Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1110 - Štětí


Popis

Průmyslové město na Labi po proudu od Mělníka, sídlo největší papírny u nás. Řada sportovišť a míst volnočasových aktivit.

Mapa

Navštívil jsem Štětí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Obchodní 547, Štětí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°27'14"N 14°22'40"E
Hodnocení:
2.123
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1110 - Štětí


11.08.2021 - dostupná bez problému
31.07.2021 - dostupná bez problému
21.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ
Z letmé návštěvy města nijak zvláště neupoutalo, snad jenom všude přítomným zápachem z papírny.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Navštívil jsem Štětí v pátek 13., při mém šťastném dni. Krajina a celé město bylo zasněžené. Prohlédl jsem si kostel sv. Šimona a Judy, náměstí, tribunu a sezení pro FEDO (Národní festival dechových orchestrů), kašnu s plastikami... :) TZ jsem zakoupil v IC u náměstí.
 
Ondřej Červenka
Ondřej Červenka
Re: 03.04.2015
Už "Ovce z Lenina".
 
Libor Marek
Libor Marek
03.04.2015
TZ zakoupena v místním IC v pátek před polednem. Pěkný kostel, jinak nic moc ... jo vedle kostela je obchod "ovoce z lenina" :-)
 
Petr Šplíchal
Petr Šplíchal
TZ - Štětí
Stále bez problémů dostupná.
 
Jan Lutrýn
"Íčko" ve Štětí
TZ zakoupena v "Íčku" u náměstí. Protože byl pátek, bylo otevřeno (Po-Pá 9-17). Jinak "Íčko" trpí vleklou nemocí informačních středisek v Čechách - velmi omezená pracovní doba o víkendech (So 9-12, Ne zavřeno). Ano, turisté chodí především v pracovní dny :(
 
Ruda
Štětí
Musím souhlasit jako město nic moc, je tu pokus o zkrásnění, ale ten odér. Snad se to jednou zlepší.
 
Pavel Stránský
Pavel Stránský
Štětsko a okolí
Ve Štětí není nic moc turisticky zajímavého, až na kostel,FEDO - jednou za dva roky.Spíše po okolí - Naučné putování loupežníka Štětky (21 tabulí o Štětském regionu - rozmístěné po okolí a vesnicích),které začíná ve Stračí a končí ve Štětí,mapka se seznamem a popisem v informačním centru nebo na "www.loupeznikstetka.cz". V okolních lesích skalní reliéfy od Václava Levého např. Had,Harfenice.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infocentru. Jinak Štětí jako "město" za moc nestojí. Mají pěkné náměstí, ale lidé to už je jiná kapitola...
 
Pinďa
(ne)turistické místo
Když to tak vezmu kolem dokola, jsem nakonec rád, že i taková místa, jako je Štětí, mají svojí TZ. Kolik z vás by se tam v předznámkové době dobrovolně vypravilo? A jak tak čtu některé příspěvky, spousta lidí si tam našla i nějakou zajímavost. To ovšem stále neznamená, že bych tam jel na tremp, stejně jako na mnoho jiných míst. Ovšem, jestli to takhle půjde dál, stejně všichni ve Štětí a podobných lokalitách skončíme. V těch turisticky a trampsky atraktivních budou vládnou ochranáři se svými pokutovými bloky!
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Štětí
Město mě osobně moc nezaujalo, centrum spíš jen jedno náměstíčko, v infocentru trochu nepříjemní, když tam člověk vleze s kolem (i když stojany venku nemají a na rušné ulici posedávají různé party). Asi nejzajímavější tam byl přejezd Labe, když jsem si všiml, že most, po němž jedu, má vedle dvou asfaltových pruhů uprostřed i železniční kolej.O kus na jih vede podél Labe hezká cyklostezka k Mělníku, vřele doporučuji k projetí! :)
 
Libor
Známky Štětí už jsou, protože 21.7 nebyly v IC. k dostání. Domluvil jsem se že mi jí pošlou až budou a dnes mi přišla. Takže díky infocentrum Štětí.
 
Libor
Známky ještě pořád nejsou. Dne 21.7. 2012.
 
Honza a Martina
V novém atlasu TZ 2012 píšou známky v informačním centru a městské knihovně. V IC známky neměly, nedávno zde proběhl festival a známky byly vyprodány. V knihovně prý bývalo IC ale přestěhovalo se na nynější místo a známky zde neprodávají
 
Marcela
Štětí
I když město neoplývá historickými památkami, bylo tady příjemně. Domy jsou pěkně opravené, domov pro seniory by mohlo závidět i nějaké větší město. Je vidět, že se tady snaží.
 
Tatík
Informační centrum v Obchodní ulici má otevírací dobu ve všední dny 9-17 hod. a v sobotu 8-12 hod. Turistických známek a pohledů měli dostatek. Kostel sv. Šimona a Judy zavřený.
 
Alča
Štětí
TZ jsme sehnali bez problémů v Infocentru. Město se za poslední roky změnilo, zkrásnělo. My jsme si to tu užili a rádi se sem zase někdy vrátíme. :-)
 
Luboš
Štětí II
Když jsem 28/5/06 psal svou reakci, že nechápu, proč má Štětí TZ, netušil jsem jak se strhne lavina špíny na Štětí. Já Štětí jako takové uznávám, jiné obce (Most, Neratovice, západní část Ústí nad Labem, apod.) jsou mnohem ošklivější. Jen si myslím, že miniplácek kousek od Nového "náměstí" (za náměstí bych spíše považoval štětskou betonovou pěší zónu), kde skutečně i něco málo historického je, může být příčinou vydat TZ. Kdyby TZ dostala turisticky zajímavá cesta Stračí (1 km od Štětí) Liběchov, neřeknu ani ň, Štětí i když v něm začíná žlutá tusristická cesta, za turistický exponát fakt nepovažuju. Račice jsou sice zajímavavé, zajímavější je ale cesta kolem Labe.... klidně i lodí Porta Bohemica.... Ale že by Štětí byl hnus, tak proti tomu protestuju!!!
 
Honza
Doplnění
Ještě jsem zapomněl Záluží u Mostu....
 
Honza
To už TZ mohou mít Neratovice...Sezumovo Ústí atd.
 
JirkaK
TZ jsem koupil 25.7.2007. Nevím jestli si ji město zaslouží. Existují mnohe, mnohem hezčí města. Pokud to tak vemu jsou ve Štětím dvě (turistická) místa: kostel a umělý plavební kanál.
 
Pinďa
Panelákové město
Je pravda, že Štětí je z jedné poloviny paneláky a z druhé fabrika. Ovšem jako panelákové město na mě nepůsobí tak příšerným dojmem, jako jiná města, kde jsou tyto domy "naroubovány" mezi původní zástavbu. Například Žlutice, nebo Meziměstí, nebo ostatní jiné obce. Jenom to dlážděné náměstí by chtělo trochu zlidštit nějakými záhony, kašnou, vodotryskem, sochou nebo stromy. Inspirovat se mohou například ve Vysokém Mýtě. Paneláková pěší zóna se svou panelákovou podsíní a obchody v přízemí na mě naopak působila velice pěkně a zajímavě. A v cukrárně na rohu měli mrkvovou zmrzlinu. Zajíčkovi musím sdělit, že není tak hnusná, jak si myslí.Doprava je vedena po obchvatu mimo město a pro cyklisty to může být zajímavá zastávka na projížďce trasou okolo Labe. Ovšem je pravdou, že na tremp bych do Štětí nejel. Nakonec, takových míst je daleko víc.
 
Pítrs
Městem jsem projížděl ve čtvrtek 19.7.07 a to je zrovna místní IC uzavřené..naštěstí tam byla cedulka, že se dá známka sehnat na blízkém odboru kultury,což byla pravda.Jinak město opravdu nic moc..
 
Keži
Město papíru
V IC ochotný mladý muž,TZ bez problémů k dostání v SO 8-11.Jinak město bez centra anic moc.Nazval bych ho nejen městem papíru,ale i městem duchů.
 
Iva
Toto umisteni TZ opravdu nechapu. Neni tu nic zajimaveho k videni a obe prodejni mista maji spolecny vchod a tudiz i stejnou otviraci dobu. O vikendu pouze v sobotu 8 - 11.00 hod.
 
ANTONÍN
HNUS!!!!!
 
Karel
Štětí to je hnus,smrdí a má debilní autobus.
 
Karel
zajímavost
Štetí mě opravdu dostalo.Krásné betonové náměstí s nádhernou neůplnou kašnou a ktomu zátíší panelových domů a vkusný obch.dům.Prosím výrobce tur.známek,že nemusejí vydělávat za každou cenu.Stačí ujet ze Štětí pár kilometrů do obce Želízy kde se nachází skvostné sochařské dílo jistého V.Levého z doby před rokem 1845.Jsou tam vytesány do pískovcových skal Čertovy hlavy ,had, kaplička Máří Magdalény atd.Takže radím turistům.Jestliže ještě nemáte tur.známku Štětí,tak neváhejte se sem rozjet,protože tento nejhorší turistický skvost už jinde neuvidíte.
 
Andrea
turistické místo
Navzdory tomu že ve Štětí žiju mi taky tohle město nepřijde jako turistické místo. Moderní pěší zóna je normální padesátimetrová ulice kterých jsou v každém městě spousty,na turistický výlet se vyráží obvykle za něčím jiným než kvůli bazénu,festival je zajímavý ale je jednou za dva roky a trvá jeden víkend. Kostel není taky veřejnosti přístupný - pokud zrovna neprobíhá mše. V okolí je spousta zajímavých míst, ale konkrétně město Štětí to určitě není.
 
Michal
proč ne turistické místo?
mě teda ten puch nevadí, bydlím tam už 15 let a pokud to některým vadí (háklivkám), tak nechápu proč tam jezdí/bydlí, jsme tam kvůli zajímavostem a ne kvůli papírně (která taky nesmrdí už pořád, dříve to bylo horší). Město má moderní pěší zónu, bazén s tobogánem, stadion, mnoho mezinárodních festivalů v létě, skatepark, park u Labe, krásně vybavený kostel a to nemluvim o okolí, jako Račice s veslařských kanálem nebo již o zmíněných lesech za Stračím nebo za Hněvicemi.
 
Luboš
turistické místo?
Stějně jako jiní netuším, proč je Štětí turistické místo. Nad ním je sice krásná lesní turistická cesta
Stračí-Liběchov se skalami a kaplemi, ale Štětí?Myslím že si známku spíš zaslouží tady v okrese jiné
cíle.... vrchy Českého středohoří s krásným rozhedem, spousta věcí na Kokořínsku, známka chybíi například i v
Horních Mísečkách = centrum běžkařké turistiky... sice jsem ve Štětí pár let bydlel, ale za turistické místo
jej nepovažuji. Historie Štětí zmizela za socialismu...jednou bude možná Štětí místem historie -
socialistického urbanismu.
 
raf
Zápach z papírny tady je ,to je fakt. Ale jinak mě město překvapilo. Upravená pěší zóna a náměstí. Otevřené IC
i v sobotu, to v mnoha místech bývá zbožné přání a když už tak musí být letní sezóna.
 
Karel
Vůbec nechápu,proč je Štětí vůbec vedeno jako turistické místo.Nesnesitelný zápach z papírny a panelové domy
jsou odpudivý.Nejhorší město v naší republice,v jakém jsem byl.A to fakt nelžu.Ověřte si to.
 
Linda a Vašek Kozukovi
Již před příjezdem do města nás uvítal nesnesitelný puch (asi z papíren), který se pak táhne celou lokalitou.
Upřímně řečeno nechápeme, jak tam mohou ti lidé žít, protože nám se úplně zvedal žaludek. Za větrného počasí
si asi užívají i obyvatelé okolních vesnic. Fuj.Byl státní svátek, tudíž v 11:30 bylo info zavřené.
Kolemjdoucí obyvatelstvo nás ale upozornilo, že půl hodiny před tím odpovědná osoba zavírala:-((
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek