Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2037 - Středověké podzemí, Tábor


Popis

Prohlídkový okruh začíná ve sklepení staré radnice, kde je také umístěno lapidárium, a končí v podzemí domu čp. 6 na severní straně náměstí. Zde je malá expozice, která dokumentuje práci v podzemí v 15. století. www.husitskemuzeum.cz/


Mapa

Navštívil jsem Středověké podzemí, Tábor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Husitské muzeum, náměstí Mikuláše z Husi 44, Tábor (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°24'50.4"N 14°39'20.34"E
Hodnocení:
2.7
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2037 - Středověké podzemí, Tábor


10.05.2023 - dostupná bez problému
05.05.2023 - dostupná bez problému
14.12.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v husitském muzeu.Prohlídka trvá asi 50 minut a v podstatě jdete sklepy okolo náměstí. Pod každým domem se dozvíte nějakou zajímavost.Je tam stálá teplota cca 10 stupňů, vemte si teplé oblečení.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Je zde chybně uvedeno prodejní místo a vlaječka na mapě je také špatně... Již v roce 2014 upozorňuje v komentáři Ladislav, že na nám. Mikuláše z Husi nic nekoupíte, je tam pouze ředitelství muzea. TZ jsou prodávány a vstup do podzemí se nachází ve staré táborské radnici na Žižkově náměstí. Vstupné 80kč, jeden z mála turistických cílů v Táboře, který je přístupný mimo hlavní sezónu.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ 2037
TZ koupena v pokladně Husitského muzea, které má však své expozice v rekonstrukci a budou tedy po celou zimní sezonu nepřístupné. Pokladna otevřena do 17:00 hod. Vedlejší IC má v zimním období otevřeno pouze do 16:00 hod.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
podzemí bylo super, paní průvodkyně skvělá
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena na pokladně podzemí.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Táborské podzemí
Vzhledem k situaci jsou ve všech expozicích husitského muzea povinné roušky, tak na ně nezapomeňte. Díky tomu je také prohlídka jiná, než při standardní situaci, tedy průvodkyně udělá krátký výklad na začátku a poté už za ní návštěvník sklepením pouze prochází. Nejdříve nás to drobet štvalo, jelikož vstupné není snížené a ještě se platí fotografování, ale nakonec to bylo super. Průvodkyně prostě čekala na konci a my si v naprostém klidu šli podle své chutě a mohli jsme si bez zástupu na sebe natlačených lidí v klidu fotit a prohlížet zákoutí. Navíc jsou zde tabulky s informacemi, takže si vše člověk i tak přečte. Podzemí má sice trochu snížený strop, ale chodby jsou široké a všude se táhne osvětlení, takže a i pro klaustrofobiky by to neměl být problém.
 
wenzel
Podzemí Tábor
Krásně středověké podzemí, prohlídkový okruh části chodeb vede po dvou stranách náměstí, takže prohlídka končí v protějším rohu než začíná. Pokud chcete mít jistotu, že se do poszemí podíváte, doporučuji (především v hlavní sezoně a o víkendech) rezervaci přes husitské muzeum nebo táborské IC. TZ prodávají v místnosti se suvenýry v budově muzea, v IC není k prodeji nabízena.
 
Lenka Volencová
Lenka Volencová
TZ 2037
Infocentrum je bohužel o víkendu zavřené - škoda. Muzeum naštěstí tak líné není, i když slečna by zde mohla být přívětivější. Expozice je poměrně nová a moc hezká. Podzemí nás tedy nadchlo. Takovou dálku jsme tedy nečekali. Průvodce si zaslouží jedničku. Super zábavný výklad.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Podzemí
Moc pěkné podzemí, bohužel si kromě zážitků odnáším i bolest za krkem. Řekněme, že patří k těm nižším, které se u nás dají navštívit. :-)
 
Lukáš
Husitské muzeum
Ke koupi v Husitském muzeu na náměstí za cenu 35,-
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Prohlídka podzemí
Prohlídka se mi moc líbila-slečny na pokladně byly příjemné,průvodce-mladý muž-byl rovněž fajn a i vtipný:-) Trvá to necelou půl hoďku,nenudí,ochladíte se v parných dnech a podíváte se doslova do hlubin našich dějin:-) P.S. Pro lidi menšího vzrůstu není helma nutná,čahounům bych ji i doporučila;-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Podzemí
Turistická známka koupena na pokladně husitského muzea. Na prohlídku jsme se vyloženě těšily, protože několik podzemí už prolezlých máme a pokaždé je to něco jiného a nového. Prohlídka začíná každou celou hodinu tak si naivně myslíte, že v podzemí tu necelou hodinu strávíte, bohužel naše prohlídka trvala přesně 22 minut! Mladá průvodkyně nás podzemím prohnala tak rychle, že o zážitku nemůže být ani řeč. K prohlídce jsem si zaplatil ještě povolení fotografovat, ale protože nás průvodkyně hnala nebylo ani co fotit. Velká škoda a hodně velké zklamání, prostory jsou to nádherné ale díky mladé slečně zážitek absolutně žádný. Hlavně, že po návratu z podzemí se slečna vykecávala na pokladně s kolegyněmi, místo toho aby nás pořádně podzemím provedla. O výkladu tu psát ani nebudu, škoda písmenek. Jako náhradu za podzemí jsme navštívily gotický sál staré radnice se skvělou akustikou.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
TZ
3.4.2016 (neděle), TZ zakoupena v Husitském muzeu spolu s TZ 346 a 2035
 
Marek Galuška
Marek Galuška
Podzemí
Do podzemí nás nepustily :( .Měli zabrané prohlídky téměř na den do předu.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v muzeu, zde je zároveň vchod do podzemí.
Moc pěkné, zhruba půl kilometru dlouhá procházka chodbami pod náměstím.
 
Kateřina Adéla Hájková
Kateřina Adéla Hájková
chladný výlet
TZ dostupná bez problémů. Podzemí nejsou doly, ale sklepy. V tom vedru co bylo nahoře příjemný výlet.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
ono samo podzemí by bylo výborný, tajuplný labyrint, ale průvodkyně, mladá holčina, brala to hopem, prošli jsme celou trasu během dvaceti minut, výklad nicneříkající
 
Ladislav
UPOZORNĚNú
Upozorňuji kupující TZ, že na nám. Mikuláše z Husi nic nekoupíte,zde je pouze ředitelství muzea. TZ jsou prodávány ve staré táborské radnici na Žižkově náměstí.
 
František Daněk
František Daněk
Známka
Dostupná bez problému v muzeu,kde je i vchod do podzemí.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Tábor a Sezimovo Ústí
Nejsem 100%-ní znalec zeměpisu, ale Tábor a Sezimovo Ústí si myslím, že je od sebe vzdálen několik a myslím i desítek kilometrů. Proto nechápu, proč TZ 2037 Středověké podzemí Tábor má prodejní místo Sezimovo Ústí?!?!?
 
Honza
Re: Tábor a Sezimovo Ústí
5,5 km
 
Husitské muzeum v Táboře
Re: Tábor a Sezimovo Ústí
Na webu TZ je chyba. TZ Táborské podzemí dostanete (logicky) ve Staré táborské radnici,na Žižkově nám. 1 v Táboře. Budeme kontaktovat web TZ, aby provedli opravu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek