Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2181 - Rozhledna Zadov - skokanský můstek


Popis

Jedná se o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy lyžařského skokanského můstku, postaveného v r. 1978. Původní vzhled můstku a jeho věže zůstal zachován. Jedná se o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy lyžařského skokanského můstku, postaveného v r. 1978. Původní vzhled můstku a jeho věže zůstal zachován. www.lazadov.cz/


Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Zadov - skokanský můstek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna Zadov - skokanský můstek
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
49°3'40.92"N 13°37'46.82"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2181 - Rozhledna Zadov - skokanský můstek


18.02.2022 - dostupná bez problému
06.09.2021 - dostupná bez problému
11.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z rozhledny.
 
wenzel
Rozhledna zadov
Na rozhlednu jsme se vydali ze Zadova asfaltovou cestou. K rozhledně odbočuje doleva neznačená cesta, dostat na místo se dá i skrze sjezdovku. Rozhledna se nachází na samém vrchu bývalého můstku,venkovní stran věže je používána jako horolezecká stěna. Z rozhledny je výhled pouze na jednu stranu, tzn. na celý Zadov a Churáňov. Kvůli deštivému počasí nebyl výhled dodaleka píliš valný, např. rozhledna na Javorníku byla vidět pouze v oparu, přestože 4 dny zpět z Javorníku jsme rozhlednu na Zadově viděli krásně. Bohužel zklamala vysoká cena vstupného (60kč). TZ a razítko u pokladny, která se nachází asi v polovině věže, ve které se dozvíte i něco o histori můstku a historických závodech ve skoku na lyžích.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Rozhledna
Škoda, že jsem si špatně přečetla otevírací dobu. Vyhledávač žádné omezení neukazoval, ale pozor přímo na webu rozhledny je napsáno, že otvírají až v dubnu. Nevadí, alespoň jsme si udělali krásnou procházku přes Churáňov a tamní naučnou stezku až zpět do Zadova na parkoviště. Oceňuji, že zde nevybírají parkovné. Rozhledna vypadá moc zajímavě a mrzí mne, že jsem se nemohla na okolní výhledy podívat přímo z ní, ale co se dá dělat, třeba někdy příště. Každopádně už takto odspodu jsem si říkala, jestli bych to vůbec vylezla, je to pořádná výška po schodech z roštů, které moc nemusím.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
15. 2. 2018
Rozumně využitý starý schátralý můstek. Když jsem šlapal nahoru, uvědomoval jsem si, že třeba mít kus odvahy takhle na lyžích sjet takovou díru. K můstku se dostanete ze sjezdovky s obtížemi, jelikož jsou okraje zastavené ploty. Za vrcholem po modré ve směru na Pláně je neoznačená odbočka vedoucí k rozhledně.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
známka v rozhledně, supr místo. Jeli jsme lanovkou +vstupenka na rozhlednu. Krásné výhledy, jen Nikolka se trochu bála /7let/. Zpět vrcholovou cestou okolo cukrárny Ela, lanového centra, přes chalupu Katky Neumannové a hotelu Churáňov k res. U Hořejšů. Krásná procházka a dobrý oběd. Nádherný den a spokojenost Nikolky a Adélky/12let/.
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
otevírací doba pozdní léto
Můstek otevřen denně do 2.10.2016. Rozhled super i v pozdní odpoledne ....
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Středa
Využili jsme jednu z posledních možností skokanský můstek letos zdolat,a to 28.10.Otevřeno bylo od 9 hod.,a ačkoliv v Zadově ležela mlha,tak zde krásně svítilo sluníčko.Paráda.TZ a další suvenýry bez problémů v pokladně.Vstupné 5Okč.
Auto je nutné nechat na velkém parkovišti na Pláních,a pak pěšky necelý kilometr podle šipek k rozhledně.
 
Ladislav Jandáček
Dotaz
Pokud jsem správně pochopil,je od 1.11.rozhledna uzavřena.Proč nemůže být o víkendech, při slušném počasí, otevřena celoročně ?
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Z můstku je krásná rozhledna. Výhledy jsou při dobré viditelnosti, která v neděli byla daleké. Kopec se dá dobře vyšlápnout i pro staříky našeho věku.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
šli jsme nahoru po svých, dolů jsme se svezli, nápad udělat ze skokanského můstku rozhlednu je báječný, výhled je skvělý, pán na rozhledně velice ochotný, obsluha lanovky také super.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
Zadov
Dá se tam v pohodě vyjít i po svých, nebo využít lanovku. Obsluha lanovky skvělá na ohou koncích a to samé paní na rozhledně.
Krásný výhled, pěkné okolí a na rozhledně mají i pěkné razítko :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek