Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1704 - Rozhledna Velká Buková


Popis

Rozhledna ve Velké Bukové se nachází v CHKO Křivoklátsko asi 3 km od hradu Křivoklát.Tato rozhledna je 15 metrů vysoká a má 16 kamenných a 56 železných schodů. http://www.velkabukova.cz/rozhledna/

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Velká Buková

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Rozhledna Velká Buková
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°1'56"N 13°50'15"E
Hodnocení:
2.815
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1704 - Rozhledna Velká Buková


17.04.2022 - dostupná bez problému
05.06.2021 - dostupná bez problému
22.05.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka na mě čekala v pokladně rozhledny.
 
Ondřej
Ondřej
Rozpaky
To by mě zajímalo, čím má toto místo zaujmout. Ok stavba rozhledny neobvyklá, ale pak očekávám taky nějaký rozhled do dáli a ne přehled o obci u které rozhledna stojí. Sorry ale v seznamu míst jsou mnohem zajímavější místa :-(
 
wenzel
Velká Buková
Konstrukčně zajímavá rozhledna tím, že schody nahoru vedou na střídačku vnitřkem i vnějškem rozhledny. Tozhledna není příliš vysoká, výhled nabízí především do dvorků a oken domů ve vesnici, která začíná hned vedle rozhledny. Ale vidět je i trochu do daleka, především do polí a lesů. Vstupné 20 kč tak akorát, razítko a známka přímo na rozhledně, která je otevřena až do 19:00. Parkoviště rovnou pod rozhlednou.
 
Standa
Na rozhledně
Známka zakoupena na rozhledně, která je nyní v březnu otevřena o víkendech.
Hezký výlet z Rakovníka po červené značce k rozhledně a pak na Křivoklát na vlak.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 1704
TZ bez problémů zakoupena na rozhledně. Je pravda, že by mohla být aspoň tak třikrát vyšší, protože takhle toho z ni moc vidět není. Nicméně za těch 20 Kč vstupného to myslím stojí a milovníci rozhleden a dalekých výhledů rozhodně nebudou litovat.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Neděle
22.5 TZ dostupná v pokladně rozhledny spolu s dalšími upomínkovými předměty.Nyní v květnu otevřeno út-ne+svátek 9-17 hod.
Parkoviště přímo u rozhledny,která je atypická a hojně navštěvovaná.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Rozhledna
TZ zakoupena přímo v pokladně rozhledny, vstupné 20Kč. Výhled je fajn, ale rozhledna by mohla být o něco vyšší... z paty rozhledny už je tak dobrý výhled do okolí. Stavba působí zajímavým moderním dojmem a jako architektonický skvost stojí za vidění (jen pokud pojedete kolem), jako místo pro samostatný výlet bych spíše nedoporučoval.
 
Monika Čapková
Monika Čapková
TZ
Zajímavá moderní rozhledna s dobrým výhledem na přívoz v Branově, TZ koupena v IC Křivoklát.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Nic moc
Nic zázračného to není. Je nízká, jako by jste koukali z druhého patra domu. Jinak to tam docela slušně profukuje ;-) Pokud by jste řešili, jestli vyrazit tam, nebo někam jinak vedle na jiný cíl... zvolte něco jiného :-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna Velká Buková
TZ koupena přímo na pokladně rozhledny. Výhled krásný, rozhledna stavebně zajímavá.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
zavřeno
Zavřeno až do 1. dubna nebo 1. května. V tom si odporují popisek k rozhledně a cedule s otevíracími hodinami. Teď TZ rozhodně nedostupná.
 
Libor Marek
Libor Marek
24.08.2013
Architektonicky zajímává rozhledna, rozhled nijak zvláštní. TZ zakoupena v IC křivoklát chvíli předtím, nicméně na rozhledně byla dostupná taky.
 
Tomáš
Moderně pojatá rozhledna, dosažena turistickou stezkou od Křivoklátu lesem a obcí Velká Buková, vstup 20 Kč, známka dostupná.
 
kokrhel
Rozhledna to je pěkná,ale výhled je hezčí z mnoha kopců v okolí :-(
 
gallisek
Hezké
Navštívil jsem rozhlednu s rodinou. Moc zajímavě udělaná rozhledna. Opravdu to stojí jí navštívit. Vstupné OK, TZ mají hodně a taky různých pohledů a pod. Parkovšti je hned pod rozhlednou ( nic se neplatí ). Tak kdo má rád rozhledny tak se tam vydejte nebudete litovat.
 
Míša
Na rohlednu jsme se vydali z Křivoklátu po Školní naučné stezce. Je to do pěkného kopce, zato ale nádhernou krajinou. Po kořenech a kamení to s námi krosil kočárek a čtyři krysaříci. Všichni jsme to zvládli. Rozhledna je na konci vesnice, je to vkusná moderní stavba. Z vyhlídky je vidět okolní zalesněná krajina a na tabulkách jsou docela pěkně popsané body. Malou zajímavostí je též na tabulkách znázorněný směr a vzdálenost vzdušnou čarou k některým hlavním městům Evropy. Známek i dalších upomínkových předmětů měly dostatek. Vstupenkou je vlastně pohled.
 
magipriba
Rozhlednu jsme navštívili v neděli 9.10. V pokladně dvě lehce znuděné dámy. Suvenýrů kvanta, skoro jsem to nepobral. Parádní pexeso Rozhledny středních Čech nebo rozhlednový kalendář na rok 2012. Známka v pohodě za 30,-. Výhled celkem prima. Ale nejkrásnější pohled na Berounku je stejně z nedalekých Nezabudických skal ( na červené turistické značce z Roztok do Nezabudic).
 
Tatík
Otevírací doba o prázdninách denně 9-19 hod. Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně, vstupné 20,- (10,-) Kč. Ač jen 72 schodů, výhled pěkný.
 
vláďa
Známka na rozhledně k dostání bez problémů u velice milé paní. Z Křivoklátu jsou to asi 3 km po červené pěknou přírodou křivoklátských lesů.
 
Martin
Velká Buková
Moc krásný výhled. Známka dostupná bez problémů i se samolepkou.
 
jerry720
Velká Buková
Návštěva 03. 07. 2010. Moc pěkná rozhledna na dobře položeném místě, odkud je super výhled mj. na Křivoklátsko, Rakovnicko a do údolí Berounky. TZ jsem pořídil v pokladně rozhledny, kde je k mání i turistická vizitka No. 812.
 
AFIk 2811
Rozhledna navštívena včera. Počasí nádherné, výhled to samé. Rozhledna vypadá opravdu pěkně a patří mezi ty hezčí co byly postaveny v nedávné době. TZ dostupná, za 30,-kč leč bez samolepky, takže jí označuju jako předraženou.
 
Marie
TZ je dostupná i jinde
TZ je dostupná i v informačním centru v Křivoklátě.
 
Michal
Známka je dostupná
Vážení sběratelé - známka je dostupná na rozhledně bez problémů - pozor letos už jen zítra t.j. neděle 29.11.2009 - pak bude rozhledna zavřená a otevřená by měla být zase příští rok nejspíše asi koncem března - dle počasí - toto mi bylo zděleno slečnami v pokladně. Jinak na rozhledně jsou nové pohlednice ze žluté edice pohlednic od "Fukalů" - krásná je i vstupenka na rozhlednu - též pohlednice. K dostání jsou i dva druhy magnetek - další suvenýry přibudou příští rok - obec(pan starosta) má zájem o turisty. Já osobně doporučuji rozhlednu navštívit. Není to ten dnes již klasický stožár - ale krásná rozhledna bez jakékoliv antény.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek