Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 452 - Slaný


Popis

Královské město, založené Václavem II. "na zelené louce" v roce 1305, s románskou bazilikou Sv.Gotharda.

Mapa

Navštívil jsem Slaný

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Vlastivědné muzeum, Masarykovo nám. 159, Slaný
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Velvarská 136/1, Slaný
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°13'50.69"N 14°5'13.95"E
Hodnocení:
2.802
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 452 - Slaný


29.12.2021 - dostupná bez problému
26.08.2020 - dostupná bez problému
04.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Jožka
Zlata --> Kosmas
Knihkupectví Zlata už nehledejte, obchod přešel pod řetězec knihkupectví Kosmas. Známka je ale bez problémů k sehnání v infocentru i antikvariátu...
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Slaný
Turistická známka spolu s nově vydanou výroční známkou ke 100. výročí vzniku Československa koupeny v informačním centru Pod Velvarskou bránou. Otevřeno mají v sezóně i o víkendu. Pohodové íčko s ještě pohodovější obsluhou, spousta informačních materiálů o městě, několik krásných razítek a jako součást infocentra malé muzeum slánek. Historické centrum Slaného překvapilo svojí středověkou zachovalostí, u íčka majestátní Velvarská brána - bohužel zavřená, prohlídka je možná po domluvě v muzeu, ale musí se předem, pěkné náměstí s radnicí a bývalou piaristickou kolejí, kde sídlí regionální muzeum. V muzeu velmi ochotná paní, která pověděla něco o historii města i přesto, že už bylo po zavíračce. Na pokladně muzea prodávají poslední kousky výročních známek 350. výročí příchodu piaristů do Slaného. K návštěvě doporučujeme gotický kostel sv. Gotharda a hlavně přírodní památku Slánskou horu. Moc pěkné místo s luxusními výhledy na město a krásná příroda v centru města jako bonus. Ještě zmíníme nedaleký slánský hřbitov, který také stojí za návštěvu. K občerstvení doporučuji cukrárnu u Velvarské brány a na jídlo doporučujeme zajít do pivovaru Antoš. Výborně zde vaří, příjemná obsluha a výborné pivo. Celkově je Slaný hezké město, které rozhodně stojí za návštěvu, klidně na celý den :)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena bez problémů v íčku pod Velvarskou bránou spolu s TZ577 a TZ178.

Od chvíle, co jsem si poslechl album Spousta Slánských pověstí od dua Sváťa a Martina jsem se do Slaného chtěl podívat a konečně jsem si k tomu našel čas. A zklamaný jsem nebyl, moc pěkné městečko s řadou krásných památek, nejvíc se mi líbí kostel sv. Gotharda a velice mě zaujala kaple Božího hrobu (kousek na jih od centra při cestě na Smečno), o které jsem předtím vůbec nevěděl.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Infocentrum Slaný
TZ zakoupena v infocentru u náměstí pod Velvarskou branou ;-) Mají zde muzeum Slánek - příjemné zpestření. K zakoupení měli kromě mnoha upomínkových předmětů také známky Knovíz 178 a Třebíz 577.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Město
Vyobrazení svatého Gotharda na známce je vyborne zvolené, protože kostel je skutečně dominantní, ty vysoké gotické věže nenechají člověka jen tak v klidu. Náměstí je rovněž krásne a je na nem co k viděni. Ve vnitřním meste stojí za prohlédnutí urcite synagoga nebo Modleticky dum kousek od Gotharda. A za klášterem potom, kdyz se vypravíte k vinicim, sloup vinařů a rybářů! To by me nenapadlo dávat Slaný do souvislosti s rybníkářství! Přesto tu býval zdejší bohatý cech! Krásne mesto, hodně co k viděni i navstiveni.
 
saša široký
Slaný
Slaný ? Spíše Cikánská Lhota. Úpadek, kriminalita, strach o holý život...nikdy více, leda s ozbrojenou družinou
 
Michal ze Slaného
Michal ze Slaného
Re: Slaný
Nyní mají soboty a neděle v infocentru zavřeno...
 
magipriba
Slaný
V infocentru pod Velvarsou branou (cca 40 m od Masarykova nám.) mají TZ SLANÝ, ARCHEO KNOVÍZ a TŘEBÍZ. Otevírací doba je nyní po-pá 9-17, so-ne 9-16. Velmi ochotná paní, k dispozici kvanta dalších materiálů a suvenýrů. Doporučuji krátký výlet z centra na Slánskou horu, zajímavé místo a báječný výhled na Slaný i okolí. Prima posezení na terase minipivovaru ANTOŠ, velmi dobré pivo !
 
pavla
infocentrum
sobota-infocentrum zavřeno, známka k dostání v antikvariátu, i pohledy. Knihkupectví Zlata již TZ prodalo, snad bude mít i další. Bylo by fajn, kdyby třeba v sobotu dopoledne byly TZ ke koupi v místní knihovně, u které je mají všechny, ale pouze vystavené v zamčené vitrínce. škoda.
 
Pavlus 100
:-)
Infocentrum otevřeno přes týden do 16.00. Prodávají i Knovíz a Třebíz.
 
Pavlus 100
Re: Slaný
Jedná se o Slaný.
 
Ondra
SLANÝ
Do Slaného se vracím moc rád. Je to krásné historické město, kousek od Prahy anachází se tu jedno z nejlepších infocenter, které jsem kdy v životě viděl (a že jich bylo !!). Prodávají zde tyto TZ a VTZ : 452 - SLANÝ577 - TŘEBÍZ178 - KNOVÍZ +VTZ - 10 LET INFOCENTRA SLANÝVTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2009VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2010VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2011VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2012 Podle internetu prodávají známky i v místním antikvariátu.Prý prodávají (viz http://antikvariat-slany.cz/suvenyry.php?relace=67907ed988605091ed3dc83f1141c90d&i=5 )452 - SLANÝ577 - TŘEBÍZ178 - KNOVÍZ +VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2007VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2008VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2009VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2010VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2011VTZ - HUSITSKÉ SLAVNOSTI 2012 VTZ - 920 LET OBCE KNOVÍZVTZ - 350. VÝROČÍ PŘÍCHODU PIARISTŮ DO SLANÉHOAntikvariát jsem ale nenavštívil, takže nemohu posoudit dostupnost známek...
 
Honza Pásler
V infocentru je moc zajímavá výstavka slánek, momentálně jich mají 1272 ale další stále přibývají. Ke koupi i různé místní výroční známky, ale i známky okolních míst, to asi pro ty, kteří chtě¨jí nějakou známku a nemají potřebu příslušné místo vůbec navštívit.
 
neumisa
neděle ve Slaném
infocentrum u Velvarské brány i v neděli otevřeno, oblsuha velmi příjemná a milá a u Pudilů mají výbornou domácí zmrzlinu. :D
 
Libor
27.05.2012 (ne) - TZ zakoupena v IC u Velvarské brány (spolu s TZ 178 a 577), Velvarská brána (věž) je bohužel nepřístupná, navíc ani "slaný" Slánský pramen nebyl slaný .-)
 
Jan Lutrýn
V Turistickém informační centru pod Velvarskou branou ve Slaném pochopili, že turisté chodí nejen ve všední den a mají otevřeno i v neděli a ve svátek. Sláva!!!
 
Lucka
Zakoupena v ïnformačním centru ve Slaném společně se známkami 577 a 178
 
Mipix
Známka k dostání v IC (ještě k mání dvě výroční a dvě okolní). Bohužel muzeum mělo zrovna zavřeno, ale krásné staré město jsme si užili.
 
Alena
Dneska(cestou domů)návštěva Infocentra ve Slaném-úlovek v podobě VTZ 10.výročí založení infocentra ve Slaném,TZ 1610 Pevnostní muzea na Pražské čáře a TZ 1136 město Smečno.Velice milá paní v pokladně,dala vybrat :-)
 
Kampa
V infocentru otevřeno denně!!!Po-pá 9-17,so+ne+svátky 10-16.V prodeji TZ 178 Knovíz,452 Slaný,577 Třebíz,VTZ 125 let nemocnice Slaný,Husitské slavnosti 2010 a SU Slánská hora.Paní velmi příjemná,také sběratelka turistických známek.
 
Iška
Infocentrum na náměstí mě velice příjemně překvapilo. Je bohatě zásobeno všemožnými informačními materiály nejen ze Slánska, ale i z širšího okolí, z Rakovnicka, Berounska nebo Příbramska. Mají i velký výběr pohledů z celého Slánska, škoda jen, že stojí 7,- Kč, to je na pohled trochu moc. K dostání TZ 452 Slaný, 178 Knovíz, 577 Třebíz a pár VTZ.
 
Pavel
Známka koupena v místním akvaparku za lehce vyšší cenu 27Kč. Slaný je pěkné město.
 
Jarin
Slaný překvapilo,... čekal jsem spíše tvrdé "ghetto" ;) ale samotné město má své kouzlo. V infocentru sice moc předmětu není ale velmi příjemná obsluha vše vynahradí ;)
 
Matěj
Slaný je sympatické město s pěkným centrem, stojí za to si tam udělat odpolední návštěvu. :-)A Infocentrum je dokonalé - otevřeno málem pořád a hlavně i o víkendu do 16:00. =)
 
Keži
Slaný
Musím na tomto místě pochválit město za uspořádání jubilejní 10.té oslavy Husitských slavností ve Slaném,sobotní program,občerstvení a závěrečný ohňostroj byly fakt super i přesto,že ke konci byl pěknej slejvák!!!VTZ byl dostatek na akci i v íčku na náměstí.Chvála-příští rok přijdu zase.Vráťa z Ústí n.L.
 
speedbikerr
tak v samotném Slaném toho moc ke shlédnutí není,ale jako poděkování infocentru, které mělo otevřeno i v dnešní svátek do 16h, rozhodně stojí za návštěvu.
 
Tomáš
SLANÝ MÁ PERFEKTNÍ INFO OTEVŘENÉ I O VÍKENDU DO 16.00. NA PRODEJ TZ 178, 452, 577 + DVĚ VTZ.
 
milan švehla
V infocentru měli různé známky, kromě Slaného jsme koupili i Archeo Knovíz.Aquacentrum je výborné, hlavně divoká řeka, tobogán je horší a pro děti nebezpečný. Ceny oproti Praze poloviční, v sobotu výrazné slevy pro OZP pojištěnce.
 
Tatík
Turistických známek v infocentru dostatek,zkusili jsme i aquapark-bezvadný.
 
Badys
Ve slánském IC dnes k dostání: TZ 452 Slaný, 178 Knovíz, 577 Třebíz, VTZ Husitské slavnosti 2006, 18.ročník
jízdy veteránů do vrchu Knovíz-Olšany, SU č.67 Zlonice, č.83 Hobšovice a č.92 Slánská hora.
 
Ťulda
Tur. známku prodávajíl bez problémů také v cestovní kanceláři VITATOUR na Masarykově nám. 138, Slaný. Je tu
také ke koupi TZ 178 Archeo Knovíz, mají tu také 789 Velvary a VTZ hus.slavnosti Slaný.No SUPER. Jsem
musíte zajít. - ale jen Po-pá 9,00 - 16,00 hod.
 
OVEČKA
Známku seženete v pohodě v knihovně na náměstí, které je moc hezké a kde mají v sobotu otevřeno do 14hod. Je
tam moc příjemná paní, která mi nabídla hned 4 známky - známku Slaného, známku výroční, zrovna se zde konaly
husitské slavnosti, pak známku Knovíz a Třebíz, kam jsem se hned jela podívat, aby byla zasloužená. Takže 4
známky jednou ranou, to už stojí za to!
 
Hafik
Tur. zn. KNOVÍZ, SLANÝ A VELVARY jsou dostupné i v CA VITATUR SLANÝ na Masarikově nám. Dostupnost je: Po-Pá
09-16hod. Stojí zato se sem jet podívat je to hezké město.
 
Pepa
Nedostupne
Knihkupectvi zavira v sobotu v 11, antikvariat ve 12.Pak uz nic, v nedeli zavreno.Infocetrum mesta (v
knihovne), prestoze ma mit v sobotu otevreno, bylo zavrene.
 
Marcela
Ve Slaném na Masarykově náměstí je krásná výloha se spoustou pohledů a taky TZ Slaný a Knovíz s odkazem na
Infocentrum (to je v budově s knihovnou na náměstí). Bohužel v neděli nedostupné. Razítko jsme sehnali od
ochotného recepčního v hotelu Hejtmanský dvůr a o známku si napíšeme.
 
Pepa & Ája
Známku mají kromě jiného i v městkém infocentru, které stojí za návštěvu. Spousta materiálů o blízkém i
vzdálenějším okolí a ochotná paní, která co něvěděla hned hledala na internetu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek