Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1564 - Stálá expozice historie českého skautingu, Nižbor


Popis

Junák – svaz skautů a skautek ČR a jeho Skautský institut A. B. Svojsíka (muzejní sekce) s Obecním úřadem v Nižboru vytvořili na zámku v Nižboru stálou skautskou expozici „Z historie českého skautingu. Výstava se snaží připomenout skautskou historii od jejího vzniku.


Mapa

Navštívil jsem Stálá expozice historie českého skautingu, Nižbor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej ukončen - TZ a TN zrušená
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°59'59"N 13°59'58"E
Hodnocení:
2.629
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1564 - Stálá expozice historie českého skautingu, Nižbor


26.09.2020 - dostupná bez problému
01.04.2018 - dostupná bez problému
26.10.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

David Janoška
David Janoška
dostupnost
Pár známek ještě nají v informačním středisku na Křivoklátě, moc milá paní mi známky prodala 10 minut po zavírací době. Zámek Nižbor jsem navštívil cestou domů.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Známka by měla být zrušena...
Známku byste měli zrušit, když expozice již v Nižboře nesídlí...
 
Lucie Belicová
Pozůstatky
Několik ještě mají v infocentru na Křivoklátě. Moc milá paní.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Možná mi něco uniká, jsem nedovtipná....Já myslela, že turistickou známku by si člověk měl zasloužit. Navštívit, vyšplhat, rozhlídnout, přečíst....To si vážně, lidi, kupujete známku se symbolem něčeho, z čeho jste neviděli ani podolek, protože to prostě už dávno nepremáva????? Ale proč se tak hloupě ptám....kupujete. Nejlíp 4x - viz komentář na Cestě horskej nosičů. Holt každej máme jiný pravidla hry.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
Re: ...
Jistě, tak by to být mělo, proto nepodporuji situaci, kdy je v IC 20 turistických známek z okolí. Nicméně pokud známkové místo neexistuje, tak jsou dvě možnosti, buď bude sbírka neuplná, nebo si prostě TZ koupím jinde a alespoň uvidím místo, kde expozice sídlila, popřípadě ji mohu navštívit jinde. Já volím variantu 2
 
TZ v IC Křivoklát
TZ v IC Křivoklát
Dobrý den, turistickou známku Skautské expozice stále máme v našem křivoklátském infocentru, dokud nebude zrušena a nedojdou nám zásoby.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
ZRUŠIT
Zrušit známku... Expozice na zámku už řadu let není, tzn. že známku nemají ani na zámku v Nižboru, tak ani v IC na Budech v Křivoklátě.
 
Petr Erben
Petr Erben
není
V Nižboru známku nemajkí a není ani na Křivoklátě, kde mají více známek. Expozice na zámku není.
 
pavliha
Na místě jsem dnes zjistil to, co popisuje Eliška. Rýmařovským to nevadí?
 
Eliška
expozice přestěhována
8.5. jsme se zde zastavili, ale sympatická paní na pokladně nám oznámila, že známku už nemají a mít nebudou. Expozice skautingu je přestěhována neznámo kam, zřejmě prý někam blíže k Praze. Víc paní nevěděla. Škoda, zámek moc hezký a výhled na Berounku a okolí je úchvatné.
 
jerry720
Skautská expozice.
Na zámek do Nižboru jsem se vypravil v sobotu 09. 04. 2011, ale neuspěl jsem, sezóna zde začíná až v květnu. Podle letáku na vývěsce před zámkem by snad skautská expozice měla fungovat i v letošní sezóně, v každém případě se sem ještě vrátím. TZ jsem překvapivě pořídil v "Íčku" v Křivoklátě.
 
Evča
Expozice skautingu i keltské kultury na zámku byla velmi zajímavá. V Nižboru je i zajímavá exkurze do skláren, které bohužel nemají známku. Dobrý dojem nám zkazila pouze návštěva restaurace U Lípy, kde jsme na hotové jídlo čekali více než 45 minut a ještě nám donesli něco jiného. Takže příště půjdeme do restaurace za řekou.
 
vláďa
Známek mají dostatek, vstupné je dobrovolné a expozice zajímavá.
 
Chris
zařazení
Proč je Nižbor zařazen do Českého středohoří?
 
karel fajt
známka č.1564 je nedostupná byla pry vyprodaná již koncem července
 
Honza
Od velmi milé paní co sedí v kase u této výstavy jsem se dnes dozvěděl, že již na svého vrchního apeluje po velmi dlouhou dobu téměř denně, aby objednal TZ, jelikož je po nich velká sháňka. Bohužel prý známky do konce roku jistě objednávat nebude... Opět TZ místo, v kterém by si měl Rýmařov udělat pořádek a vysvětlit, proč dává známku někam kde majitel na to s prominutim s*re a od konce srpna do příštího roku prostě neobjedná... Jedna jobovka... paní v kase říkala že tato výstava prý bude ještě maximálně dva roky... čili se asi známka možná bude rušit... pokud to tedy rýmařov vůbec zaregistruje...
 
Dana
Bohužel trpí syndromem mnoha turistických míst (nejen těch známkových). Blíží se konec sezony a TZ prostě už nejsou a objednávat se je nevyplatí....
 
Taman
Dejme tomu, že toto místo stojí za shlédnutí, ale, že by bylo až tak atraktivní, že by po týdnu všechny známky vyprodali? Jinak v Nižboru stojí za prohlídku i sklárna Ruckl, sice známku nemá, ale zato vyrábí mimo jiné sportovní trofeje a také i skleněného Českého lva.
 
JirkaK
Expozice se mi moc líbila. Známek mají dostatek.
 
Katka
Výborné místo, hezká expozice, velmi příjemná paní u kasy:-)
 
vopatik
Byl jsem se podívat na výstavu českého skautingu na zámku v Nižboru. Přestože nejsem skaut dost se zajímám o historii a náš skauting k ní určitě patří. Přesto již po vstupu jsem měl chuť otočit se a odejít. Jeden pán ve skautské uniformě tam prohodil ,,zase jeden, co chce jenom známku a nic jiného ho nezajímá". Takže bratře za 1/ Jak můžeš vědět, co mě zajímá, když mě vůbec neznáš. 2/ Nekomentuj můj sběr známek, já ti do tvého lovu bobříků taky nekecám.S pozdravem Vždy připraven vopatik
 
Tatík
Expozice je vlevo od vchodu do zámku, vstupné dobrovolné, turistických známek dostatek. Jako bývalý skaut jsem nadšen, pro jiného asi kromě klubovny nic převratného.
 
Mirek
TZ dostupná na zámku 14.5.2008.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek