Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1503 - Rozhledna na Landeku


Popis

Jednoduchá dřevěná vyhlídková konstrukce o výšce cca 7 metrů vznikla na Landeku (vrchol je Národní přírodní památkou) v roce 1998 jako součást naučné stezky. Věž je volně přístupná po celý rok a nabízí nádherný výhled na celou Ostravu a při dobré viditelnosti i na severní svahy Beskyd.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Landeku

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Areál LANDEK PARK - Hornické muzeum (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Ostrava
Poloha:
49°52'18.5"N 18°16'32.43"E
Hodnocení:
2.437
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1503 - Rozhledna na Landeku


07.05.2023 - dostupná bez problému
25.11.2022 - dostupná bez problému
31.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michal Kohoušek
Michal Kohoušek
TZ nedostupná
Jelikož jediné místo, kde lze známku sehnat, je v hornickém muzeu Landek, měl jsem smůlu. Lidi je vykoupili, prý objednáno na poště. Sama rozhledna je v podstatě takový posed. Výhled částečný, ale velice pěkný, je vidět velká část Ostravy s Beskydy v pozadí.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Tz
Z muzea.
 
Alena Kosťunová
Alena Kosťunová
TZ
Známka koupena v pokladně Hornického muzea.
 
Miroslav Pluta
Miroslav Pluta
bez problému
v infu na Landeku
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Rozhledna
Známka zakoupena u vstupu do areálu v pokladně.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
TZ bez problémů
u vstupu do areálu parku Landek, rozhledna - spíše posed, ničím nezaujme, už jsem viděl lepší výhledy. Každopádně stromy před posedem byly čerstvě pokácené, výhledu na industriální zónu a Ostravu nic nepřekáží. Cest k rozhleden je několik, kdo má čas, tak doporučuji po dřevěných schodech z areálu vyšlapat do lesa, a pak po zelené, okruh cca 2 km, hezká procházka.
 
Tomáš
Tomáš
Rozhledna
Kolem rozhledny jsou dnes dost vyskoké stromy a zatím trochu omezují výhled. Jinak je to pěkná procházka hezkým lesem.
 
Nikola
výhled
Výhled z rohledny je značně omezen výškou a rozlehlostí stromů.
 
šs
není pravda
Nesouhlasím s příspěvkem předseda.Není to znehodnocení sběratelské hry.Tak třeba tady Jirka si ji zakoupil u vrátnice.Asi blbě vidíte pane předsedo.Pořiďte si brýle aby ste líp viděl,když už jste tam byl čtyrykrát a nenašel jste prodejní místo.A pokud již brýle máte,tak si kupte kvalitnější.
 
Jirka
Dnes při probíhajícím Dětském dni bylo TZ dostatek, koupil jsem bez problémů na vrátnici.
 
honza
Rozhledna?
Doporučuji pro ty, kteří hledají klid a ticho.Jinak rozhled nic moc.Nádherné listnaté lesy. Známka zakoupena v pokladně Hor.muzea v Petřkovicích
 
Oto Novák
Rozhledna...:)
Cesta na rozhlednu je značená dobře. Nejprve po žluté a pak po zelené. (Landek-(něco, rozhledna). Výhled na rozhledně je trochu slabší-dalo by se říct že jde z rozhledny vidět průmyslová část a dálnice, továrny atd. Turistická známka se dá koupit na pokladně u vstupu do Landekparku. Ale mají to tam trochu zvláštní s otvíráním pokladny.Musel jsem počkat 1 hodinu než jí otevřou...:)
 
Jelen
V poho ...
Známku jsem koupil bez problémů v prodejně (u vchodu) za 30,-.
 
Adéla
Cesta k rozhledně opravdu není moc dobře značená a rozhledna je na muj vkus dosti malá s výhledem na kousek Ostravy, takže moc dobře nechápu proč tohle místo má TZ.
 
Zdeněk
Rozzhledna na Landeku je malá, ale pěkně opravená. Ovšem cesta k rozhledně je značena dost špatně a hlavně, nikde není napsáno, že to je rozhledna! Pokud se taedy na Landek vydáte, jděte po tamní naučné stezce k bodu Landek - Hradisko. Pozor, k rozhledně se dostanete opravdu jen po naučné stezce, ani zelená turistická značka okolo rozhledny nevede. (na některých mapách je rozhledna značena přímo na vrcholu Landek, to však není pravda)
 
joshula
TZ k dostání v bráně do landekparku. Cesta k rozhledně není moc dobře značená. Samotná rozhledna je teď v rekonstrukci. Vyměňují se trámy v podleze a zábradlí, takže se na ni nedá dostat. Kdo můžete, tak cestu odložte. Kdy bude znovu přístupná se mi nepodařilo zjistit. Paní co prodává vstupenky a TZ nevěděla.
 
K8
Prodejní místo
Přestože se o prodejním místě debatuje již od hlasování o této TZ, tak ten nesmysl, že se TZ prodává na rozhledně je tu pořád...
 
joshulaj
Muzeum je pořád super! Jde viděť, že chlapy průvodci tomu opravdu rozumí. Známky muzea a rozhledny, plus suvenýr landekparku jsou k dotání jak u vstupu, u hlavní brány, tak u pána průvodce v bílé vile.
 
Pavla Paříková
TZ na vrátnici muzea nebyla, ale děti měly úža výlet.
 
Vilda
Návštěva 7.6.08 známka zakoupena na vrátnici Hornického můzea.
 
BoD
TZ jiz na vrátnici muzea OKDCesta k rozhledne neznačena, nikde žadné upoutávky.Jděte po naučné stezce (bídně značená - vchod buď u půjčovny loděk nebo u madony).Blízko hradiska půjdete okolo "mysliveckého posezu", to je ta rozhledna :-(
 
delfi
nemají TZ rozhledny ani muzea, takže kdo jede jen pro to, doporučuji si počkat..
 
Zuzík a Frt
Landek - rozhledna
Nevím, zda TZ za Landek jako rozhlednu je to pravé, ale procházka je to milá. Lidi, zkuste se zamyslet kolik lidí z Ostravy a nejbližšího okolí, sběratelů TZ, by se tam jenom zašlo podívat, kdyby zde nabyla TZ:-(Dle mého názoru je to pěkné místo na ostravskou procházku.
 
Iva
byla
Dnes jsem byla na novoročním výšlapu na Landek.Známku,ikdyž je státní svátek,prodávali normálně na vrátnici horn.muzea.Pod Landekem prodávali hoši čaj s rumem,zelňačku atd.Perfekt a tudíž mě ani nemrzí,že jsem tam šla a koukla na ten myslivecký posed,jak tomu většina asi říkáme.
 
Míša
nemůžu soudit
Nemůžu posuzovat vzhled známky - nebyla, vyprodaná. Tak to tam asi chodí dost sběratelů :o) ale rozhlednu jsme nějak minuli, jen jsme sfárali do dolu
 
jarson
Landek / ONIČEM
Dostupná bez problému ve vrátnici u vstupu do muzea OKD =Dvě TZ na jednom prodejním místě. Já osobně jsem byl proti této známce( rozhledna na landeku není to prvotní jako turist.cíl. Mnohem víc by bylo lepší aby se známka změnila na Landek Archeologické naleziště - třeba s motivem landecké Venuše, a prodejní místo by se určitě našlo v jedné ze dvou hospůdek které jsou z druhé strany kopce přímo na stezce na kopec. zkuste o tom v Rýmařově uvažovat ? Mimo to motiv na známce Hrůza. až hodně zblízka jde jakš tak rozpoznat že jde vlastně o rozhlednu! Tak abych to shrnul tuto známku jsem si koupil jenom proto že je blízko , a já jsem sběratel TZ. jinak je oničem!!!
 
MilanStosko
milan
neškodilo by kdyby se někdo z Rýmařova občas zajel podívat na misto TZ než ji vydají tim nemyslím aby jezdili všude.Souhlasí s příspěvkem směšnéa dodávám trapné.
 
starý Jarda
1503 Rozhledna na Landeku-Ostrava.
O to mně šlo v "Návštěvce". Jak píše Lukiii, je uvedeno nepřené prodejní místo! Že je tento objekt zařazen mezi rozhledny? No budiž. Ale je to fakt spíše myslivecký posed. V noci jsem tam sice nebyl, ale zajímalo by mně, zda myslivec na číhané prodá TZ třeba ve 20:00 hodin.
 
předseda
Souhlas
Musím souhlasit s příspěvkem "Směšné". Byl jsem tam alespoň 4x. Přidělit tomuto místu TZ je znehodnocení sběratelské hry. Také informace o prodejním místě svědčí, že je v tom trochu zmatek. Ale jinak, pro uklidnění, jsem viděl ještě horší místa
 
předseda
Souhlas
Musím souhlasit s příspěvkem "Směšné". Byl jsem tam alespoň 4x. Přidělit tomuto místu TZ je znehodnocení sběratelské hry. Také informace o prodejním místě svědčí, že je v tom trochu zmatek. Ale na druhé straně jsem viděl horší místa.
 
lukiii
Směšné
Tak to je k smíchu!!! Byli jste tam někdo někdy??? Je to dřevěná, volně přístupná rozhledna a tady píšou jako prodejní místo : - Rozhledna na Landeku, Ostrava (web). :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek