Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2082 - Rozhledna na Kotli u Rokycan


Popis

Rozhledna se nachází se na vrchu Kotel, na místě původní rozhledny v nadmořské výšce 575 m. Rozhledna je 28 m vysoká a vyhlídkové plošiny se nachází v 15 a 25 m. Otevřena je celoročně a zdarma. rokycany.cz/


Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Kotli u Rokycan

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační středisko, Masarykovo náměstí 1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°42'42.14"N 13°35'44.97"E
Hodnocení:
2.882
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2082 - Rozhledna na Kotli u Rokycan


17.09.2020 - dostupná bez problému
19.05.2020 - dostupná bez problému
05.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Na rozhlednu jsme se chtěli vypravyt ,ale kvůli špatnému počasí to nevišlo tak někdy příště. TZ dostupná bezproblémů v IC Rokycanech spolu s dalšími TZ a VTZ.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v nedalekém muzeu vojenské techniky u Rokycan. Pro ty, kdo nechtějí zajíždět do IC Rokycany skvělá alternativa. Mají zde též pohled rozhledny. K rozhledně vede pozvolná cesta kolem kopce po vrstevnici (modrá tur. značka), nebo můžete zvolit extrémnější variantu přímo (není zanečna oficielní načkou). Výhled z rozhledny byl úchvatný - kromě a nechybí zde samozřejmě ani popisky kopců a osídlení či významných staveb v okolí 360 stupňů. Rozhledna na Kotli rozhodně stojí za vidění - po cestě je několik zastavení s lavičkami - dá se eventuelně v pohodě projít i s kočárkem až nahoru.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
Výhled
TZ v info Rokycany. Parkování v lese u rozhledny, cca 1km pěšky po značce. Jde to i zkrátit. Výhled fantastický! Trochu se to kýve, pokud je vítr.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ no. 2082
TZ zakoupena v IC v Rokycanech na náměstí. Jen pozor na parkování před MěÚ - ačkoli jsou zde namalovaná parkovací místa, parkoviště je prý téměř rok zrušeno. Pět minut v IC a 200 ,- pokuta :D
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v infu v Rokycanech. Rozhledna volně přístupná.
 
Libor Marek
Libor Marek
23.04.2016
Pěkná rozhledna s velmi hezkým výhledem. Trochu se to kýve, dole pod rozhlednou vtipné vzkazy složené z kamenů. TZ koupena v sobotu dopoledne v IC v Rokycanech.
 
Richard Bayer
Richard Bayer
.
Architektonicky velice pěkná a zajímavá rozhledna. Za pěkného počasí krásný výhled až na Šumavu na Velký Javor, Pancíř a další vrcholky. Moc pěkná procházka od vojenského Muzea na demarkační linii (kde je mimo jiné k dispozici další TZ) po modré na vrchol. Potom zpět dále po modré a pod vrcholem, cca 3 km se napojit na žlutou, která vás přivede zpět k modré. Odtud přístupovou cestou zpět k Muzeu na DL.
TZ je k dostání bez problémů v Íčku na náměstí v Rokycanech. Doporučuji se přeem podívat na otevírací dobu. Neděle a svátky bývá zavřeno.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ bez problémů v IC Rokycany. Jedna z nejelegantnějších rozhleden, které jsem poznal. Krásné výhledy, škoda té inverze. :/
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
V neděli IC bohužel zavřené, ale výlet na rozhlednu perfektní. Slunné počasí a nádherný výhled až na Šumavu.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Kotel
Dnes byl z rozhledny celkem pěkný výhled, Šumava lehce v oparu. Auto jsme zaparkovali nad serpentinou silnice z Rokycan směrem na Veselou, je zde plácek pro cca 20 aut. Odtud po modré značce kvalitní lesní cestou i s kočárkem, lehce do kopce, cca 1,5 km. V rokycanském IC v neděli zavřeno, takže známku jindy. Velmi dobře jsme se najedli a napili na pěkné zahrádce rokycanské restaurace Střelnice. POZOR, rozhledna bude od 18. do 31.8. z důvodu opravy uzavřena.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek