Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1537 - Studený vrch


Popis

Od prosince 2004 využívána jako rozhledna, dříve zeměměřičská kamenná šestipatrová věž z roku 1942, vysoká 17,5 metru.

Mapa

Navštívil jsem Studený vrch

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Velký Chlumec č. 31
Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Studený vrch, Hostomice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum Betlémů, Karlštejn 11
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Příbram
Poloha:
49°48'19"N 14°4'59"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1537 - Studený vrch


18.04.2022 - dostupná bez problému
08.01.2022 - dostupná bez problému
19.09.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Krásná rozhledna
Známky, pohlednice (razítka k dispozici dokonce 3), i turistická samolepka k mání bez potíží. Známka za 40 K. Od hlavní silnice procházkou (1,7 km) nahoru k rozhledně. U rozhledny posezení, ohniště a u vstupu také občerstvení. Vstupné dobrovolné
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ na druhý pokus
Po více jak roce se mi podařilo známku dohledat. Jak uvádím níže, není to Velký Chlum, ale Chlumec a není to v čísle 60, ale 31!!! Ty domy stojí vedle sebe. Pokud pojedete přes malý Chlumec do Velkého, tak ho téměř celý projedete a za autobusovou zastávkou asi třetí stavení vlevo. Pomohla apka Mapy.cz, kde jsou vidět čísla popisné. Ve všední den jinou možnost zakoupení stejně nemáte. Na rozhledně podle provozovatele pouze o víkendu.
 
Petr Novák
Petr Novák
Znamek dostatek!!
Obdivuji partu nadšencu jak se snazi starat nejen o rozhlednu,okoli ale i o navstevniky.vstupne je dobrovolne. Po zakoupeni znamecky ( meli dostatek),maji zde pohledy,razitka. dale maji i zakladni obcerstveni,vybornou klobasku,pivo,kavu pro deti nejake sladkosti a limcu. Po domluve moznost i prespani. Za me krasne misto..
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
nedostupnost
Na rozhlednu jsem kvůli špatnému počasí nešel a pokoušel jsem se koupit TZ na dalším uvedeném místě. To jsem ale vůbec nenašel. Uvedený Velký Chlum totiž bude zřejmě Chlumec a ani tam se nepovedlo uvedenou adresu najít. Ptal jsem se v konzumu na SERK (co to je nevím, jestli firma nebo zkratka něčeho jiného), ale neznali to.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
Rozhledna
TZ bez problémů zakoupena přímo na rozhledně. Výhled je trochu omezený, ale rozhodně stojí za to. I samotná rozhledna je zajímavá, zejména uvnitř.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ koupena v Muzeu Betlémů na Karlštejně.
 
Petra Koppová
Petra Koppová
Pěkná rozhledna s TZ
Užili jsme si procházku i výhled. Příjemná a usměvavá obsluha, je vidět, že se snaží udržovat jak rozhlednu s nejbližším okolím, tak i přístupovou cestu. Vstupné dobrovolné. TZ měli dostatek. Pro naši výpravu příjemný zážitek.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Známku doprodali cca 15 minut před mým příchodem, no nic, objednám z Rýmařova.
...a viz poznámky níže: rozhlednu udržuje parta nadšenců, po dohodě se dá klidně zde i přenocovat. Madam Lukášová si může vzít svačinu s sebou i se stříbrným servisem a mistr Holeček již jistě pronikl dávno do tajů objednání TZ z Rýmařova. To přece není tak náročná a složitá operace - nebo snad ano???!!!
 
Hana Lukášová
tur. známka
Tady asi známky nikdy nebudou, opět nemají :-( O hygieně při prodeji občerstvení se zde také hovořit nedá...
 
Jan Holeček
Jan Holeček
Známku nemají
Pěkné místo, ale známku jsem nesehnal - prý došly. Myslím si, že objednat si v předstihu další známky, když vidím, že mi již docházejí, není tak náročná a složitá operace - nebo snad ano???!!!
 
Jitka Schořálková
Jitka Schořálková
Příjemné místo
Nepříliš obtížná cesta. Rozhledna je zajímavá, kamenná. Vstup dobrovolný, známku měli už poslední, takže asi zase došly. Netradiční suvenýry a možnost občerstvení.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Krásné místo bez známky
Studený vrch (Baba) je velmi krásné místo s krásným rozhledem (chce to ale jasné počasí bez oparu), s výbornými klobásami za dobré ceny, ale bohužel stále nemají známku. Mají ale 3 různá razítka, tak jedině si napsat do Rýmařova...
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Pěkné místo
Pěkné místo. Vstup dobrovolný. Parta nadšenců, které se o místo starají. Bohužel jim ještě letos nedorazily známky.
 
Josef Hájek
Josef Hájek
Top výlet
Na státní svátek top výlet. Cesta od hlavní silnice na dobříš je tak akorát, známek byl dostatek, občerstvení za dobré ceny a vstup dobrovolný. Určitě hezké místo na odpoledne s rodinou.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Zajímavá rozhledna
Rozhledna je na odlehlém místě, které má svou atmosféru. Doporučuju k návštěvě. Škoda jen, že známky stále nemají.
 
Jana Michálková
Jana Michálková
2 měsíce
Bohužel, již dva měsíce nemají známku, paní říkala,že byl nějaký renonc při dodání,tak snad příště,jinak moc krásné místo a klobásy mají výborné..
 
Tapír
...
Rozhledna moc hezká, známku bohužel nemají, protože zítra je pro letošní rok otevřeno naposledy... Známky budou až na příští sezónu...
 
Alena Malá
Alena Malá
Velký Chlumec
Známka zakoupena ve Velkém Chlumci čp. 60
 
Libor
25.05.2013 (so) - TZ zakoupena na rozhledně, občerstvení v místě, vstupné dobrovolné. Hezká procházka, jen škoda, že počasí moc nepřálo. Ale synek našel 2 čtyřlístky, tak určitě bude lépe :-)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
fajn místo
Oproti zavíračce v 17:00 v neděli přetahovali skoro o dvě hodiny. Moc příjemné místo, kde si lze s místním tykat, působí hodně trempsky.Vřele doporučuju! :)
 
Kateřina
Nejdřív jsme si říkali, kam jsme to vlezli - ale omyl!!! Bylo to moc pěkné, takovou rozhlednu jsme ještě neviděli a z rozhledny jsme taky něco viděli. TZ dostatek, občerstvení, pohledy... milí pánové - strážci rozhledny, dobrovolné vstupné... jenom ty vosy nahoře se nám nelíbily. Prima procházka na sobotní odpoledne.
 
paja1979
Rozhledna Studený vrch.
Na rozhledně jsme se naposledy zastavili v rámci toulek po Brdech v sobotu 6. srpna 2011. Tentokrát jsme tady i přespali. Moc hezké místo v této části Brd. TZ jsem bez problémů pořídil v pokladně rozhledny.
 
magipriba
Znamka zakoupena v sobotu 9.5. primo na rozhledne. Maji i pohledy a razitko . Schody pomerne prikre,ale se zajimave resenym zabradlim . Vyhled mirne omezen stromy,presto mohu doporucit. U pokladny tez moznost zakoupeni obcerstveni. Uzeninu si opekate sami na ohni. Prijemne misto,mila obsluha.
 
Tonda z Brd
TZ č.1537 Studený vrch
Chtěl bych touto cestou opravit příspěvek od AFIK k dostupnosti TZ. Někde nastala drobná chybička, text souhlasí i prodejní místa, opravte si telefonní číslo. Správně je 606 436 893, omlouvám se za nedostatek, ktewrý vznikli kdovíkde....... a jedna zajímavost na závěr. Na poslední víkend v srpnu zveme všechny členy dobrovolných hlídek na věži - služby a též i návštěvníky, bude poslední letošní služba a tak si snad i něco dobrého smlsneme a zazpíváme si tu naší...tak přijďte na věž, prázdniny 2008 končí.
 
AFIk
Zděná měřická věž z roku 1940 se nachází nedaleko Hostomic a Dobříše. Pokud pojedete autem,tak ho můžete nechat na parkovišti v lesích u silnice Hostomice - Dobříš. Poté půjdete po čevené značce a šipkách,které Vám ukazují cestu k věži.Věž je nádherná,leč na několika místech jí přerůstají stromy. Vstupné je dobrovolné,prodej suvenýrů a menšího občerstvení. Málem bych zapomněl...výstup na rozhlednu po schodech je značně krkolomný ,ale za tu námahu to stojí. A TZ byl dostatek
 
Tatík
Také jsme 20.7.2008 vyšplhali k rozhledně a dobře jsme udělali. Čekaly na nás grilované klobásy a pití, výhled na sever nebyl tak špatný.
 
Tomáš
Rozhledna má souřadnice N49 48 18.3 E14 04 59.5, pokud se rozhodnete přijet autem, pak po silnici 114 od Dobříše, po přejetí hřebenu po pravé straně vyasfaltovaná plocha, kterou nejeden houbař používá jako parkoviště (N49 48 43.5 E14 06 07.1). Přímo přes cestu lze začíná červená značka, nejprve po vrstevnici, pak do kopce po zpevněné lesní cestě. Cestu k rozhledně ukazují mírně maskované ukazatele, ale pokud na hřebeni odbočíte vpravo směrem k bílé chalupě, pak už dále rovnou za nosem a pořád do kopce. Výhled sice není úplně dokonalý kvůli vzrostlým stromům, ale rozhledna je skvělá, také díky nadšení lidí, kteří se ji snaží provozovat. Příjemná a nepříliš náročná procházka i pro rodiny s dětmi. Rozhodně doporučuji.
 
Luboš
Rozhledna je přes léto otevřena vždy o víkendu od 10 do 17 hodin. Známek dostatek. Možnost i zakoupit malé občerstvení.
 
AFIk
Tak jsem se scháněl po dostupnosti této TZ a dostalo se mi této odpovědi..Dobrý den,dostupnost TZ Studený vrch : Od 28.6.2008 otevřeno každý víkend do konce srpna přímo na věži, jinak možné také na adrese Sdružení... t.j. Velký Chlumec č. 60, po telefonické domluvě (obě místa jsou prodejní dle propozic firmy Turisitcké známky...) tel. : 606 736 893
 
Jarda Fredo
Stránky o rozhledně
sweb.cz/s.krajina
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek