Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 622 - Svatý Kopeček u Olomouce


Popis

Významný barokní poutní chrám - bazilika minor - na výběžku Nízkého Jeseníku nad Olomoucem.

Mapa

Navštívil jsem Svatý Kopeček u Olomouce

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Kavárna Na Kopečku, Sadové náměstí 3/3, Samotišky
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°37'44.82"N 17°20'16.6"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 622 - Svatý Kopeček u Olomouce
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 622 - Svatý Kopeček u Olomouce


28.06.2022 - dostupná bez problému
23.10.2021 - dostupná s menšími problémy
10.09.2021 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z automatu v občerstvení. Přijde mi to jako dobrý nápad, protože jsem přijel pozdě, všude už zavřeno, ale automat stále funkční.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Kavárna zavřená, ač byla sobota a mělo tedy být otevřeno. TZ zakoupena v automatu vedle, za 40kč. Dále byla k dispozici společně s oplatkami, za 70kč. Automat nebere 50kč mince. Kdo sbírá foto maxiznámek, tak bez problémů - je venku ve vitríně.
Místo samotné je nádherné, úžasný interiér baziliky. Právě probíhala svatba, chvilku jsme poseděli...
 
Jarda155
No.622
Pouze z automatu v kavárně, který navíc nepřijímá mince 50kč.
Trochu nešťastné, když v bazilice je otevřené muzeum, které známky nevede.
 
FCB
Známku
jsme koupili v kavárně Na kopečku.
Bazilika je nádherná, rozhodně se sem zajeďte podívat a spojit to třeba i s návštěvou ZOO.
 
Jana Novotná
Jana Novotná
Svatý kopeček
Známka zakoupena dnes v automatu s nápoji hned vedle kavárny Na kopečku. Cena známky byla 40 korun, ale měli tam i dražší verzi za 70 korun (stejná známka, doplněná papírem s obrázkem Svatého kopečku a nějakým říkáním).
Kavárna Na kopečku byla dnes ve 12:15 otevřena. Na dveřích měli uvedenou otvírací dobu jen soboty a neděle 12:00-18:00.
 
Martin Vondra
Martin Vondra
známka
Jenom automat s oplatkami za 70,-kč.Kdo chce turistickou vizitku tak to samé i s cenou.
 
Jindřiška Buchtelíková
Jindřiška Buchtelíková
Známka
V automatu společně s oplatkammi.
 
Martin Rehak
Kavárna Nelezte nám sem
Neděle, 30/8, pěkné odpoledne. Bazilika po dlouholeté renovaci v plné kráse. Těšíme se na Baziliku, dětem slibujeme zmrzlinu. Přijdeme ke Kavárně Na Kopečku - a opět zavřeno. Tato kavárna se stává součástí rodinných sázek, zda bude otevřena. Dnes, v neděli, jsem si vsadil na otevřeno. Prohrál jsem.
Provozovatel si z kavárny udělal výdejní místo e-shopu. Škoda tak prominentního místa.
 
Tomáš Flašar
Tomáš Flašar
TZ No. 622 Svaty Kopecek u Olomouce
TZ pouze v kavarne Na kopecku - https://www.kavarnanakopecku.eu/
Mila a usmevava obsluha, doposrucuji posedet a dat si neco maleho na zub :-)

V infocetru Hanacke Republiky TZ neprodavaji a prodavat ani nebudou. K dispozici pouze obcerstveni a hromada suvenyru (pohledy, magnety, svate obrazky a barevna kopie TZ).
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Kavárna
Byla jsem zklamaná. Důvod proč jsem jela stovky kilometrů bylo navštívit kavárnu a vyfotit maxiznámku. Bohužel kavárna je v červenci otevřená pouze ČT-NE. Nechápu všude bylo spousta lidí a místo zavřené.
 
Martina H.
Různé typy známek
V IC nabízejí pouze nový typ známky ☹️
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Zvláštní věc - v IC mi bylo řečeno, že TZ nemají a ani nevedou. Pořídil jsem ale ve výdejovém okénku kavárny Na Kopečku u velmi milé slečny :)
 
Katka
Svatý Kopeček u Olomouce
Byla jsem na tomto místě již několikrát a vždy v kavárně z nějakého důvodu zavřeno a přitom vždy tam chtělo jít dost lidí. Infocentrum také zavřeno.
 
Pavel Štěpán
Svatý kopeček
Známka byla v automatu s občerstvenim.. hrozne.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Svatý Kopeček u Olomouce
Po prohlídce Fortu Radíkov jsem navštívil i toto nádherné místo. Známka zakoupena ve stánku se suvenýry pod kostelem Navštívení Panny Marie.
 
Werca
TZ
Během roku jsem zde byla potřetí a ani jednou TZ neměli nebo měli nečekaně zavřeno. Na můj dotaz, jestli ji vůbec ještě budou mít, mi bylo nejistě odpovězeno "asi ano". Nebylo by od věci se domluvit třeba s majitelem Restaurace U Macků asi o 200 m níž, aby se TZ prodávala tam. Je to větší jistota, než v tom polorozbořeném stánku, kde nikdy nevíte, jestli mají otevřeno, nebo ne.
 
Eva V.
Turistická známka Olomouc - Svatý Kopeček
Byla jsem zde s vnoučky a bylo jim moc líto, že známku neměli.
 
Jitka Pikula
Jitka Pikula
TZ dostupná
TZ prodávají ve stánku s turistickými a křesťanskými předměty, přímo u stánku je velká tabule s nápisem "TZ zde v prodeji". Moc milý pan majitel.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Krásné místo
Nádherná basilika a známka v pohodě k dostání ve stánku se suvenýry.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Svatý Kopeček
TZ zakoupena ve stánku u baziliky. Baziliku jsme omrkli jen zvenčí - byli Velikonoce a všude plno věřících.
 
Veronika Svobodová
Veronika Svobodová
Svatý Kopeček
Známku Fort Radíkov a výroční k návštěvě Jana Pavla II. mají !
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Svatý Kopeček
Známka zakoupena ve stánku (suvenýry a křesťanské věci), zakoupena i 1691 Fort Radíkov a výroční známka 20.výročí návštěvy papeže Jana Pavla II.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
moc pěkné
Po návštěvě ZOO jsme navštívili i toto moc krásné místo.Sezóna se ještě asi pořádně nerozjela,takže nebylo moc lidí.Stánek nalezen v pohodě,zakoupena i známka 1691,Fort Radíkov.Kousek od pevnosti nás potom zastihla pěkná průtrž mračen,takže se na ni nakonec nedostalo.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
fajn místo
Souhlasím s minulým příspěvkem, stánky jsou podivně označeny, některé byly zavřené, ale po nějaké době hledání jsme našli a známek měli dostatek a k tomu i výročka č. 1185 První Hanácký prezident EB. Na Svatém kopečku byl 14.8. cíl 2. etapy orienťackých závodů WUOC, organizátoři vybrali skutečně překrásné místo.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Místo
Po chvilce pátrání krámek nalezen a TZ zakoupena. Místo je to nádherná, jen škoda, že během mé návštěvy tam probíhaly svatby. Pokud budete smůlu jako já, navštivte aspoň muzeum.

Za návštěvu také stojí dvojice vyhlídek u nedalekého domu Jiřího Wolkera.
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Pěkný výlet
Známku nemají. Pán ve stánku se sice chvástá, že má na prodej TZ výhradní monopol, ale vzápětí dodává, že mu zrovna došly a že další zásilku má na poště, takže známky budou v pondělí, nejpozději v úterý.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Hezký nedělní podvečer
Podvečer v poslední letošní neděli na Svatém Kopečku je úchvatný, i na člověka, který není praktikujícím katolíkem, působí mše ve zdejší bazilice impozantním dojmem. TZ bez problému ve stánku se suvenýry, jakož i dvě výroční:
První hanácký prezident (jejíž smysl mi, přiznávám, uniká) a 265 let (úžasně kulaté jubileum) od návštěvy Marie Terezie a Františka I.
A na závěr, ač nechci dělat reklamu, se musím zmínit o vynikajícím guláši a dobrém Šeráku v hospodě U Macků.
 
Zdeněk Čurda
Zdeněk Čurda
sobotička 19.
Známka koupena ve stánku se suvenýry. K tomu 2 výroční. Pán ochotně poradil že 3. výroční seženu ještě v restauraci U macků (cca 150m).
Fort Radíkov sem nebral měl sem z dřívějška.
 
KamPa
Úterý
TZ dostupná 9.7 ve stánku č.22,v prodeji též TZ 1691 a dvě VTZ.
Bazilika krásná a veliká s volným vstupem.Velké schodiště před bazilikou je v rekonstrukci,pěknému rozhledu však nebrání.
 
Martin
Známka zakoupena ve stánku se suvenýry. Měli i dvě výroční. Obsluha velmi příjemná.
 
Roman82
Kopeček je překrásné místo, rozhodně navštivte i vyhlídku u domu Jiřího Wolkera. Je odtamtud nádherný výhled. Každopádně TZ koupena v restauraci u Macků, protože stánek č. 22 byl zavřen kupodivu i o víkendu. Přes týden to ani nezkoušejte, to je zavřeno. Naštěstí je na stánku náhradní místo uvedeno.
 
Honza
Moc krásné místo, ale pokud toužíte po turistické známce, rozhodně sem nejezděte v pondělí.. ne že by bazilika byla zavřená, to ne (snad jen pokud nebudete mít tu smůlu a dorazíte v době bohoslužby), ale z toho důvodu, že stánek, kde TZ prodávají má otevřeno jen o víkendu a náhradní prodejní místo uvedené na výloze je nedaleká restaurace, kde mají překvapivě zavřeno jediný den v týdnu..a to v pondělí :) nicméně necestuji kvůli TZ, takže jsem jí oželel..rozhodně doporučuji na Sv.Kopečku navštívit zoo a pro ty odvážné doporučuji lanový park Veverák - super zážitek.
 
Kanar.21
Ve stánku č. 22, který byl jako jeden z mála otevřených jsme zakoupili TZ 622 + TZ 1691 - Fort Radíkov, pan prodavač velmi ochotný, dal nám ještě i 3 opravdu pěkná razítka do "Vandrbooku" , všem doporučuji... Jinak známka dostupná i v restauraci u Macků, kde jsme si dali bezvadnou hanáckou česnečku s tvarůžkem a prima guláša - ceny lidové, obsluha příjemná !
 
Pavels
Kopeček
Známka dostupná ve stánku,pěkný výhled,pěkné okolí,domek Jiřího Wolkra.Bylo málo lidí takže pohoda,klid a nádherné počasí.Návštěvu jsme zkloubili s procházkou po naučné stezce kolem ZOO,Kartouzky a Radíkova.Čtyři TZ pohromadě.
 
Jitka
25,-Známka dostupná ve stánku se suvenýry zcela bez problému, nebylo tam moc lidí, takže pěkný zážitek s krásným výhledemNa kopečku probíhá i výstava, otevřeno jen o víkendech, mnoho informací o historii Svatého Kopečka, doporučujeme
 
eMPage
Přijeli jsme ještě včas, protože už stánek zavírali a to bylo ještě před polednem...divné. Jinak na Kopeček je ted zavřená silnice, takže zde vede 10km objížďka.
 
Standa
Tz
Nadherne misto s krasnym vyhledem. Znamka dostupna u stanly se suvenyry naprosto bez problemu.
 
Jan
Krásné místo, skvělý výhled. Prodej známky v podivném stánku, který měl zrovna dnes zavřeno. Přes ochotu místních nám poradil až pán v infostánku před Zoo, i když si nebyl jistý. Takže pro TZ vyražte najisto do restaurace U Macků. Dobrá domácí kuchyně, milý personál a útulná rstaurace, stojí za návštěvu nejen kvůli tomu, že mají i TZ na stálem jídelním lístku. Rádi jím tímto děláme reklamu a zasloužili by si být v atlasu jako místo prodeje TZ daleko více než nějaký zavřený nefunkční stánek. Kousek pod Bazilikou na hlavní silnici v zatáčče. Jen pondělky mají zavřeno a TZ za 25,- Kč.
 
Dzoubino
cena
30,-
 
Andy
Znamka dostupna ve stanku se suvenyry a bazilika take otevrena, i kdyz mozna jen z duvodu krtu. Jinak stale v rekonstrukci, ale nadherna!Tz mi nabizeli i v IC na Hornim namesti.
 
Kateřina Adéla Hájková
Bohuzel,bazilika uvnitr v rekonstrukci,takze pristupna jen v dobe mse.Bez leseni a zakryvacich plachet musi byt uzasna.Aspon pekny vyhled do okoli!
 
Kinda
Souhlasím s panem Romanem,nejenom v zimě a i v květnu nelze sehnat známku tohoto místa jelikož bylo špatné počasí tak bylo zavřeno.Je to smutné,když cestujete několik hodin autobusem a nic. Kinda
 
Roman Vagner
V zimním období je nemožné tuhle známku získat. restaurace mají v pondělí zavřeny, a co bylo otevřené, tma známky nevedou. Opravdu nechápu tu logiku umísťování TZ. V cukrárna, která má evidentně otevřeno každý den, známky bohužel nevedou. A kdyby někdo chtěl namítnou, že v zimě tam lidí nechodí je na velkém omylu.. na takovém místě lze potkat desítky lidí oproti jistým zříceninám, kde není problém známku získat (Dolany). měj te se.. budu se semka muset vydat znovu, až bude hezky, skončí zimní období a doufat že majitelka nebude mít zrovna zavřeno kvůli nějakému nesmyslu, nebo snad dokonce budou vyprodány.
 
Martin
Něco nádhrného....doporučuji
 
GeorgeG
TZ 622 Svatý Kopeček v pohodě k dostání, navíc jsem navštívil ZOO, TZ 155 ZOO Olomouc v pohodě k dostání. Hned za pokladnou mají VTZ "Rok žáby, č.508", navíc ve stánku IC Olomouc před vstupem do ZOO mají TZ 335 Olomouc, TZ 1002 Klášterní Hradisko - Olomouc, TZ 1399 Přemyslovský palác a Dóm sv. Václava Olomouc, VTZ "10. ročník setkání s pivem, č.521" a VTZ "Pomáháme dětem - Bílý Kámen, č.557". Takže na jednom místě spousta známek ;)
 
Peter
10.5.08 kolem 17:00 známku nesehnal :(
 
Filip
Dneska, tj v sobotu okolo 1200 jsem zakoupil známku v uvedeném stánku. Dá se najít bez problémů. Jenom nevím jak to je s otvírací dobou. Pán byl ochotný, klidně mě nechal si vybrat.
 
jirkacek
v zimních měsících stánek zavřený - tudíž TZ nedostupná, i když prakticky vedle něj je cukrárna otevřená celý rok, a u kostela je další cukrárna taky otevřená.A v Olomouci ji neseženete. Poněkud nešťastný způsob zimy...zdá se mi.
 
Rock.er
Sv.Kopeček
Známka koupená v domcích se suvenýry u kláštera bez problémů.
 
stanka
Poslední den prázdnin
jsme známku bohužel nesehnali
 
Gumidek_01
TZ dnes dostupna! Pry jim je dneska dovezli...maji vsak velmi omezene mnozstvi....mala krabicka, obsluhujici pan prijemny,nechal nas dokonce si vybrat...
 
Gumidek_01
TZ pry nemaji a ani v nejblizsi dobe mit nebudou... Obsluha neprijemna. Bazilika je nadherna, jen se v soucasne dobe opravuje...
 
Čamková Jana
Tuto známku už týden nemají, takže se dá očekávat, že je během příštího týdne dostanou. V informačním centru u vstupu do ZOO mají známku č. 1002 – Klášterní hradisko.
 
Matěj
Příjemný pán dal nám vybrat TZ jestli chceme tmavé nebo světlé dřevo.Bazilika stojí za zhlédnutí doporučuji.
 
Lucie Rýznarová
Známku měli vyprodanou a paní co ji měla mít, byla velmi nepříjemná....
 
Aleš
Známku bez problému p.prodávač velmi ochoten dal i vybrat.
 
Tomasz
9.4.2006 nedostupná
zase nic....
 
Ondra
Nevim, zda to bylo tim, ze je sobota nebo tim, ze je zima, zle stanek s TZ byl zavreny bez jakehokoliv udaje o
oteviraci dobe. Co se da delat... o znamku si napisu :o)
 
Jirka sirka
Místo se dá jednoduše najít, je označeno vývěstním štítem, obsluhujíí pán byl velmi ochotný, nechal vybrat a
měl jich tam spoustu :)
 
Luboš Fridrich
Opět jedna známka, která mi chybí
Prvně jsem nemohl prodejní místo najít (je špatně označeno) a pak jsem zjistil, že mají zavřeno (otevřeno
11-16hod). Tak jsem šel zatím s dětmi do ZOO a než jsme ho prošli, tak už bylo zase zavřeno. Přitom hospůdka a
cukrárna vedle mají otevřeno, možná by stálo za zvážení prodávat ji i tam. Ahoj Luboš
 
Bára
tur. známka
Momentálně je paní z Poutního zboží v lázních. Je tedy zavřeno a známku nemají nikde jinde. Škoda, vedle v
cukrárně by ji klidně rádi prodávali......
 
David
Přímo na Sv.Kopečku ani v městském infocentru na Horním nám. známka nebyla k dispozici, v ZOO jsem
nebyl.David
 
Florián
Bohužel
V žádném stánku jsme neuspěli a ve Svatých upomínkových předmětech nám bylo řečeno, že je vyprodaná.
 
Ladislav Schwarz
Neoznačeno
Musíte pátrat ve stáncích. V jednom ze stánků je v prodeji turistická známka. V zimním období je k dostání v
prodejně upomínkových předmětů v ZOO
 
PaVeAnTo
TZ měli v ZOO.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek