Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 874 - Tisovský vrch - Pajndl


Popis

Kamenná rozhledna z roku 1898 na výrazném Tisovském vrchu (977. m.n.m.), v předhůří Krušných hor, severně od Nejdku.

Mapa

Navštívil jsem Tisovský vrch - Pajndl

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Nám. Karla IV. 241,Nejdek
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Výletní restaurace a penzion Kukačka, Tisová 82, Nejdek
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Anna, Nejdek, náměstí Karla IV.
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°20'47.55"N 12°44'27.22"E
Hodnocení:
2.959
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 874 - Tisovský vrch - Pajndl


11.06.2022 - dostupná bez problému
08.09.2020 - dostupná bez problému
16.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Anne Baumbach
Aussichtsturm
Der Aufstieg lohnt sich definitiv!
 
Jan Goláň
Jan Goláň
rozhledna a kukacka
rozhledna má zavřený ochoz. chybí původní zábradlí, jsou místo něj lesenarske trubky. nevím, zda spadlo samo nebo magneti odnesli...

kukacka má od 12hod, st-ne. coz mne poněkud vykolejilo...

nedaleko zastávky Nejdek-Sejfy je u cestu samoska, kastl piv v potucku s kasickou.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rozhledna Pajndl
Známka zakoupena v sobotu dopoledne v infocentru v Nejdku. Z volně přístupné rozhledny super výhled, i když počasí dnes nic moc.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna Pajndl
Turistická známka spolu s tur. nálepkou zakoupeny v informačním centru v Nejdku u milé a ochotné obsluhy. V prodeji mají i novou výroční známku 120 let rozhledny Pajndl. O víkendu má infocentrum v Nejdku otevřeno jen v sobotu do 12:30 hodin. Na požádání velké množství krásných tur. razítek jak k rozhledně tak i samotnému městu. K rozhledně se dá nejblíže zajet autem do chatové oblasti pod rozhlednou. Doporučuji cestu z Nových Hamer. Poté po značené žluté do strmého kopce po cestě plné kamenů. Sice je to k rozhledně poté kousek ale ten výšlap stojí za to :) Rozhledna je krásná kamenná, výhled na Krušné hory je opravdu luxusní. Na rozhledně jsem byly úplně sami a o to větší zážitek. Návštěvu rozhodně doporučuji už kvůli samotné rozhledně a krásnému výhledu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 2. 2016
Známku koupíte v info Nýdek, ale k rozhledně je to kus cesty. Jelikož jsme šli už hodně pozdě a byla už tma, autem jsme se přiblížili až k chatové oblasti v Tisové na žluté turistické stezce. Pak se jde už jen přímo do kopce k rozhledně. Z vrchu byl nádherný výhled, měli jsme štěstí že bylo jasno.
 
Wenzel
Pajndl - Tisový vrch
Restaurace Kukačka ani okolí nejevilo známky života (turistickou známku jsem naštěstí sehnal předem v infocentru Nejdek). Cesta na rozhlednu z Tisové není ve své první polovině náročná. Menší problémy přichází až po odbočení z cesty doleva do lesa, kde v těchto dnech probíhá těžba dřeva, a tak je stezka hrbolatá, nepříjemná, za deště to tam musí pořádně klouzat. Samotná rozhledna je volně přístupná a podle toho taky vypadá (počmárané zdi, rozbité okno). Výhled sice pěkný, ale škoda zatažené oblohy a slabé mlhy v údolích.
 
Miroslav Rajlich
Předražení známky
V hotelu Krásná vyhlídka nám byla nabízena tur. známka za cenu 60 Kč
 
mappy
IC mělo polední pauzu, v muzeu známky už neprodávají... Dostatek známek v Hotelu Anna... Vrchní si povzdechl, že Krušný hory jsou opomíjené...
 
Jaroslav Špaček
Na Kukačce to nemá chybu.
Teda Kukačka je náhodou super. Prý je vidět až do HófuTaky jsme tam chviku čekali, ale když tam sedí 30 turistů a každý chce něco neví co, každý něco jiného, tak se stane že zaplavou. A když je 28 ve stínu a pívo nenabírají z kyble tak to halt trvá. Viděl jsem 4 lidi a každý něco jiného k jídlu včetně příloh. Kdyby měli jen párek tak ho máte asi hned. Proto si nevymejšlím a jsme 4 tak 4x to samý a bude to rychleji. U doktora čekáte hodinu a nikdo nežbrblá jako Edouš s Bouškovou. Byl jsen tam i v listopadu a pršelo. A Edoušková s Bouškem nikde. Kde jste byli. :-)
 
Petr Malý
Malé upřesnění k parkování při výletu na Pajndl
Mohu potvrdit že správci lesa dbají na dodržování zákazu vjezdu do lesa který je umístěn cca 1km od Restaurace Kukačka a to i o víkendu. Na parkovišti u Kukačky je parkování zdarma pro slušně parkující lidi a hosty restaurace. Proto neni důvod aby kdokoli zanechával auto u cedule zákaz vjezdu nebo v okolí na soukromém pozemku. Bohužel toto se stáva dost často a v zimním období to je o to horší že si majitel přilehlé chaty vykope ve sněhu parkování a pak na něm nemůže ani zaparkovat. Proto prosím respektujete úsilí jiných a parkujte tak aby jste nikoho neomezovali. Díky
 
Karel Vít
Peindl a turistické značení
Na rozhlednu peindl se nejlépe dostanete od žel.st. Tisová u Nejdku (u Kukačky) parkování je zdarma. Od kukačky po asfaltové cestě až k rozcestníku kde po odbočení v pravo pokračujete po žluté tur.značce lesem až k baráčku s plotem až k silnici se dáte rovnou vzhůru do kopce vyzrálým řídkým lesem. Na kopci hledejte rozhlednu v pravo Loc: 50°20'48.117"N, 12°44'26.639"E Další cesta z jižní strany je po zelené auto zaparkujete na tzv.otočka autobusu vedle pensionu Gajdoš od ní po polní cestě nahoru po zelené přejdete trať pak pořát nahoru přes asfaltovou silnici pořát nahoru po zelené , lesem a na horizontu se dáte v levo spojuje se tam sed žlutou !!! po odbočení v levo lesní cestou ta vás přivede až k rozhledně. Autem nedoporučuji páč jsou tu agresivní správci lesa :-) a navíc je tam zákaz vjezdu.
 
Karel Vít
Info o rozhledně
Zdravím všechny turisty kteří chtějí dobít rozhlednu Pajndl. Rozhledna je 100% otevřená. je tam mechnizmus zámku tzv. petlice která se nadzvedává tj. KOLEČKO které je vidět na dveřích SE neotáčí ale NADZVEDÁVÁ!!! je možné že kuli mrazu jsou dveře trochu huře otevíratelné. Restaurace kukačka je otevřená od 12,00 při požádání Vám známku prodám velice rád i před otevírací dobou, ale jestli vytírám tak si nenechám svou práci zničit .(taky by mě paní Boušková hnala kdybych se jí chtěl projít po vytřeném :-) . ) S pozdavem a turistice zdar Karel Vít ret.Kukačka p.s. otevřeno celoročně od středy do neděle od 12 - 21h
 
Alois Komorous
Nedostupná rozhledna
Výlet byl supr, ale přes info na internetu, že přes víkend je otevřeno, bylo zavřeno, což nás i naše dítko značně mrzelo.Navíc byl zmatek s turistickými značkami a trasami uvedenými na turistickénavigační mapě - na žlutou se nedalo spolehnout vedla jinam.
 
JirkaK
Známku jsem koupil 25.7.2007 v infocentru v Nejdku.
 
raf
TZ jsem koupil v Hotelu Anna na náměstí v Nejdku. Mají tady i hezké pohledy Pajndlu i Nejdku, letní i zimní.
 
Eva Boušková
Na Kukačce je svérázná obsluha, napřed řekl, abych počkala až uklidí a vytře a po dvaceti minutách mi řekl, že známku neprodá protože otvítá až od 12 hodin. Pivo ale prodával. Známku jsem koupila bez problémů v infocentru v Nejdku.
 
Edouš
Výšlap na Pajndl je dost náročnej, ale ten výhled stojí za to!! Bohužel, při naší návštěvě na Kukačce jsme neměli štěstí na obsluhu, nejdřív si nás 20 minut nevšímal a pak nás nechával čekat půl hoďky na pivo a tři čtvrtě hodiny na jídlo.
 
Honza
Známka se dá bez problémů sehnat i v HOTELU ANNA v Nejdku na náměstí a navíc mají i TZ 889 NEJDEK.Otevírací doba Po-Ne 9-23 hod.
 
Pavel
kukačka
známky mají na Kukačce, stejně tak i pohledy a pamětná razítka rozhledny. Dobře vařej a hlavně tam dnes
obsluhovaly dvě moc krásné a sympatické slečny... :)
 
Jiří Růžička
Známku je možno zakoupit také v muzeu Nejdku
 
Malyp
Krásné místo
Z rozhleny je krásný výhled do širokého okolí. Na Kukačce je příjemná a ochotná obsluha. Měsíc březen je měsíc
palačinek - dost dobrý nápad. Mají zde známku i města Nejdku.
 
Olda Kuchta
je to super
Při výletu rodiny na rozhlednu jsme se zastavili v restauraci Kukačka, kde ještě turistické známky neměli.
Vstřícností pana vedoucího, který nám známky obstaral z infocentra v Nejdku, jsme odjeli z výletu maximálně
spokojeni i výhled byl vinikající.Doporučuji, rozhledna je otevřená stále. A palačinka a kafíčko na kukačce
byly také vinikající.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek