Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 220 - Šternberk


Popis

Zachovalý středověký hrad ve stejnojmenném městě v předhůří Jeseníků.

Mapa

Navštívil jsem Šternberk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hrad Šternberk - pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Horní náměstí 2, Šternberk
Toto místo prodává také turistickou známku
Expozice času, ČSA 113/19, Šternberk
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°44'0.43"N 17°18'6.74"E
Hodnocení:
2.864
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 220 - Šternberk
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 220 - Šternberk
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 220 - Šternberk


10.07.2021 - dostupná bez problému
27.06.2021 - dostupná bez problému
09.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 7. 2010
TZ jsme ulovili na pokladně hradu.
 
Aleš Mrázek
Aleš Mrázek
Turistická známka jiné číslo.
Koupil jsem známku, ale s číslem 230 ?
 
Lenka Batková
Lenka Batková
TZ a TN
Známky i nálepky dostupné v Informačním centru.
 
Lenka Batková
Lenka Batková
TZ a TN
Známky i nálepky dostupné v Informačním centru.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Koupeno v IC, ale měli také na pokladně hradu.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů na pokladně i v íčku.
Návštěvu rozhodně doporučuji, krásný hrad se zajímavými interiéry a spoustou uměleckých předmětů z jiných hradů a zámků, jednalo se o svozový objekt. Takže na obou prohlídkových okruzích je na co se dívat.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Hrad
Zajímavý hrad. Stojí za shlédnutí.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Známka
Známka zakoupena v pokladně hradu při silvestrovských prohlídkách. IC zavřeno, bez varování ani na internetu, ani na dveřích - prostě zamčeno.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně hradu.
Hrad je opravdu moc pěkný, rozhodně stojí za prohlídku.
 
FCB
Známku
jsme koupili přímo na pokladně hradu při jeho silvestrovské prohlídce.
Hrad je nádherný, určitě doporučuji navštívit. Milá průvodkyně a vánoční výzdoba interiérů vše jenom umocnilo. Doporučuji projít si i samotné město Šternberk.
 
Pavla Hromádková
Pavla Hromádková
Hrad
Zajímavý výklad, mají tam osobní výtah poháněný elektromotorem. Doporučuji i prohlídku muzea Expozice času.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
v IC
TZ zakoupena v ICna horním náměstí. mají tu známky celého Šternberka a znuděnou slečnu. Neberou platební karty.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Šternberk
Turistická známka pořízena v IC Šternberk. V prodeji i výroční turistická známka "720 let města Šternberk".
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Šternberk
Známka zakoupena v infocentru Šternberka.
 
HonzaB
Hrad jsem navštívil s dětmi během speciálních vánočních prohlídek. Expozice upravená pro tuto příležitost se mi moc líbila, výklad byl poutavý a měl co říct i dětem. TZ normálně k sehnání na pokladně. Takže celkově moc chválím a doporučuji k návštěvě.
 
majka
hrad Šternberk
Hrad je pěkný, stojí za zhlédnutí. Průvodce výborný. Hodně zná, povykládá o všem co o hradu a okolí ví. Vykládá zajímavě, dobře se poslouchá.
 
martin
Re: Hrad Šternberk
Myslím si, že na variantě č.2 této známky je podo-
ba hradu Český Šternberk.
Martin
 
jirkacek
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk 20 km od Olomouce jsme navštívili několikrát. Při prohlídce jsme se opravdu nenudili, uvnitř můžete za 100 kč také fotit. Vstupné je adekvátní vzhledem k cenám dnešních vstupů do hradů a zámků. V pokladně jsme získali razítko a známku. Máme tedy již všechny verze této známky.Spoustu fotek a zajímavý článek najdete na turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek nebo přímo článek Hrad Šternberk na Moravě.
 
Honza Pásler
Hrad zavřený, což je v lednu celkem pochopitelné. Známku jsem zakoupil v infocentru u galerie Expozice času.
 
Aleš
Známku jsem koupil na hradě v pokladně za 30 Kč.+razítko do vandrbuchu.Hrad pěkný,slečna průvodkyně velice milá.
 
tadeas
hrad sterberk
Dne 18.4 jse tento hrad navštívily.Hrad je krásny.Průvodce dobrý,ale našli by se nějaké nedostatky.Mají dostatek TZ (+-15).Celkově nemám tomuto hradu co vytknout.90%
 
Bidlo JN
Hrad
Tak jsem byl zase jednou na hradě , který má opravdu co ukázat. Doporučuji.Pokud jedete alespoň na dva dny vyplatí se koupit OLOMOUC REGION CARD , mají i 5-i denní.
 
Aleš P.
Hrad
Na Šternberku jsme otevřeli hradní sezónu 2009 a byl to povedený start. Výborné počasí, a prohlídka byla skvělá. Průvodce zapálený pro věc, měl obrovské znalosti a jeho výklad nebyl suchý, naopak velmi poutavý. Pokud si chcete prohlídku opravdu užít, neváhejte a vyražte. Cena za velký okruh je 130 Kč, ale stojí to za to.
 
Kolchar
2.8.2008 TZ dostupná na hradě i nfocentru bez problémů. Rockový Šternberský kopec za zámkem byl výborný, město je pěkné a zcela mu dominuje zdejší kostel. Absolutní mínus sklízí nádraží - bus snad z padesátých let a vlakové - radši ani komentovat nebudu! Takovou hrůzu jsem dlouho neviděl!!!
 
Veselka
Pravý opak
Včera jsme navštívili zdejší hrad a musím říci, že lepší informovanost o prohlídkových trasách, časech, doplňkové výstavě i o městě jsem ještě v žádné pokladně nedostala.Úplně opačné poznatky od pisatele Gumídka. Tedy velmi milá paní pokladní, velmi příjemný průvodce, tuším, že pan Miroslav, turistických známek i ostatních suvenýrů dostatek. Návštěvu vřele doporučuji. Veselka
 
Gumidek_01
Hrad Sternberk
Toz jsme si dnes udelali pekny vylet na tento hrad nedaleko Olomouce. Horsi pocasi, ale nalada vyborna :) dostupnost TZ byla bez problemu, v suvenyrech primo na hradu - maji jich dostatek. Na hrade soucasne probiha vystava dobovych kostymu (soucast vstupneho do hradu). Hrad i interiery se nam moc libily. Co nas vsak zklamalo, byla pani v pokladne - nezeptala se jaky okruh chceme (to by se dalo pochopit dle pozdejsich informaci) a dale nam pak uctovala jine vstupne (asi to pojala jako jednotnou cenu pro vsechny ucastniky prohlidky a to tam byli i seniori) no nevadi... Naladu z pekne straveneho odpoledne na tomto hrade nam to rozhodne nezkazilo. Jako vylet vrele doporucuji :)
 
Filip
Jo ještě jsem zapomněl, v IC bylo zavřeno. Otvírací doba je jenom přes týden.
 
Filip
Dneska, tj v sobotu okolo 1100 jsem zakoupil známku na hradě. Musel jsem sice chvíli čekat, než paní se do pokladny dostaví, ale jinak v pohodě (asi si někam odskočila). Jinak otvírací doba v dubnu se mi zdá je jenom o víkendech a st. svátcích 0900-1600. Potom možná i přes týden.
 
Michal - Mmbady
Byli jsme na Hradě 2.9 2007 . Známka bez problémů dostupná a paní v pokladně velmi ochotná. Samotný hrad je nádherný, a nejvíce zevnitř. Byli jsem tam po ránu hned na první prohlídce, výklad místního mladého průvodce byl naprosto skvělí , nelze než doporučit .
 
YohnY
Do Šternberka jsme dorazili vlakem a odebrali se na hrad. Studentské vstupné po sezóně stojí 70 kč, takže pozor! Známku měli na hradě i v infocentru. Najít infocentrum je docela fuška, i když jsou ve městě podle mapky dvě. Já našel to na třídě ČSA. Byli tam velmi ochotní a poradili mi, jak na kole do Olomouce.
 
jarka
Prohlídka hradu byla super, opravdu je na co koukat,hlavně ty kamna jsou úžasná..Známka dostupná přímo na hradě a taktéž v infocentru, ve kterém jsou stále k dispozici VTZ Ecce Homo 2006, Ecce Homo 2007, Ecce Homo turistických vozů a velký výběr pohledů.
 
Jirkacek
3 výroční známky
Dne 29.8.2007 jsem koupil v MIC 3 výroční známky:Ecce Homo 2006 , Ecce Homo 2007 a Ecce Homo historických vozů 2007.Mimochodem právě závod historických vozů se jede následující víkend - t.j. 8.-9. 9.2007.
 
Honza
Drahý poplatek za focení
Myslím že 100 Kč za příplatek za focení (tolik zaplatíte i za velký okruh, který stojí za to) je opravdu hodně. Hrad jinak stojí opravdu za to, určitě ho v budoucnu znovu navštívím.
 
Jirkacek
Šternberk
Ahoj lidi,na začátku vás všechny upozorním,že infocentrum už není na Horním nám.,ale na tř.ČSA vedle Městské policie.V sobotu 28.7.2007 jsem koupil známku bez problémů,měli i 2 výroční - ECCE HOMO.Paní v infu byla ochotná a nechala mě známku vybrat.Hrad je pěkný a z některých pokojů je hezký výhled.Naproti hradu navštivte ještě místní Klášterní sklepy... víno v nich nenajdete,ale je to hezký zážitek.
 
Pavel.S
Dne 22.7. navštíveno MIC v 11.35 hod. a přestože bylo pět minut po zavřenívelice ochotná paní mi prodala TZ a 3 VTZ Ecce homo(není už historie 2006) a nechala vybrat pohledy.
 
George
VTZ Ecce Homo
V MIC jsou k dostání VTZ ME Závody do vrchu ECCE HOMO a ECCE HOMO Historie, jak letošní 2007 tak stále i loňské 2006 ;) K dostání jsou samo i TZ 220 Šternberk - hrad :) Otvírací doba je oproti webu o hodinu kratší!!! Po-Čt do 16, v Pá do 15 hod! Aspoň to tak teď bylo.
 
Silvie
Nádhera
Hrad je velice nádherný.Viděla jsem ho,když jsme byli na škole v přírodě. Zpočátku jsem si myslela,že je to nějaká vila,protože fasáda má úplně stejnou barvu jako obyčejné domy.Hrad má jen několik pokojů,ale je velice krásný.Některé věci jsou zajímavé např. do jedné 150cm dlouhé truhly se vešly jen jedny dámské šaty,nebo věž je v některých místech,až 4m tlustá. Velice zajímavé.Turistické známky tam visely na stojanu.Měli jich tam dost. Stála 25kč. Nevím kolik mají stát,ale každá,kterou jsem koupila stála tolik. V obchodě šly nakoupit různé věci např. dřevěný pohled nebo klíč. Pak jsme šli do informačního centra. Tam ta turistická známka stála jen 20Kč. A navíc jsem ještě koupila(dvě výroční) tak tam rychle jeďte ať je nevyprodají. Ahoj sisa
 
Kolajda
Navštěva hradu Šternberk
Byl jsem tam už asi po šestý a vždy jsem byl velice spokojen, možná by snesl pár oprav z venku ale v interiérech je to nádhera.
 
Ardbena
Tento hrad je opravdu moc nádherný, jen by potřeboval ještě nějakou tu rekonstrukci či aspoň novou fasádu, ale
to je problém spousty našich památek.Bohužel na takové věci už moc peněz nezbývá, ale i tak vypadá
pohádkově, když se tedy nedíváte z hradu dolů na zbytky průmyslové zástavby.Návštěvu doporučuji, výklad
průvodce byl perfektní.
 
Jirka sirka
Známka dostupná bez problémů a stále za 20,-Kč :)
 
Olda
jeden z nejpěknějších hradů na Moravě, jeho návštěvu si rozhodně nenechte ujít, známky na hradě i v IC bez
problémů
 
loboxx
Hrad otevřen jen do 16hod,ÚT - NE.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek