Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1744 - Rozhledna Bára na Čertově skalce


Popis

Rozhledna Bára byla slavnostně otevřena 21.6.2008. Po 5 dnech se nad krajem přehnalo silné tornádo a novou rozhlednu nenávratně poškodilo. Za 14 měsíců byla rozhledna obnovena a je opět přístupná veřejnosti.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Bára na Čertově skalce

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Bára, obslužný domek u rozhledny, Podhůra
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Resselovo náměstí 1, Chrudim
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, T. G. Masaryka 36, Slatiňany
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Chrudim
Poloha:
49°54'59"N 15°46'51"E
Hodnocení:
2.814
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1744 - Rozhledna Bára na Čertově skalce


23.04.2022 - dostupná bez problému
02.10.2021 - dostupná bez problému
21.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Chrudimi.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Koupena v IC, dostupná ale i ve stánku z občerstvením. Rozhledna zajímavá, ale nahoru se vejde jen pár lidí. V letní sezóně je dost pravděpodobné, že budete čekat, než se to nahoře prostřídá
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
výhled
Zajímavá rozhledna, výhled do širokého okolí a jako bonus máte dokonalý přehled o dění na městské skládce, která je přímo pod rozhlednou :-)
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Třesení
Nádherný výhled, to ano. Ale třese se, když lezete nahoru i když lezete dolů a když stojíte na vyhlídkové plošině, tak jsou cítit záchvěvy také.
Ale vylézt se tam musí!!!
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Kde koupit
Známka dnes zakoupena v IC Slatiňany, v kiosku u rozhledny ji mají také, plný stojánek.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Bára
K rozhledně doporučuji krásnou procházku lesem od Švýcárny přes Kočičí hrádek,moc pěkné. Schody na rozhlednu se trochu houpou tak to byl taky zážitek,ale výhled byl pěkný. TZ zakoupena ve Švýcárně.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Bára
Známek dostatek v kiosku u rozhledny, mají ji i v muzeu Švýcárna.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
V IC v Chrudimi známku maji.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
rozhledna Bára
TZ zakoupena již na Švýcárně. Viditelnost dobrá. Pravda, schody se ze začátku trošku hýbou, ale dá se to.
 
Jiří Mach
Jiří Mach
TZ
Včera jsme navštívili rozhlednu, viditelnost velice dobrá, ale dohled až do Prahy teda opravdu není. Jinak moc hezký výlet :)
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
se dá koupit i v Interaktivním muzeu starokladrubského koně, TZ č. 1924.

Otevírací doba
ÚT - NE 10:00 - 12:30 13:00 - 17:00
 
Jakub Vlach
Jakub Vlach
Jakub Vlach
TZ se dá zakoupit i v IC ve Slatiňanech, nemusíte tak vážit cestu až do Chrudimi. Na samoobslužný domek nespoléhejte, za horšího počasí a ve všední dny bývá zavřený. Okolí je to moc pěkné a evropské fondy se zde "roztočily".
 
Míša a Honza Laškovi
Míša a Honza Laškovi
Krásný výhled
Tuto rozhlednu jsme navštívili včera při procházce kolem Slatiňan. Bohužel byl opar, tak viditelnost nebyla moc dobrá. Ale místo hezké
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
výhled pěknej, stavba zajímavá, ale pokud vám není dobře z výšek jako mě, tak to třesoucí se schodiště a nepříliš prostoru na vrcholu, vám moc radost neudělá :D tz zakoupeno v ic chrudim
 
Pivoš
Na ten obslužný domek radím moc nespoléhat, 9.5.2013 tam kolem poledne taky nikdo nebyl. TZ je k dostání bez problému v IC v Chrudimi.
 
Libor
08.07.2012 - TZ bez problémů u pěkné, netradiční a trochu třesoucí se (když lezete nahoru) rozhledny. Hend u rozhledny lanové centrum i pro děti, parkoviště cca. 300 m.
 
HonzaB
Výlet na Báru velmi doporučuju. Nachází se v areálu Rekreační lesy Podhůra, kde lze strávit klidně celý den. Kromě rozhledny je určitě super blízké lanové centrum. Protože mám malé děti, tak jsem velmi ocenil, že je zde část určená pro děti od 3 let (8 překážek o délce 50,5m). Líbilo se mi na tom, že děti museli mít na sobě normálně helmu a lanový úvazek, tak se přitom lezení cítili náležitě důležitě. Sice jsem tomu původně nechtěl ze začátku věřit, ale lezení zvládla v pohodě i moje čtyřletá dcera, takže vážně doporučuju. Hned u rozhledny je i menší dětské hřiště a nedaleko odsud (cca 2,5km) další lákadlo pro děti - Kočičí hrádek. Takže pokud bydlíte někde poblíž a máte menší děti, tak sem určitě zajeďte. Jinak TZ v pohodě k dispozici v obslužném domku u rozhledny.
 
Zdena
Známku také koupíte v IC ve Slatiňanech
 
Zero
Moc hezká rozhledna, pěkné okolí i přilehlý lanový park, ale umístění známky poněkud nešťastné. V pátek 29.10. jsem se pro jistotu zeptal v IC Slatiňany, zda na rozhledně někdo bude. Paní byla tak hodná, že mi zavolala na správu rozhledny a dle zjištěné informace mi sdělila, že obslužný domek bude v sobotu od 10:00 v provozu. (podle oficiální otevíračky)V sobotu jsem již před desátou netrpělivě popocházel okolo rozhledny, ale když se do půl jedenácté nikdo z obsluhy nedostavil, rozhodl jsem se, že si zkusím na správu zavolat, aybch tjistil, jestli vůbec někdo dojde. Dovolal jsem se ihned a prvně se mne snažili přesvědčit, že už je tam normálně otevřeno, když jsem jim sdělil, že už tam tři čtvrtě hodiny jsem a čekám, tak mi bylo sděleno, že tam někdo bude od dvanácti. Vydal jsem se tedy na Barborku a rozhodnul se, že na Báře se stavím znovu, cestou zpátky. Tak se také stalo, ale pán v obsluze (tentokrát již otevřené) mi sdělil, že známky jsou vyprodané a nemá význam je objednávat, když už končí sezóna. (asi aby se do jara nezkazily)Podle mého soudu by tedy bylo vhodné umístit TZ i do IC Slatiňany, nebo IC Chrudim, když už je rozhledna celoročně volně přístupná.
 
alex
Bára
Vstup zdarma, výhled zaručený:-)..Parking cca 500 metrů..
 
michal jakouš
vhodné místo i pro děti je zde lanový park pro malé i velké děti,lezecká stěna.z rozhledny krásný výhled na chrudim,pardubice,kunětickou horu.na proti rozhledně občerstvení s vynikající točenou limo.doporučuji po lesní stezce cca 1,5 km dojít ke kočičímu hrádku je zde hrad ve zmenšené podobě a děti se zde krásně vyblbnou.cestou zpět navštivte venkovní tělocvičnu a protáhněte tělo.rozhledna i parking zdarma
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek