Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1843 - Špejchar Ve dvoře, Spálené Poříčí


Popis

Špejchar – sýpka velkostatku je třípatrová, 60 m dlouhá barokní budova z roku 1725. Ve Špejcharu je umístěna unikátní expozice kreseb Jiřího Wintera – Neprakty. http://www.spaleneporici.cz/

Mapa

Navštívil jsem Špejchar Ve dvoře, Spálené Poříčí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum Spálené Poříčí, nám.Svobody 138 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°36'55"N 13°36'21"E
Hodnocení:
2.688
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1843 - Špejchar Ve dvoře, Spálené Poříčí


08.01.2020 - dostupná bez problému
04.09.2019 - dostupná bez problému
21.04.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno v ičku, všeho dostatek a moc milá paní, kouzelné místo
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v Infocentru vedle kostela. Obsluha infocentra excelentní. Poradili, kde se občerstvit a kam na zmrzlinu. Mají zde celkem 3 klasické TZ + 2 výroční. Jelikož IC je samo v historické chaloupce, působí naprosto kouzelně. Sama výstava ve Špejchaře se mi líbila, je velice obsáhlá a skládá se ze 3 pater. V přízemí galerie, v 1. patře expozice zaměřená na řemesla a okolí Brd a ve 2. patře galerie od pana Neprakty.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Krásné městečko
Jenom malý problém u mne nastal. Přišel jsem v čase, kdy byla polední přestávka. Tak jsem si prošel krásné náměstí a přilehlé okolí. Také na zámek jsem zašel. Tedy jenom do zahrady a na nádvoří. Církevní škola, která zde sídlí, se údajně bude stěhovat, snad do Plzně.
IC je v krásné chaloupce a obsluha otevřela i o něco minut dříve a děvčata i s chlapcem byli velmi ochotní. Blahopřeji.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Spejchar
TZ zakoupena v IC v roubence vedle kostela. IC ma širokou nabídku a i mimo sezónu vstřícnost otevírací dobu.
 
Jiří
Špejchar
oprava: nějak mi utekl začátek...že jsem se dnes obohatil o dvě TZ... 1x Třemšín - ve Hvožďanech...
 
Jiří
Špejchar
Hvožďanech a ta druhá ze Spáleného Poříčí z infocentra, kde bylo vlastně už zavřeno...ale paní, která tam prodává, mě zahlédla z náměstí..kde fotila nějakou akci pro děti, jak tam stojím smutně u infa...a moc oceňuji její ochotu přispěchat se pozeptat...co bych si přál. Velice mě to potěšilo a navíc jsem dostal na cestu výborná bio-jablíčka. Takže paráda....a paní děkuji :)
 
Ivana
Re: Špejchar
Díky, náš zákazník, náš pán :) Přispěchala jsem ráda a ještě raději jsem, když od nás hosté odjíždějí spokojeni. Těším se na shledanou!
 
magipriba
Tak tomu se říka ´deja-vu´. Do infocentra ve Spáleném Poříčí jsem se podíval téměř přesně po třech letech. Kromě známky zámku (430) mají nyní v prodeji i známku špejcharu (1843), ale jinak mám podobný pocit jako před třemi lety: mladá slečna turistům příliš nepomůže. Patrně prázdninová brigáda. Chtěl jsem zakoupit pexeso Spálené Poříčí a okolí, které bylo ve vitríně inzerováno k zakoupení, leč chyba lávky - slečna vůbec netušila, kde pexesa k prodeji hledat. O Padrťských rybnících také zřejmě slyšela poprvé. No, aspoň že věděla, kudy vede místní naučná stezka. Jmenuje se HVÍŽĎALKA (podle rybníka, u kterého končí), a minimálně její první zastavení stojí za to. Hned za zámkem vpravo se nachází funkční mlýnské kolo. Ještě otevírací doba opsaná z cedule na IC: květen-září po-ne 9-12 , 13-17. Od října do konce dubna každý den jinak: po 7.30-18, út 7.30-14.30, st 7.30-18, čt 7.30-14.30, pá 7.30-15. Polední pauza11.30-12.
 
Zuzana
Špejchar
Špejchar pamatuju ještě z doby, kdy to byl takový "šmudla" (chodila jsem v Poříčí totiž na ZŠ). Ale dnes je nádherně zrekonstruovaný a za návštěvu rozhodně stojí! Celkově je Spálené poříčí i jeho okolí turisticky velice zajímavé...
 
Láďa K.
Špejchar
Hezké, čisté městečko. O památky se vzorně starají. Íčko je na náměstí hned u kostela, vedle fary. Nově zrekonstruovaná barokní sýpka je poblíž, vedle zámku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2607 Turistických známek
2453 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek