Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 934 - Staré Hradisko


Popis

Keltské oppidum s naučnou stezkou na severním úpatí Drahanské vrchoviny, východně od Blanska.

Mapa

Navštívil jsem Staré Hradisko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Malé Hradisko
Toto místo prodává také turistickou známku
Smíšené zboží Sekaninová, Malé Hradisko
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Prostějov
Poloha:
49°29'36.17"N 16°52'38.34"E
Hodnocení:
2.629
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 934 - Staré Hradisko


11.09.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
11.09.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
09.09.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Leona Ledrová
Leona Ledrová
TZ
Známky na úřadě nemají. Odkázali mne na obchod kousek vedle, kde bohužel otevírací doba je v pondělí do 12 a v úterý do 13 h, takže známka nesehnána :(
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz jsem v sobotu odpoledne ani nesháněl. Opidium je uprostřed louky, kde není nic jiného, než tabule naučné stezky a ohniště. Navíc když dorazíte na místo, zjistíte že místo pro aktivaci “byl jsem tady” je o 2 km jinde na OU. Podle mě zcela zbytečná známka.
 
Evžen
Chyba
Opatrně s internetem. Na OÚ zamčeno, naštěstí jsem potkal zřejmě úředníci z pošty. Ta poradila obchod hned vedle. Na webu TZ oznámení trvale zavřeno, tady je chyba. Obchod otevřen, ochotná mladá paní známky má. Tak nakonec zářez.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Na hradiště vede naučná stezka, chtělo by ji ještě vylepšit o provázanost s dnešní situací - je hezké vidět nákres hradiště, ale kdyby tam bylo označeno, kde právě stojíme, bylo by to lepší.
Předem jsem si na webu našel, že obecní úřad v Malém Hradisku má ve čtvrtek do čtyř, a tak jsem mířil pro známku tam. Před půl čtvrtou již byl pevně zamčeno, zvonek žádný. Naštěstí ale vedlejší obchůdek u Lenky má naopak déle (prac. dny do 17:00), než inzeruje na webu, a tak jsem známku koupil tam.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
nemáme. To je tak, když v pátek před zavíračkou dorazíte na OÚ, kde se panu starostovi nechtějí známky hledat, tak vás pošle do obchodu, kde ovšem dopoledne prodali poslední známku. A když spěcháte zpět, už je na OÚ zamčeno :-)
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
TZ
Známka k dostání ve Smíšeném zboží - Svatava Sekaninová - milá paní a ochotná, zrovna zde v palírně pálili prvou trnku....na, ja, co jiného v listopadu?
 
Ladislav Schwarz
Ladislav Schwarz
TZ 934
V sobotu má smíšené zboží otevřeno jen dopoledne, v neděli je zavřeno. Také jsem za to, aby se prodejní místa TZ aktualizovali. Už se mi to stalo několikrát a některá prodejní místa už TZ ani nevedou.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Staré Hradisko
Známka zakoupena ve smíšeném zboží Sekaninová.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
TZ
ZNÁMEK MAJÍ VE SMÍŠENÉM ZBOŽÍ SEKANINOVÁ DOSTATEK
 
JardaM
zavřeno
Smíšené zboží Sekaninová má v neděli zavřeno a v sobotu provoz jen do 10 hodin. Informace o prodejním místě je neplatná. Informace o prodejních místech by měly být aktualizovány!!!
 
Sisi
Známka koupena v místním obchodě, na stojánku měli známek dostatek.
 
Martin
Známek ve smíšeném zboží dostatek.
 
apple123
TZ
Dnes jsme vyrazili do okolí, TZ No. 934 zakoupena ve smíšeném zboží, ale koupili jsme poslední ze stojánku, tak snad brzo objedná další :-)
 
tag.toget
Pan řezbář sice logo na své vývěsce má, ale letos známku neprodává.Hradisko je uprostřed oploceného pozemku, který asi obývá početné stádo krav - při prohlížení jsme se docela dost vyhýbali kravincům. Navzdory tomu je zde hezky - krásná krajina a místy i výhledy
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM KOUPIL VČERA V PONDĚLÍ V 10.15 VE SMÍŠENÉM ZBOŽÍ. OTVÍRACÍ DOBU SI UŽ NEPAMATUJU. NA OÚ MĚLI DOVOLENOU. OBCHOD A OÚ JSOU ASI 50METRŮ OD SEBE. KDYŽ JSEM PAK JEL DÁL NA PROTIVANOV,VŠIML JSEM SI PRODEJNÍHO LOGA NA DOMKU PANA ŘEZBÁŘE,TAKŽE ZNÁMKA BY SE DALA KOUPIT ASI I TAM. VŠECHNA TATO MÍSTA JSOU NA PRAVÉ STRANĚ,POKUD JEDETE SMĚREM OD STÍNAVY A ČERTOVA HRÁDKU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Wíla
Příjemná procházka Keltským opidiem největším na Moravě. Stojí za návštěvu.Smíšené zboží (SO+NE) otevřeno pouze v sobotu 7,30-10,00hod.
 
Kolchar
21.10.2008 - TZ zakoupena ve smíšeném zboží uprostřed obce. Jinak na Staré Hradisko vede naučná stezka s několika infotabulemi, což asi v březnu nebylo podle příspěvků. Každopádně tu nehledejte nějaké zázraky - tak jak na jiných bývalých hradištích a oppidech jsou tu pouhé teréní náznaky. Přesto zdejší lokalita patří k evropským unikátům. Díky vykopávkám je zjištěno, že se jednalo o jedno z největších keltských měst vůbec. Doporučuji návštěvu na podzim, kdy v okolních lesích bývá dostatek hub!
 
jirkacek
Archeo louka
V sobotu 8.3.2008 TZ koupena dopoledne v potravinách na návsi , byla bez problémů k dostání. Motiv na známce je pěkný, ne tak ovšem samotný archeo park ,připomínající spíše louku s několika hromadami kamení - zbytky keltských domů. Doporučuji si sebou vzít pár informací na papíře o Keltech , a na místě si z číst - nebude to tak nudné - a také protože zde nejsou žádné naučné tabule.My jsme třeba zjistili , že zde byla jedna z nejmocnějších Keltských osad, a že si razili vlastní stříbrné a zlaté mince ( byli velice bohatí) , a i když louka svádí k doměnce , že se zde pásli krávy, Keltové žádné zvířata nechovali, ale kupovali si je za peníze utržené za výrobu různého železného nářadí. Osadu zničeho nic opustili , aniž byla vypálena nebo napadena jinými kmeny a odešli neznámo kam. Do parku se dostanete od Prostějova v 1. zatáčce v obci doprava a pak pořád rovně........po červené značce.
 
Kačík
Známka
Zakoupena v potravinách vedle hospody bez problémů.
 
Blanka
Známka zakoupena u starosty. Tamní OÚ má neuvěřitelné úřední hodiny - po-pá, 8-16. Neuvěřitelné, protože to se u nás moc často nevidí.
 
Luboš
Potraviny Sekaninová na návsi v sobotu pouze od 7.30 do 10.30. U řezbáře směrem na Protivanov nikdo nebyl doma , tak že jsem betlém neiděl.
 
Roman
...
no běhat v ohradě a čekat kde se objejí nějaká kráva a nakonec kde nic tu nic. taková místa by asi turistickou známku ani mít neměla. škoda že jsem nenavštívil ten betlém.....
 
Dan
Pěkný
Ještě že má otevřeno pan řezbář. A stojí to celkem za to, sice si myslím, že 20 Kč je docela dost, ale zase
jsme mu vyvětrali teplo, no ... Ted jsem mluvil o betlému, archeo jsem nejak prehlidl ...
 
Lukineček
Staré Hradisko
Smíšené zboží Sekaninová je v so otevřené jen do 10:30. Řezbář Michal Pataki známku měl. Betlém je velice
pěkný (vstupné 20,-Kč).
 
Radmila
Projížděli jsme vesnicí a jen náhodou jsme si všimli vyřezávané zvoničky před domem a emblému TZ v okně pana
řezbáře. Vyřezávaný betlém je prostě dokonalý a stojí za shlédnutí. Pan řezbář má také docela velkou sbírku
autíček, ketrá nás zaujala. Vše moc pěkné.
 
Vacice
No betlém je tam lepsi!
Musim přiznat že starosta mel dovču a tak se známka dala koupit i v potravinách a hlavně i v betlému ! ten se
najde v obci u pana řezbáře archeo blbý betlém dobrý!
 
alpenstock
už je nasvětě!
Dnes mi to oznámil starosta telefinicky!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek