí.
Návštěvu rozhodně doporučuji!!!
 
wenzel
Rotštejn
Pěkná uřícenina skalního hradu, díky žebříkům a můstkům se dá vystoupat až do horních pater, odkud je nádherný rozhled na Český ráj. V době naší návštěvy se na hradě daly ochutnat tradiční staré pokrmy, žitný chléb na 4 způsoby, je zde také ukázka tvorby ze slámy nebo záhonek s bylinkama. TZ Rotštejna spolu s několika dalšími z okolí mají u pokladny. Je zde také velký výběr razítek do vandrbuchu.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Jelikož se s "hradními pány" známe pracovně již delší dobu, rádi jsme se za nimi jeli podívat přímo na hrad a splnili tak slib, že nejen oni k nám, ale také my za nimi...
Takže jsme konečně na vlastní oči viděli, proč "svůj" hrad tolik milují a rádi o něm mluví - opravdu je to moc krásné místo, kousek od Rotštejna je skalní věž, kterou můžete znát z filmové pohádky S čerty nejsou žerty.
Kousek dále na druhou stranu je možnost nádherné procházky Klokočskými průchody, nedaleko najdete i rozhlednu na Dubecku a jeskyni Postojnou... a další krásná místa, byť "neznámková" - ale na výlety přece čověk nejezdí jen kvůli známkám... ;)
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena v pokladně hradu. Paní kastelánka je velmi ochotná a příjemná. Hrad jako takový rozhodně stojí za zhlédnutí. Mají zde i TZ 1197, 1209 a 1979.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Rotštejn
Známka dostupná v pokladně hradu. Paní pokladní velmi ochotná, i když už byla uzavírací hodina prohlídky.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ.
Zřícenina udržovaná dobrovolníky, kteří zpěvem provádí výklad o hradu. Příjemný zážitek. T.Známek (1007,1197,1209,1979)dostatek .
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
TZ
Turistické známky jsou vyprodány, možná prý v úterý :-)Jinak hrad super a průvodci skvělí.
 
LukasZ
LukasZ
Více známek
Na Rotštejně seženete známky č. 1007 (Rotštejn), č. 1197 (Klokočské průchody), č. 1209 (Dubecko) a č.1979 (Jeskyně Postojná).
Hradní zřícenina je pěkná a paní kastelánka fajnová.
 
Milan Urban
Milan Urban
Hrad
Počasí přálo, vyhlídka krásná a průvodci ochotně vyprávěli. TZ dostatek. Pod hradem pěkné občerstvení.
 
Renda
Zrovna když jsme přišli na hrad tak pršelo. Prohlídka se nekonala,ale známku nám prodali.
 
letos
dopoledne spadlo pár kapek a tak se rozhodli,že dnes prší a hrad zavřeli.Bylo nás tam hodně, co byli jiného názoru.
 
Kanar.21
Borec nás jako první turisty (v 8 ráno) na velikonoční provedl a zajímavě povykládal, ochotně prodal i známku a vizitky, dal razítka, ukázal i cestu Klokočskými průchody, rozhodně doporučujeme projít !!!
 
Libor
21.08.2011 - TZ přímo na hradě od tamních nadšenců, vstupné dobrovolné. Parkoviště hned pod hradem - doporučuji však krásnou cestu od Klokočských průchodů po hřebeni na Rotštejn.
 
vláďa
Dnes hrad otevřen, i když oficiálně zahajují sezónu až 16. dubna. Známek měli dostatek.
 
Fire 150
Na Rotštejně jsme byli 8. května. Pod hradem u parkoviště mají PET lahve s vodou a prosbou o donesení na hrad (odměnou je otisknutí razítka :). Turistickou známku bohužel neměli, ale kupodivu nabízeli TZ Rozhledna Dubecko!!! ???
 
lenzik
Rotštějn jsme navštívili v neděli okolo 13,30 hod, ale známku už půl roku bohužel nemají. Vstupné dobrovolné:)
 
Míša
K Rotštejnu se dá skoro dojet autem - při cestě ze Semil do Turnova odbočíme za hotelem Na Špici v prudké zatáčce doprava a dojedeme až na parkoviště pod Rotštejnem. Pokud se pokračuje po cestě dál, dojede se ke Klokočským průchodům.
 
Petr&Naďa
Krásná zřícenina, vynikající rozhled do okolí a hrozně milí průvodci. Vážně to stojí za návštěvu. Mě uchvátila ta ve skále hloubená studna. Fakt paráda. Občerstvení pod hradem je příjemné, takové domácí, rodinné. Milá paní a ceny lidové. Vřele doporučuji.
 
Béďa
Po doputování po spoustě kilometrů v neděli v 15,30 hod. odpoledne, jsem mohl na zamčených dveřích si přečíst, že zavírají v 16,00 hodin. Že by jim šli špatně hodiny ?Kdyžtak si opravte otvírací dobu a nebo neblněte lidi.
 
Toom
Dnes TZ nemají ale sympatické slečny slíbily že pro ně zajedou...:-)
 
Katka
Nádherný výhled na okolní krajinu. Na Rotštejně se dá také zakoupit známka rozhledny Dubecko.
 
verovjan
29. 5. TZ v prodeji. Pravda, měli jsem předem domluvenou prohlídku
 
Pinďa
TZ právě doprodány
Hrad Rotštejn s nejbližším okolím udržuje občanské sdružení, jehož základem jsou především trempové. Protože v sobotu 26.4. se na jedné z akcí sešlo větší množství lidí, byly vykoupeny všechny TZ. S další várkou se počítá prý koncem května, nebo v průběhu června. Určitě se tam ještě několikrát vrátím, tak že je mě celkem jedno, že mě TZ utekla o den. Je to jedno z mnoha míst v českém ráji, kde kdybych za každou noc, kterou jsem zde spal měl dostat panáka, nevyšel bych z lihu několik dní. Pokud se pamatuji, tak poprvé jsem tady spal v červenci roku 1968 na putovním pionýrském táboře.
 
Jiří Burda
dne 31.8. hrad uzavřen, budeme se muset zastavit ještě jednou :-(
 
Michal Pech
Na Rotštejně měli pouze turistickou známku Dubecko. Klokočské průchody už byliív hostinci v Klokočí běžně k dostání. Na Rotštejně byla nějaká speciální "akce" Šermířské loučení s létem. Nebylo možné si hrad prohlédnout jen tak, ale museli jsme absolvovat jakýsi historicky-zábavní program......:-) Hrad překrásný. Výhledy na Kozákov a Trosky....
 
Tessa
Známky na Rotštejně
Kromě známky 1007 Rotštejn mají ještě stále TZ 1209 Dubecko (rozhledna), která je zatím stále zavřená z důvodu poničení vysílače. TZ 1197 Klokočské průchody už nejsou k dostání ani v hostinci v obci Klokočí, ani na Rotštejně, ale snad časem zase budou....
 
Tessa
Hrad
Na hradě měli známku bez problému, hrad je moc pěkně upravený, pokladna je až dost vysoko v hradu, takže i bez prohlídky je možné ze zříceniny hodně vidět, paní v pokladně byla moc milá a co oceňuji nejvíc - pro získání této známky, jako jedné z mála, je třeba dojít (vylézt) až přímo na známkové místo. Většinu ostatních známek lze získat i někde poblíž památky/zajímavosti, jako "pod hradem", "pod rozhlednou" apod., což svádí (alespoň naši línou rodinu) dojít do hospody, koupit známku a šmytec.....
 
Markéta
Krásný výhled,supr počasí,fajn lidé co víc si přát....TZ dostatek,měli i Rozhlednu Dubecko a Klokočské průchody
 
Andilek@Prazdroj
Nemůžeme nic jiného než potvrdit předchozí slova. Je to opravdu kouzelné místo a přispět na jeho udržování se určitě vyplatí. Tak neváhejte!Přikládáme otevírací dobu:duben, květen, září - víkendy + svátkySO - 10 - 17 hodNE - 10 - 16 hodorganizované skupiny se mohou na telefonním čísle 721 195 471 dohodnout i na jiném termínu1.6. - 31.8. PO - SO 10 - 17 hod ; NE 10 - 16 hodPlus dodatek: V případě chladného či deštivého počasí je hrad uzavřen z bezpečnostních důvodů, abyste nevážili zbytečně cestu.
 
Iveta
Vylet
Opravdu hezke a zajimave misto na prazdninovy vylet. Stale maji tri znamky-1197, 1007, 1209. Opravdu mili a nadseni lide pro tuto vec. Vstupne je dobrovolne tak je navstivte a podporte. Stoji to ta zhlednuti.
 
Fat Hippo
Prázdniny
Potvrzuji předchozí příspěvek . Parta nadšenců funguje stále bezva - viz jejich web . Držím palce do budoucna . Lovu zdar a zdrávi došli !
 
Z.K.
Ochotní lidé
Dnes jsme naštívili hrad Rošteln .velmi milí lidé měli dokonce tři známky Klokočké průchody,Rotštejn a
rozhlednu Dubecko. Dík
 
Jana a Ríša
Krásné místo
Opravdu krásné místo, první sníh, schody se klouzaly trochu víc, nikde nikdo. Určitě doporučujeme. My se sem
vrátime až bude otevřeno v létě, abychom si užili i ty kramářské písně.
 
jeník
Opravdu skvělé místo i skvělí lidé, kteří se o hrad starají. Spolu s Klokočskými průchody je to výlet, který
vřele doporučuji. Obě známky -Rotštejn, Klokočské průchody- jsou k dostání na hradě.
 
J&D
Opravdu zlaté místo - ani ne tak kvůli samotnému hradu (i když i ten je zajímavý), ale především kvůli lidem.
Když budete mít štěstí, tak Vám zazpívají i kramářskou píseň o historii hradu. Z horního ochozu je krásný
výhled na Trosky a Hrubou Skálu.K příspěvku Vacice z 4.7. - opravdu nevím, co je složitého na hledání
hradu - je přímo na žluté tur. značce v Klokočských skalách, cca 1km od Klokočských průchodů (TZ 1197), od
Kozákova pak také po žluté, cca 4km. Hrad je poměrně rozlehlý a především dobře označený, takže minout ho
nemůžete. Je na všech mapách a značen je i na rozcestnících.
 
Vacice
Pozor! Hrad se dá jen težko najít! Podívejte se na t. mapu na kopci kozákov . mimochodem T.Z. na kozákove 164
No. jestli se nepletu a pak doporučuji Tou cestou kterou k hradu příjdete tak tak ybežte zpet ! Zdlouhavé!
Jinak hrad je užasný jako hrad sion 545 no.! Dioporučuji oba!!! :)
 
Honza Pásler
Lidé, kteří veřejnosti zpřístupňují zříceninu, to dělají z vlastního zájmu, ve svém volném čase a za peníze,
které si sami seženou. A daří se jim. Návštěvu můžu vřele doporučit.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek