Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1738 - Rozhledna na Sedle


Popis

Rozhlednu najdeme na vrchu Sedlo nedaleko obce Albrechtice u Sušice. Je to dřevěná stavba na půdorysu sedmiúhelníku je opláštěna zpeřenými vodorovnými prkny.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Sedle

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion pod Sedlem, Albrechtice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Albrechtická hospůdka U Zrcadla
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Sušice, náměstí Svobody (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°11'23"N 13°34'15"E
Hodnocení:
2.958
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1738 - Rozhledna na Sedle


01.08.2018 - dostupná bez problému
01.08.2018 - dostupná bez problému
23.06.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Hanka Jirsová
Hanka Jirsová
TZ
Penzion pod Sedlem se rekonstuuje, ale U Zrcadla i v Sušici v infocentru je známka dostupná.
 
Petr Nejdl
Petr Nejdl
TZ
Bez problému v penzionu.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Známka zakoupene v penzionu a měli jich dost.
 
Václav Král
Václav Král
tz
v penzionu zavřeno, v infu v Sušici známek dost
 
Chiccoteamcz
U zrcadla dostupna
Penzion pod Sedlem mel zavreno, hospudka U zrcadla byla po zazvoneni otevrena a znamka dostupna.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Rozhledna
Bez problémů zakoupeno v penzionu pod sedlem.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Sedlo
TZ v IC v Susici
 
Miroslav Blecha
Miroslav Blecha
Nedostupná známka
Penzion pod Sedlem známky nemá, prý je ještě neobjednali, že není sezóna... Do Sušice pro ni fakt nepojedeme.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
I v Sušici
Známku je možno zakoupit i na infocentru v Sušici.
 
Špaček Roman
Špaček Roman
Rozhledna Sedlo
Dnes 31.8.2013 jsme navštívili rozhlednu na Sedle. Rozhledna je fakt nádherná, dřevěná, je z ní krásný výhled - blízko je Svatobor s vysílačem a rozhlednou a hrad Kašperk. Ovšem cesta od penzionu pod Sedlem na rozhlednu na fakt náročná. Samé kameny a výmoly. Možná by stálo za úvahu tu cestu vylepšit a zpevnit. Jinak TZ měli jak v penzionu pod Sedlem, kde jsme si dali dobré svijanské pivo a domácí ovocnou zmrzlinu, tak i v infocentru v Sušici. Tam je tento víkend pouť.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Sedlo
16.08.2013(pátek) TZ zakoupena konečně v infocentru v Sušici. Minulý rok jsme navštívili krásnou rozhlednu a TZ v penzionu pod Sedlem neměli.
 
Kačka
Krásná rozhledna
Moc pěkná rozhledna, od Penzionu pod Sedlem nenáročný výstup cca 1,5 km. V Penzionu známky neměli, ale poslali nás do nedaleké hospůdky, kde jsme ji pořídili bez problémů.
 
K + E
Nejkrásnější rozhledna, co je postavena. Super výhled na celou Šumavu. Cesta od hradu Kašperk docela náročná, ale stála za to:). TZ koupena v IC v Sušici, v penzioně Pod Sedlem už vyprodaná (5. 8. 2012), mají jen pohled s razítkem. Výlet všem doporučuji.
 
stochovak
Rozhlednu jsem zdolal po náročném výstupu od Kašperku. Vylezl jsem i na samotnou rozhlednu - 131 schodů. I když bylo špatné počasí, že nebyly vůbec žádné výhledy, jsem spokojený protože je to poctivá dřevěná kráska, a ne žádná železná potvora. Známek měli dostatek v penzionu Pod Sedlem, ale mají otevřeno pouze pátek až neděle. Doufám, že o prázdninové měsíce to bude lepší.
 
karel z klatov
v sušici v infocentru známku nemají.tam tak dostanete jízdenku na autobus.to ano,ale o turisty to moc nedbají.když známky nevedou profesionálové,tak co můžem chtít po hospodach nebo obchodech,že?jasně,že už jsem na sedle byl,je to krásné misto a bylo i bez rozhledny tak snad příště.K.
 
Věra
22.8.2011 - neměli známku v Penzionu pod Sedlem (dočasně) a v IC se tvářili, jako by ji nikdy ani neměli. Takže za rok.
 
michlajz
Náročný výstup, nádherný výhled na Kašperk i do vnitrozemí. TZ bohužel nemám pač jsem se nevešel do otvírací doby IC v Sušici a o druhém prodejním místě jsem bohužel nevěděl. Proto se k dostupnosti nebudu vyjadřovat.
 
Eda
15.1.2011 - Známka je nyní k dostání i v sušickém infocentru (na radnici), ale ten výstup na vrchol s rozhledem je nesporně romantičtější :-)
 
jerry720
Tak už jí mám
Dne 19. 11. 2010 okolo 16.00 h jsem opět projížděl přes Albrechtice, tak mi to nedalo a zkusil jsem štěstí, jestli konečně uspěji s koupí TZ. Ačkoliv bylo v Penzionu Pod Sedlem ještě zavřeno, tak jsem i přesto uvnitř zastihl obsluhu a po prosbičce o koupi TZ jsem konečně uspěl. Takže huráá, už jí mám. :-)
 
David
Rozhledna
Moc hezky turisticky cil, nadherny vyhled. Dne 27. 10. 2010 turisticka znamka porizena kolem 14 hod v penzionu Pod Sedlem. Úspěšný lov! David
 
jerry720
Rozhledna Na Sedle II.
V sobotu 23. 10. 2010 jsem se vydal opět do Albrechtic, ověřit, jak je to s turistickou známkou. Takže prodejní místo je v Penzionu Pod Sedlem v Albrechticích, který se nachází kousek od kostela sv. Petra a Pavla. Na dveřích penzionu je už vylepena známka prodejního místa. S koupí TZ jsem však neuspěl, protože tento den měli otevřeno až od 18.00 h. Ještě něco málo k výhledu z rozhledny - jako na dlani je hrad Kašperk, dále je možno zahlédnout kostel sv. Mořice nad Annínem, Dobrou Vodu, Hartmanice a okolí, vrch Svatobor, hrad Rabí, Horažďovicko, Javorník s rozhlednou, Kašperské Hory, vrcholy Velkého Roklanu, Křemelné, Poledníku, Ždánidel, Velkého Javoru, Jezerní hory, Pancíře a Můstku.
 
jerry720
Rozhledna Na Sedle
Poprvé jsem rozhlednu Na Sedle zdolal na konci února 2010, když byl ještě sníh, podruhé jsem rozhlednu navštívil v neděli 10. 10. 2010, protože jsem byl zvědav na podzimní výhled z rozhledny na Kašperk a na vrcholky Šumavy. A nebyl jsem sám, lidí tady bylo poměrně dost, a aby taky ne, když bylo tak nádherné počasí :-) Autem se dá zaparkovat poblíž Penzionu Pod Sedlem, odkud je to po červené turistické značce k rozhledně 1,5 km, převýšení je asi 160 metrů. Rozhledna je volně přístupná, takže zde žádnou pokladnu nenajdete a tudíž zde ani žádnou TZ nekoupíte (prodejní místo Rozhledna Na Sedle uvedené zde v záhlaví je tedy nesmysl). Zkusil jsem logicky štěstí v Penzionu Pod Sedlem, ale zde zatím o žádné TZ nevědí, alespoň jsem takovou informaci na místě dostal. Ale dle mého názoru bude prodejní místo určitě v tomto penzionu, jinde poblíž asi vhodnější místo nenajdete.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2445 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek