Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1793 - Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí


Popis

Skalní městečko Viklany je skupina balvanů biolitické žuly, která byla vyhlášena roku 1933 chráněným územím. Balvany Dědek a Bába vznikly bochníkovitým zvětráváním a rozpadem hrubozrnné žuly. Jsou široké přes deset metrů a vysoké kolem pěti metrů. Nedaleko od nich se nachází další shluk menších kamenů a viklanů. Vytvářejí malé skalní město.

Mapa

Navštívil jsem Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obec Žihle (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-sever
Poloha:
50°3'33"N 13°20'59"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1793 - Skalní útvar Viklan v lesích za Žihlí


20.08.2019 - dostupná bez problému
17.08.2019 - nemají sběratelský předmět
06.06.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ dostupná i v IC Křivoklát.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Balvany u Žihle
Ideální je projít si celé skalní městečko po žluté TZ, která začíná u nádraží v Žihli. Příjemný cca 10 km dlouhý výlet a v lesích je na co koukat. Známka zakoupena za 30,- Kč v hospodě U Kiliána, v zimním období tj. do konce března mají otevřeno každý den od 11 hodin.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
Dostupnost TZ
Bohužel, v neděli 22.7. neměli TZ ani v restauraci u Kiliána, kde mi sdělili že známky měli jaksi z dobré vůle a asi již nebudou, tak ani v nedalekém krámku paní Havlíkové, kde je v neděli zavřeno. Dle vyjádření pana starosty je možno zakoupit TZ na OÚ v pracovní dny a paní Havlíkové. Ovšem v její pracovní dny.
 
Eva Havlová
Eva Havlová
Nedostupná
O víkendu nedostupná. Nikde! Byla jsem zklamaná.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ zakoupena na obecním úřadu společně s pohlednicí, mají i razítko TURISTA.
 
Kamil Přenosil
Kamil Přenosil
Hezké místo
U skalních útvarů jsem byl v minulosti už několikrát, naposledy asi před 6 lety s oběma našima dětma. Určitě stojí za návštěvu. Těch skal a obřích balvanů jsou v lesích kousek od Žihle desítky. Není u nás moc takových míst.
Známka koupena v Květinářství, kde prodávali i zmrzlinu. Oběd jsem si dal v restauraci u Kiliána a byl levný a výborný.
A obsluha byla příjemná a rychlá. Doporučuji zastavit se tam.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v Květinářství - dárkovém zboží u hlavní silnice. Procházka přes Viklan, Bábu a Dědka až do obce je super.
 
JardaM
TZ U Kiliána
Známek v restauraci u Kiliána dostatek.
 
Richard Bayer
Richard Bayer
.
Skalní městečko Viklan a žulové kameny Bába a Dědek jsou součástí žluté turistické značky ležící mezi obcí Žihle a městečkem Rabštejn nad Střelou. Po žluté je to velice příjemná asi 8 km dlouhá procházka v krásných lesích v okolí řeky Střely. Pokud se Vám podaří být na Viklanu sami tak je to velice pěkné a fotogenické místo.
TZ jsem sehnal v obci Žihle v hospodě U Kuliána, kde měli poslední známku a připadalo mi, že obsluha ani pořádně nevěděla zda známky prodávají. Obchod květinářství měl zavřeno, což odpovídá provozní době uvedené na dveřích. Byl jsem tam v neděli a to je zavřeno.
 
Marcela Šenková
Marcela Šenková
Květinářství - dárkové zboží
Známka dnes zakoupena v Květinářství - dárkovém zboží u odbočky na Hlubokou. Známek byl dostatek. OÚ má v pátek otevřeno do 14:30 hod., my přijeli ve 14:45 hod.
 
Martin Andryzek
Martin Andryzek
Už ji zase mají
a zmrzlinu taky
 
Petra Šmolíková
Petra Šmolíková
Květinářství
30.5.2014 bohužel nemají známku. V květinářství ji obvykle mají, ale měli zrovna vyprodáno. Dále nám paní řekla, že známku prodává už jenom ona.
 
Info
V obchůdku s květinami na křižovatce směr Hluboká (cca 150 m pod školou) se začala prodávat zmrzlina, tím pádem je tu dobrá zpráva i pro sběratele TZ! Je otevřeno i o víkendu - sobota 9-16 a neděle 13-16 (17).
 
Jana Nápravníková
Jana Nápravníková
Žihle
Dne 31.7.2013 jsem bez problému zakoupila známku na Obecním úřadě .
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Žihle
4.7.2013 (čtvrtek) TZ bohužel bez úspěchu, hledali jsme v květinách, kde nám paní řekla, že normálně TZ vedou, ale zrovna je nemají a OÚ měl zavřeno. Ve smíšeném zboží jsme nehledali. (ve městě je několik smíšených zboží) :(
Žádám o lepší organizovanosti či informovanosti ohledně prodejního místa TZ
 
Tomáš
Postupovali jsme podle tištěného seznamu, s představou, že známka je na obci Žihle, tedy na obecním úřadě. Ten však zavíral v 15:00 ( dorazili jsme v 15:07). To, že je známka případně i jinde, na poště, ani v prodejně uzenin nevěděli. Odjeli jsme tedy bez známky s otazníkem, proč se známka prodává tam, kde zavřou v 15:00 a o víkendu mají zavřeno. Pokud je známka k dostzání i jinde, mělo by dojíít k doplnění v seznamu. Zboží všeho druhu jsme si nevšimli.
 
Petr
Známka koupena bez problémů v květince.Cca 50m pod pod obchodem se vším možným(staré dobré smíšené zboží).Vše nalevo směrem od nádraží.Pozor smíšené zboží neplést s prodejnou COOP,která je cca 200m výše napravo.
 
jíra
Známka koupena v obchodě "zboží všecho druhu" kousek od náměstí. Otevřeno ve všední dny a v sobotu myslím 8-11 hod. V hospodě ani u vietnamců neví a co se jedná. Škoda, mají otevřeno skoro pořád.
 
stochovak
V sobotu jsem měl smůlu, jelikož v týdnu si všechny známky vzal starosta, kvůli auditu. Zapoměl je však vrátit zpět do obchůdku na další prodej. Po dohodě jsem jim tam nechal 30,- Kč s adresou s tím, že mi známku pošlou.
 
K8
Prodejní místo
Takže kromě opravení prodejního místa by bylo vhodné ještě nějaké přidat, aby se TZ dala koupit i o víkendu. Místní hospoda, čerpací stanice nebo 2 vietnamské obchody, které mají také otevřeno skoro pořád.
 
Bukin
TZ v obchůdku dárkové předměty
TZ je dostupná na hlavní silnici v obchůdku "dárkové předměty"Bohužel v tištěném seznamu TZ míst 2011 je uvedeno "obec Žihle"
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2445 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek