Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 545 - Sion


Popis

Hrad Jana Roháče z Dubé jihozápadně od Kutné Hory, místo poslední a konečné porážky husitských vojsk.

Mapa

Navštívil jsem Sion

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod Chlístovice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Chlístovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kutná Hora
Poloha:
49°53'20.78"N 15°12'38.52"E
Hodnocení:
2.778
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 545 - Sion


19.09.2020 - dostupná bez problému
22.02.2020 - dostupná bez problému
28.10.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Sion
Sion jsou zbytky zdí hradu,které jsou docela udržované. Ovšem nejvíce se mi líbil reliéf Jana Roháče z Dubé ve skále. Stezka po zelené z Chlístovic zabere tam a zpátky kolem hodinky,je to příjemná procházka lesem. TZ bez problému v místním obchodě,kde jsou opravdu moc milí..
 
Petr Glajch
Petr Glajch
TZ
Naprosto bez problémů v obchodě i s Tz 1473 a obě pouze za 30kc se slovy nejsme vyděrači.strasne příjemní lidé
 
wenzel
Sion
Zřícenina hradu Sion není ani tak zříceninou, jako zbytky nízkého obvodového zdiva. Tyto pozůstatky byly relativně nedávno "zrekonstruovány", stále jsou na místě památky archeologických prací. Všude po hradě jsou rozmístěny popisné tabulky, co se kde nacházelo. Před hradem několik obsáhlých informačních panelů. TZ jsem nesehnal, prodejní místa byla v sobotu večer zavřena.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka zakoupena v obchodě v Chlístovicích. Při příchodu od Sionu je to po pravé straně, cca 200 m od kraje obce. V pracovní dny mají otevřeno do 15:30 (s polední pauzou) a v sobotu do 11:00.
 
František Daněk
František Daněk
tz
Poměrně rozsáhlá zřícenina,stojí za návštěvu.
 
Antonín Bartošík
Antonín Bartošík
známka
dostupná v obchodě. Jinak Sion a jeho okolí je fakt romantické místo stojící za návštěvu.
 
Zdeněk Jelínek
Zdeněk Jelínek
Nedostupná
TZ v hospodě U Spejbla nedostupná, všude jinde (v pátek v 15:30 zavřeno).
 
Timekiller
Ok
Přestože byla neděle, podařilo se nám známku získat. Smíšené zboží u Vlků bylo zavřené, ale zastihl jsem paní majitelka na zahradě a známku mi ochotně prodala. Děkuji.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
TZ v hospodě
TZ koupena v hospodě, která už se jmsnuje U Spejbla (adresa je Chlístovice 1). Je to naprosto strašidelný pajzl, kde doporučuju pobýt jen na dobu nezbytně nutnou k zakoupení TZ. Samotný hrad OK.
 
Michal Hovorka
Michal Hovorka
...
Známka koupena v malé samoobsluze uprostřed Chlístovic téměř naproti turistickému rozcestníku. Pro zájemce o víkendovou dostupnnost - v sobotu mají otevřeno do 11 hod. Mají i známku 1473 (rozhledna Březina-Žandov). Je fajn projít si celou naučnou stezku (Po stopách husitských hejtmanů), je dobře značená a cedule v bezvadném stavu; je to pěkná a poučná procházka.
 
Kateřina Nezbedová
Kateřina Nezbedová
Dostupnost
Hostinec je opravdu zavřený a v okolí nikde nikdo, chtělo by to zrušit označení známkového místa. Byli jsme tam o víkendu, tudíž obecní úřad i obchod byly též zavřené.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
ze sionu nic moc nezůstalo, ale k plusu zříceniny se určitě přičítá krásný okolí.tz zakoupena v hostinci u vepřků.
 
Machura
8.6. byl u Sionu pohádkový les. Po procházce jsem se vydala pro známku. Hostinec otevřený, ale asi mimo provoz. Pan majitel se vybavoval, po delším čekání známku prodal.
 
romik
v pátek 25.5. kolem 15 hod. jsem navštívil zbytky hradu Sion ,mimochodem moc pěkné místo na procházku, a posléze i hostinec U Vepřků a světe div se majitel přítomen a známku ochotně prodal. I když to spíš vypadalo že odněkud přijel než že by bylo normálně otevřeno, hold měl jsem štěstí.
 
Eva
Eva
Ani půl třetí (otvíračka psaná od 13:00), ani čtvrtfinále MS v hokeji nepřimělo provozovatele hospodu otevřít. Asi se pích o trn a turistický známky - jsou-li - v objektu nějaký - zasype suť až se opuštěná budova rozpadne v prach.
 
Michaela
Ve 14 hodin v sobotu hostinec zavřený, na okně sice mají poněkud sešlé označní prodejního místa TZ, ale nikde ani živáčka, přitom podle vývěsky měli mít otevřeno už od jedné..Zřícenina ale podle mě stojí za návštěvu..
 
Veronika
Bez známky...
Zříceninu jsme navštívili dopoledne, jsme tedy bez známky, hostinec i o víkendu otvírá až ve 13h. Nebylo by vhodnější prodávat známku Sionu na některém turistickém infocentru v Kutné Hoře? Nejsme asi jediní, kdo výlet na Sion spojil s prohlídkou tohoto krásného města a alespoň by byla jistota, že známku opravdu dostanete...
 
Nemluvící
Strašné
Hostinec U Vepřků byla úžasná volba. Kdy otvírají neví ani místní obyvatelé. Takže jsme si zajeli a s nepořízenou odjeli domů.
 
Anett
Souhlasím, že místo prodeje Hostinec U Vepřků, Chlístovice není zrovna nejvhodnější. Otevírací doba není zrovna pevná a ochota známku prodat také není veliká...
 
MILAN
TZ zakoupena v Chlístovicích v sobotu kolem 18 h, pan hostinský se právě odněkud vrátil, tak nám známku prodal. Zřícenina hradu Sion je asi kilometr za obcí směrem na Kutnou horu, v lese.
 
Jakub
Otevírací doba hostince je zřejmě velmi houpavá. Byl jsem tam dnes ve 14:00 a ačkoliv je na dveří psáno SO 13:00, nebyla zde ani noha...Obratem si jí nechávám poslat.
 
miji
se štěstím
TZ dostupna jen když mají v hospodě náhodou otevřeno,otvirací doba neodpovídá realitě
 
Wíla
Souhlasím s ostatními. Vzhledem k otvírací době v hospodě bych určitě volil ještě prodej na výstavě,neboť tam na telefon přijde velmi ochotná paní.Další varianta je v potravinách. Výstava malinká ,ale dostačující.Určitě dobře ,že funguje neboť podtrhne význam tohoto místa. Známku také nemám ,ale to nevadí - obratem si ji nechám poslat. Hospoda má otevřeno: PO-ČT 16,00 - 22,00 hodPÁ 16,00 - 24,00 hodSO 13,00 - 24,00 hodNE 13,00 - 20,00 hod
 
Honza
Hospoda zavřená i s vedoucím, známku nemáme ani z výstavy, ta byla taky zavřená
 
Katka
Ještě doplním k předešlé zprávičce, že 7.-9.9. probíhá na Sionu akce, která se vztahuje k výročí dobytí Sionu, určitě bude plná soutěží a zábavy, bohužel my tady v té době nebudeme, takže se nezúčastníme.Snad příště.
 
Katka
Návštěva Chlístovic určitě stála za to, procházka lesíkem po hradbách hradu byla příjemnou nedělní procházkou. V hospodě U Vepřků otevřeno měli, známku měli pouze výroční, ale naproti přes silnici v kulturním domě měli i známku Sionu jako takového, dokonce nám nabídli i známku rozhledny Březina Žandov, která je nedaleko, ale tu jsme již měli, protože do Chlístovic jsme se rozjeli právě ze Žandova. Výstavu měli moc hezky udělanou, jednak byla věnována Janu Roháčovi z Dubé a pak také obci Chlístovice, bylo možné prohlédnout si fotky staršího data i ze současnosti, nahlédnout do kronik a podívat se na úspěchy dětí z tamní TJ. Na videu bylo možné si prohlédnout Pohádkový les, který je tam každoročně pořádaný a má vždy spoustu návštěvníků. Zapomněla jsem se zeptat, dokdy výstava trvá, takže bohužel neposloužím, ale jinak určitě doporučuju.
 
Sheva
VTZ i TZ mají dostatek. Majitel byl ochotný
 
Michal Beránek
TZ nemám. Opět stejný problém jako níže se zavřenou hospodou v pracovní den a dokonce o prázdnínách. Opravdu nechápu proč je známka na místě kde je otevřeno jednou za uherskej rok!!!!!!!!!!!
 
Pinďa
Doplněk k níže
Známku nemám, protože jsem tam byl asi v deset dopoledne, tudíž zavřeno. Ještě, že to bylo ve čtvrtek. Být to v pondělí, tak bylo zavřeno na kvadrát, čili na druhou. Ovšem výsledek je stejný.
 
Pinďa
Opsáno z cedule
pondělí: zavřenoúterý - pátek: 16 - 22sobota, neděle: 13 - 22Zbytky hradu jsou za potokem na kopci, hospoda je za potokem pod kopcem. To závisí na tom, co jste našli jako první. Já osobně byl nejdřív na hradě.
 
Petr
Docela by mě zajímalo proč to dávaj někam kde na to totálně kašlou...
 
MUDr Vladimír Henzl
Známku Sion nemají stále, tedy na známkové místo dost odpoudivá hospoda, nerudný majitel, má jen VTZ Dobytí Sionu, na TZ Sion čekají... viz příspěvky níže
 
Jana
Tak TZ Sionu stále nemají, prý ji objednají, ale to říkali minule už taky. VTZ Dobytí Sionu mají dostatek.
 
Jana
Ahoj, známka bohužel nebyla k dostání - byly vyprodány a čekají na novou dodávku, prý bude tak do týdne. Ale mají úplně novou VTZ - Sion 2007.Jana
 
Tatík
Rozvaliny Sionu v lese jsou za Chlístovicemi,musíte narazit na červenou turistickou značku nebo směrovku.Nalezené předměty jsou podle značně zrezivělé cedule v muzeu v Kutné Hoře.Hostinec U Vepřeků v sobotu a v neděli otevírá ve 13:00 hodin,k jídlu byli jen utopenci,tak svačinu s sebou!Turistických známek dostatek,nabízí i VTZ.
 
Vacice
SION
Je to nejhezci rozvalina kterou jsem videl moc se mi líbila . Ale co bylo nej. To že jsme přijeli do
Chlístovce a mněli pytel nasáklí krví moc se nam tam pri tom pohledu nechtelo ale pak to pri bylo prase na
veselku je to super' :)
 
Iveta
Sion
hrad je spíše rozvalina, ale má krásné okolí, a cesta z Kutné Hory je sem opravdu pěkná.Co je ale hrozné, že
jsme už 3x byli v Chlístovicích v místní hospodě, v různých hodinách a dosud jsme nebyli úspěšní:-(
 
Jenda
Sion
Z hradu zbylo jen málo, ale zato má krásné okolí, kolem vedou běžecké trasy a je to i vhodný cíl cyklovýletu
(např. z Kutné Hory). Známku prodávají v typicky vesnické hospodě, to znamená, že mají otevřeno, kdy chtějí
(většinou až navečer).
 
ALI
Trasu vybírala dcera abohužel si nevšimla že na místě známku nemají.Takže jsme bez ní.Škoda.Jinak pěkné
pochození i po okolí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek