Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1136 - Smečno


Popis

Malebné městečko severně od Kladna, s cenným souborem renesančních staveb, kterými jsou zámek, kostel Nejsvětější trojice a děkanství.

Mapa

Navštívil jsem Smečno

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Vojenský skanzen Smečno
Toto místo prodává také turistickou známku
Městský úřad, Smečno
Toto místo prodává také turistickou známku
Tabák Burda, Slánská 532, Smečno
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°11'19.54"N 14°2'12.3"E
Hodnocení:
2.766
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1136 - Smečno


27.07.2022 - dostupná bez problému
16.08.2021 - dostupná bez problému
26.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Róbert Fabian
Róbert Fabian
TZ
Zakoupeno na MÚ
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem získal na městském úřadě.
 
odpověď pro Marťu
Re: Dotaz
Neumíte snad číst??
"Vojenský skanzen, TZ nemají, měli alespoň pohledy a razítko."
"Divím se, že zde není uvedeno jako prodejní místo místní knihovna (v průjezdu za poštou) kde lze také obdržet spoustu propagačních materiálů a dvě hezká razítka."
Stačilo pár vteřin strávených pročítáním diskuze. Ad vizitka: na MÚ, v cestovce a v IC ve Slanym. Opět stačilo pár vteřin a napsání požadavku do vyhledavače. Váš přístup je opravdu zarážející...
 
Martin
Dotaz
Chci se zeptat, da se někde sehnat i turistická vizitka a razítko kvůli deníku? Děkuji
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena na úřadě u moc milé paní, zámek slouží jako domov důchodců ale park je přístupný i když tedy moc k vidění tam není
 
oprava
Re: Tz
Zámek neslouží jako domov důchodců...
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
Známka dnes koupena v trafice Burda u autobusové zastávky na dolním konci náměstí.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů zakoupena v trafice Burda.

Napodruhé už to vyšlo, při první návštěvě jsem ve skanzenu nepochodil. Děkuji paní/slečně Ivě, že se podělila o důležitou informaci o fungujícím prodejním místu a díky také majiteli trafiky, že se známky rozhodl prodávat.

Jinak zámek je nádherný, škoda ale, že je nepřístupný. Nic proti důchodcům, ale říkám si, jestli není škoda využívat historicky cenné budovy takhle (stejně tak např. Rychmburk).
 
Iva
doplnění info
Trafika Bohuslav Burda, Slánská 532, Smečno
 
Iva
TZ
Známku lze zakoupit také v Trafice Burda u silnice na dolním konci náměstí, naproti obchodu s dárky a proutěným zbožím. Mají také vizitky i razítka.
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
Dolis
Vojenský skanzen, TZ nemají, měli alespoň pohledy a razítko. Celkový dojem nic moc, asi jsme obtěžovali. Smečno zámek pěkný (vstup pouze na nádvoří), zahrada také, v Sokolovně u Pilařů dobrá zelňačka. MÚ zavřeno (neděle).
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
TZ
Ve vojenském skanzenu jsem se získal stručnou informaci: nemáme. Nabyl jsem dojmu, že obtěžuji.
 
Petr
Re: TZ
ve Smečně žádnej klášter neni
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena na Městském úřadě, prodala mi ji velice milá úřednice. Prohlédl jsem si náměstí, exteriéry kláštera včetně přilehlé zahrady a nakonec jsem zavítal do Vojenského skanzenu Smečno (bohužel mají otevčeno jen o víkendech, takže jsem si prohlédl jen exteriér řopíku a vystavenou vojenskou techniku jen přes plot).
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známku jsem koupil 20.7. 2015 na Městským úřadě za 25kč.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Ve vojenském skanzenu a muzeu známku nemají, ale není to jejich chyba, správce a nadšenec, který to tam celé dal dohromady ji ani prý neprodává - má jiné suvenýry s vojenskou tématikou. Prohlídku "řopíku" nám velice ochotně umožnil (vstup dospělý 60,-, dítě 30,- Kč), i když neměl otevřeno. Městský úřad jsme již bohužel nenavštívili, tak třeba příště, CA Stella jsme nikde neviděli. Závěr: bunkr určitě stojí za vidění, nejlépe opravený v republice, návštěvu je potřeba dopředu domluvit a znáku jen na úřadě, takže asi ne o víkendu.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
TZ
V Sokolovně známku zrovna neměli, došla, ale prodali nám ji v rámci voleb přímo na městském úřadě, byli velmi vstřícní! Zámek je nádherný, vojenský skanzen zajímavý.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Podle ohlasů jsme byli skeptičtí a počítali jsme s tím, že známku k našemu sobotnímu výletu seženeme až dodatečně z Rýmařova. Nicméně jsme ji zcela nečekaně získali v Sokolovně u Pilařů, kam jsme skočili na pivo a matjesy.
 
Pavla
TZ
v sobotu nelze známku sehnat. škoda, že ji nemají např v areálu zámku, kde je středisko sociálních služeb. určitě je tam nějaká recepce, nebo vrátnice. |Stojí za to navštívit.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ Smečno
V neděli není možnost sehnat známku. MÚ, ani CA Star o víkendech nefungují a ve vojenském skanzenu TZ 1136 nemají, nemají ani TZ 1610 (Pražská čára) - prý je konec sezóny.. Dle níže uvedených příspěvků však soudím, že na TZ spíše kašlou.
 
Olga
návštěva Smečna
Známku ve vojenském skanzenu nemají.Areál neupravený,tráva neposečená.
V zámku se dá podívat na nádvoří,také park se salou terrenou je pěkný.
 
sokoj
Divím se, že zde není uvedeno jako prodejní místo místní knihovna (v průjezdu za poštou) kde lze také obdržet spoustu propagačních materiálů a dvě hezká razítka.
 
Libor
09.09.2012 (neděle) - Otevřen jen vojenský skanzen (cca.15 vojenských bojových vozidel, celkem pěkné), bohužel TZ vyprodali. Sousední vojenský bunkr (muzeum) zavřený, stejně jako ostatní prodejní místa. V pěkném zámku ústav pro choromyslné.
 
paja
vysvětlení
omlouvám se, padl počítač a zdálo se, že první příspěvek neodešel. Proto dva podobné
 
paja
pěkné
Příjemné městečko. Též doporučuji zmiňovanou cukrárnu. Poctivá výroba, zákusky i zmrzlina, nemají chybu. Mrkněte i do malé vinotéky naproti. ( Vinička u B...bohužel, zbytek názvu už nevylovím) Milý pán tam nabízí víno za velmi příznivé ceny a neuvěřitelně druhů koření, z nichž některá jsem už použila a zatím dobrý.
 
U Bambouze
Re: pěkné
Vinárna se jmenuje U Bambouze :-)
 
paja
Smečno je moc příjemné městečko. A ta cukrárna, kterou už tu pode mnou chválí jiní, je opravdu úžasná. Kafe, zákusky i zmrzlina, všechno poctivé. A taky doporučuju mrknout na druhou stranu, tam je malá vinotéka, jmenuje se Vinička u Ba...(bohužel mi to vypadlo) Mimo, úžasných cen tam mají obrovský výběr z mnoha druhů koření. A pan obsuhující je velmi příjemný.
 
U Bambouze
Re:
Vinárna se jmenuje U Bambouze :-)
 
Radek
TZ zakoupena na obecním úřadě, otevřeno mají: Pondělí: 7:00 - 17:00Úterý: 7:00 - 15:00, Středa: 7:00 - 17:00, mají tam i známku 1610. Jinak ve vojenském skanzenu byla nedostupná. Další možnost, kde jí pak sehnat je cestovní kancelář na náměstí (nově Star).
 
eMPage
Známka sehnána v CA Star (Stella), velice příjemná obsluha, která sama navíc turistické známky sbírá. Škoda, že je muzem jen o víkendech
 
romik
V sobotu kolem 11.hod známka asi šťastně zakoupena v CA už pod jménem Star ne Stella, ale prý ji mají i v pevnostním muzeu nahoře nad zámkem. Jinak zámek krásný, škoda jen že do interiérů nepřístupný.
 
Vladimír Kopp
Smečno je opravdu pěkné městečko. Jelikož jsem jen projížděl, na zámku jsem nebyl. Vojenské muzeum a skanzen zavřeny a jelikož byl svátek 5.7., taktéž Městský úřad. TZ jsem tedy bohužel nesehnal. Chuť jsem si ovšem spravil na kávičce v místní cukrárně po pravé straně cestou dolů. Vřele doporučuji. Až tam pojedu ve všední den pro TZ, opět se tam zastavím.
 
Mipix
Smečno je jedno z nejhezčích měst na Kladensku, nádherný opravený zámek svítí novotou do dálky díky své poloze na kopci a v kombinaci s podzimním Sluncem neměl chybu. Zámek funguje jako nějaký domov mládeže/důchodců a invalidů, do dvora se podívat můžete, ale dovnitř zámku ne. Zámecký park je otevřený a když vyjdete malou brankou na konci ven, narazíte na malý skanzen s vojenskou technikou. Jak čtu níže, měli jsme asi štěstí, že byl přítomen pan Krinke, takže jsme se dostali i na prohlídku do vybaveného obraného bunkru s perfektním výkladem pana Krinkeho. Bunkr je hned za plotem zámeckého parku proti skanzenu. Protože byl víkend, bylo všude zavřeno, takže známku Smečna jsme nesehnali, ve vojenském skanzenu jí neměli, ale měli tam číslo 1610. Jinak doporučujeme cukrárnu po pravé straně od zámku dolů, mají tam super horkou čokoládu.
 
Jana
25.5.2008 jsme navštívili Smečno, ve Vojenském muzeu nikdo však nebyl a ve skanzenu známky prý nevedou. Byla neděle a tak jsme jinou možnost, bohužel, neměli.
 
Hedvika Valová
Vojenské muzeum známky nemá, takže o víkendu není šance známku ve Smečně sehnat.
 
coře
Re:
Zámek není domov důchodců. Než něco napíšete, laskavě si to ověřte. A to velké "Dů ve slově "Domov" je taky úlet
 
Tatík
Zámek ve Smečně je Domov důchodců,do zahrady podle cedule vstup zakázán,ale vrata byla dokořán.Za zdí stojí zachovalý řopík,ale zamčený.Ve vojenském skanzenu asi 15 exponátů v různém stupni obnovy nebo destrukce,průvodce žádný,vstupné dobrovolné.TZ bez problémů v CK Stella na náměstí,na městském úřadě otevřeno ve středu do 17:00 hod.,ale těžko soudit,do které úřadovny zajít.
 
E.T.
Vojenský skanzem,známky nemá a na Městském úřadě měli do 17 hodin.Paní byla už na odchodu ale velice ochotně
mi známku prodala.
 
Linda a Vašek Kozukovi
Ač neděle a v muzeu mají mít otevřeno, nebyla nikde ani noha. Soused odvedle nám řekl, že klíče od muzea mají
na městském úřadu. Naši námitku, že na úřadě bude v neděli těžko někdo sedět, uznal a poslal nás do skanzenu.
Tam však známky již vyprodali, jak nám bylo sděleno.
 
ptiger
není otevřeno
byl jsem v "muzeu" v sobotu 3.9. krátce po 16:00 a nikde nikdo...
 
reny
docela pěkné
malé městečko, v zámku sice nejsou prohlídky, ale není špatný, se zahradou.zajímavé je "muzeum"
vojenské techniky, i když také menší. známku jsem nekupovala,takže nevím jak je dostupná
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek