Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1793 - Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí


Popis

Skalní městečko Viklany je skupina balvanů biolitické žuly, která byla vyhlášena roku 1933 chráněným územím. Balvany Dědek a Bába vznikly bochníkovitým zvětráváním a rozpadem hrubozrnné žuly. Jsou široké přes deset metrů a vysoké kolem pěti metrů. Nedaleko od nich se nachází další shluk menších kamenů a viklanů. Vytvářejí malé skalní město.

Mapa

Navštívil jsem Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Žihle (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-sever
Poloha:
50°3'33"N 13°20'59"E
Hodnocení:
2.955
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1793 - Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí


12.08.2023 - dostupná bez problému
29.10.2022 - dostupná bez problému
21.09.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
No, přiznám se, tady jsem nebyl. Známku jsem koupil omylem, tak snad někdy příště
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Koupena na OU v Žihli
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
TZ v restauraci u Kiliána nemají, obecní úřad v sobotu zavřeno a IC Křivoklát je odtud poněkud z ruky, takže nemáme.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Když tu ještě bývalo uvedeno jako prodejní místo "Žihle", tak jsem objezdil snad všechny možné prodejní místa, ale bez úspěchu. Známku jsem měl z Rýmařova.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Šel jsem z Lubence do Žihle a je to krásný výlet lesem. Kameny jsou impozantní. Upozorňuji, že motivem TZ je Viklan, skupina kamenů označená i v mapě jako Viklan-skalní město. Dědek a Bába jsou samostatné kameny, spíše tedy skály, od Viklanu asi 2 km vzdálené, blíže k Žihli. Vyplatí se navštívit vše.
TZ v restauraci U Kiliána nemají, na obecním úřadě mají.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ dostupná i v IC Křivoklát.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Balvany u Žihle
Ideální je projít si celé skalní městečko po žluté TZ, která začíná u nádraží v Žihli. Příjemný cca 10 km dlouhý výlet a v lesích je na co koukat. Známka zakoupena za 30,- Kč v hospodě U Kiliána, v zimním období tj. do konce března mají otevřeno každý den od 11 hodin.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
Dostupnost TZ
Bohužel, v neděli 22.7. neměli TZ ani v restauraci u Kiliána, kde mi sdělili že známky měli jaksi z dobré vůle a asi již nebudou, tak ani v nedalekém krámku paní Havlíkové, kde je v neděli zavřeno. Dle vyjádření pana starosty je možno zakoupit TZ na OÚ v pracovní dny a paní Havlíkové. Ovšem v její pracovní dny.
 
Eva Havlová
Eva Havlová
Nedostupná
O víkendu nedostupná. Nikde! Byla jsem zklamaná.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ zakoupena na obecním úřadu společně s pohlednicí, mají i razítko TURISTA.
 
Kamil Přenosil
Kamil Přenosil
Hezké místo
U skalních útvarů jsem byl v minulosti už několikrát, naposledy asi před 6 lety s oběma našima dětma. Určitě stojí za návštěvu. Těch skal a obřích balvanů jsou v lesích kousek od Žihle desítky. Není u nás moc takových míst.
Známka koupena v Květinářství, kde prodávali i zmrzlinu. Oběd jsem si dal v restauraci u Kiliána a byl levný a výborný.
A obsluha byla příjemná a rychlá. Doporučuji zastavit se tam.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v Květinářství - dárkovém zboží u hlavní silnice. Procházka přes Viklan, Bábu a Dědka až do obce je super.
 
JardaM
TZ U Kiliána
Známek v restauraci u Kiliána dostatek.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Skalní městečko Viklan a žulové kameny Bába a Dědek jsou součástí žluté turistické značky ležící mezi obcí Žihle a městečkem Rabštejn nad Střelou. Po žluté je to velice příjemná asi 8 km dlouhá procházka v krásných lesích v okolí řeky Střely. Pokud se Vám podaří být na Viklanu sami tak je to velice pěkné a fotogenické místo.
TZ jsem sehnal v obci Žihle v hospodě U Kuliána, kde měli poslední známku a připadalo mi, že obsluha ani pořádně nevěděla zda známky prodávají. Obchod květinářství měl zavřeno, což odpovídá provozní době uvedené na dveřích. Byl jsem tam v neděli a to je zavřeno.
 
Marcela Šenková
Marcela Šenková
Květinářství - dárkové zboží
Známka dnes zakoupena v Květinářství - dárkovém zboží u odbočky na Hlubokou. Známek byl dostatek. OÚ má v pátek otevřeno do 14:30 hod., my přijeli ve 14:45 hod.
 
Martin Andryzek
Martin Andryzek
Už ji zase mají
a zmrzlinu taky
 
Petra Šmolíková
Petra Šmolíková
Květinářství
30.5.2014 bohužel nemají známku. V květinářství ji obvykle mají, ale měli zrovna vyprodáno. Dále nám paní řekla, že známku prodává už jenom ona.
 
Info
V obchůdku s květinami na křižovatce směr Hluboká (cca 150 m pod školou) se začala prodávat zmrzlina, tím pádem je tu dobrá zpráva i pro sběratele TZ! Je otevřeno i o víkendu - sobota 9-16 a neděle 13-16 (17).
 
Jana Nápravníková
Jana Nápravníková
Žihle
Dne 31.7.2013 jsem bez problému zakoupila známku na Obecním úřadě .
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Žihle
4.7.2013 (čtvrtek) TZ bohužel bez úspěchu, hledali jsme v květinách, kde nám paní řekla, že normálně TZ vedou, ale zrovna je nemají a OÚ měl zavřeno. Ve smíšeném zboží jsme nehledali. (ve městě je několik smíšených zboží) :(
Žádám o lepší organizovanosti či informovanosti ohledně prodejního místa TZ
 
Tomáš
Postupovali jsme podle tištěného seznamu, s představou, že známka je na obci Žihle, tedy na obecním úřadě. Ten však zavíral v 15:00 ( dorazili jsme v 15:07). To, že je známka případně i jinde, na poště, ani v prodejně uzenin nevěděli. Odjeli jsme tedy bez známky s otazníkem, proč se známka prodává tam, kde zavřou v 15:00 a o víkendu mají zavřeno. Pokud je známka k dostzání i jinde, mělo by dojíít k doplnění v seznamu. Zboží všeho druhu jsme si nevšimli.
 
Petr
Známka koupena bez problémů v květince.Cca 50m pod pod obchodem se vším možným(staré dobré smíšené zboží).Vše nalevo směrem od nádraží.Pozor smíšené zboží neplést s prodejnou COOP,která je cca 200m výše napravo.
 
jíra
Známka koupena v obchodě "zboží všecho druhu" kousek od náměstí. Otevřeno ve všední dny a v sobotu myslím 8-11 hod. V hospodě ani u vietnamců neví a co se jedná. Škoda, mají otevřeno skoro pořád.
 
stochovak
V sobotu jsem měl smůlu, jelikož v týdnu si všechny známky vzal starosta, kvůli auditu. Zapoměl je však vrátit zpět do obchůdku na další prodej. Po dohodě jsem jim tam nechal 30,- Kč s adresou s tím, že mi známku pošlou.
 
K8
Prodejní místo
Takže kromě opravení prodejního místa by bylo vhodné ještě nějaké přidat, aby se TZ dala koupit i o víkendu. Místní hospoda, čerpací stanice nebo 2 vietnamské obchody, které mají také otevřeno skoro pořád.
 
Bukin
TZ v obchůdku dárkové předměty
TZ je dostupná na hlavní silnici v obchůdku "dárkové předměty"Bohužel v tištěném seznamu TZ míst 2011 je uvedeno "obec Žihle"
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek