Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 811 - Štola Sv. Josefa, Dolní Studené


Popis

Zpřístupněná historická zlatorudná štola v Dolním Studeném, provozovaná Regionálním muzeem v Jílovém u Prahy, se specializací "Zlato v České republice".

Mapa

Navštívil jsem Štola Sv. Josefa, Dolní Studené

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Štola Sv. Josefa (mimo sezónu v muzeu) (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-západ
Poloha:
49°52'46"N 14°28'53"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 811 - Štola Sv. Josefa, Dolní Studené


06.09.2019 - dostupná bez problému
23.07.2019 - dostupná bez problému
04.11.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Komárková
Lenka Komárková
23.7.2019
Známky mají jak u štoly, tak v Jílovém v muzeu, které stojí rovněž za návštěvu. Navštívila jsem štolu sv. Josefa i Antonína Paduánského. Antonín je zajímavější. Na konci trasy se leze ven po asi 6 žebřících a často je tam člověk přitisknutý ke skále. Průvodkyně v obou štolách sympatické a mluví poutavě. Zavazadla můžete nechat v domečku u štol, kde prodávají lístky - zamyká se. Cesta z Jílového poněkud dobrodružná. Většinu cesty si říkáte, že jdete asi blbě. Cesta necesta, značka je tak 2x za kilometr.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Štola sv. Josefa
Turistická známka koupena přímo u štoly v průvodcovském domečku, na požádání zde mají i pěkné tématické razítko ke štole. Prohlídka byla díky obětavé a velmi milé průvodkyni zážitkem. Tato štola je na rozdíl od štoly Halíře adrenalinovým zážitkem, v některých místech se musíte skoro plazit po stěnách. Velmi zajímavá a poučná prohlídka.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
návštěva všech štol stojí zato, velmi zajímavé, jen ve štole Paduánského je ale dost náročný výstup po žebřících - doslova se "plazíte" po čtyřech dost kolmo vzhůru - 6 žebříků, cca 20 m. Průvodce byl bezvadný.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Štola sv. Josefa a štola sv. Antonína Paduánského.
Návštěva obou štol určitě stojí za to (zejména baterky a žebříky v "Paduánovi") - skvělý zážitek měla i naše sedmiletá dcera. Průvodci úžasní, výklad perfektní se spoustou zajímavostí.
TZ zakoupena přímo na místě, lze koupit i v muzeu v Jílovém.
 
Jana Knappe
Jana Knappe
Muzeum v Jílovém
Všechny známky týkající se dolů jsme zakoupili v muzeu v Jílovém. Nejen kvůli špatném počasí, ale i tady debatovanému odbornému výkladu jsme si nechali štoly raději ujít.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: Muzeum v Jílovém
Ale to jste udělali obrovskou chybu! Rozhodně stojí za vidění všechny tři přístupné štoly v okolí Jílového. Průvodci jsou naprosto úžasní a podají perfektní výklad. Nikam nespěchají, dajé prostor pro focení atd. Snad jen nedoporučili prohlídku "Paduána" s batoletem.
Jen doplním, že známky měli přímo na místech, ale i v jílovském muzeu.
 
Jana Michálková
Jana Michálková
Odborná paní "průvodkyně"
Tak kdo se chce zdravě naštvat, račte vstoupit do těchto štol..;) Paní "průvodkyně" shledala, že jsme fyzicky zdatní, neposilnění alkoholem, přitom sama vypadala, že ona je.. Podotýkám, navštívili jsme pouze štolu sv. Antonína Paduánského, kde se v pohodě protáhnete i s báglem po žebřících, a propo, ne aby někdo ve štole říkal, že na něj teče voda a bojí se pavouků (slova pí "průvodkyně"..;)), na štolu sv. Josefa jsme už morálně neměli po těch úvodních řečech.. ;)Na dotaz, zda mají TZ odvětila, že ti idioti z muzea, kteří nám prodali i vstupenky, objednali špatnou várku, tudíž nemá. No, hovoří to samo o sobě, paní se hold celý den nudí a hledá blbosti na google, místo toho, aby trošku pojala příběh těchto krásných štol za svůj, škoda. Je vidět, že stačí jeden člověk, který je otrávený a máte hned zkažený celý výlet... Jinak, ať neházím jen negativistický pohled, okolí Sázavy stojí za vidění, je tam krásně, třešnička na dortu je krásný viadukt, po kterém jezdí Posázavský pacifik..;)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeu v Jílové (bral jsem poslední kus)
 
Libor
OPRAVA - samozřejmě ne "novodobého průzkumu těžby zlata" (to je štola Halíře u Borku, kterou jsme navštívili ten samý den). Hromadná vstupenka do všech 3 štol (Josef, Paduán a Halíře) 170 Kč dospělí a 90 Kč dítě, platí celý rok, ale dá se krásně zvládnout za 1 den. Prohlídky trvají cca. 1/2 hodinky a každá štola nabízí něco jiného (např. v Paduánu, cca. 100 m od Josefa, se leze po břiše po žebřících .-))
 
Libor
13.01.2013 (sobota) - TZ dostupná jak v muzeu v Jílovém, tak i na štole Halíře. Zajímavá prohlídka novodobého průzkumu těžby zlata...
 
Jirka
Velmi hezký výlet
Po exkurzi jsme si odnesli velmi hezký zážitek, pan průvodce je osoba na svém místě, ví o štole opravdu úplně všechno. Navíc jsou zde všichni opravdu příjemní a milí. S panem průvodcem jsme mluvili i po skončení prohlídky a rádi se příště vrátime navštívit štolu A. Paduánského
 
werka
Známka dostupná jak 14. 7., tak tři týden před tím. Zpřístupněná je jak štola sv. Josefa, tak štola sv. A. Paduánského - obě stojí za prohlídku. A průvodkyně super.
 
Gogol
Pruvodce opravdu impozantni! Povi vam o stolach mozne i nemozne. Prohlidka impozantni, rozhodne doporucuji!!!
 
Martin
průvodce
Starý kmet alias průvodce, jenž se po štolách proháněl jako malý kluk, po sléze i přidal ruku k dílu. Z něho dělá fantastického průvodce :-)
 
libor
Návštěvu tohoto místa mohu doporučit.Pokud pojedete autem je nejlepší dojet do obce Žampach .Auto mužete zaparkovat u bývalé továrny PAL a odsud jít pěšky asi 10 minut.Dojdete k oběma štolám (sv Josef,Františka paduánského).Stojí zato prohlednout si obě štoly.Pruvodci byli opravdu výborní.
 
HonzaB
TZ jsem sehnal přímo na místě. Prohlídka velmi zajímavá a hlavně dostupná již pro děti od 4 let. Velmi příjemná průvodkyně. štola je místy poměrně uzká, a člověk by se za normálních okolností ušpinil. Proto je prima, že před prohlídkou nafasujete nejen helmu, ale i plášť. Pro mototuristy s malými dětmi dobrá zpráva - dá se dojet téměž až ke štole (cca 100 m je miniparkoviště).
 
Mysak
...omlouvám se - samozřejmě Antonína Paduánského... :(
 
Mysak
Mimo prohlídky štoly Sv.Josefa je možná návštěva i dalších dvou štol v okolí - my viděli dvě (kromě Sv.Josefa i štolu Františka Paduánského), a oboje velice doporučujeme - pan průvodce byl skvělý a zvláště prohlídka druhé jmenované štoly jen s hornickými lampami a po žebřících byl úžasný zážitek. Ani se pak nechce věřit, že venku ještě existuje 21.století...opravdu děkujeme !
 
AFIk
TZ zakoupená v muzeu v Jílovém čtvrt hodiny před otevřením a paní která mi jí prodávala byla neuvěřitelně milá a ochotná.
 
Arnold+Zdenka
Prohlídka štoly sv. Josefa byla skvělá, p. průvodkyně příjemná.
 
Blanka
Moc hezká prohlídka štoly umocněná pohledem na nedaleký Žampažský most. Bezva výlet i s obědem v "harleyářské" hospodě v Žampachu. TZ dostupná bez problému.
 
Petr Brabec
Velice působivé a pěkně podaný výklad.
 
Jindra
Známku jsme koupili v muzeu v Jílovém, ale štolu jsme navštívili.Průvodkyně nás provedla i když jsme byli jen 2.Poutavý výklad a šikmé chodby. Moc pěkné místo.
 
Klára
Otevírací doba
Štola je přes týden zavřená, otevírají o víkendu nebo až o hlavní sezoně červenec-srpen.Známku jsem koupila v Muzeu v Jílovém u Prahy.
 
Vopatik
Velice doporučuji návštěvu štoly. Sice pro nás, skoro dvoumetrový to bylo trochu s problémy se tam pohybovat, ale jinak bezvadné
 
Tatík
Letos otevřeno o sobotách a nedělích již jen do konce října,v zimě je prý místo cesty ledopád.Za 30,- (15,-) Kč.přístupno asi 200 metrů chodeb,občas jen v předklonu.Průvodce bezvadný,turistických známek (i pohledů a minerálů) dostatek v pokladně.
 
Kocour
Paráda! Je neuvěřitelné, co lidé v "dřívějších dobách" dokázali. Dnes se na to, co vytvořili,
chodíme dívat jako na památky a kupujeme si turistické známky, ale když si uvědomíte, JAK to skutečně
vznikalo... Štola rozhodně stojí za vidění, výklad průvodce se prodlužuje se snižujícím se počtem návštěvníků
:) Otevírací doba duben-říjen o víkendech a svátcích 10-17, o prázdninách navíc ÚT-PÁ 13-17. Mimo sezónu je
možné prohlídku objednat, ale jen pro skupiny nad 5 osob. Jinak ani ne sto metrů pod vchodem do štoly je
žampachský viadukt, úžasný zespodu i z vrchu - jen informační tabulku někdo ukradl... :) V Žampachu samotném
pak stylově zařízená Harley-Davidson hospůdka a hotel.Nechápu, že tímhle krajem chce někdo vést dálnici...
 
HaV
neděle
Zlatej důl, prostě paráda. Viděl jsem zlatou žílu!!! Nedoporučuju nikomu kdo trpí klaustrofóbií.
 
granule
Měla jsem smůlu ....
Při návštěvě Jílového u Prahy jsem chtěla navštívit i jedinočnou věc - štolu, kde se dolovalo zlato. Bohužel v
červnu se provádí jen o SO, Ne a svátcích. Měla jsem se informovat, protože je možné dohodnout si v muzeu v
Jílovém prohlídku i v jiné termíny. Neva, už se těším, brzy to zkusím znovu. Naštěstí to nemám daleko. Jinak
doporučuji Žampach, Kamenný Přívoz a Posázavskou stezkou do Pikovic a samozřejmě než půjdete do štoly, chce to
načerpat nějaké teoretické informace v muzeu v Jílovém u Prahy, což je od štoly kousek. Když si takhle
naplánujete výlet, můžete mít celkem čtyři známky - Jílové město, Štola, Kamenný Přívoz - Sázava, Pikovice -
Sázava a hlavně je to nádherný výlet.
 
PaVeAnTo
28.10. byl poslední otevírací den v tomto roce.
 
Autocentrum West
po turisstické značcce ze Žampachu pod historicky cenný most (viz tabulka u cesty) a ca 1 km k štole. Podrobný
výklad (dlouhý podle zájmu návštěvníků - viditelně koníček p. průvodce..), IV - X jen so,ne+svátky 10-17 VII
- VIII i všední dny 13-17. Po dohodě pro více osob prý i mimo tyto termíny.Vlakem ideální, pokud autem -
moc nedoporučuji příjezd od křižovatky nad Jílovým - zkuste projet Jílové směr Kamenný Přívoz a dál na
Žampacch...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2475 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek