Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře


Popis

Ocelová telekomunikační rozhledna s vyhlídkovou plošinou, postavená v roce 1999 na Vrátenské hoře v CHKO Kokořínsko.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Vrátenské hoře

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Vrátenská rozhledna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°28'37.04"N 14°39'6.29"E
Hodnocení:
2.82
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře


18.06.2022 - dostupná bez problému
20.03.2022 - dostupná bez problému
04.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z rozhledny.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Rozhledna na Vrátenské hoře
Jedna z rozhleden, kde se dá parkovat kousíček od ní a hlavní výšlap už máte za sebou. Vstupenky i TZ (včetně TZ Nosálova) jsou ke koupi přímo u rozhledny. Ve špatném počasí bývá zavřená. Výstup pro antilezce v pohodě, je celá opláštěná, schody plné, včetně ochozu, takže nevidíte dolů, ani vedle sebe. Výhled je ale parádní, je to jeden z nejkrásnějších a opravdu dalekých výhledů, co jsem kdy z rozhledny měla možnost pozorovat.
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
TZ No.940
Turistická známka bez problémů dostupná na pokladně u rozhledny.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dostupná v pokladně u rozhledny, mají i nálepku a stampky + nějaké drobné občerstvení. Samotná rozhledna je velice dobře umístěná s hezkým výhledem do okolí a dohledností až na Ještěd.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ
Známka koupena bez problémů přímo u rozhledny. Krásný panoramatický výhled do okolí, Bezděz jako na dlani...
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Na rozhlednu jsme šly z hradu Houska super výlet na celý den
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Rozhledna na Vrátenské hoře
Známka zakoupena v pokladně rozhledny. Nádherný výhled do okolí.
 
Radek Košvanec
Radek Košvanec
rozhledna
Známka dostupná bez problémů, pěkný výhled po okolí, Bezděz jak na dlani.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Krásný výlet
Výhled krásný, i když foukalo. Pod rozhlednou velké parkoviště a zadarmo! No a z rozhledny je to už jen 3 km na hrad Houska. Tedy ideální výlet krásnou přírodou na celý den.
 
Petra Křečková
Petra Křečková
Dostupná
Dostupná
 
Filip Kurco
Filip Kurco
Krásný výhled
Užitý den !
 
Jirka
Zavreno, asi diky mlze
Nicmene je to skoda, behem 10 min prislo 6 zklamanych navstevniku
 
David Javorský
David Javorský
Krásné výhledy
Super, jeden z nejhezčích výhledů, jaké jsem v ČR viděl!
 
Radka
Výhled
Známku jsme bez problémů koupili na rozhledně, výhled byl úžasný.
 
LukasZ
LukasZ
Dostatek TZ
Pán dole v pokladně měl známek více než dost (dle jeho slov objednal kolem 600 kusů). Výhled parádí, vidět je široko daleko. Nejvíce mě však pobavil "pohyb" rozhledny nahoře :-)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Rychle
V době mé návštěvy jsem u kasy viděl už pouze dvě známky k prodeji, snad má správce doma nějaké zásoby, protože jinak už známky asi nejsou vzhledem k počtu lidí, kteří rozhlednu navštěvují. Pěkná podívaná
 
Michael (StrakaNaVrbe)
TZ
PS: Známky prodává přímo dívka dole ve věži, takže pokud je otevřeno, získáte ji!
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Vráteňka
Vyplazit se nahoru dá poněkud práci (a pod kopcem Vás v Nosálově zklame, že nevedou známku), ale ten rozhled je nádherný, báječný, jedinečný!! Rozhodně stojí za tu návštěvu!
 
Tatík
Po čtyřech letech jsme se vrátili, tentokrát mají turistických známek i pohledů dostatek v pokladně. 127 schodů a krásný výhled. Ale silnička k původnímu parkovišti je zavřená, zřejmě nadlouho. Musí se z Nosálova po modré turistické značce.
 
Slávek Č.
Lenoši
K rozhledně jsme dorazili za pěkného slunečného počasí a tak jsme se těšili na pěkné rozhledy.Ale ouha!Rozhlednu jsme zastihli zavřenou!Proč?Na dveřích sice bylo napsáno,že v případě špatných podmínek pro rozhlížení se je rozhledna u-zavřena.Proč ale "páni chytří" nenechají toto posouzení na návštěvníky?!!Proto-že tu nehraje roli "chytrost",ale lenost a obchodnický diletantismus.Protože kdy-by si návštěvníci přišli jen pro TZ nebo TV,vyplatí se mít rozhlednu otevřenou!!!
 
Hanka
Výhled z rozhledny byl krásný, výstup nenáročný, zaparkovat se dá cca 300 m od rozhledny. Známka dostupná v pokladně rozhledny.
 
Petr
Krásný výhled..tedy pokud chytnete den.Rozhodně doporučuji!!!
 
michlajz
Známka rozhledny k dostání v pokladně bez problémů i po 16 hodině. TZ č.1450 Nosálov však nemají, i když na prodejním místě v Nosálově právě na rozhlednu odkazuje cedule. Takže Nosálov buď zrušit nebo se dohodnout na rozhledně.
 
lenzik
Rozhlednu jsme navštívili v sobotu odpoledne kolem 14 hod, známka č. 940 koupena na pokladně, vstup 25 Kč. Hezký výhled na Bezděz.
 
vláďa
Krásný výhled a známek dostatek v pokladně rozhledny.
 
Jiřina
Připomínka
Souhlasím s Lukášem, že se TZ nenechá sehnat v Coutry clubu - je delší dobu zavřen. Jediná možnost je na rozhledně a to se nám podařilo. Ale je škoda, že se nedá sehnat TZ č. 1450 - Nosálov. Proč třeba nemají TZ v hospůdce "U nás". Určitě by to turisté uvítali, když je to jediné místo na které je spoleh!
 
Lukáš
Na vrátenské hoře sem byl v sobotu okolo 16:00....rozhledna zavřená....V country clubu zavřeno,jediný,kde to žilo byla hospoda ,,U nás'' Tam známky ale nevedou....celkem sem byl naštvanej
 
Zbyněk
Byť jsem na stránce www.mestomseno.cz našel, že rozhledna na Vrátenské hoře je otevřena denně do 18 h., není to pravda. Bylo 16:30 a rozhledna ve všední dny funguje jen do 16 h. Pozor, pokud je špatná viditelnou, vůbec neotevírá. Při vyjasnění až po 13 h. zůstává i tak zavřená. Známku č. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře jsem chtěl zakoupit společně se známkou č. 1450 - Nosálov v Cajda Country clubu v Nosálově, ovšem od místního občana jsem se dozvěděl, že budou mít otevřeno až za 3 neděle. Takže s brekem domů! :-(Pozn.: otevírací doba rozhledny:Květen - ŘíjenPo zavřenoÚt - Pá 10 - 16 h.So, Ne 10 - 18 h.Listopad - DubenSo, Ne 10 - 16 h.Předpokladem pro otevření je dobrá viditelnost. Bude-li dobrá viditelnost až po 13 hod., rozhledna se již neotvírá.
 
Pařez
TZ při vstupu na rozhlednu. Výhled dobrý. Mají pohledy, razítko trojúhelníkového typu zrovna rozbité. Škoda. Takové mám jen jedno (z Ukrajiny -Kireši). Dá se koupit menší občerstvení. V pondělí zavřeno. Na rozhlednu jsme šli z nedaleké Housky (3 km) nádhernou stezkou po modré značce. Dá se také zaparkovat auto 100m pod rozhlednou na novém parkovišti zdarma - značená odbočka z obce Libovice. Lovu zdar!
 
Radim
Lidičky, víte o tom že existují dvě různé TZ 940 ?1.- Nosálov pod Vrátenskou horou 2.- Rozhledna na Vrátenské hoře . Na rozhledně dobře , ale trošičku jsem se zapotil Čao.
 
Mároš+Macik
Známka byla 27.7. dostupná na rozhledně.Výhled nemá chybu.
 
jirkacek
Vrátenská hora - rozhledna
Dne 2.7.08 jsme přijeli do Nosálova a v obchodě U Boháčka koupili obě TZ - Vrátenské rozhledny a Nosálova. Pak jsme už pokračovali dále k rozhledně a po nenáročném výstupu jsme k ní dorazili. Ze schodiště se trochu točila hlava a nahoře jsme pocítili občasný výkyv rozhledny, ale výhled byl nádherný. Nevzhledná rozhledna s pěkným výhledem...!!!! Doporučujeme..!!!!
 
Sberatel
Dnes jsme koupili na rozhledne posleni znamku a to byla sobota poledne! Verim, ze to brzy doplni.
 
Iva
TZ dostatek jak na rozhledně tak i v CAJDA COUTRY CLUB-Nosálov
 
Stoupa
smíšené zboží u Boháčků bylo dnes odpoledne kupodivu otevřeno i přesto, že je neděle, tak jsme pořídili TZ Nosálov 1450 a rozhlednu 940 nakonec pan majitel kdesi ve skladu vydoloval taky, prý je tam jakýsi problém s autorskými právy či co...jinak k jídlu bych tam nedoporučoval kupovat vcelku nic, nabízené produkty nebyly zrovna lákavé :-D
 
Niniss
Nejlepší by bylo prodávat tuto známku v Hospůdce "U Nás"!!!!!
 
Niniss
Ve Smíšeném zboží v Nosálově měli zavřeno a doslechla jsem se že mají zavřeno téměř pořád. Takže známka se nadá koupit
 
dan
tz
Znamku jsem koupil na rozhledne ,30min. pred zavirackou , jinak z rozhledny byl hezky vyhled , ale na znamce uz neni nosalov pod horou ale rozhledna vratenska hora
 
Exák
Na rozhledně známku nemají
 
Jarda kolař
Mám dost
Tak jsem po čase opět vyrazil pro známku,bylo okolo 18,00 a pan Boháček zavřeno a ještě jsem zmoknul. No příště pojedu dřív a vezmu to až na rozhlednu.
 
Martina
debil?
V době, kdy jsem pro TZ šla byl na dveřích nápis "zavřeno". U Boháčků je totiž soukromý klub, který je pro veřejnost otevřen jen o víkendu. Přesto mi pan majitel ochotně známku prodal a ještě něco dobrého k pití. Asi jde taky o váš přístup. Jinak samo místo je pro umístění známky právě z důvodu soukromého klubu dost nevhodné. Hospoda U nás by byla jistě příhodnější a dostupnější. Aspoň, že už je známka k dostání i na rozhledně, která za návštěvu rozhodně stojí.
 
Miška
Otevírací doba rozhledny??????!!!!
Jeli jsme na vylet na Vratenskou horu a rozhledna byla zavrena hodinu pred zavirackou!! takze jsme meli smulu...
 
Mozek
Majitel je debil !
Rozhledna je suprová, vidět je až na ještěd nebo do Prahy a turistické známky na rozhledně již také prodávají! Určitě je lepší koupit je tam, jelikož U Boháčků je to o zdraví i o penězích! Pan Boháček je člověk, kterej nemá nikdy dost peněz a porád by zdražoval a vymlouval se na DPH! Mě můžete věřit, já jsem zdejší! Prostě k němu nechoďte, nebo Vám bude vykládat, že Lampár je blbec, že mu všichni ubližujou a že že mu zastupitelstvo nechce prodat jeden pozemek! A kdo by se tomu divil, když prodával buřty se savem a prošlý nanuky! TAky tady votrávil jednoho psa apod. Prostě je to s...ě, která nás v naší vesničce Nosálov už pěkně dlouho s**e! Nechoďte k němu a radši si tu známku kupte na Rozhledně, kde prodává takovej jeden čmoud ! Já to myslim upřímě ! ! !
 
Stanislav Stinka
Ten Boháček je pěkně vy... Prodává známky na kterých stojí že ten jeho pajzl má 40 let výročí. Přitom to má čtyři roky. Ani si tam nic nekupujte. Vznikla tam aféra že prodává buřty se savem. Vim to moc dobře jak je neochotnej. Bydlim totiž na Libovicích(To je hned vedle Nosálova). Hospůdka U Nás je velice výborná já sice chodim akorát do výčepu ale stojí to za to.
 
Ivro
U Boháčků známky měli, ale je skoro o strach do tohohle podniku vstupovat...Se svým přístupem a s nabízeným zbožím, které je možno U Boháčků vidět, je mi opravdu záhadou, z jakých řad se rekrutuje klientela a co tento obskurní podnik drží nad vodou. Oproti tomu příjemné posezení ve stylové hospůdce "U Nás" v centru obce, které je vesnickou památkovou rezervací. Chutná kuchyně, příjemná obsluha a k tomu pohled na okolní udržované roubenky...Proč jen se známka neprodává tady???
 
Jarda
Ďes běs
Pan Boháček pěkně upovídaný,ale známku nekoupíš.Prý bude koncem měsíce ha ha ha.Kéž by to vzal do ruky někdo jiný.
 
Meffy
V Nosálově jsme s trochou problémů našli hostinec U Boháčků, odvážili se vstoupit a získali známku. Bohužel ale pouze z minulého roku, tedy sice výroční, ale bez sběratelského kuponu. Nové známky budou prý až někdy v květnu.
 
Sdružení obcí Kokořínska
Rozhledna v nové turistické sezóně 2007
Vážení turisté, v roce 2006 přebralo správu Rozhledny na Vrátenské hoře Sdružení obcí Kokořínska, jelikož jí vlastní obce v tomto regionu. Tímto by se měla zlepšit otvírací doba rozhledny i dostupnost turistické známky, kterou chceme vydat. Tato známka se bude moci koupit přímo na rozhledně s pohledem a za garantovanou cenu. takže už nikdo nic předražovat nebude. Chceme i toto místo zatraktivnit pro turisty dalšími drobnými úpravami. Jelikož vše nejde hned, mějte s námi trošku strpení, jinak pohled z naší rozhledny do širokého okolí stojí za to. Byla otevřená i 1.1. 2007 !!! S pozdravem všem turistům předseda Sdružení obcí Kokořínska. Své poznatky a připomínky pište na e-mail o.nebuzely@tiscali.cz
 
Lukáš
rozhledna
Rozhledna otevřena 10-18 denně (!), stará se o ní nějaký nový pán z Libovic. Jinak TZ v občerstvení bez problémů, za 25 Kč.
 
Petr
Nosálov
Dne 08.09.06 jsme chtěli jít na rozhlednu, bohužel klíč byl odevzdán na správně Kokořínska. Navštívili jsme bistro U Boháčů. Před tímto podnikem (nějaký country club) měli reklamu, že jen u nich se dá sehnat TZ a to za cenu 30 CZK. Hospodský byl sprostý, drzý a neustále nám vysvětloval, že pořizovací cena známky je 27,50 a proto on ji musí prodávat za 30. Samozřejmě jsme ji nekoupili. Na oběd jsme šli do hospůdky "U nás" kde jsme si pohutnali za celkem rozumné ceny, obsluha byla fajn. Klíč k rozhledně je u nich jen do konce srpna.
 
Fanda
I takhle to funguje ?
Byl jsem si v krámku pro známku ve čtvrtek 24.08 v 9:15.. na krámku železná mříž, zámek a cedule Vstoupili jste na soukromý pozemek. Otevírací doba nikde není napsana.. holt i takhle to může fungovat.
 
Petr
Byl jsem tam v neděli a měli zavřeno :-/ Od místních jsem se dozvěděl, že zavírací doba je dost proměnlivá podle vlastníků... Takže opravdu mizivá... Prý si otvírají, jak se jim zachce :-( Jinak na rozhledně mají do 17:00...
 
Bobeš
Opravdu drahé známky
TZ Nosálov skutečně stojí 30,- Kč, VTZ dokonce 50.-
 
Miloš
Dne 30.7 v Nosálové U Boháčů otevřeno ale 50kč za VTZ to je mnoho.Doporučuji toto sběrné místo přestěhovat o 100m níže do hospody U Nás a tam se ješté kvalitně najíte ve stilové hospodě!
 
PavelS.
Dne 6.7. rozhledna přístupná, pěkný výhled a plno turistů. V Nosálově U Boháčků otevřeno a tak studené občerstvení v parném dni přišlo velice vhod. Známka dostupná, obsluhující pán nabízel i VTZ Cajda country club Nosálov za 50,- Kč řka: V Rýmařově Vám ji neprodají, logo známky je jenom naše." V tomhle případě mi uniká smysl vydávání této VTZ, když získání je podmíněno benevo- lencí objednatele a prodávajícího zda-li Vám ji prodá nebo ne a za kolik.
 
Lemmík
Problém:Známka je sice dostupná,ale za 30,-.Drzouni!!!
 
Pavel a Bára
Rozhledna byla v pátek bohužel zavřená. Známku mají v Nosálově v krámku U Boháčů za 30,-.
 
Filip a Ája
Výhled z rozhledny je super, napočítali jsme něco kolem 126 schodů:)Známku ale v Nosálově nemají, prý je
po sezóně, tak až na Velikonoce.Vstupné 10 Kč, dítko za polovic. Teď na podzim je otevřeno pouze o
víkendech.
 
Filip a Ája
Výhled z rozhledny je super, napočítali jsme něco kolem 126 schodů:)Známku ale v Nosálově nemají, prý je
po sezóně, tak až na Velikonoce.Vstupné 10 Kč, dítko za polovic. Teď na podzim je otevřeno pouze o
víkendech.
 
Jaromír Strnad
Vrátenská
Dnes měli otevřeno sice byla mlha ale technicky je rozhledna taky zajímavá příjemný prodavač lístků a rád si
povídá doporučuji známky ale nemá mají je v Nosálově v obchodě kupte si preclík je viníkající
 
Jenda
Nosálov v červnu 2005
Známky koupíte úplně v pohodě ve smíšeném zboží při hlavní silnici, mají i pěkný pohled a docela fajn ceny.
Doporučuju!!!! I vesnice je pěkná, rozhledna je ale otevřená jen o víkendech a jindy se tam nedostanete.V
některých mapách sice píšou, že klíč je v hospůdce U nás: klíč tam sice je, ale nepůjčí vám ho:) Jinak
hospůdka U nás je pěkná stavba, příjemné prostředí, ale obsluha je hrozná a ceny dost vysoké!!!
 
granule
Pán je trochu podivín, ale chovala jsem se velmi slušně, nejprve jsem se zeptala, zda zde prodávají pohledy a
pán odpověděl, že ano a pak jsem se zeptala i na razítko i na známku. Známky zatím ještě nejsou, snad za
týden, ale pohled i s razítkem mám. Myslím, že to bylo v pohodě.
 
Mirek
Nedostupná. Ani jsem neviděl, že se to "bistro" jmenuje U Boháčků. Souhlasím s J.P. Nemá cenu
tam chodit až do května, teprve pak prý oficiálně otevřou a začnou známky prodávat. Ani razítko z toho chlapa
nevymlátíte :(
 
Doctor Fox
Nedostupná
Známku u Boháčků nemají, dle slov patrně majitele je objednaná na duben.
 
J. P.
Tak nevím.
Žádnou hospodu U Boháčků jsem nenašel, i když je i na mapě. Známku jsem získal v bývalém smíšeném zboží, tak
se teď jmenuje i podivná hospoda, která je na jeho místě. Pan hostinský tvrdí, že známku má jen pro členy
klubu (sic!), ale nakonec jsem z něj jednu vydráždil. Na mou připomínku, že mi stačí razítko, prohlásil, že mi
z Rýmařova stejně nic nepošlou, protože oni na svou známku mají monopol. No, nevím. Chcete-li jít do hospody,
jděte do hospůdky U nás. Příjemné sklepní prostředí, ochotná obsluha, bohatý sortiment. Vesnička hezká, asi
sedm roubenek a dvě památné lípy. Nedaleko rozhledna na Vrátenské hoře, vidět až na Ještěd, ale nesmí být mlha
jako dnes.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek