Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2093 - Rozhledna Skalka – Vyžlovka


Popis

Dřevěná rozhledna se spirálovým ocelovým schodištěm. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů. www.rozhlednaskalka.cz/


Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Skalka – Vyžlovka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Příčná 11, Mukařov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
49°59'23.13"N 14°46'57.06"E
Hodnocení:
2.4
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2093 - Rozhledna Skalka – Vyžlovka


07.07.2021 - dostupná bez problému
16.05.2020 - dostupná bez problému
01.10.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Rozhledna je nepřístupná pro havarijní stav.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Bez problému v IC Mukařov.
 
Miroslav Kroupa
Miroslav Kroupa
Uzavřená
Rozhledna je uzavřena. Není nijak značena cesta k ní. Nikde žádný rozcestník.
 
Martin Staněk
Martin Staněk
Pozastavit
Rozhledna zavřená a na prodej. Viz oficiální stránky rozhledny. Asi by se slušelo ji aspoň pozastavit, když je zavřeno a rozhledna nedostupná.
 
Martina
Dostupnost TZ
Turistickou známku i nálepku jsem si zakoupila u velmi milé paní v Informačním centrum Mukařov. Od rozhledny je to krásnou lesní procházkou cca 4 km.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Zmar
Při návštěvě v neděli 25.4. jsme nečekali, že se na rozhlednu dostaneme, protože na webu visela informace o uzavření z technických důvodů. Nebyli jsme zklamáni: kiosek u rozhledny se rozpadá, turniket u vstupu vypadá jako funkční, svíti, ale informace, kde koupit lístek, nikde. Obraz zmaru.
V Turistashopu v Praze na Bělehradské mi paní potvrdila, že TZ prodává, ale aktuálně nemá a bude mít v řádu týdnů.
A pokud půjdete jako my po zelené do lesa a pak po červené na Úvaly, za Hradešínem je vynikající výhled na téměř polovinu Čech, přímo z louky, bez vstupného a bez potřeby se někam drápat.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost TZ
TZ 2093 Rozhledna Skalka-Vyžlovka, dostupná v Turistashopu, Bělehradská, Praha
 
Michaela Maierova
TZ neni
Pěkný den, asi před dvěma lety jsem navštívila hotel a restaurací Vyzlovka a tam mi milá obsluha řekla, že vstupenky i TZ mají tam. Tehdy jsem bohužel na rozhlednu neměla čas, až dnes jsem se vypravila znovu. Ku mému velkému překvapení mi v hotelu řekli, že s rozhlednou nemají nic společného a TZ neprodávají... Kiosek asi tři roky zavřený, rozhledna přístupná, ale v okolí neporadek. Chtělo by to jiné prodejní místo...???
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ k nesehnání
Rozhledna má sice vedle sebe jakýsi stánek, který ovšem spíše chátrá, takže bez šance. V restauraci mi rovnou řekli, že ty "kulatý žetony" nemají a mít nebudou. Když jsem se ptal na vstupné (informují tak na webu rozhledny, že se platí v restauraci), tak mi bylo řečeno, že se tam vstupné snad nikdy neplatilo. Takže aspoň výlez je zdarma. Ale TZ zamrzí
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Re: Rozhledna Skalka
Aktualizováno - TZ rozhledny dostupná bez problémů v Turistashopu na Bělehradské ulici v Praze.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna Skalka
Známka nekoupena, nebylo kde. Podle komentářů tady se TZ a vstupenky kupují v Hotelu Vyžlovka, ale tam nic už neprodávají. Podle číšníka má hotel nového provozovatele a zatím není nic domluveno. Tak jsme se k rozhledně vydali, autem se dá dojet až přímo k ní. Kiosek samozřejmě zavřený a ani nevypadal na to, že by byl vůbec někdy otevřený, podle webovek se hledá nový nájemce. Takže jsme neuspěl, známku si nechápe zaslat z Rýmařova. Rozhledna je volně přístupná, turniket tam sice je, ale volně průchozí takže vstup zadarmo. Rozhledna pěkná, ale nijak zvlášť výjimečná, výhled už je lepší, byl dokonce vidět Bezděz a zasněžené Krkonoše.
 
Iva
TZ
TZ
Na rozhledně jsme byli celkem 3x a nikdy se nám nepodařilo známku sehnat. Stánek u rozhledny snad nefungoval nikdy a v hotelu ji neměli. Nakonec se nám ji podařilo sehnat dnes v Turistashopu v Bělehradské za 35,- Kč
 
Josef Hájek
Josef Hájek
PředraženaTZ
Vstupenka se kupuje v hotelu na křižovatce u velice nepříjemné obsluhy. TZ za neuvěřitelných 50kč..to si jí příště raději nechám poslat poštou než tohle podporovat
 
Jiří Loudil
Jiří Loudil
cena za TZ
50,- Kč je dost.....
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
se dá sehnat za tradičních 30,- Kč v Turista shopu v Bělehradské ulici v Praze.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 2093
TZ bez problémů zakoupena u milého hostinského v restauraci Vyžlovka, ale chtějí za ni 40 Kč.
Rozhledna je super, za 20 Kč rozhodně návštěva stojí. Dnes bylo nebe úplně bez mráčků, takže bylo vidět hodně daleko. Bohužel daleký výhled je jenom východním směrem, ostatními směry je bohužel výhled omezený okolními kopci.
 
Luci
znamka
Znamku jsem zakoupila v restauraci Vyzlovka-personal byl velice mily. Rozhledna skvela, doporucuji videt.
 
Petr Matura
Petr Matura
Známka
Známka dostupná,ale s přirážkou.Personál hotelu nepřijemný.
 
Emma
vstupné
O prodeji vstupného v hotelu Vyžlovka by mohli informovat informační tabulí na začátku ulice..snad tolik nestojí..
 
František Kubalík
František Kubalík
Předraženo
Za 40 Kč je teda fakt dost.
 
Marek Kříž
Marek Kříž
Predrazeno
Koupeno dnes v Hotelu Vyzlovka, cena 40Kc. Zatuchla zakourena hospoda, kde nikdo nebyl tak asi chtej rejzovat na znamkach.
 
Vítek
překvápko
Rozhledna super i výhled ok ale byla už trochu tma.Velké překvapení bylo že známku mají i v TURISTASHOPu v Bělehradské 2.A známka za normální cenu.
 
Karolína Černá
předražená známka
Známka zakoupena v kiosku u rozhledny za 50 Kč. Na dotaz, že to je nějaké drahé, odkazují se na nařízení z Rýmařova a své nadřízené.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Předražená známka
Cena známky 40,- Kč je přímo uvedena na webu rozhledny - viz http://www.rozhlednaskalka.cz/902-2/
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Skalka
Místo celkově působí dojmem, že si někdo chtěl za peníze z EU zřídit pomník. V okolí jsou lepší místa...
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
DĚS
v hotelu ji mají za 40,- a prý to tak mají nařízené z Rýmařova..byl jsem překvapen/naštván...v kiosku pod rozhlednou ještě horší!! za 50,- TZ, pohled za 15,- obyčejný. Obsluha s takovým tím povýšeneckým chováním, jestli se ti to nelíbí, tak neotravuj...ZKLAMÁNÍ. jediné co mi trochu zvedlo náladu byl výhled z rozhledny.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
zakoupena bez problému
TZ v Turistaschopu v Bělahraské za 30 Kč.
 
Aneta Hovorková
Aneta Hovorková
Předražené nic
Za známku chtějí v kiosku u rozhledny 50 korun! Zašli jsme radši na oběd do hotelu Vyžlovka, kde ji mají také. Ale teda za 40 Kč :( Rozhledna je hezká, ale zas taková bomba to není...
 
Kateřina Dušková
Kateřina Dušková
Předražená známka
Rozhledna pěkná, známka k dostání ve stánku u rozhledny za 50 Kč !!!
 
Eliška Reichmannová
předražena známka
Známku jsem kupovala v hotelu Vyzlovka a ne moc příjemný pan po mně chtěl 40 Kč.Bohužel jsem pospíchala, tak jsem neměla čas to resit. Ale není to moc fer! Známky sbírám 11 let a s předraženou jsem se setkala jen v Lasovicich na rozhledne Onen Svět, kde jim nakonec znamku zrušili.
 
Denisa
znamka
Známku jsem dnes sehnala přímo v Praze v Turistashopu a rozhodně nebyla poslední.
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
Dostupnost
Rozhledna byla i dnes otevřená. Známku jsem bez problémů koupil v restauraci hotelu Vyžlovka, Jevanská 9, Vyžlovka, otevřeno každý den od 11:00 hodin.
 
Pavla
znamka
nenašli jsme dům 315, takže si o známku napíšeme
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Vyžlovka
Minulý čtvrtek byla rozhledna volně přístupná, kiosek zavřený, rodinný domek jsem nehledal, nechám si známku poslat.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v rodinném domku, kde jsem se potkal ještě s jedním sběratelm, který si známku také kupoval. Velice příjemná paní
 
Michael Bronec
Michael Bronec
pochvala!
Nemohu, než si to vynachválit! Rozhledna je od Prahy přesně daleko na cyklovýlet (tam a zpátky cca 90 km), je pěkně postavená, výstup je bezpečný a je z ní krásný rozhled. Na obzoru se tyčí dva radiosloupy u Českého Brodu, v dáli je vidět i Bezděz (nejspíš), jiným směrem zase Kostelec.

Známku mi prodala milá, usměvavá slečna z č.p. 315, které je od rozhledny vážně kousek!
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Rozhledna Skalka
Neškodilo by k rozhledně umístit upozornění o existenci turistické známky a hlavně o místě, kde ji lze zakoupit. Jediná informace na místě je obsáhlý seznam toho, co je tam zakázáno, završený informací, že vlastně nikdo za nic nezodpovídá a že po sobě máme uklízet - kam vlastně, když koše byly odcizeny a zbyly po nic pouze trubkové konstrukce, stejně jako zmizely informační tabule, po kterých zbyly kůly s ohnutými vruty, což prozrazuje jejich násilné odtržení. Původně pěkně upravené okolí pozvolna zarůstá kopřivami... Stejně tak avizovaný kiosek dosud nebyl otevřen - obávám se, že se na tomto místě nemůže vyplatit vzhledem k pizzerii na dohled (asi 150 m), kam by bylo vhodné prodej TZ umístit.
 
Libor Marek
Libor Marek
27/07/2014
Rozhledna volně přístupná. TZ koupena v domě č.p. 315 kousek od křižovatky na hlavní silnici. Velmi ochotní lidé, děkujeme. Mají i razítko a konkurenční vizitky.
 
Karel Hazafy
Karel Hazafy
zavřený kiosek u rozhledny
má na Pražská čp 315
 
Jaroslav Bouma
Jaroslav Bouma
Mohyla
20.a 21.7. nebyla v celé Vyžlovce známka k sehnání. U rozhledny není prodejní místo !
 
predazena znamka
Re: Cena známky
Znamku jsem koupil jak jsem se predem domluvil se sympatickou pani po telefonu u velmi nesympatickeho pana na jeho dvore Prazska ulice za - 50 -kc. Pan vykouk z baraku dvere zahrady otevrel na dalku a cekal az si pro ni dojdu. Asi jsem pro ni byl prvni nebo nevim... TZ sbiram skoro 14 let a nikdy jsem zatim nemel potrebu se tady k necemu vyjadrovat ale vyraz pana pri prodeji stdl za to!!!
 
Láďa
Cena známky
Ještě doplněk. Někdo zde informoval, že je známka předražená. Nevím, kde jí koupil. Já za známku zaplatil běžnou cenu, tj. 30 Kč.
 
Jaroslav Bouma
Jaroslav Bouma
Re: Cena známky
Ahoj Láďo, prosím Tě, kde jsi známku koupil ?
 
Láďa
Problémy jsou docela velké
Známku lze zakoupit pouze u Holíkových, Pražská 315. Pokud budou doma. Pořídit si stánek se jim nepovedlo. Dohoda s Pizzerií se dosud také nepovedla. Když bude nějaká změna dají na web stránkách vědět.
Rozhledna je veřejně přístupná. Je na čisté rovině, tudíž výhled tomu odpovídá. Výstup na ní je nenáročný, zvládnou to i méně zdatní turisté. Jako jsem třeba já.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek