Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1066 - Teplá


Popis

Historické město u premonstrátského kláštera, s řadou památek, například barokním kostelem Nejsv.Trojice od K.I.Dienzenhofera.


Mapa

Navštívil jsem Teplá

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Kuželna, Školní 592, Teplá
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum a kultura Město Teplá, Masarykovo nám.
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchůdek v klášteře Teplá
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
49°58'56"N 12°51'49"E
Hodnocení:
2.304
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1066 - Teplá


01.08.2021 - dostupná s menšími problémy
05.07.2021 - dostupná bez problému
01.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
IC v neděli zavřené (byť podle vlastního webu má mít otevřeno). Známku jsem koupil v restauraci Kuželna spolu s dobrou pizzou.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena v infocentru vedle kostela. Městečko provinční a klidné, většina lidí míří do vyhlášeného kláštera cca 1 km dále. Nicméně kdo se chce ochladit v kašně u sloupu na náměstíčku, možná se i chvilku zdrží. Okolo Teplé krásná příroda. Koneckonců proto tam asi roste i spousta nových domů na okraji městečka.
 
Olga Kulichová
Olga Kulichová
město Teplá
V sobotu odpoledne infocentrum zavřené a v Kuželně se obsluha tváří, že netuší, na co se ptám. Také vývěska na restauraci chybí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Teplá
Známka je dostupná v infocentru, bohužel to o víkendu funguje jen v létě a to ještě jen v sobotu dopoledne. Po telefonické domluvě s velmi milou a ochotnou pracovnicí TZ schována v útulné restauraci Plzeňka pod kostelem. Tímto chceme moc poděkovat za lidský přístup a je zde vidět, že když se chce tak to doopravdy jde :) Městečko trochu ospalé, na náměstí nově opravený kostel, pod ním krásný sloup, nad kostelem hezky upravený park.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Mokrá Teplá
V Kuželně dřevěná kolečka mají, takže kromě pořádného slejvaku a zmokleho vseho, si z návštěvy u příbuzných odvážím i známku.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 8. 2015
Z kláštera jsem fičel rychle do města, abych před 17:00 hod. zastihl nějaké prodejní místo TZ. Ovšem všude měli už zavřeno. Město celkem ve stylu památek pěkné, ale vše v kopci. Restaurace Kuželna u fotbalového hřiště byla naštěstí otevřená a provozní mi po delším hledání v šuplíku našla poslední známku :-)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Info i přes deklarovanou otevírací dobu od devíti hodin nemělo otevřeno ani v deset. Taková infa se mohou jít vycpat. Známka zakoupena v restauraci Kuželna, kde byla velice příjemná obsluha, otevíraci doba od 11 hodin.
 
Radek Steiniger
Radek Steiniger
TZ
Nerozumím tomu, proč mají v Informačním centru v neděli zavřeno. Naštěstí se dá známka sehnat v restauraci Kuželna. Cena 30 Kč.
 
Pavla
TZ zakoupena za 25,-Kč v restauraci Kuželna, je hned za požární zbrojnicí. Infocentrum nabízí i variantu za 30,-Kč a dostatek pohledů a dalších propagačních a turistických předmětů.
 
Kateřina
Teplou, společně s klášterem, jsme navštívili 21.7.2012. Informační centrum, které je společné s knihovnou, má v sobotu otevřeno pouze od 9.00 do 11.00 a v neděli zavřeno. Známka zakoupena bez problémů v restauraci Kuželna za 25 Kč.
 
jerry720
Teplá.
Návštěva ve středu 06. 06. 2012. Knihovna a informační centrum je tentýž objekt a najdete ho na Masarykově náměstí 66, kousek od městského úřadu. Zde se vám naskytne i pohled, který je motivem této TZ, tedy sloup Nejsvětější Trojice, budova radnice a kostel sv. Jiljí. TZ bez problémů pořízena v místním "Íčku".
 
Marfi
Vše zavřeno, ale dobrý dlabanec
Je sobota a íčko i knihovna zavřena, dopoledne i restaurace Kuželna, takže smůla, obdobně je to i se všemi historickými památkami, takže jen to co je k vidění zvenku. O to více jsme překvapeni z kritizované restaurace Stará pošta - krásné prostedí, velice ochotná obsluha a polední tříchodové menu za 95,- Kč je opravdovým kulinářským zážitkem. Hlavně úžasná zeleninová krémová polévka, kterou fakt nemusím, byla super. Jako moučník domácí perník. Můžeme jen doporučit, cestujeme hodně, ale takhle chutně jsme se už dlouho nenajedli a za tuto cenu je to naprosto neuvěřitelné.
 
Marfi
Vše zavřeno, ale dobrý dlabanec
Je sobota a íčko i knihovna zavřena, dopoledne i restaurace Kuželna, takže smůla, obdobně je to i se všemi historickými památkami, takže jen to co je k vidění zvenku. O to více jsme překvapeni z kritizované restaurace Stará pošta - krásné prostedí, velice ochotná obsluha a polední tříchodové menu za 95,- Kč je opravdovým kulinářským zážitkem. Hlavně úžasná zeleninová krémová polévka, kterou fakt nemusím, byla super. Jako moučník domácí perník. Můžeme jen doporučit, cestujeme hodně, ale takhle chutně jsme se už dlouho nenajedli a za tuto cenu je to naprosto neuvěřitelné.
 
Helga
Známka dostupná v IC za Kč 25,-. Na chodbě informace o dostupnosti známek v případě uzavření IC - známku prodává Restaurace Kuželna a ne Stará Pošta!!! Stačí číst informace, mimochodem je to napsáno i zde nahoře.
 
magipriba
V restauraci Stará pošta známky nemají. Ani se netváří,že by je někdy měli. Lákavá nabídka jídel nás přiměla setrvat,ale bohužel,obě obsluhující dámy neprojevily ani špetku nadšení pro naši přítomnost,takže i přes poměrně kvalitní kuchyni návštěvu tohoto místa nedoporučuji. Zpruzená obsluha prostě přebije jakýkoliv další dojem. Známku jsme za 25,- pořídili v restauraci Kuželna. Město se nám moc nelíbilo.
 
Libor
18.06.2010 - TZ dostupná v místní knihovně (IC) poblíž kostela - doporučuji jen jako malou zastávku na cestě ke klášteru
 
Roman
Teplá
O víkendu knihovna i info zavřeno. V pensionu Stará pošta známka vyprodána. Takže mám smolíka a vracím se bez známky.
 
Pinďa
Knihovna
Knihovna v Teplé má v pondělí a čtvrtek otevřeno až do 18 hod. V ostatní dny jsou kratší. Na chodbě knihovny jsou vystaveny kresby zdejších dětí. Nejvíc mě zaujal brankář, který měl na dresu nápis Klabzubova jedenáctka a pod ní NIKE. Nakonec proč ne. Koncem šedesátých let byla natočená jako seriál a Klabzubáci tam jeden zápas hráli ve skafandrech pro kosmonauty. Jo a knihovna je na náměstí, kousek pod kostelem.
 
Luděk
Teplá
TZ mají i v rest. a penzionu Stará pošta na horním konci náměstí - v době, kdy je IC a knihovna zavřená
 
Martin Lišák Plzeň
malebné městečko
V Teplé jsme byli v pátek 15.6. TZ jsme sehnali jen tak tak,protože v Infocentru (knihovně) zavírají už ve 14.30.Přišli jsme tam pět minut po zavíračce a paní už zamykala, ale placku nám ještě prodala.
 
Keži
Městečko Teplá
Z zakoupena 10 minut po zavírací době od ochotné paní v íčku na náměstí.Vesnička pěkná,restaurace také,jídlo dobré.
 
Věrka
Infocentrum v sobotu jak jinak než zavřené, ale přece jen jedne dobrá zpráva: v restauraci a pensionu Stará pošta na náměstí zaujal náš nápad, že by se TZ mohly prodávat i u nich. Ať už by se restaurace stala oficiálním známkovým místem nebo by do ní dali vždy pár známek z IC bylo by to rozhodně super. Nechme se překvapit :-)Jinak jídlo mají vynikající, obsluha moc milá, pustili nás dovnitř dokonce čtvrt hodiny před oficiální otevírací dobou :-) Kontakt: www.pensiontepla.info
 
ptiger
známku vydali v sobotu 12.8.2006 bez problémů, paní ochotná. V hostinci U staré pošty milé a ochotné slečny, jídlo dobré, doporučuji.
 
Luboš
Smutný pohled na známku za oknem místního infocentra/knihovny jenž přes léto otevře své dveře turistům i v sobotu od 9.00 do 11.00. Takže v neděli nejezděte! Přitom jsou místa po Teplé, která mají otevřeno po celý víkend!
 
sally
Infocenrum umístěno v knihovně,takže o víkendu jste bez známky!!!!Jinak výborná restaurace na náměstíčku,morový sloup a kostel.Škoda,že známku nelze koupit jinde/hospůdka,klášter.../
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek