Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 430 - Spálené Poříčí


Popis

Renesanční čtyřkřídlý zámek na jihozápadním úbočí Brd.

Mapa

Navštívil jsem Spálené Poříčí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, nám.Svobody 138, Spálené Poříčí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°36'52.73"N 13°36'22.85"E
Hodnocení:
2.714
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 430 - Spálené Poříčí


27.06.2021 - dostupná bez problému
09.05.2021 - dostupná bez problému
06.10.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku mají v infocentru ve Spáleném Poříčí.
 
Matyáš Tunkl
Matyáš Tunkl
infocentrum
Naprosto skvělé infocentrum! Poradili, kam jít, mnoho naučných stezek různých vzdáleností, soutěže pro děti.. Moc milý a ochotný personál, velmi příjemný den! Známka dostupná...
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Spálené Poříčí
Pěkné malé městečko. Zámek takový normální,okoukli jsme ho jen z venčí, měli totiž zavřeno. IC je opravdu pěkné,a paní v něm velmi milá. Kolem města vede hodně stezek určené pro děti,které nám paní doporučila.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno v infu, mají všeho dostatek, moc pěkné místo i okolí
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v IC vedle kostela. Nechal jsem se provést zámkem, kde mají malou expozici. Nejedná se o klasický vybavený zámek se vším všudy, jelikož léta sloužil jako církevní škola a i nyní částečně poskytuje prostory školství. Místo ale stojí za vidění, je zde několik místostí s exponáty ze Spáleného Poříčí. Exteriéry jsou krásné, rozhodně sotjí za vidění alespoň zvenku.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC, i TZ Špejcharu. Mimo jiné IC bych dal za vzor, asi to dělají nadšení lidé. Návštěva o svátek. Pěkné městečko, zámek s parkem a rybníkem, vše v kapesním provedení. Oběd v Hotelu/Restauraci Ve dvoře (u Špejcharu), který nás moc neuchvátil...
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zámek
TZ zakoupena v IC v roubence vedle kostela. IC ma širokou nabídku a i mimo sezónu vstřícnost otevírací dobu.
 
Franta
vstřícnost
Ze své návštěvy zdejšího infocentra mám zkušenost naprosto odlišnou oproti magipribovi. Dostal jsem pár typů na bezva výlety po okolí, které bych jinde asi těžko získal. I když jsem je nakonec nevyužil, díky zdejší pracovni. Více takových lidí v cestovním ruchu:-)
 
magipriba
Tak tomu se říka ´deja-vu´. Do infocentra ve Spáleném Poříčí jsem se podíval téměř přesně po třech letech. Kromě známky zámku (430) mají nyní v prodeji i známku špejcharu (1843), ale jinak mám podobný pocit jako před třemi lety: mladá slečna turistům příliš nepomůže. Patrně prázdninová brigáda. Chtěl jsem zakoupit pexeso Spálené Poříčí a okolí, které bylo ve vitríně inzerováno k zakoupení, leč chyba lávky - slečna vůbec netušila, kde pexesa k prodeji hledat. O Padrťských rybnících také zřejmě slyšela poprvé. No, aspoň že věděla, kudy vede místní naučná stezka. Jmenuje se HVÍŽĎALKA (podle rybníka, u kterého končí), a minimálně její první zastavení stojí za to. Hned za zámkem vpravo se nachází funkční mlýnské kolo. Ještě otevírací doba opsaná z cedule na IC: květen-říjen po-ne 9-12 , 13-17. Od října do konce dubna každý den jinak: po 7.30-18, út 7.30-14.30, st 7.30-18, čt 7.30-14.30, pá 7.30-15. Polední pauza11.30-12.
 
Zuzana
Sp. Poříčí
Do Poříčí jsem chodila na základní školu, takže se tam dostanu vždy na třídní sraz. Ale prodejní místo TZ je v tu dobu samozřejmě zavřené, takže dnes jsme vyrazili jen tak, ukázala jsem rodince místa, kde jsem řádila jako malá holka a známku jsme koupili bez problémů v "íčku" vedle fary na náměstí. Poříčí je krásné městečko - návštěvu doporučuji! Mají ještě jednu známku: Špejchar. Ten zakoupíte též v informačním "domečku" vedle fary.
 
David
v infocentrum
turistickou známku jsem koupil v íčku na náměstí u zámku,prodala mi ji hodná paní. SUPER VÝLET, doporučuji!!
 
jerry720
Už jí mám.
Při mé návštěvě ve středu 30. 03. 2011 jsem konečně uspěl a TZ mám už ve své sbírce. Bez problémů jsem jí pořídil v cukrárně na náměstí, kde mají kromě zákusků i perfektní obložené chlebíčky.
 
trnov
Dnes TZ dostatek v informačním centru, milá slečna na vše odpověděla.
 
jerry720
Turistická známka není
V pondělí 05. 07. 2010 okolo 17.00 h jsem se vracel domů přes Spálené Poříčí. Zastavil jsem se v Restauraci U Vötterů, kde jsem si dal jídlo a nealko pivo. Na můj dotaz na "servírku", zda mají TZ, se mi dostalo odpovědi, že je nemají, že pan vedoucí je zatím nedodal k prodeji. Spíš to znělo jako hloupá výmluva, ale dejme tomu. Dostal jsem však radu, že TZ by mohli mít v cukrárně na náměstí. Tam měli cedulku, že 05. 07. 2010 a 06. 07. 2010 je zavřeno, takže jsem neuspěl ani tam. No a ve vedlejším "Íčku" už měli zavřeno. Alespoň jsem si trochu podrobněji prohlédl městečko a zámeček, vždycky tudy jenom projedu. Tak snad budu mít příště na TZ větší štěstí.
 
magipriba
Známka v pohodě k dostání v místním miniinfocentru,k tomu pár pohledů,slečna milá,leč zcela neznalá v možnostech turistiky v okolí Spáleného Poříčí,chtěl jsem informaci o otevírací době rozhledny Na Skále,TZ 1663,ale slečna o ní nikdy neslyšela,ačkoliv je od infocentra vzdálena 5 kilometrů a stojí tam už dlouhá léta...
 
Tatík
Infocentrum v domečku na náměstí je opravdu od června do září otevřeno denně 9-12 a 13-17 hod. Pokud se nedozvoníte, pak zaměstnanci zrovna provádějí ( budova děkanství a přízemí zámku-ve zbytku je církevní škola). To stále jen za 20,- Kč. Turistických známek i pohledů dostatek.
 
Ivča
Cukrárna bohužel zavírá v 16:30, ale v restauraci o pár metrů dál TZ dostatek.
 
Pinďa
Omluvené Íčko
Íčko na náměstí je mimo sezonu zavřené, omluvná cedule je za oknem. TZ jsem bez problémů koupil v cukrárně, asi 30 m vzdálené. Cukrárna má otevřeno každý den od rána do večera, v so a ne od odpoledne do večera. Připočtu-li k tomu ještě restauraci, která je kousek od náměstí, jedná se o ideální známkové místo. Kromě toho jsou fasády domů i zámku pěkně upravené a je opravdu na co se dívat.
 
Blanka
Moc hezké městečko, kromě jeho prohlídky se mi i líbila procházka po NS Hvížďalka, na které spatříte opravený mlýn pod zámkem, dozvíte se něco o říčce Bradavě a nakonec vás čeká umělý vodopád a rybník Hvížďalka. Zde na informačním panelu uvidíte i fotografie, jak to tady vypadalo při povodních v roce 2002. Jde z toho mráz po zádech.
 
Mirka
Krásné městečko, je vidět, že si cenu v projektu Evropské unie zaslouží. Měli jsme objednanou prohlídku města s průvodcem, která se nám protáhla na téměř dvě hodiny. Pan inženýr Tupý toho ví moc a moc a je opravdu velký nadšenec svého rodného města.. :) Domnívám se ale, že těch předaných informací bylo až příliš, člověk pak nestačí sledovat a nepamatuje si skoro nic.. A to je škoda.Známka dostupná v infocentru na náměstí naprosto bez problémů
 
Vláďa
Velice pěkně upravené městečko, kde člověk může jen obdivovat to, jak to vypadá, když se zodpovědní lidé umí postarat. Pěkně opravený zámek, fasády na náměstí září novotou, všude čisto a milý lidé k tomu. Návštěvu vřele doporučuji.
 
magipriba
v restauraci u Votteru znamek dostatek.
 
Slávek Č.
Krásné místo
TZ 430 zakoupena v cukrárně na náměstí bez problému.Spálené Poříčí je moc pěkné městečko.Historických památek je tu na tak malé městečko poměrně dosta všechny jsou dobře udržované.Ono když se chce,tak se peníze na opravy seže-nou.Vše záleží na tom,kdo je na radnici.Stav památek a města vůbec mluví samoza sebe.
 
Ahasver
Velmi milá a pěkná slečna v infocentru. Když jsem se jí zeptal jestli je zámek přístupný a co je v Poříčí
pěkného k vidění, tak mi řekla, že za dvacku ji můžu mít a že mi všechno ukáže. Dlouho mi trvalo než mi došlo,
že totálně zkažený jsem já a ne ona. Prohlídka po městě i po zámku neměla chybu. Navíc přidala i tipy na
zajímavosti v okolí.
 
Bártíci
KONEČNĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dne 4.6.2005 jsme se rozhodli zužitkovat radu Granule1 a vyzkoušet infocentrum na náměstí u kostela. Funguje
to!!!! Velmi příjemný mladý pán vás rád provede celým objektem, ve kterém je umístěno Info. Skromné, ale
hezké, naměstíčko také stojí za procházku. Info je otevřeno denně: 9-12 a 13-18 hodin. Také příjemné
překvapení. většinou si zamněstnanci Infocenter myslí, že turisti chodí pouze v pracovních dnech v pracovní
době. Konečně je TZ dostupná bez problému. nemusíme se doprošovat blbě se tlemícího pingla v hospodě u
Votterů. Takže Lovu zdar!!!!! Bártíci!
 
Mc.cvok +adelait
Fakt krásně opravená obec i zámeček....TZ bez problémů v hospůdce.
 
Mažír
Parádní vesnička i krásně opravený zámeček. Známku mají v hospůdce.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek