Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2082 - Rozhledna na Kotli u Rokycan


Popis

Rozhledna se nachází se na vrchu Kotel, na místě původní rozhledny v nadmořské výšce 575 m. Rozhledna je 28 m vysoká a vyhlídkové plošiny se nachází v 15 a 25 m. Otevřena je celoročně a zdarma. rokycany.cz/


Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Kotli u Rokycan

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační středisko, Masarykovo náměstí 1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°42'42.14"N 13°35'44.97"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2082 - Rozhledna na Kotli u Rokycan


19.05.2020 - dostupná bez problému
05.08.2019 - dostupná bez problému
14.10.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Na rozhlednu jsme se chtěli vypravyt ,ale kvůli špatnému počasí to nevišlo tak někdy příště. TZ dostupná bezproblémů v IC Rokycanech spolu s dalšími TZ a VTZ.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v nedalekém muzeu vojenské techniky u Rokycan. Pro ty, kdo nechtějí zajíždět do IC Rokycany skvělá alternativa. Mají zde též pohled rozhledny. K rozhledně vede pozvolná cesta kolem kopce po vrstevnici (modrá tur. značka), nebo můžete zvolit extrémnější variantu přímo (není zanečna oficielní načkou). Výhled z rozhledny byl úchvatný - kromě a nechybí zde samozřejmě ani popisky kopců a osídlení či významných staveb v okolí 360 stupňů. Rozhledna na Kotli rozhodně stojí za vidění - po cestě je několik zastavení s lavičkami - dá se eventuelně v pohodě projít i s kočárkem až nahoru.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
Výhled
TZ v info Rokycany. Parkování v lese u rozhledny, cca 1km pěšky po značce. Jde to i zkrátit. Výhled fantastický! Trochu se to kýve, pokud je vítr.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ no. 2082
TZ zakoupena v IC v Rokycanech na náměstí. Jen pozor na parkování před MěÚ - ačkoli jsou zde namalovaná parkovací místa, parkoviště je prý téměř rok zrušeno. Pět minut v IC a 200 ,- pokuta :D
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v infu v Rokycanech. Rozhledna volně přístupná.
 
Libor Marek
Libor Marek
23.04.2016
Pěkná rozhledna s velmi hezkým výhledem. Trochu se to kýve, dole pod rozhlednou vtipné vzkazy složené z kamenů. TZ koupena v sobotu dopoledne v IC v Rokycanech.
 
Richard Bayer
Richard Bayer
.
Architektonicky velice pěkná a zajímavá rozhledna. Za pěkného počasí krásný výhled až na Šumavu na Velký Javor, Pancíř a další vrcholky. Moc pěkná procházka od vojenského Muzea na demarkační linii (kde je mimo jiné k dispozici další TZ) po modré na vrchol. Potom zpět dále po modré a pod vrcholem, cca 3 km se napojit na žlutou, která vás přivede zpět k modré. Odtud přístupovou cestou zpět k Muzeu na DL.
TZ je k dostání bez problémů v Íčku na náměstí v Rokycanech. Doporučuji se přeem podívat na otevírací dobu. Neděle a svátky bývá zavřeno.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ bez problémů v IC Rokycany. Jedna z nejelegantnějších rozhleden, které jsem poznal. Krásné výhledy, škoda té inverze. :/
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
V neděli IC bohužel zavřené, ale výlet na rozhlednu perfektní. Slunné počasí a nádherný výhled až na Šumavu.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Kotel
Dnes byl z rozhledny celkem pěkný výhled, Šumava lehce v oparu. Auto jsme zaparkovali nad serpentinou silnice z Rokycan směrem na Veselou, je zde plácek pro cca 20 aut. Odtud po modré značce kvalitní lesní cestou i s kočárkem, lehce do kopce, cca 1,5 km. V rokycanském IC v neděli zavřeno, takže známku jindy. Velmi dobře jsme se najedli a napili na pěkné zahrádce rokycanské restaurace Střelnice. POZOR, rozhledna bude od 18. do 31.8. z důvodu opravy uzavřena.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2625 Turistických známek
2484 Výročních TZ
261 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek