Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 687 - Střela


Popis

Renesanční a barokní zámeček v těsném sousedství rozvalin středověkého hradu, v malé obci západně od Strakonic.

Mapa

Navštívil jsem Střela

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Restaurace u Vondrášků, Husovo nám. 53, Katovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°16'1.14"N 13°51'14.23"E
Hodnocení:
2.246
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 687 - Střela


14.04.2022 - dostupná bez problému
08.09.2021 - dostupná bez problému
04.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z restaurace.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ 687
Turistické místo nepřístupné, je vidět jen z dálky. V restauraci U Vondrášků neochotný číšník konstatoval: "už nemáme, asi neposlali".
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zámek a věž ruiny jsou pěkně vidět z turistické trasy (červená značka) ze Strakonic do Katovic. Známka zakoupena U Vondrášků při obědě.
 
František Daněk
František Daněk
TZ na zrušení
Jak píše Jaroslav,tato známka ztratila svůj význam.Dnes jsme si to sami vyzkoušeli.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Tady to nemá cenu
Dnes jsem byl poněkolikáté na Střele - mám ji 3 km od domu - v tuto chvíli už TZ úplně pozbyla smyslu, protože přístupová cesta je uzavřená. Celé okolí je obtažené páskou se zákazem vstupu, takže se nedostanete ani k zámku ani ke zřícenině. Celé je to podle katastru v soukromém vlastnictví, takže i kdybyste měli odvahu a pásku přelezli, můžete se dočkat nepříjemné reakce majitele - přece jen vstupujete na soukromý pozemek...
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena u Vondrášků. Vřele doporučuji návštěvu této restaurace, kde mají denní menu za velice příjemné ceny (70 - 85 korun) a porce jsou opravdu masivní (nějaké maso s hous.knedlíkem a těch bylo DEVĚT !!!!) Výborně jsem si pochutnal a pokud budu mít tudy ještě cestu, zcela jistě se zde opět zastavím na jídlo.

Jinak zámeček střela je na prodej...
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Střela
TZ u Vondrášků, společně s TZ 1778. Mně se pohled na zámek z různých stran a okolních míst velmi líbí, je to pěkný bod v krajině.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Střela
TZ zakoupena v restauraci u Vondrášků. Tato známka by se měla zrušit, zámek je uzavřený, na prodej. Hrad není ani vidět, je zarostlý porostem, přesto jsme se vydali polem kopřiv k hradu. Zřícenina je to obrovská, akorát musíte k ní skoro džunglí. Přesto pár záběru vyfoceno. Zbytečná známka.
 
Jaroslav Zlatohlávek
Jaroslav Zlatohlávek
Střela
Za co mají turistickou známku? Zamčeno, nikde žádný papír(otevírací doba, atd.) Nepořádek, pozor na padající tašky!
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Známku zrušit
Zde již několik let zmiňovaný stav trvá - zámek je zavřený, bez investic, takže chátrá. Zřícenina hradu je utopená v neprostupném křoví. Nemá smysl sem vůbec chodit. Najdou se u nás hezčí místa, která by známku mít mohla, tohle za to nestojí.
 
Pavel Kovář
Pavel Kovář
Střela
Pouze známka naučná stezka.
 
Karel z Klatov
Střela
v rest.u Vondrášků mi prodali známku i mimo otvírací dobu.hodní lidé.v so.a ne.od 11hod.K.
 
Petra Kabrna Kastlová
Petra Kabrna Kastlová
Střela
dostupná v restauraci u Vondrášků :)
 
magipriba
Střela
Známky Střely i Katovické naučné stezky jsou bez problému k zakoupení v restauraci U Vondrášků na výčepu. Cena 30,- , množství v tuto chvíli dostatečné. Jinak restaurace si zachovává své tradiční klady - velmi rychlé a chuťově nadprůměrné hotovky. Famózní polotmavý Klostermann za bezkonkurenční cenu !
 
romik
26.7 známka v penzionu U Vodrášků bohužel momentálně vyprodána , uvidíme kdo bude mít štěstí , jinak hrad opravdu nejhezčí z pohledu od hlavní silnice :-(
 
jerry720
Střela
Jak už tady bylo napsáno, zámek je nepřístupný, všude křoví, takže asi nejhezčí výhled na areál je z hlavní silnice pod zámkem. Brána je zatlučená prknama a v podstatě nahoře není nic k vidění. TZ bez problémů pořízena dne 14. 05. 2011 odpoledne v Restauraci a penzionu U Vondrášků v Katovicích na náměstí (po levé straně hlavní silnice směrem na Horažďovice). Ve stojánku měli poslední TZ, ještě starou bez nálepky za 25 kaček. Další známky prý musí objednat.
 
Tatík
Dá se dostat jen k zabedněné vstupní bráně, jinak všude kolem prales a dnes ještě mokrý, takže jsme místo dál nezkoumali. Turistických známek dostatek v U Vondrášků v Katovicích, velké porce a rychlá obsluha.
 
olda
TZ je lehce k dostání v restauraci U Vondrášků (u silnice 22, vlevo při cestě od Střely). Jinak co se týče zámku, tak ten je jak již bylo napsáno nepřístupný, i když ukazatel k němu od silnice je, tudíž by člověk čekal, že bude zpřístupněn. Zřícenina hradu je pak vidět hned napravo od zámku. Ovšem teď je dosti důkladně zarostlá. Prodral jsem se mnohdy metrovými kopřivami až na hřeben, ale do příkopu a blíž jsem pro jistotu nesestupoval... To, že jsem měl v tom parném dni jen šortky, krátké tričko a sandály, mě i tak dost vytrestalo...
 
vláďa
Bohužel, již několikrát zmiňovaný stav trvá. Známek dostatek v Katovicích v restauraci U Vondrášků.
 
Miloš
Zámek je ze všech stran kopřivamy zarostlá ruina dveře jsou zamknuté na petlici a široko daleko pusto a prázdno jastli jste na zámku nebili o nic jste nepřišli.Chuť jsem si zpravil v restauraci U Vondrášků která nemá chybu.
 
Petr M.
No nevim, nevim, jestli tohle místo opravdu stojí za podívání. Upřímně - takových ruin je všude plno. Zarostlé, zavřené - šel jsem pěšky z Dražejova a sliboval jsem si od toho teda víc...
 
magipriba
vyborna hospoda s moznosti posedet venku,pres obed hotovky za super ceny 50,- az 60,-,dobra kvasnicova dvanactka DUDAK,ochotny personal ,znamek dostatek,samotny objekt z turisticke znamky-HRAD A ZAMEK STRELA -uz zdaleka tolik nadseni nevzbuzuje,zamek evidentne chatra a pristup ke zbytkum hradu notne zarostly krovim a koprivama,rozhled z vrchu take zadny,smutne misto...
 
Pinďa
U Vondrášků
TZ bez problémů v restauraci. Škoda, že jsem se chvíli před tím najedl, protože restaurace i ceny na jídením lístku byly velice přívětivé. Tak někdy příště, až pojedu okolo...
 
Honza
Koncem září 2006 jsem bez problémů známku sehnal v restauraci U Vondrášků v Katovicích.Restaurace je hned u hlavní silnice po pravé straně směrem na Strakonice.
 
Luboš
Restaurace Zvon v Katovicích končí a proto už několik měsíců ani známky neprodává.
 
JirkaS
U zvonu - TZ687
Ve čtvrtek jsem též známku v restauraci nesehnal. Dostal jsem jen razítko jako důkaz. Dle sdělení obsluhy to vypadá, že prodejní místo v této restauraci končí. Je tedy otázka kdo bude TZ687 dále prodávat, když toto místo je jediné, které známku prodávalo.
 
Eda
Zbytečná cesta
24.7.2006 - Podle sdělení vrchního v restauraci Zvon jsou prý známky "objednané v Praze a zatím nepřišly" (tak to je tedy novinka, já myslel, že známky distribuuje firma v Rýmařově). Ale teď aspoň chápu, proč známku nemají, když si o ni píšou do Prahy :-) Jinak mám pocit, že provozovatel restaurace Zvon nemá na distribuci TZ zájem. Jinak zámek Střela je (dle sdělení mého známého ze Strakonic) opět uzavřen a plánuje se prý jeho odprodej dalšímu majiteli. Takže, milovníci historických památek, máte smůlu. A pokud se týče restaurace Zvon - znám na Strakonicku lepší podniky, kde se dá najíst a napít.
 
Luděk
Střela
Restaurace Zvon na náměstíčku má otevřeno denně mimo neděle (většinou bývá zavírací den pondělí) - od 10 do 22
hodin. Měli posledních 5 TZ. Zámeček Střela... dost tristní pohled...
 
Honza Pásler
Zámeček na pěkném návrší pro veřejnost uzavřený a dle sdělení hospodského v Katovicích nyní nijak nevyužívaný,
tedy postupně chátrající. Velká škoda !
 
Ramon Trosecký
Zámek je otevřený i pro veřejnost, ale kromě malé hospůdky a nástěných fresek v kapli tam nic není. Teda ještě
zřícenina původního hradu pár metrů od zámku a pěkný výhled. 5.7.2004
 
Mažír
Zámek se zdá být pěkný, ale dovnitř se nedostanete. Přístupová cesta je sice napodzim krásná, ale samo o sobě
to tak nějak nestačí. V Katovicích v hospůdce nám známku bez problémů prodali.
 
Nina
Sama památka nestojí ani za návštěvu. V restauraci mají vyprodáno.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek