Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1565 - Světelský oltář, Kostel Sv. Barbory, Adamov


Popis

V kostele sv. Barbory v Adamově se nachází od roku 1857 tzv. Světelský oltář. Pochází z let 1516-1525 a jde o monumentální řezbářské dílo, které je skutečně jedinečné a nemá v Evropě obdoby. Celkem 59 pozdně gotických soch, vyřezaných v lipovém dřevě, bez použití barev, ve velmi zajímavé kompozici.

Mapa

Navštívil jsem Světelský oltář, Kostel Sv. Barbory, Adamov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Farní úřad, Adamov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Křtiny - infocentrum (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°18'3.8"N 16°39'16.14"E
Hodnocení:
2.813
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1565 - Světelský oltář, Kostel Sv. Barbory, Adamov


08.06.2024 - dostupná bez problému
02.03.2024 - dostupná bez problému
15.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Na zámku v Křtinech, odtud cca 10 km pěšky do Adamova
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka nedostupná v kostele
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
známka
Na zámku v Křtinách
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ 1565
Zakoupena v íčku na zámku Křtiny.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku mají přímo v kostele pod sklem u té nádherné dřevořezby na levé straně kostela.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 1565
V kostele jsme byli na mši svaté a po ní nám pan farář známku prodal přímo v kostele. Oltář není včele kostela, je umístěn na boku a stojí za prohlídku. Hloubka dřevořezby je neuvěřitelná. Okolí kostela je pěkně zrekonstruované - parkoviště pro návštěvníky přímo u kostela.
 
Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
Dostupnost
Podle sdělení paní v pokladně na MÚ známku nemají ani na farním ani na městském úřadě. S překvapením jsem ji ale získal v IC/recepci zámku Křtiny.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Světelský oltář
Známka zakoupena v kostele.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
Eva
Známka zakoupena přímo v kostele, který byl od 9:00 hodin otevřen k prohlídkám vč. zajímavého výkladu o historii oltáře. Bez ohledu na to, že okolí kostela bylo rozkopáno, plné cedulí zákazu vstupu na stavbu.
 
Ota V
Ota V
Známky
Je to tak. Koupil jsem si obě známky na úřadě a dal 51,- . No, ale bydlet bych tam nechtěl...
 
Světelský oltář
Světelský oltář
Re:
úřad není plátce dph a smí prodávat pouze za nákupní cenu...
 
Lasy
Známka koupena na pokladně městského úřadu. Dokonce stojí míň než 30 korun.
 
roman
Známka koupena na MěÚ. Známek mají dostatek, mají zde i známku z Alexandrovy rozhledny. Obsluha příjemná, dávají vybrat. Běžte do POKLADNY v suterénu. Oltář je zajímavý, velice hezký. Město v opravdu nádherném prostředí, bohužel zajímavé spíše tím, jak je zničené panelovou výstavbou
 
vláďa
Krásný vyřezávaný oltář jistě každého zaujme. Známek dostatek v kostele. I když si za ní účtují 35,- Kč, rád jsem je dal, protože nám byl bezplatně poskytnut výklad o oltáři.
 
Iva
Jak již jsem psala u Alexandrovi rozhledny na faře jsme nepochodili, ale stačí zavolat na mob. dobrovolného průvodce a ten ochotně do 5 min. přijde.
 
Robert
známku 1565 jsme na farním úřadě ani na mětkém úřadě v neděli nesehnali. Až náhodou v obch. řetězci Hruška se nám ji podařilo koupit, ale známku Alexandrovy rozhledny neměli. Zato výhled z rozhledny stojí za to a doporučuji ho.
 
jirkacek
Světelský oltář Adamov
Oltář jsme si opět prohlédli po třech letech - milý pán nám v neděli otevřel kostel a my jsme si vše mohli prohlédnout podruhé. D.vodem naší návštěvy bylo to, že jsme si zde koupili TZ ALexandrovy rozhledny nad Adamovem. Mají zde i razítka - oltáře i rozhledny. Návštěvu kostela s oltářem doporučuji předem objednat. Fotky a další informace najdete na http://www.turistika.cz/mista/svetelsky-oltar-kostel-sv-barbory-adamov
 
Sheila
Nedostupná
Známku jsme bohužel nesehnali, o víkendu vše ve městě zavřeno...
 
Juan
1565
Tato TZ k dostání i na adamovském městském úřadě, na pokladně.
 
Zdeněk
TZ bez problémů v kostele i v nedaleké samoobsluze, navíc v kostele můžete koupit i 1714. Určitě stojí za to adamovský kostel sv. Barbory navštívit a vidět tuhle jedinečnou řezbářskou práci. Dále pak můžete jít po zelené na opravenou Alexandrovu rozhlednu.
 
lido_up
V samoobsluze mají známek dostatek.
 
inhineweisuff-online
Diky za zajimave informace
 
magipriba
Známku prodává ochotná pokladní v potravinách v horním patře obchodního střediska. Otevírací doba je velkorysá : po-pá 7-18, so,ne 7-17. Kromě návštěvy kostela mohu vřele dopručit Alexandrovu rozhlednu,ke které se z centra Adamova dostanete po zelené turistické značce. Výstup je poměrně namáhavý,ale rozhledna po nedávné rekonstrukci opět poskytuje krásný výhled. Zasloužila by si svou vlastní turistickou známku.
 
alex
adamov
Příjemná mladá průvodkyně vám poví historii oltáře, nezdržíte se víc než 10 minut:-))..Město Adamov je sídliště secřené v úzkém údolí..
 
Pařez
TZ koupena přímo v kostele. Během prázdnin je otevřen denně. Kromě TZ mají různé pohledy a info. Jídlo jsme si dali (asi "dvě patra") nad kostelem - je tam pizzeria snad Terasa? ps. ještě mě zaujala jakási socha Proletářky dole na křižovatce.
 
Nalin
Byl jsem se podívat do Adamova na kostel. Známku jsem hledal na farním úřadě v okolí kostela, ale tam nebyla. Byla v samoobsluze. Ale musel jsem se zeptat, zda známku mají, protože nikde nebylo označeno známkové místo. Takže pro všechny: v samoobsluze u pokladny.Jinak Adamov - zajímavé město - postavené na strání dvou různých kopců.
 
J.Kaňa
OCENĚNÍ
V pondělí jsem telefonicky objednal u Turistických známek "doražbu" vyprodané turistické známky Světelského oltáře - v úterý odpoledne jsem ji vyzvedával v Adamově na poště... no comment a díky do Rýmařova!
 
Roman Vagner
Takže.. po deseti dnech jsem opět navštívil Adamov a známky v potravinách již byly. Usuzuji že od objdnání pro dodávku TZ trvá asi týden. Tím pádem se divím jak je možné že v Národním divadle tvrdí, že budou až za měsíc Snad to někdo čte z Rýmařova a přijde na to, kde je problém.
 
Roman Vagner
Po telefonátu na farní úřad jsem se dozvěděl že známku prodávají v mstní obchodmím středisku v potravinách. Bohužel známky byly vyprodané
 
batzaya
ja jsem batzaya a preju aniste vihrali
adamov je nej nejlepši mesto na svete a sv barbora kostel tam je dobra omtař navidenou
 
hynek
TZ
tz jsem zakoupil v krásném kostele.Známek mají dosytosti.Mj. krásný oltář, který doporučuji vidět.
 
Filip
ahoj známku jsem koupil od ochotné paní, která byla před domem nad kostelem. To je totiž uvedený farní úřad, poté co jsem se jí zeptal, šla se mnou do kostela, kde známku v pohodě prodala. Tak by neměl být problém s dostupností
 
jirkacek
Oltář
Dnes, t.j. 17.5.2008 jsme po vynoření se z Býčí skály jeli do Adamova - jednak na oběd, jednak do kostela pro nově vzniklou známku. Oltář z lipového dřeva je nádherný , i když byl původně větší. Ale to by se do malé farnosti už nevešel. Milý pán nám pověděl něco o historii oltáře , který je o 300 let starší než samotný kostel. Oplatky i známky měli, koupili jsme jen to druhé.
 
Zuzana
Příjemné překvapení - podle zde uvedeného mělo být v neděli otevřeno do 15 hodin, doplazili jsme se kolem 16 a nejen že bylo otevřeno, byl tam i ochotný pán, který měl zajímavý výklad, známku taky měli, ještě jsme si zakoupili charitativní světelské oplatky, paráda, tak to má být!!!
 
JiKa
TZ i v obchodě pod kostelem
Za farnost v Adamově jen dodávám, že TZ číslo 1565 je k dostání také v supermarketu potravin - nachází se v nákupním středisku kousek pod kostelem. Prodejní doba Pondělí - Neděle vždy od 7 do 17 je (snad) dostatečná. Aktuálně vše na www.adamov.name
 
flik
TZ 1565 - Adamov, Světelský oltář
TZ mají přímo v kostele sv.Barbory. Zatím v dostatečném množství.Prohlídky duben-červen:Úterý a čtvrtek: Po mši svaté (končí v 18 hod). Sobota: 9-16 hod. Neděle: 10-15 hod. Prohlídky červenec-srpen:Úterý-sobota: 9-16 hod Neděle: 10-15 hod.Prohlídky září-říjen:Úterý a čtvrtek: Po mši svaté (končí v 18 hod). Sobota: 9-16 hod. Neděle: 10-11 hod. Pro skupiny po domluvě na čísle 736136480
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek