Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 685 - Sokolov


Popis

Město, přejmenované z německého Falknov po II.sv.válce s renesančním a barokním zámkem rodiny Nosticů, který dnes slouží jako kulturní centrum a muzeum.

Mapa

Navštívil jsem Sokolov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, 5. května 655, Sokolov
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum, Zámecká 1, Sokolov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°10'44.42"N 12°38'28.99"E
Hodnocení:
2.633
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 685 - Sokolov


02.04.2022 - dostupná bez problému
15.10.2021 - dostupná bez problému
29.06.2021 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Sokolov
Zánek samotný je moc pěkný, a je parkem dobře oddělený od zbytku města, což se hodí, protože je od čeho oddělovat. Samotné Staré náměstí se ještě drží, ale hned v druhé řadě jsou vysoké paneláky, které jsou vidět v každé mezeře mezi domy a kazí hezký dojem, bohužel zejména vedle kostela sv. Jakuba, který je jinak docela hezký. A dál už je to jen nechutný komunistický skanzen (omlouvám se Sokolovanům), např. obchodní dům URAL na cestě od zámku k infocentru mluví za všechno.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zamek
Při mých častých návštěvách města zámecké nádvoří nebo procházku okolo zámku, nevynechavam. Dovnitř nevstupuji, neboť jsem tu vždy v pondělí nebo v úterý... TZ v IC v budově divadla.
 
Zdeňka Mytníková
Zdeňka Mytníková
Sokolov
V IC na náměstí v Hornickém domě jediná překážka, že se hl. vchod opravuje a musí se z boku vpravo. Mladé dámy v IC velmi příjemné. Nakonec zakoupeny 4 známky, z toho 2 výroční. Sokolov mám blízko a upřímně nepatří mezi malebná a fotogenická místa. Má však dlouhou, zajímavou a dost pohnutou historii. Budova Šlikovského pozdeji Nosticovského zámku je impozantní. Na samostatný výlet asi ne, ale jako zastávku mohu doporučit. Prošla jsem jej několikrát při návštěvách ve zdejší skvělé oční kliniky.
 
magipriba
Na zámku v pokladně muzea v pohodě k sehnání známka 685 (zámek) i 704 (rozhledna). Muzeum dle cedule na dveřích otevřeno od března do prosince STŘEDA - NEDĚLE 9 - 12, 13 - 17 h. Vstup 30,-. Kromě klasických muzejních exponátů zde můžete shlédnout velmi naturalistický snímek o osvobození zajateckého tábora, který se nacházel na území dnešního města. Tento dokument zde natočil na začátku května 1945 později slavný režisér Samuel Fueller. Záběry jsou skutečně velmi drastické, ale film je velmi poučný. Turistické známky zámku i rozhledny mají také v infocentru na náměstí Budovatelů. Otevírací doba dle údajů na dveřích : po - pá 10 - 17, so 9 - 12, ne a svátky zavřeno.
 
Libor
01.04. - v zámku v 1. patře dostupné obě TZ Sokolova - zámek i rozhledna (cestu k rozhledně doporučuji nastudovat na plánu města pod zámkem)
 
Romča
Sokolov
V úterý 17. listopadu 2009 jsme navštívili město Sokolov. Centrum je moc pěkné, náměstí, kostel i zámek s parkem. Bohužel zámek byl zavřený, takže jsme se dovnitř nedostali. Naštěstí měli otevřeno v informačním centru, kde měli spoustu propagačních materiálů, také TZ dostatek. Mají zde rovněž TZ Rozhledna Sokolov. Zajímavé jsou názvy některých ulic a míst města, ponechané ještě ze socialistických dob (např. náměsti Budovatelů, Jiřího Dimitrova, Spartakiádní atd.).
 
plosín
Zvenčí pěkný zámek. Na nádvoří vpravo zavřená obřadní síň, vlevo zavřená veřejná knihovna, naproti muzeum - cedule "příjdu hned!" ???
 
Tatík
Od května do srpna je muzeum na krásně opraveném zámku přístupné od úterý do neděle 9-12+13-17 hod. Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně muzea, knihovna otevřená ve všední dny, infocentrum jsme nezkoušeli.
 
Jirka
prima muzeum
s vybornou pani v pokladne - jelikoz jsem v muzeu bzli asi ten den jedini navstevnici, pani v pokladne si rada popovidala.. samotna expozice mapuje podrobne historii mesta a okoli, ktere je tolik poznamenano tezbou... vrele doporucujeme
 
jarda
Známku No.685-zámek Sokolov i známku No.704-rozhledna Sokolov jsem dostal v IC domě kultury v sobotu odpoledne i když otv.doba je v sobotu jen do 12,00hod. Až druhý den jsem si na stránkách infa přečetl toto:"...dveře Sokolovského infocentra jsou pro vás otevřeny i mimo otevíraci hodiny, a to denně od 6:00 do 22:00. I mimo hlavní provoz u nás můžete navštívit veřejný internet a vybrat si propagační materiály, které máme ve vitrínkách k dispozici zdarma. Naši vrátní vám také podají základní informaci o orientaci ve městě, poskytnou případně plánek města a regionu zdarma." no není to skvělé? je to skvělé!
 
JirkaS
Známky Sokolova jsem koupil v areálu zámku. Jak známka 685, tak i TZ 704 bez problémů jen pozor na otevírací hodiny, kdy mezi 12:00 - 13:00 je polední pauza.
 
Luděk
Sokolov
V IC jen TZ rozhledny Hard a bez problémů s personálem, TZ zámku přímo na zámku (v IC není a je objednána). Pěkná výstava o jedněch z dřívějších majitelů sokolovského zámku, o Nosticích
 
Honza Pásler
Sokolov jsem navštívil v rámci akce "Za posledním puchýřem". Známka ke koupi v infocentru v Domě kultury (dříve Hornický dům). Otevřeno je denně (bohužel jsem zapomněl opsat hodiny), ale sympatické je hlavně to DENNĚ. V Sokolově asi pochopili, že turisté chodí hlavně o víkendu (a to nejen při velkých turistických akcích typu Poslední puchýř). V prodeji též TZ rozhledna Hard.Jinak město samotné celkem přívětivé.
 
Eda
Lucce
Ano, omlouvám se, opravdu jsem se přepsal - je to 725 let. Ovšem nevím, proč bych si tu nemohl dovolit něco kritizovat - tím spíše, že se mé výhrady nijak netýkaly turistických známek, ale naprosto neschopné obsluhy v infocentru, která vskutku neschopná byla a za tím si stojím. Byl jsem tam spolu s několika svými známými, kteří nad "schopnostmi" obou obsluhujících dam nevěřícně valili oči. Ve svém příspěvku jsem chtěl čtenářům především poradit, kde turistické známky sehnat a doporučit jim, aby na nespoléhali služby zdejšího infocentra. To jsem si asi dovolil dost :-)
 
Lucka
Když jste si výroční známku koupil, jakto, že ani nevíte, že známka není vydaná k výročí 750 let, ale "pouze" k 725. To jste se trošku sekl ne? Pak někoho kritizujte.
 
Eda
18.8.2005 - souhlas s Evíkem - pozor na otevírací dobu (ovšem netýká se pouze Sokolova, ale i některých
dalších muzeí v karlovarském kraji) - doporučuji si před návštěvou zalistovat v Turistických PoZnámkách, kde
jsou aktuální údaje. Jinak v muzeu známky již neměli a brigádnice v pokladně, která pro jistotu šetřila každým
slovem, nám nebyla schopna říci, kdy je dostanou. Všechny zdejší TZ (zámek Sokolov + rozhledna + VTZ 750 let
města) jsme nakonec koupili v infocentru (Kulturní dům na náměstí Budovatelů).Cestovatelům ovšem
doporučuji, aby městské infocentrum využívali výhradně k nákupu turistických známek, ale aby se tu rozhodně
nikoho na nic neptali, protože dámy, co tu sedí za pultem, vám stejně žádné relevantní informace neposkytnou.
Mají problémy s orientací v plánu města, neví, kde tu jsou autobusové zastávky a nebyly mi ani schopné
poradit, kde je v 15 km vzdáleném Horním Slavkově muzeum. Takové infocentrum bych osobně zrušil!
 
ruza
Na zámku mají otevřeno do 17:00 Přesto mi ale dali v 17:05. turistickou známku. V zámku mají letos také
výroční turistickou známku 725 let Sokolova.
 
Evík
Z nějakého zvláštního důvodu mají na tomhle zámku otevřeno jen od středy do neděle... Pozor na to!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek