Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 343 - Rozhledna na Háji - Šumperk


Popis

Rozhledna na vrchu nad Šumperkem, ideální vyhlídka na Jeseníky.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Háji - Šumperk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna Háj u Šumperka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°58'14.43"N 16°56'1.83"E
Hodnocení:
2.917
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 343 - Rozhledna na Háji - Šumperk


01.09.2023 - dostupná bez problému
30.04.2023 - dostupná bez problému
26.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz koupena přímo na rozhledně. Velmi příjemná obsluha. Doporučuji cestou nahoru přečíst úryvky z knihy návštěv, občas jsou to skutečné perly co se týká obsahu i jazyka. V pokladně je možno zakoupit i drobné občerstvení.
 
wenzel
Rozhledna Háj
K rozhledně je přístup z několika stran, avšak téměř vždy se jedná o časově delší úeky. Z hlediska úspory času jsme autem dojeli ze Šumperka směrem na Hrabenov, kde jsme zaparkovali u hájovny. Odtud je to k rozhledně 1,2 km. Rozhledna není otevřena za špatného počasí, nízké viditelnosti a v zimě za špatné dostupnosti. Nejste-li si jisti otevřením, můžete si přes šumperské IC aktuální otevírací dobu ověřit. I když budou dveře na rozhlednu zavřené, zazvoňte na zvonek a služba vám otevře. Výhled krásný, např. za dobré viditelnosti až na Svatý kopeček u Olomouce, dále hlavní hřbet Jeseníků, Šumperk... Rozhledna je krytá, okna nahoře se otevírat nedají. Vstupné pro dospělé 30kč, TZ a razítko u pokladny na rozhledně.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
krásná rozhledna s krásným výhledem na Šumperk, výstup po zelené z Bludovečku trochu náročnější v závěru, ale stálo to za to. Paní na rozhledně je tam do 17 hodiny a každý den tam musí pěšky, ale prý od hájovny je to jen 1 km.... (jak psala Monika Němcová) :D
 
Monika Němcová
Monika Němcová
TZ
TZ zakoupena na rozhledně. Pokud nechcete stoupat ze Šumperka, můžete jet cestou na Hrabenov a tam u hájovny Vápenice nechat auto, na vrchol je to po červené TZ cca 1 km.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
TZ
Na Háj se ze Šumperka dá vyjít po žluté a zelené. Z parkoviště na Havlíčkově ulici je to cca 3,5km. Na rozhledně je milý postarší pár, který ochotně podá info o další lákadle v okolí. TZ za 35,-
 
Honza, Hanka a Honzík Faitovi
Honza, Hanka a Honzík Faitovi
Rozhledna Háj.
Vystoupali jsme na kopec ve středu 18. 7. 2018 v 16:30 hod., ale rozhledna zavřená, přestože mělo být otevřeno do 17:00 hod. Kdyby se dodržovala otevírací doba, mohli bychom mít známku a razítko. Takhle máme prd. Podruhé už sem přes celou republiku nepojedeme. Škoda. Nechápu, proč slouží na rozhlednách lidé, které to nebaví.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
24. 5. 2017
Rozhlednu jsme viděli z města Šumperk, ale nebylo snadné najít turistickou stezku nahoru. Domorodci nás posílali různě. Zajeli jsme autem pod kopec a vyšlapanou pěšinkou šli nahoru. Napojili se na zelenou a prudce do kopce vyšli k rozhledně. Byla středa, rozhledna je otevřena jen přes víkend. Ale i přesto se jedná a pěkné místo s dalekými výhledy smě Šumperk, druhá strana je jak už to bývá u zarostlých rozhleden - zarostlá :-). TZ mi poslali z Rýmařova.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rozhledna Háj
Jako odměna za náročný výšlap k rozhledně nám byl krásný výhled na Jeseníky a bezproblémově zakoupená známka.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Krásná rozhledna
Známku na rozhledně prodali velmi ochotní pánové. Přidali pár tipů na další cíle v okolí a nějaké perličky. Nejjednodušší cesta je nechat auto na kopci u hájenky mezi Šumperkem a Hrabenovem a ten necelý kilometr po vyznačené trase v poklidu dojít.
 
Jan Procházka
Jan Procházka
...
Velmi příjemná "obsluha". Přes nepřízeň počasí moc pěkná procházka a byť nebylo na Praděd vidět, rozhledna je na dobrém místě a moc pěkná. Spokojenost!! TZ u moc milé paní v pohodě dostupná.
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
v 30 stupních ve stínu pro kolaře docela dost zajímavá záležitost ,doporučuji přes Temenice serpentýnama nahoru k Vápenické hájovně a tam hold už po turistický na vrchol , ještě že tam paní v pokladně měla pár přijatelně chladných(jak to jen bez lednice jde) nápojů k prodeji , známka a razítko samozřejmostí
 
jirkacek
Rozhledna na Háji
Rozhlednu jsme navštívili opět po třech letech ( viz můj příspěvek z 30.7.2007 ) během dovolené v Jeseníkách. Šli jsme stejnou cestou z rozcestí Vápenice-hájenka nad obcí Hrabenov. Je to jen 1 km.Známky k dispozici, dvě razítka , pěkný výhled, jen Praděd se nám schovával v mracích.Otevírací dobu,fotky a další informace najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
Martin
Teda, to je pěkná podlost mít v září otevříno jenom o víkendu...já jeda dneska okolo, jsem rozhlednu vzal útokem, kopec až nahoru a ejhle, ono zavřeno...tak takhle ne...
 
mačo
Doporučuji
jen tam nechodte jako já v dešti a za mlhy,v první jarní den toho moc ke koukáni nebylo ale jen to pokecání s personálem v pokladně stál zato.....doporučuji jen trefte lepčí počasí
 
Hanyn
Tak dnes jsme vyrazili na rozhlednu na Háji ze Šumperka po zelené.. Výšlap super, počasí také.. Na rozhledně na nás čekaly dvě příjemné paní z KČT. Výhled na Šumperk a Jeseníky nádherný, i mouchám se to líbilo :-)
 
Honza
Super výhled, těžce vydřená známka (šel jsem nahoru po zelené a ten výstup opravdu dal docela zabrat). Výhled nádherný, přálo i počasí. Špatná zpráva pro milovníky focení, okna v rozhledně nebyla 100% čistá, takže se moc fotit nedalo.
 
Jirkacek
Rozhledna
V sobotu 28.7.2007 jsme se vydali na rozhlednu.Podle rady paní z infocentra ze Šumperka jsme nechali auto zaparkovné nad Hrabenovem u hájenky a poté se vydali pěšky po červené značce k cíli.Po asi 2 km jsme ji konečně uviděli....Čekali nás 2 členové KTČ a po zakoupení vstupenek nám pověděli o historii rozhledny a vůbec byli velice ochotní a milí.Nahoře pěkný výhled,zvláště na Praděd....Tento výlet všem doporučuji.
 
Anies
Na rozhlednu jsme se vydali z Hrabenova od myslivny a zvládli jsme to v pohodě. Cestou jsme našli i houby a nahoře nás čekala příjemná paní asi členka KČT. Byl to prima výlet.
 
Roman
Od nádraží ČD to je 4,5 KM , výlet pěkný všem doporučuji, TZ mi dali bez problému.
 
Dan
Prima výprava
Sice jsme mysleli, že to je meší kousek od nádraží a menší stoupání, ale cíl stojí za to! A děkuji příjemným
paním z KČT, které tu zrovna měly službu. Líbilo se nám i dětem.
 
Luisa
Bezva výlet
Bezva výlet v příjemném podzimním dni, na rozhledně příjemný personál patrně z řad Klubu českých turistů
Šumperk, znalý širokého okolí. Mají k dispozici řadu krásných razítek včetně aktuálního razítka s datem Vašeho
výstupu na Háj!! Též krásné pohledy s rozhlednou. Byli jsme tu podruhé - na rozhledně je k vidění vždy jiná
výtvarná tématická výstava a zajímavé výstavy fotografií z akcí KČT. Též tradice novoročních výstupů semo.
Rádi zavítáme znovu!
 
Pavel
Známka je dostupná na infocentru v Šumperku ! Bez problémů.
 
Kalášci
Počasí nám přálo a výhled byl nádherný. Od pána v pokladně jsme navíc dostali super výklad a dobré rady.
 
Zlámalovi
Háj u Šumperka - rozhledna
Nejezděte v pondělí - zavřeno. Jinak moc pěkná rozhledna. Stojí za návštěvu.
 
Petra
Moc pekna nova drevena rozhledna. Bohuzel nejdou otevirat okna, takze s fotkama to bylo horsi. Ale je velmi
potesitelne, ze se i v soucasne dobe da postavit krasna rozhledna a ze nemusi byt vsude jen telekomunikacni
veze.
 
Milan
Do konce prázdnin otevřeno do 17 hodin.Známku mají.Vstupné 15 kc.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek