Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1746 - Rozhledna Božka - Přáslavice


Popis

Rozhledna Božka byla otevřena v říjnu 2009, je zděná, 21 m vysoká, má 82 schodů a nachází se ve sportovním areálu.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Božka - Přáslavice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Rozhledna Přáslavice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Obecní úřad, Přáslavice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°35'6"N 17°23'15"E
Hodnocení:
2.632
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1746 - Rozhledna Božka - Přáslavice


06.06.2021 - dostupná bez problému
06.09.2020 - dostupná bez problému
29.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Dana Kudělková
Dana Kudělková
Rozhledna
Od 1.3.2022 UZAVŘENA z důvodu opravy schodiště
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Vstup
Známka zakoupena u opravdu milého správce za neuvěřitelných 25Kč... Vstup na rozhlednu je zdarma.
 
Sekaninová Karolína
Rozhledna
Rozhledna byla dnes kupodivu otevřená a známka koupena za 25,- Kč u příjemného pana správce
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
Příjemný zprávce a TZ 1746 za 25,-Kč
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Známka zakoupena
u ochotného správce hřiště.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
zavřená rozhledna
zdravím, rozhledna je otevřená ve všední dny až od 14:00 a o víkendu s sv od 12:00, prý se zde dají koupit i TZ a jiné upomínkové předměty. Já měl smůlu, že jsem tu byl dopoledne, ale vše je k dostání na místním obecním úřadě. Takže známku mám.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Rozhledna Božka
Rozhlednu jsem navštívil po trase zdolávání cílů Vrchařské koruny oderska. Známka zakoupena v rozhledně, cena 25,- Kč. Ochotná a příjemná paní. Pěkný výhled, vydařilo se slunečné odpoledne.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Na OÚ za 25
Známka zakoupena na OÚ za 25 Kč. Rozhledna otevřena o víkendech od 14 hodin, ve všední dny od 16 hodin. Zavíračka rozhledny se asi shoduje se zavírací dobou restaurace, která je součástí rozhledny.
 
Pavel
Tz
Místo jsem navštívil v dopoledních hodinách a přesto, že rozhledna byla zavřená, pán upravující hřiště nás s popisem co uvidíme pustil nahoru, poté přidal info o zajímavostech v okolí. K suvenýrům přístup neměl, ale známku jsem za 25 Kč koupil na Obecním úřadě
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Tz
Pěkná rozhledna s daleklohledem "zdarma".Známka stále za 25 Kč, na OÚ ochotní a přívětiví pracovních a totéž platí o správci , u kterého je možné známky také zakoupit.
 
ALEŠ TOMICA
ALEŠ TOMICA
Rozhledna
Sláva !!!
Na třetí pokus konečně úspěch ale asi jen díky hasičským závodům které tu zrovna probíhaly (30.4.).
Pěkné počasí a pěkný výhled.
Známka dostupná.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena od správce za 25,- Kč, mají spoustu dalších suvenýrů, jejichž ceník je pověšený nalevo od vstupu na rozhlednu. Rozhledna je přístupná zdarma a výhled na blízké okolí stojí za zdolání těch pár schodů.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Rozhledna Božka
Známka zakoupena v hospodě u rozhledny.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
PELTA VEN !!!
TZ zakoupena na OÚ, bez potíží. Při návštěvě místa v 11 hod zavřeno, ale klíče měla k zapůjčení zdejší žena z personálu občerstvení. Po obědě na místě bývá správce. Trochu zvláštní rozhledna s VIP fotbalovou tribunou. Myslím že je spousta zajímavějších míst, které marně na TZ čekají, ale budiž - je to taková rarita. Ke cti slouží upravenost prostředí.
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
8.2.2014
I když jsme TZ koupili již ve Velké Bystřici, TZ mají i v hospodě u rozhledny Božka + razítko do vandrbuchu.
 
Jiří Kunášek
Jiří Kunášek
Rozhledna
Z rozhledny je nádherný výhled, byla volně otevřená. Známku mají dole v hospodě i v IC ve Velké Bytřici. Umístění známky chápu, je zde opravdu nádherný výhled, i když není nijak extra vysoká.
 
Lenka
Proč?
Ptám se proč rozhledna , když se na ní nelze dostat. Správce nikde a hospoda otevřena až v 16 hodin. Trochu divný ne.
 
Martin
Hospoda byla zavřená, ale správce byl na místě. Ochotně nám prodal známku za 25 Kč a otevřel rozhlednu. Jinak známka je dostupná i v informačním centru ve Velké Bystřici.
 
Kamil
Známka k dostaní v Restauraci Bumbálka přímo u rozhledny za 25kč.Zde jsou k dostaní i klíče.O víkendu otevřeno od 14h.Nikde se pro klíče jezdit nemusí :)
 
Kanar.21
Rozhledna v neděli kolem poledne zavřená, nikde nikdo, na ježdění kdesi do hospody pro klíče nebyl čas, a i kdyby čas byl tak jsme nebyli nijak nadšeni rozhlednou zvenku. Stojí u fotbalového hřiště, nijak vysoká věž, možná VIP místo pro "papaláše" na kukačku na fotbal, ale já bych rozhodně tomuto místu TZ neudělil. Pro TZ si pošlu do Rýmařova, rozhodně toto místo podruhé nenavštívím.
 
petazavinac
U nás žádný problém
Rozhlednu jsme navštívili v pondělí odpoledne. Pan správce byl zrovna přitomný (natíral na rozhledně zábradlí), známku měl a prodal. A prý známky má i paní dole v hospodě. Jinak to tam funguje tak, že když není správce, klíče od rozhledny vám dají v hospodě. A správce po nás nechtěl ani vstupné, prý je to zdarma. Dole ale mají napsáno vstupné 10 Kč, tak asi jak kdy :-) Tak jsme si u něj koupili alespoň pohled. Jinak rozhledna pěkná, nová. I ten výhled stojí za to. Sice žádná velká výška, ale máte pěkný výhled do okolí.
 
Víťa
To mi hlava nebere
Toto známkové místo je další, kde je podivný systém prodeje, rozhledna i hospoda zavřeny (otevírá v 16 hod.) známky prodává správce (pokud dorazí) a přitom v obci je trafika, která má otevřeno rozhodně častěji, déle a v příhodnější dobu a provozovatelka p.Chumchalová by je ráda prodávala. Ptám se tedy odpovědných v Rýmařově - v čem je problém?
 
MAGDA BARTOŠKOVÁ
MOC PĚKNÁ ROZHLEDNA ,PĚKNĚ OPRAVENÁ ,ALE ZNÁMKA PROBLÉM . Dojela jsem tam na kole asi po 33 km a vracela se bez známky a sklamaná , ale hned v neděli jsem udělala na Sovinci velké nakupování známek co chybí :(
 
Jirka
Proč?
Navštívili jsme dne 26. 3. 2011 rozhlednu Božka v Přáslavicích u Olomouce. Vstup na rozhlednu byl zamčen s odkazem do místního pohostinství o klíč od rozhledny /za 10 Kč/, až potud vše v pořádku, ale zádrhel byl v tom, že TZ je možné získat pouze u správce rozhledny, ale ten je přítomen velmi sporadicky. Hlava mi proto nebere, PROČ? není možné zakoupit TZ v pohostinství, když už nám byl zde zapůjčen klíč od rozhledny i poplatek zaplacen. Proč?
 
jirkacek
Božka
Rozhlednu jsme navštívili dnes za pěkného slunečného počasí. Pěkný výhled na všechny strany , ale pozor na otevírací dobu. Známka zakoupena za 25 kč včetně samolepky přímo na rozhledně, dostali jsme i pěkné razítko. Rozhledna je viditelné i z dálnice Olomou - Ostrava. Pokud přijedete od Olomouce , uprostřed obce se dejte doprava a na další křižovatce ,,V " vlevo. Poté hned nalevo rozhlednu uvidíte.Další informace , fotky a otevírací dobu najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.Vstupné je 10 kč. Tedy vstupné na rozhlednu , příspěvek si prohlédnete zdarma.
 
MLHOŠ
"POHLEDNA"
Dnes jsem navštívil tuto rozhlednu dvakrát ale známku jsem nesehnal.Poprvé kolem 13 hod. - rozhledna uzavřena ale cedulka s informací o otevírací době zároveň s "občerstvením" pod ní (od 16:00) mne ujistila o tom, že si jí budu moci zakoupit na zpáteční cestě. Ale ouha !!! Občerstvení sice otevřeno ale známku prý mají na rozhledně, která je stále uzavřena, ačkoliv pod ní zrovna probíhal místní fotbalový zápas. Předpokládám, že obsluha rozhledny byla zrovna na hřišti!?! Rozhledna je sice nová a pěkná ale co je to platné, když je nedostupná. Alespoň tu známku by mohli mít ještě na dalším místě. "Pohledna" jsem jí nazval proto že na ní musíte pohlížet zespod, protože na ochoz se asi moc lidí nedostalo.Přeji všem dalším návštěvníkům více úspěchů. Já si raději pro známku zajedu na Sovinec.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek