Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 192 - Teplické skály Koruna


Popis

Pískovcový skalní labyrint, navazující jižně na Adršpašské skály.

Mapa

Navštívil jsem Teplické skály Koruna

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Knihkupectví - Papírnictví, Zámecká 21, Teplice nad Metují
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Kulturní informační středisko, Teplice nad Metují
Toto místo prodává také turistickou známku
Teplické skály - vstup
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Stánek u hotelu Lesní Zátiší, Adršpach
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
BROUMOVSKÉ MEZIHOŘÍ
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°35'44"N 16°8'53"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 192 - Teplické skály Koruna
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 192 - Teplické skály Koruna


07.05.2022 - dostupná bez problému
16.08.2021 - dostupná bez problému
12.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Jsem si nechal poslat z Rýmařova.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
hrad
Krásné počasí, krásná procházka, velmi málo lidí.Pravda, byl jsem tam hned ráno.O dvě hodiny později stála v Adršpachu 200m dlouhá fronta u obou pokladen. 300 schodů na Střmen mi dalo skutečně zabrat, ale dole jsem byl za 2 minuty.A nejhorší zážitek dne ? 100 kilová postarší Polka v mini a na ostro před Vámi na žebříku. To vážně nechceš vidět. Ženské, přemýšlejte trochu co si berete na sebe na tůru !
 
Michal Brabec
Michal Brabec
...
Za mě mnohem hezčí než Adršpašské, skály vás zde doslova pohltí. Doporučuji výstup na hrad Střmen, je to sice pěkná makačka, ale nahoře nádherný výhled. Velkým pozitivem je mnohem méně turistů, hlavně těch polských.
Známka dostupná na pokladně.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krása
Šli jsme okruh po modré kde je to moc pěkné.Parádní soutězky,průchody,vyhlídky,atd..Na konci jsme vyšli 300 schodů na vyhlídku Střmen,tu opravdu doporučuji za tu námahu to stojí. Začli jsme v 10hod. a oproti Adršpašským je tu opravdu míň lidí takže i pěkný klid. Po obědě už tedy trochu více lidí ale ještě v pohodě.S kočárem nedoporučuji.TZ bez problému na pokladně u vstupu.
 
wenzel
Teplické skály
Do teplických skal jsme se při putování po okolí dostali až pozdě odpoledně, spíše k večeru, takže za celou dobu jsme potkali cca 15 lidí. Ale v poledne, když jsem procházeli pouze okolo, to byly teda davy. Jinak klid, ticho a nádhera. Nedá se říci, jestli jsou pěknější Teplické nebo Adršpašské, klaždé nabízí něco jiného. TZ bohužel neukořistěna, jelikož jsme se vyhli všem prodejním místům.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
19.5.2018
Úžasné skály. Daleko hezčí než Adršpašské. Je tu i méně lidí a suvenýry mají také levnější. Okruh jsme včetně výlezu na skalní zříceninu Střmen zvládli za 3 hodiny. Skalní útvary mají zajímavá jména, je vidět, že autoři měli velkou fantazii. Je zde hodně stoupání a klesání, proplétání labyrintem skal, místy úzké cesty, je to nádhera. Rozhodně to chce pevnou obuv a jděte bez kol a kočárků.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
4. 8. 2017
TZ mají na všech prodejních místech dostatek. Na vstupném, kde je i mapa skal, se budete dobře orientovat v celém labyrintu. A na Střmen je malinko náročný výstup, který vás nahoře příjemně odmění dalekými výhledy. Krásné místo.
 
Tomáš Sácký
Tomáš Sácký
Známka
Známka zakoupena při vjezdu na parkoviště ve stánku po levé straně za 50kč
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Teplické skály
Část výletu skrz Adršpašsko-teplickými skalami. Je zde spousta stezek a krásných přírodních útvarů. Známka zakoupena na pokladně.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zelený ráj
Tak toto místo bylo naprosto úžasné a směle může konkurovat více navštěvovanému Adršpachu (jde zde ale mnohem méně turistů). Ač je to jen kousek od sebe a obě trasy dělí jen Vlčí rokle, jsou zde skály naprosto jiné než v Adršpachu. Jsou tmavé, více vrubované. Monumentálně se tyčí kolem nás a vyvolávají pocit obrovské majestátnosti. Soutěskami se člověk prodírá nádherným prostředím plným zeleně. My si zde přišli jak v pravěké nedotčené přírodě plné kapradin a černých skal. Vydali jsme se po naučné stezce, která vede hlavním prohlídkovým okruhem, ale poté jsme se kousek vrátili a zpět šli po Sedmi schodech, tedy dál po modré značce, nikoliv však po naučné stezce. Na začátku je možnost udělat si výšlap po šílených schodech na kopec, kde stál dříve hrad Střmen, je odsud pěkný výhled do okolí.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Teplické skály
Krásné skály s mnoha trasami, kterými se je dá hezky celé projít, lze se k nim dostat i z Adršpašských skal. Známka zakoupena na pokladně.
 
Libor Marek
Libor Marek
20.09.2015
Krásné skály (trasa 6 km), trochu něco jiného než Adršpach a méně lidí. Místy jsme si připadali jako Indiana Jones ve skalním chrámu v Petře. TZ bez problémů u vstupu i v Adršpachu.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Teplické skály
Podle mě hezčí než Adršpašské a hlavně méně lidí. TZ v pokladně při vstupu do skal i s TZ města.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
skály
V pátek 17.10. vládla v Teplicích nad Metují atmosféra konce sezony. Kolem parkoviště u vstupu do skal nebyla otevřená jediná hospoda, za parkoviště už nikdo nevybíral, ve skalách jsme potkali pár desítek lidí. Vstup do skal za 70,-, ve stánku u vstupu za 30,- k mání obě TZ, Teplické skály i Teplice nad Metují. K tomu bohatý výběr pohledů a dalších suvenýrů. Rodičům s malými dětmi nedoporučuji výstup na skalní hrad Střmen.
 
Pavel Stehlík
Pavel Stehlík
září
Teplické skály jsou rozhodně pěknější než Adršpach,škoda,že v září bylo moc mokro a Vlčí rokle se nedala projít
 
Jirka
Krásný to kout
plný lidu kam jen oko dohlédne...škoda stavu Vlčí rokle, která se postupně mění v divočinu - za mě je to tak dobře a jen doufám, že provozovatelé tím sledují zachování krásné přírody a ne nutnost platit dvoje vstupné, dvoje parkovné pro obě skalní města (Adršpach/Teplické).
A za krásnější považuji procházku po zelené z Teplic n. Metují na nejvyšší vrchol Teplických skal... je tam klid a příroda okouzlující
 
jerry720
Teplické skály.
Návštěva ve středu 30. 05. 2012. Protože jsme měli ted den v nohách už Adršpašské skály, tak jsme tuto část prošli pouze po naučné stezce, která kopíruje modrou turistickou značku. Nicméně i tady je na co koukat. TZ jsem bez problémů pořídil v pokladně při vstupu do skal, měli zde i VTZ "Brankou do Kladského pomezí".
 
Sedy vlk
Pro neplatiče
Zdarma do teplicko-adršpašských skal po zelené z Janovic od vlaku.
 
Pavel Kuzebauch
Návštěva
Návštěvu vřele doporučuji, jen je potřeba brát uváděný čas cca 2 hodiny na prohlídku velmi skepticky. Já to šel i s výstupem na Střmen skoro 3,5 hodinky - pohodovou volnou chůzí s fotografováním. Takže raději víc času si udělejte.
 
Keži
Police nad Metují
Známka zakoupena v knihkupectví na náměstí v Polici nad Metují.Prodejní zimní doba:Po - PÁ 8 - 11.30 12.30 - 16.30SOBOTA 8 - 11.00NEDĚLE ZAVŘENOKrásné a upravené náměstí a na něm pěkná studánka.
 
jiřík
MIC Teplice
Ostatní Mic mohou jen závidět.provozní doba celoročně,ať je neděle nebo březen 9-12,13-16,45.vezmou si z toho ostatní příklad.PS:známek hromady!!!
 
TEPLICKÉ SKÁLY s.r.o.
Vlčí rokle
Hezký den všem. Mám jen malou poznámku k technickému stvu Vlčí rokle - spojnice mezi Adršpašskými a Teplickými skalami. Nespadá do kompetence ani jednoho z provozovatelů prohlídkových okruhů, takže je těžké s ní něco udělat. 50,-Kč vstupné se platí za vstup na oficiální prohlídkové okruhy a ne za Vlčí rokli a kam se kdo v areálu rozhodne jít, je jeho věc. Ze zmiňovaných 50,-Kč platím ročně přes 1 milion korun nájem a zaměstnance, kteří se starají o základní okruh v Teplických skalách, který máme pronajatý, takže na Vlčí rokli nám již nezbývají prostředky. Přesto se momentálně snažíme domluvit s provozovatelem Adršpašských skal a příslušnými městy na společném postupu, který chceme navrhnout správě CHKO Broumovsko, která by měla mít hlavní slovo v tom, co dále dělat s Vlčí roklí. Doufám, že se nějak dohodneme a příští rok bude Vlčí rokle zase bez problémů průchozí.
 
MEW-C4
To samé
Taky fakt super jako v Adršpachách.Zapoměl jsem se zmínit že to fakt pěkné ubytování je v Teplicích nad Metují v Penzionu Na Výsluní :-)Mochu vřele doporučit.A mě nezbívá než jít DÁÁL!!!
 
Eda
Turistické známky jsou k mání u pokladny při vstupu do Teplických skal (společně s TZ Teplice nad Metují a VTZ Kladské pomezí). Jinak tu žlutou značku vedoucí Vlčí roklí (zmiňovanou v předchozích příspěvcích) jsme si nemohli nechat ujít. Je to skutečně nádherná cesta, ale po technické stránce neskutečně zanedbaná, takže lidé s jakýmkoli pohybovým handicapem by měli dobře zvážit své možnosti. Je opravdu na pováženou, že nikdo z místních turistů či ochranářů není schopen ty zničené lávky a povalové chodníky aspoň strochu opravit.
 
PetrJ
Oprava: žluté značce. Pardon:-)
 
PetrJ
Trasa po řluté značce Vlčí roklí stojí za to! Za 50 kč na osobu a velkému množství lidí by spadlé můstky mohli opravit.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v knihkupectví v Polici nad Metují i u pokladny do skal.Protože jsme podle minulého příspěvku nejdříve Vlčí roklí prošli Adršpašské skály a pak ještě vyšplhali na skalní hrad Střmen (to je 300 schodů,nahoře pak spíš příček žebříků),nezbyly už nám na celý teplický okruh síly a od Řeznické sekyry jsme se potupně vraceli.Na obě skalní města si prostě musíte nechat nejméně 2 dny,stojí za to!
 
Honza Pásler
Díky letošní dlouhé zimě možná vydrží ve skalní soutěsce zvané Sibiř na modré okružní trase sníh po celý rok
(až do příštího sněhu). Pokud narazíte na to, že bude část okruhu uzavřená, respektujte prosím zákaz
vstupu. Je to kvůli hnízdění sokola stěhovavého. Pokud bychom hnízdící samici tohoto vzácného dravce
vyplašili, mohla by hnízdo s vejci nebo s mláďaty opustit, a to bychom určitě nechtěli.Náhradní okruh je
rovněž zajímavý:Od býv. horolezecké chaty po modré ke Krápníkům, po zelené k býv. osadě Záboř a po modré
přes Rokliny a Sedm schodů do Vlčí rokle. Odtud po žluté buď k Ozvěně a k východu z Teplických skal nebo na
opačnou stranu do skal Adršpašských.A pozor! Na jednu vstupenku můžete navštívit i Adršpašské skály, pokud
neprojdete pokladnou zpět (ven ze skal), ale pokud k přechodu mezi skalními městy využijete zmiňovanou žlutou
značku Vlčí roklí.
 
Helena
Lidí jako máku. Vstup do skal 50,-Kč.
 
Mountainer
Známka dostupná bez problému
č. 192 - Teplické skály - prodejní místo této známky určitě nepřehlédnete, pokud pojedete směrem Adršpachu, po
pravé straně budete míjet autokemp a kousek za ním již uvidíte velké parkoviště nad jehož vjezdem visí
nepřehlédnutelný poutač s názvem skal. Prodejní místo je v kiosku naproti vjezdu.
 
Vladan
Známku mají také v informační centru v Teplicích. Teplické skály určitě stojí za shlédnutí. Zvláště zdejší
část skal zvaná Sibiř je bombová. Při minulé návštěvě před 10 lety uprostřed května tu normálně ležel sních...
Teď v srpnu už tam bylo tepleji, kolem 10 st.
 
stáňa
známka v pokladně bez problémů. Jestli to byl stejný pán, tak byl opravdu příjemný a ochotný.
 
Milka
25. 7. jsem známku na pokladně koupila bez problémů. Pán byl velice příjemný, dal mi 3 razítka a příjemně si
se mnou popovídal.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek