Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 915 - Starý Rybník


Popis

Mohutné zříceniny hradu na skalnatém ostrohu nad rybníkem, severně od Františkových Lázní. Byl přestavován renesančně a barokně, až jej roku 1792 zapálil blesk.

Mapa

Navštívil jsem Starý Rybník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Vildštejn - Restaurace Hodovna, Pod Hradem 81, Skalná
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Sportclub, Starý Rybník
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°9'40.63"N 12°21'14.62"E
Hodnocení:
2.365
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 915 - Starý Rybník


30.04.2022 - nemají sběratelský předmět
28.10.2021 - nemají sběratelský předmět
16.06.2021 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Artuša
Nedostupná známka
Ve čtvrtek u Sportbaru s nápisem Potraviny. Otvírací doba nikde neuvedena, místní obyvatelka nás informovala, že paní otevře někdy až přijde z práce. Vyrazili jsme na Vildštejn. Hrad moc hezký, ale TZ Starého rybníka nemají. Získali jsme jen informací, že se na ni lidi hodně ptají
 
Antonín Ouřada
dobrý
Známka bez problému zakoupena na hradě Vildštejn.Když sejdete na úroveň rybníka otevírá se krásný výhled na hrad.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ na Vildštejně, jinak dohromady nic k vidění.
 
Daniel Havlík
TZ 919
Možná jsem měl štěstí, ale potraviny spojené s restaurací Sportclub byly v sobotu cca v 15.45 hodin otevřené a na terase 4 místní popíjeli v klidu pivo. Takže známka bez problémů koupena.
 
Renata Bezděková
Renata Bezděková
TZ 915
nevhodně zvolené prodejní místo pro TZ 915, místní hospoda s otevírací dobou 16-20.00, ani uzavřený místní koloniál nic pro turisty neřeší
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Byli jsme tam dnes, prodejní místo "maskované" - najdete hned u cesty, nápis POTRAVINY, byli jsme tam po 14. hodině cestou domů - riskli jsme to a vyplatilo se - známku máme :)
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
známka
objekt zříceniny je prakticky nepřístupný. V restauraci označené jako potraviny zavřeno. Dle sdělení místních otvírá kolem 13 hodiny, ale čert tomu věř. Podle prodávají v stánku Mineral Souvenyr u rezervace SOOS ale známku prý stejně nemají.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
při jízdě na Vildštejn štěstí a známka sehnána :-) Děkuji.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dnes jsem zkusil další pokus ve 14:00 hod. získat známku. Opět zavřeno, telefon vytípnut :-( Tak holt v Rýmařově.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známku jsem zkusil sehnat v obci u hlavní silnice v prodejně Potravin (kombinováno s restaurací), bohužel v úterý v cca 16:25 zavřeno obojí. Těžko říci, kdy je vlastně otevřeno. Samotná zřícenina hradu je pěkná, ale musíte sjet okolo hospodářských budov dolů k rabníku a tam je pěkné místečko s výhledem přes rybník. Něco se děje kolem bývalých hospodářských budov, ale moc šancí tomu nedávám, je to v dost hrozném stavu. Známku by bylo vhodné přemístit na nějaké jiné místo, buď benzínovou pumpu nebo do IC Františkovy Lázně.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Bez známky
Na hrad pěkný pohled přes rybník, zámek v rekonstrukci.
Hospoda/restaurace je neoznačená v budově s nápisem Potraviny, je poznat jen podle tabulí Gambrinus a stolů venku. Otevřeno muselo být nedávno, protože na venkovním stole je stojánek s pivními tácky a uvnitř je uklizeno. Jinak ale pusto, mrtvo. Žádná cedulka s otevírací dobou, žádné jméno provozovatele, telefon, nic. Koupě známky je tady zřejmě loterie, já jsem dneska odpoledne nevyhrál.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
14. 11. 2017
Hrad stále prochází rekonstrukcí, kolem rybníka je pěšinka, kterou se dostanete až dovnitř. Není moc co vidět, rybníky kolem jsou hezčí. Známku seženete v malé restauraci po levé straně před čerpací stanicí směr Skalná. Je tam otevřeno až odpoledne a nijak přesně. Napodruhé jsem známku sehnal.
 
Pavel Pršala
Pavel Pršala
Starý Rybník
Malá vesnice, pohled na hrad pouze přes rybník. Za
hradem stojí zámek, který postupně prochází rekonstrukcí. Na dveřích Potravin měli otevírací dobu od 11:30, v 11:40 ovšem nikdo nikde, takže jsem odjel s nepořízenou. Lepší a dostupnější prodejní místo by bylo ve Skalné, vzdálené asi 1 km.
 
František Smejkal
František Smejkal
TZ dostupnost
V místní restauraci sice bylo otevřeno, ale paní vedoucí mi řekla, že známky už dlouho nejsou a ani je do budoucna nebude objednávat. Škoda. Zřícenina hradu dělá docela pěkné panorama.
 
Jiří Kašpar
Jiří Kašpar
Návštěva
Pokud budete mít štěstí jako já a narazíte na majitele, tak vás rádi pustí jak do samotné zříceniny hradu, tak budovy zámku, kterou postupně rekonstruují. Majitelé z Moravy vlastní i zříceninu hradu Lestkov u Klášterce nad Ohří. I kvůli pohledu na zříceninu přes rybník to stojí určitě za zastávku.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
TZ dostupná bez problémů v obchodě a zároveň restauraci u hlavní silnice. Zřícenina přes rybník zajímavá, ale že by známka?
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
TZ
Restaurace a potraviny mají mít otevřeno denně od 11.30, čekali jsme tam ještě s jedním turistou do 12.30 a stále nikde nikdo.
 
 TNC
TNC
Zřícenina
Škoda námahy toto místo navštěvovat. Je to ruina bez přístupu a není zde nic k vidění. Známku mají v potravinách, ale pracovní doba je tam podle nálady.
 
Wenzel
Starý Rybník
Trochu nechápu kritiku lidí, co tu psali přede mnou. Obec sice nic moc (to souhlasím, i když se zde staví několik nových domů),ale zřícenina je nádherná (i když oplocena a nepřístupná). Pohled přes rybník na hrad stojí opravdu za to. Tak se nám to líbilo, že jsme zde zavítali dva dny po sobě. První den ráno bylo bohužel zataženo a budova restaurace a potravin, kde se známka prodává, měla ještě zavřeno. Druhý den v podvečer svítilo sluníčko a hrad se nádherně odrážel v hladině rybníka. Restaurace již ten večer byla otevřena a známek dostatek u výčepu. Jestli ještě někdy pojedu okolo, určitě se znova zastavím! Místo má známku zcela oprávněně.
 
Bohumil Kulvejt
Bohumil Kulvejt
.
Známku mají, ale v potravinách na okraji Starého Rybníka.
 
Miroslav - DK MEDVĚD Svoboda
Miroslav - DK MEDVĚD Svoboda
Nemít dnes tolik času, byl bych asi pěkně ...
Tak jsem se po letech vydal do Starého Rybníka, abych si pořídil TZ, kterou se mi nepovedlo koupit v roce 2005. Byl jsem pracovně nedaleko a měl jsem 5ti hodinovou čekačku, tak proč jí nezabít ve Starém Rybníku? Otvíračka hospody byla v 11.30, já přijel cca v 10, tož jsem rozbalil čtivo a jal se TZ vysedět. Kolem 11té se zjevil ještě jeden sběratel a tak čas plynul za příjemného hovoru. V 11.45 sběratel odjel, v 11.55 se otevřely dveře restaurace a velice otrávená paní mi sdělila, že TZ došly a nemá ani ks (a podle mně ani zájem cokoli prodávat). Asi nezbyde než si o TZ napsat ...
 
Libor
velké zklamání
23.4.2014 jediná restaurace/potraviny v obci na dovolené. TZ nepořízena.
zřícenina oplocená a brána uzavřená snad na 5 visacích zámků. i když plot se dá přelézt vždy, záleží zda to za to stojí, tady to za to nestojí. Jedině, jak už psal někdo níže, pohled přes rybník na zříceninu stojí za foto.
Celkový dojem - palec dolů, toto místo si TZ nezaslouží. Rozhodně do okolí nejezděte jen kvůli tomuto, leda zastavit se na pár minut cestou kolem.
 
Martina Vaňkátová
Martina Vaňkátová
Kde??
Rest. Sportclub je místním ve Starém Rybníku naprosto neznámá. Jediný restaurant na návsi má strhané nápisy a je uzavřen.
 
Daniel Šťovíček
Daniel Šťovíček
známka nedostupná
Dnes 2.10.2013 byl Sport bar opět nedobytný, zda li ještě funguje.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nic moc
Mohu jen potvdit, co píší předchozí přispěvatelé. Obec plná opelichaných psů, kopřiv a polorozpadlých plotů. Zřícenina hradu nad rybníčkem vypadá zajímavě, ale poslušen varovné tabule jsem se na bližší průzkum raději nevydal, v obavě, aby mi nějaký kus zdiva nepřistál na hlavě. Prodejní místo, restaurace Sportclub, sídlí v takové unifikované budově, které se někdy před 40 lety stavěly v akci Z jako prodejny smíšeného zboží. V pátek těsně před 16. hod. ovšem hospoda nedobytná. Oknem je vidět dovnitř - a ani jsem přípliš nezalitoval, že jsem zůstal její návštěvy ušetřen. Navíc na čepu pivo eurouniverzální chuti - G. :-(
 
HonzaB
Re: Nic moc
Já se na prohlídku zříceniny (začátkem října) naopak vydal, a musím říct, že zas tak zlý mi to nepřišlo. Je určitě řada méně zachovalých zřícenin než tato (i když je jasný, že kdyby se o to někdo trošku lépe staral, mohlo toho tu zbýt mnohem více....) Co hlavně stojí za to, je pohled na zříceninu přes rybník (z těch dvou co zde jsou se tento jmenuje Čistý rybník). Byl jsem tam v odpoledních hodinách, bylo téměř jasno, svítilo sluníčku a silueta zříceniny se odrážela od hladiny rybníka. Byla to docela romantika. Žel zrovna v tu dobu se mi vybil foťák, tak tento pohled na hrad nemám zdokumentovanej.
 
Martin Andryzek
Martin Andryzek
zavřeno
Přestože měli mít otevřeno.
 
Ondřej Dlask
Ondřej Dlask
hrozné místo
rozpadající se ruiny bez jakéhokoliv popisu. Známka k zakoupení naproti v hospodě (23/8 měli ale poslední známku).
 
Petronelka
nedostupnost TZ
Na toto místo už nikdy více. Je škoda, že zřícenina je tak zanedbaná. Hlavně známka by se měla prodávat na úplně jiném místě. Jak to tak vypadalo, restaurace je a bude dlouho zavřená.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
zavřeno
Známka nedostupná, zřícenina hradu by byla pěkná kdyby se o ni někdo staral. Bohužel k objektu se nelze dostat a všude kolem slušně řečeno nepořádek. Toto místo si svou známku nezaslouží.
 
HonzaB
Re: zavřeno
Nevím jestli to byla výjimka, ale když jsem zříceninu z kraje října nvštívil já, tak se sem normálně dalo dostat a celý objekt si prolézt. Zas taková hrůza to podle mě není, ale uznávám, že kdybych se nedostal dovnitř, taky bych asi nadával....
 
Pavla
7.8.2012-dostupnost jsme měli bez problému, ale když čtu příspěvky dole, asi to byla spíše náhoda. Jakmile jsme zastavili autem na prostranství u restaurace, potravin, tak za námi hned přišel pán, zda si něco přejeme. Přáli jsme si TZ a máme ji. Poradil i cestu, neboť jsme zříceninu neviděli. Cesta k ní vede hned naproti obchodu/restauraci. Je to zanedbané, což je škoda, ale jinak to stojí za to vidět. Je hezké, jak se zřícenina vypíná nad rybníkem a budovy pod zříceninou jsou prý zámek. Taky celkem zchátralý.
 
David
Ke zřícenině se lze dostat po travnaté pěšince mezi "hospodářskými" budovami. Samotná zřícenina je zajímavá a hezká, ale okolo stojící hospodářské budovy a zámek před spadnutím a na dvoře je obrovská hromada pilin a všude něpořádek. Místo by si zasloužilo alespoň vysekat náletové dřeviny a trávu a jednu informační tabuli.. Jinak restaurace/obchod má zavřeno...už asi dlouho.
 
Wíla
Bohužel
Ani se nedivím , že stav hradu je takový jaký je. Nezájem obce je více než zjevný. Že není peněz na opravu , to ještě lze pochopit, ale aspoň jedna informativní tabule o historii hradu by určitě obci nezruinovala. Prostě když se nechce....
 
Janex
Restaurace měla mít dle vyvěšené provozní doby otevřeno, ale nikdo v ní nebyl, takže TZ nedostupná.
 
Skybka
To samé co psala "Kikina". Zříceninu jsme objeli ze všech možných stran, ale nenašli jsme žádnou přístupovou cestu-všude jsou ploty a vjezdy do soukromých dvorů. Hospoda-obchod zavřen, prý dovolená do 17.7.
 
Kikina
Známkové místo nedostupné
Zřícenina hradu a zámek nepřístupná, údajná restaurace sportclub v obci nelze najít, po opakovaném hledání zjistíte, že se údajně jedná o Potraviny, ovšem zavřeno. Známku tedy nelze získat. :(
 
fihu
Eva Kratochvílová: Ke zřícenině lze projít po červené odbočce značky okolo rybníka (Je až za dvorem se dřevem)
 
Zdenka
Dovolená
do 16.7.2011 dovolená
 
Eva Kratochvílová
Proč má TZ?!
Nevím, proč má takové místo TZ. Není zde nic k vidění, objekt je zarostlý a zchátralý, na jeho dvoře kdosi prodává dřevo. Dovnitř se nedostanete, a i kdyby, tak není na co koukat.
 
Libor
19.05.2011 (čt) - TZ bez problémů v restauraci u hlavní silnice, areál byl sice oplocen, ale dalo se projít buď vedlejším dvorem nebo okolo jednoho z rybníku po hrázi mezi oběma rybníky - jenom pozor, v areálu hradu je hodně děr, tak ať někam nespadnete
 
Stanislav
Restaurace sportclub
TZ jsem koupil až na podruhé v restauraci Sportclub (budova potravin u hlavní cesty), v pátek měli z důvodu dovolené otevřeno až od 15:00 hod. Areál zámku a hradu oplocen, opuštěn a chátrá.
 
Zdeněk
v zámku probíhá nějaká oprava, je oplocen. Co se týče turistické zmámky, ta zde asi neexistuje, nevím proč se tedy jedná o známkové místo
 
jarda
známka
v restauraci sportclub není k dostání a podle slov personálu ani o jejich prodej rozhodně velký zájem nemají. alespoň, že razítko dali ochotně.
 
MTJ studio
Všichni,kteří se mermomocí chtejí dostat na tuto zříceninu bud musí najít ochotného správce (neni), nebo proslíst dírou v plotě (kdo hledá najde:-D ) Slušnější typy, kteří chodí brankou, si s sebou musí přibalit kleště na hřebíky :-D Jinak se nám tam moooc líbilo :-)
 
golfoxovox
Areál hradu oplocen!
Ve středu 29. srpna jsme společně s partou MTJ podstoupili turistickou exkurzi a mimo jiné jsme chtěli navštívit i toto turistické známkové místo, nicméně jsme byli značně zklamáni, že areál celého hradu je oplocen a prakticky se tam není možné dostat. Zarazil nás ovšem jeden podivný fakt, na hrad vede turistická značka (červená-znak zříceniny) a ta i přes oplocení doposud zrušena nebyla, stejně jako cedule "Nebezpečí úrazu! Vstup na vlastní nebezpečí," tento fakt nás značně zmátl a nepochybně zmate i ostatní turisty... a proto bych doporučoval majitelům soukromého pozemku-hradu, aby buďto turistické značení zrušili, nebo ještě líp zříceninu za přijatelnou peněžní částku (byl jsem tam před dvěma roky a kromě sklepů, toho tam zas moc k vidění není) hrad pro turisty zpřístupnili.
 
Vavřík Ag
Známka bez problému v restauraci, zato dostat se do hradu je beznadějné, opravuje se tam, tak jsem tam lezl od vody, ale sotva jsem pochodil na fotku. A to jsme tam kdysi za komančů se ženou spali...bejvávalo !
 
JirkaS
Přesně jak píše Katka. Přijel jsem v neděli po 11. hodině (hospoda již měla mít otevřeno). Bohužel měla zavřeno, neboť jak jsem se dozvěděl byla sobotní oslava Velikonoc tak bujará, že v neděli hospoda měla zavřeno :)) . Z hradu jsou snad jen obvodové zdi...
 
Andilek@Prazdroj
A ještě dodatek ke Katce, najdete je směrem od Skalné hned před zastávkou autobusu.
 
katka
Restauraci poznáte tak, že je na ní nápis POTRAVINY :)
 
Pavel H.
Motiv známky
Obrázek na známce je až moc "přeplácaný" . Pomalu se tam ztrácí , co na ní vůbec je.
 
Kikin
Taková ruina! Jediné, co stojí za to je sklepení, hodně dlouhé, doporučuji baterku a sirky.
 
Jarda
Otevírací doba
Po-Pá 7.30-12.00So 9.00-11.00 17.00-24.00Ne 14.00-22.00
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek