Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 649 - Teplice


Popis

Světoznámé a nejstarší české lázeňské město na úpatí Krušných hor. Městská památková zóna.

Mapa

Navštívil jsem Teplice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
VisitTeplice IC, Dlouhá 63/31, Teplice
Toto místo prodává také turistickou známku
Svatební salon Kleopatra, Dlouhá 109, Teplice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Benešovo nám. 840, Teplice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Teplice
Poloha:
50°38'30.78"N 13°49'34.82"E
Hodnocení:
2.754
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 649 - Teplice


23.04.2022 - dostupná bez problému
27.10.2021 - dostupná bez problému
24.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Pošmůrný
Petr Pošmůrný
infocentrum
Infocentrum na Benešově nám. již neexistuje, přesunuto do Dlouhé ulice.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku v Dlouhé ulici, kde mají otevřeno každý den. Kromě této prodávají ještě tz 1645 - zámek. Pokud jde o město, nijak zvlášť nás neuchvátilo. Ta centrální lázeňská část je sice hezká, ale všude bloumají - nebo polehávají - podivná individua, mnoho domů v hrozném stavu, mizerné počasí tomu taky nepřidalo... snad to příště bude lepší. ;-)
 
Aleš Navrátil
Aleš Navrátil
Těžko uvěřitelné
Přijel jsem z Brna v pracovní den, protože městské turistické centrum ( Benešovo náměstí ) má dle webu otevřeno pouze v pracovních dnech což je logické, vždyť turisti ve svátky či v SO a NE přece na výlety nejezdí. Tedy aspoň takto k tomu přistupuje město Teplice a jeho zástupci. Na internetu je uvedena pracovní doba, jedete čtyři hodiny vlakem, vejdete do infa, kde ve skříňce mají známek plno, ale ouha. Slušně Vám řeknou, že je jim to líto, že dělají iventuru. Tak tomu chci dát ještě jednu šanci a sděluji pracovníkovi, že mu zaplatím přesně, že není potřeba cokoliv rozměňovat. Poté co se odejde poradit za kolegyní dozadu mi zvěstuje, že opravdu mě známky prodat nemůže. Tak to mě posol bulvu. Takovou neochotu už jsem zažil, ale u městského infa poprvé.Holt nová doba. Takže gratuluji Teplice, jste první. Raději si o známku napíšu. Přístup k turistým ze strany města katastrofální.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Teplice
Turistická známka spolu s tur. nálepkou koupeny v informačním centru Visit Teplice, které se nachází v ulici pod náměstím cestou k obchodnímu domu Corso. Otevřeno mají sedm dní v týdnu i ve svátek od 09:00 do 18:00 hodin. V prodeji zde mají i TZ zámku. Kromě pohledů a dalších suvenýrů mají taky několik pěkných turistických razítek. Infocentrum nabízí dvouhodinové komentované prohlídky po tom nejzajímavějším v centru Teplic. S průvodcem se dostane do bývalé zámecké kaple na náměstí kde se nacházejí ostatky sv. Clariho a na vyhlídkovou věž kostela sv. Jana Křtitele odkud je krásný výhled na celé Teplice. Za návštěvu doporučuji procházku celým zámeckým parkem a také lázeňskou zónou kde najdete krásné lázeňské domy. Teplice se nám hodně líbili, dokonce překvapili takže výlet sem doporučujeme.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ v IC na Benešově namesti, rovněž TZ1328 a 1645
 
Jiri Varta
Jiri Varta
Znamek dost...
...na namesti v prodejne suvenyru, ale za 39,- :(...
 
Daniel Šťovíček
Daniel Šťovíček
O víkendu je IC zavřené
Je to dost nelogické, ale v Teplicích asi nemají rádi víkendové turisty. Proto je jeich IC o víkendech zavřené. Naštěstí známku Vám prodá a informace o městě podá velmi ochotná paní v pokladně regionálního muzea
 
Tichotina
IC v neděli zavřené
Teplice jsou moc pěkné město s nádhernou květinovou výzdobou. Avšak v neděli asi s turisty nepočítají, IC bylo zavřené, ale známku měli v regionálním muzeu v pokladně kde byla velmi příjemná paní a když jsem kupovala známku muzea tak ještě než jsem se stačila zeptat nabídla mi i známku Teplic.
 
Iva
Na IC nás čekalo milé překvapení TZ mají za 21 kč a VTZ za 24 kč. PO - Pá 8 - 17.00 hod., So 8 - 12.00 hod.
 
Pavel
Státní zaměstnanec ve svátky odpočívá
Stejně jako IC v Ústí, tak i zde si pracovníci IC udělali ve svátky volno. Pro radnici je asi problém na sezonu zaměstnant pár studentů, no jo přece o ty turisty nestojí. Naštěstí známku mají i v muzeu. Pokaženou náladu z uzavřeného IC nám ale napravil výborný oběd v pizerii kousek od zavřeného infocentra.
 
Cruchot
Špatný vtip mnoha i-center nebo jejich zřizovatelů
Skoro jako v Bílině, sobota oevřeno jen krátce a v něděli vůbec. A to byl víkend otevření lázeňské sezony. Ach jo. Takže příjemnost dam nemohu posoudit. Snad se mi poštěstí příště, jezdíme tam za kamarádkou.
 
Jaroslava
Teplice a TZ
Ahojky sběratelé, mám pro Vás všechny příjemnou zprávu. V Teplicích v infocentru na Benešově náměstí mají známku 649. Teplice za příjemných 21Kč, a výroční známku 200let od setkání Mozarta a Goeteho za 24Kč:) Ne každý si chce namastit kapsu na TZ. A ještě něco výroční známku nehledejte v infocentru u Pelikána, vůbec netuší co to je. V infocentru na Benešově námestí jich mají dost a dost
 
Michal
Ač pondělí (31.10.2011) bylo z technických důvodů zavřeno - smůla - snad příště.
 
AFIk
V infu velice příjemné dámy. Poradily, daly vybrat TZ i pohled....prostě luxus...velmi chválim. Kromě TZ města byla dostupná i TZ Zámku Teplice (no.1645).
 
fanda7
prijemni lide
Na info vse v poradku. Prijemni a ochotni lide. Znamka dostupna, razitko tez.
 
Kateřina Boušová
hezký výlet
Bez problémů jsme koupili známku v Botanické zahradě a v muzeu. V Infocentru měli v neděli zavřeno, tak nemáme Město Teplice. Zavřeno bylo i v Infocentru v Duchcově. Nepochopitelné!
 
adamec ondra
ahoj
Teplice jsou hezke ale ja nane moc nemam rada vite lidycky
 
Kubik z Mostu
Když jsem byl na iformacích 6.8.2008, tak mi řekli, že poslední známka byla prodaná ráno,což mě naštvalo. Jinak bych doporučil navštívit zámecký park. Je tam vodní plocha, která vypadá jako něco mezi rybníkem a malým jezerem, kde se dá pronájmou za hezkého počasí loďka. Půl hodiny se platí 30 Kč a na hodinu 50 Kč. To doporučuju. Jinak je to hezké místo na výlet.
 
Mirda a Ajka
Teplice
Tak jelikož jsme oba dva z Teplic,tak s naším městem jsme velice spokojení a všem vřele doporučujeme i když hlavní zájem turistů jsou asi naše lázně, kterých je tu několik.Známka byla dostupná bez problémů a cena normální,tedy 25kč.
 
gabka
Teplice jsou nádherné, doporučuji botanickou zahradu - fakt nádhera. Známku jsem si koupila v infocentru bez problémů, příjemný chlapík za pultem, dostala jsem i mapku zdarma. Prostě báječné.
 
Béďa
Když jsem po měnším bloudění našel Telický ÍČKO tak jsem byl zklamán. Tak velké město, a nemůže si dovolit mít otevřeno v sobotu ????????Mimo mne, tam postávalo několik lidí a pěkně nadávali, že je zavřeno.
 
Honza Pásler
Infocentrum otevřeno v pracovní dny 8.00 - 17.00, v sobotu 8.00 - 12.00, v neděli zavřeno. To je pro tekové hezké lázeňské místo zcela nedostatečné. Doporučuji prodejní místo rozšířit do některé z restaurací a pod.
 
Stoupa
Měl jsem asi zrovna smůlu, ale dneska v Teplicích snad nic nefungovalo :-D Parkovací automaty mimo provoz, bankomat v centru mimo provoz a TZ v infocentru na Benešově náměstí neměli. Prý už na novou zásilku čekají 2 týdny a furt nic...
 
Věra
Teplice
Je to nádherné město a park u zámečku je přímo úchvatný. Jen mě zklamalo že ve všední den v době turistické sezony si pani z infocentra odejde a nemá za sebe náhradu. Šli jsme okolo a byla tam cedulka "šla jsem na mgm příjdu za chvíli" tak jsme šli do parku u zámku prochodili jsme ho a pak procházkovou chůzí se vraceli do infocentra a jaké bylo překvapení když tam cedulka stále visela a pani stále nikde. Je to moc smutné a pořádně mě to naštvalo.
 
milan švehla
Nechápu distribuci TZ, pokud ji nelze sehnat o víkendech. Tedy pokud je určena pro turisty. Do Teplic pravděpodobně nikdy ve všední den nepojedu a způsob zasílání TZ mi připadá příliš složitý. A to nemluvím o výsledné ceně TZ.Jinak muzeum na zámku je pěkné.
 
Eda
Infocentra v Teplicích
Známku mají skutečně jen v infocentru na Benešově náměstí, kde jinak bývá velmi přívětivá obsluha - ovšem
bohužel jen v době, když mají otevřeno. Trochu se divím, že takové středisko a lázeňské město, jakým Teplice
jsou, má jediné informační centrum, které je navíc o víkendu zavřené. To druhé infocentrum, o kterém se
zmiňuje Pavel (viz předchozí příspěvek) je poblíže radnice, ale ve skutečnosti ani infocentrem není. Asi před
dvěma roky tam ještě měli nějaké regionální publikace, teď už je to zřejmě jen stánek s keramikou. V muzeu,
obávám se, možná není ani zájem známku prodávat (rád bych se mýlil). Expozice (včetně příležitostných výstav)
ovšem stojí za zhlédnutí a každému ji vřele doporučuji.
 
Pavel.S
Dne 29.10. jsem s koupí TZ v Teplicích neuspěl. Infocentrum na náměstí mělo v sobotu skutečně zavřeno. Našel
jsem ještě jedno Ičko mezi ním a Muzeem, ale tam se především prodávala keramika a suvenýry a o TZ neměli ani
ponětí. A nakonec jsem neuspěl ani v Okresním muzeu, kde jsem se dozvěděl, že TZ rovněž neprodávají. Takže
musím psát do Rýmařova.
 
raf
Pokud někdo doufá že si zakoupí v Teplicích TZ v infocentru na Benešáku i o víkendu,tak se plete.Otevřeno mají
ve dnech pondělí až pátek od 9.00 do 17.00hodin.Ale turisté nezoufejte TZ města Teplic je k dostání v
zámku kde sídlí Okresní muzeum.Tam ji dostane i v sobotu a v neděli. Mimochodem to muzeumstojí za
shlédnutí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2774 Turistických známek
2663 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek