Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1484 - Těchobuz


Popis

Malá obec s bohatou historií, která zde zanechala množství kulturních památek. K nejvýznamějším osobnostem Těchobuze patří profesor Bernard Bolzano, který zde v letech 1823-1842 pobýval a tvořil.

Mapa

Navštívil jsem Těchobuz

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Těchobuz (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Vysočina/Pelhřimov
Poloha:
49°30'33.8"N 14°55'47.36"E
Hodnocení:
2.125
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1484 - Těchobuz


28.02.2019 - dostupná bez problému
18.09.2018 - dostupná bez problému
18.08.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomas Balon
Re: Těchobuz
No to je tedy síla!!! Výborně popsáno, jako kdybych tam byl :-)
Někdy mi to přijde, že lidi své zaměstnání doslova nesnáší a pak to vypadá asi takhle. Dělat v muzeu a být introvert nebo se nerad bavit s lidmi je jako (podle Járy Cimrmana), kdybych si otevřel hospodu a byl nakrklej, že mi tam lezou lidi :-)
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
v infu za 30,- +nálepka i razítko, supr paní
 
Jan a Zdeňka Hejnovi
Jan a Zdeňka Hejnovi
Těchobuz
Včera (sobota v sezóně) jsme v Těchobuzi navštívili infocentrum, které funguje také jako obchůdek se smíšeným zbožím, a Galerii Bernarda Bolzana. TZ plný stojánek, bohužel postarší paní za jejich prodej a galerii zodpovědná byla protivná jak činže.
Po zakoupení vstupenek "do galerie" nás za zarputilého mlčení nás vzala do 1. patra budovy galerie, kde zrovna probíhá výstava Mezi ženou (velmi zajímavý a originální koncept fotografií, líbila se nám). Většinu času s námi mlčky strávila v místnosti, což bylo trochu nepříjemné a když jsme si výstavu doprohlédli, zeptali jsme se, jestli teď dolů. Řekla, že ano, a tak jsme ji poněkud zmateně následovali do přízemí a pak pryč z budovy, protože v přízemí nic nenasvědčovalo tomu, že by tam nějaká stálá expozice byla - prázdná místnost s pár náhodnými židlemi, trochu jako před malováním. Před infocentrem čekal pán, zjevně aby si mohl nakoupit, a tak jsme paní nechali, aby ho obsloužila. Zmohli jsme se potom na dotaz, zda stálá expozice o Bernardu Bolzanovi funguje, načež nám paní úsečně vyčetla proč jsme neřekli, že tam chceme, když jsme byli v galerii. Vstupné jsme měli zaplacené, takže výrazné pochybení na naší straně nevidím.
Stálá expozice je ale příjemná a informativní, takže určitě stojí za to zdůraznit, že stojíte o její návštěvu.
 
František Lambert
Těchobuz - velké a milé překvapení!
Těchobuz stojí za to navštívit! Dnes, v neděli ve 13 hod, ochotná Lucie Boháčková v infocentru, nám vše vysvětlila, došla s námi do muzea Bernarda Bolzana a do galerie. Neskutečné a úžasné místo, které byste při neznalosti určitě minuli, ale které stojí za to navštívit. I mnohá věhlasná místa a památky by si z této vesničky mohli vzít příklad. Ochota, úsměvy, pohoda.
Díky Lucie! Nádherný zážitek!
Jarmila a František Lambertovi
A ještě. Hospodu nemají, ale večer chodí na pivo do požární zbrojnice..... Paráda!
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
8. 5. 2014
Známka bez problému zakoupena v informačním středisku. Stihl jsem jen památky v centru obce, takže ještě jedna návštěva zbývá.
 
Libor Marek
Libor Marek
17.07.2013
Je neuvěřitelné, kolik památek je vtěsnáno na tak malém prostoru. Ještě neuvěřitelnější je otevírací doba IC v bývalé škole (motiv na TZ), perfektní.
 
Wíla
V neděli v podvečer bylo otevřeno i v muzeu. Snaha o zlepšení stavu obce se tady určitě daří. Kdyby takto měli otevřeno na všech místech. Dobrý příklad pro ostatní.
 
Pinďa
Obydlená zatáčka...
Obec se díky dotacím klube do krásy. TZ mají v místním Íčku. Doporučuji návštěvu hřbitova na naučné stezce a pořádně si přečíst tabulku u hrobky-kaple. Zde se dozvíte, jak se smysluplně dají využít peníze, určené ke stavbě.
 
Keži
TZ
TZ bez problémů dostupná ve středu v pracovní době dopoledne.Měla by se ale prodávat i jinde-hospodu tam mají!
 
Paja
Překvapení
Info pro TZ 1484-Těchobuz-obec -no??? obydlená zatáčka....pár čísel s jednou-již zavřenou galerii.... a paní tam seděla v pohotovosti nám TZ prodat :-))Tak to mne zkutečně překvapilo.Galerie Bernarda Bolzana byla zavřena a tak jsme se jen prošli po naučné stezce a obcí...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2608 Turistických známek
2457 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek