Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 437 - Střekov


Popis

Dobře dochovaná zřícenina středověkého hradu - dominanta města Ústí nad Labem.

Mapa

Navštívil jsem Střekov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Střekov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Ústí nad Labem
Poloha:
50°38'21.34"N 14°3'2.22"E
Hodnocení:
2.921
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 437 - Střekov


15.07.2023 - dostupná bez problému
10.06.2023 - dostupná bez problému
22.04.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v pátek 12.8.2022 přímo na pokladně hradu. Pokladna a vstup do hradu je z nádvoří nahoru po schodech bránou a přes restauraci vpravo. Prohlídka samostatně, což je super. Pěkné místo s mnoha výhledy po okolí.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena v pokladně na hradě.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Pravobřežní dominanta Ústí nad Labem - hrad Střekov - nabízí kromě jiných zážitků i moc příjemné posezení na nádvoří s úchvatným výhledem do podhradí a sledování "cvrkotu" dole u řeky, mimo jiné i na dvou frekventovaných železničních tratích. TZ 437 za starou cenu 30,- Kč.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Hrad Střekov
Krásná zřícenina, stojí za to ji navštívit. Dominanta města Ústí nad Labem. Známka zakoupena na hradě.
 
libor
Opět jedna zřícenina hradu, jejíž návštěvu mohu doporučit. Výhled nádherný a prohlídka zajímavá. Šel jsem s průvodcem a potom jsem si ještě přečetl papírového průvodce.
 
jerry720
Hrad Střekov.
Návštěva v sobotu 01. 09. 2012. Prohlídku hradu lze absolvovat s průvodcem nebo samostatně, já zvolil tu první variantu. Prováděl nás mladý muž a jeho výklad rozhodně nebyl nezáživný, ba naopak. Zřícenina hradu je poměrně rozlehlá, pěkný je znovuzpřístupněný Rytířský sál. Zajímavý je pohled z "ptačí" perspektivy na zdymadla TGM na Labi. Vstupné do hradu je pro dospěláka 75 kaček. TZ bez problémů dostupná v pokladně hradu.
 
Pavel
opravdu stojí za to
krásně dochovaný hrad a hlavně vás nechají si ho prohlédnout s papírovým průvodcem, takže do vás nikdo nehustí spousty letopočtů a jmen. Podíváte se na to co vás zajímá a baví. Jo když se chce a není to zrovna státní hrad tak to jde. Z hradu je krásná vyhlídka a vše je velmi příjemné.
 
Rys
Tento hrad si zadávám, jako 1.cíl letošní sezony
 
Luboš
Známka bez problémů koupena u paní v pokladně...
 
Ljuba
Známka je dostání u paní v pokladně bez problému. Restaurace je dočasně zavřená a hledají nového majitele. Průvodce byl v odjezdu, takže nás prováděl nějaký jiný pán, ale byl velice hodný a dobře vyprávěl. Vstupné pro dopělé - 65,- pro děti a studenty - 45,- pro malé děti 1.-K dostání jsou také turistické vizitky a pohledy.
 
Petr
Sice bez problémů,ale..
Od nového roku jsem čekal,kdo se první "sveze" se zdražením TZ a začne prodávat ty TZ bez známečky za 30 Kč.Tak vyhrál Střekov.Je třeba říci,že paní v pokladně byla velice slušná a ze známk nám dala vybrat.Navíc je mi jasné,že ona ceny neurčuje a ani jsem neměl potřebu kvůli 5 Kč kazit sobě nebo komukoli krásný den.Ovšem o cenové politice kastelána,který údajně o cenách rozhoduje,si myslím svoje..Já vím,vždycky je zde to známé "nikdo tě to nenutí kupovat"...
 
Sametka
Hrad Střekov
Včera jsme se vydali na hrad, velice se nám tam líbilo. Pan kastelán, velice sympatický pán, který moc hezky vykládal. Známek v pokladně dost, paní dala na výběr. Vstupné 65,-.
 
feli
Já tam tedy byl "kolmo", ale parkování je v letošní sezóně Ppo Italsku "ZADARMIKO". Reakce na tatika níže. :-)))
 
Tatík
Na prohlídku jsme byli tři, takže jen s tištěným textem. Zřícenina je rozsáhlá, výhled na Labe nádherný. Vstupné 65,- (45,-) Kč, otevírací doba od 21.3. do 31.10.2009 9,30-16,30 hod. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně. Parkoviště opravdu až u hradu, ale platit nebylo komu.
 
Keži
Tip na silvestrovské odpoledne
AKCE NA HRADĚTradiční silvestrovské prohlídky31.12.2008 Tradiční silvestrovské prohlídky - prodej vstupenek 9.30 - 15.00 hodin, prohlídka s výkladem průvodce v 10.00 / 12.00 / 14.00 hodin, jinak samostatné prohlídky se zapůjčeným textem. Ke každé zakoupené vstupence svařáček zdarma (od 18 let!). Poslední možnost návštěvy hradu v sezóně. Otevřeno pouze za příznivého počasí.Jinak otevřeno pouze v SO a NE od 9.30 do 16.00 hodin.
 
Pavel K
Střekov je velice pěkné místo na pravém břehu Labe, je z něj krásný výhled po okolí(i když ho trošku kazí rozsáhlá infrastruktura), průvodce je moc ochotný člověk, dokonce nám k prohlídce pustily i dobovou hudbu(žůžo), známka k dostání bez problémů u pokladny, milá pokladní nám dokonce dala na výběr. Vstupné je za 60kč, pro studenty 40kč. Mohu vřele doporučit :-)
 
Keži
Hrad Střekov
Známka bez problémů ke koupi v pokladně zámku hned za vstupní branou za 25 kč,pohledy 6kč a spousty jiných suvenýrů.Na prohlídku hradu vstupné 60kč pro dospěláka,na terasu s restaurací a vyhlídkou na Labe a zdymadla je už vstup zdarma.Pěkná auta na parkovišti v podhradí-sraz Mercedes-Benz clubu.
 
Jaňulinka a Mireček
Hrad sami pro sebe :)))
Prohlídka při nádherném podzimním a slunečném dni byla k nezaplacení... Úžasný výhled, překrásná stavba a nikde ani noha, ideální kombinace. Paní co prodávala známky také dala na výběr a byla velmi ochotná. Všem vřele doporučujeme návštěvu tohoto místa, které opravdu stojí za tu "námahu". Uvozovky proto, že autem dojedete až pod hrad :) Enjoy
 
David Havel
Romantická "zřícenina" hradu v UL
Moc hezký výlet, k vidění toho bylo mnohem víc, než jsem čekal, známku vystavovali, ale na prodej nebyla :( Mučírnu bohužel už zrušili...
 
Týna
Zajeďte tam
Hrad Střekov je velice krásný. Ikdyž už je to spíše zřícenina, najde se tam spoustu nepoškozených míst... Krásně vybavená a udělaná je i mučírna.Doporučuji, abyste se zašli podívat!
 
Miri
Krásný hrad a paní, která mi známku prodala byla velice ochotná. Doporučuji návštěvu všem, kteří budou mít možnost tam zavítat.
 
Lenka
Přestože bylo již zavřeno, našli jsme pana kastelána v objektu a šel s námi pro známky a ochotně nám dal ještě vybrat! Opravdu super!
 
Lenka
Přestože bylo již zavřeno, našli jsme pana kastelána v objektu a šel s námi pro známky a ochotně nám dal ještě vybrat! Opravdu super!
 
Exner
Přestože už zavírali, šel se mnou pan kastelán dolů pro známku, velmi chotný.
 
Peťula
Střekov je velice krásný hrad,ze kterého je krásná vyhlídka na labské údolí.Známku měli a měli ještě dřevěné
obrázky+dřevěné pohledy.Návštěvu doporučuji.
 
alex
návštěva Střekova
Velmi doporučuji,nádherná vyhlídka z terasy na celé Ústí,zdymadla,železniční tratě obou břehů..Ochotní
průvodci...
 
Stanly
V pátek byla na Střekově velká akce.A moc povedená.Noční prohlídka.Dobová hudba,šermíři,zámecká paní Atd.
 
Karel
Vrele doporucuji. Super vyhled a hrad nema chybu. Prohlidka je povedena, smysluplna a je zde co videt. A
vhradni restauraci maji dobre pivo z mistniho hradniho pivovaru.
 
Ivoš
Romantický podzimní pohled na Ústí a okolí
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek