Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2097 - Trojmezí Česko-Německo-Polsko


Popis

Hraniční trojmezí, též trojzemí nebo trojstyk, je geografický bod, kde se setkávají hranice tří geografických celků stejné úrovně (země, provincie, státy, spolkové země, ale i nepolitické útvary jako povodí, úmoří, kontinenty, geologické celky). Trojmezí je přirozený jev vznikající na každém styku tří území. U významnějších celků (země apod.) se obvykle jedná o atrakci, často označenou vlajkami všech dotčených území či monumentem. cs.wikipedia.org/wiki/Trojmez%C3%AD


Mapa

Navštívil jsem Trojmezí Česko-Německo-Polsko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Brána trojzemí - IC, Horní náměstí 73, Hrádek nad Nisou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°52'14.95"N 14°49'21.76"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2097 - Trojmezí Česko-Německo-Polsko


14.05.2022 - dostupná bez problému
02.05.2022 - dostupná bez problému
01.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Velmi pěkné, upravené místo. Pro lenivce jako já - parkovat se nechá cca 100 m od trojzemí. Byl jsem tam už v 8 ráno , nikde ani noha neskutečný klid. Tak jsem chvilku poseděl na lavičce a vyrazil na Grabštejn.
 
wenzel
Trojmezí
Velmi pěkné trojmezí, upravené, posekaná tráva, lavičky.... hezké místo na procházku. Hranice v místě tvoří řeka a potok, každý stát má na svém území vlastní vlajku + vlaje tam také vlajka EU. Mezi Českem a Polskem je možno projít po lávce, do Německa buďto přes řeku nebo vzdálenějším mostem. Do budoucna je uvažováno, že nad bodem styku se vybuduje kruhový most. Z české strany je trojmezí nejdostupnější od silničního hraničního přechodu do Polska, u tamní čerpací stanice lze zaparkovat a popř. se občerstvit ve stánku. TZ dostupna v IC Hrádek nad Nisou u velice příjemné, milé a ochotné obsluhy,
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena v IC. Hranice hlídané motorizovanou jednotkou
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Trojmezí
Turistická známka koupena v dobře vybaveném a celoročně otevřeném infocentru na náměstí v Hrádku nad Nisou u velmi milé a ochotné obsluhy. Po prohlídce města jsme se autem vydali k trojmezí. U benzinové pumpy na hranicích parkoviště a odtud pěšky k trojmezí. Vše je dobře značené, od parkoviště příjemná procházka. Trojmezí je pěkně upravené, hojně navštěvované, ale jen na německou stranu se musíte brodit přes řeku :) Kousek od místa mokřady, které teď díky suchu spíše připomínají zarostlý les. Ale jinak paráda místo.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka ve vynikajícím Íčku otevřeném 7 dní v týdnu.

Nemohu soudit, jak to tu bylo dříve, ale teď už je Trojmezí upravené moc hezky. Do Reichu by se zatím stále muselo brodit, takže jsme si zašli jen do Rzeczypospolité. Pobavilo mě, že památník "Europa", který očividně stojí v Polsku, je na mapy.cz psaný v Německu. Holt zvyk je železná košile. :-)

Při návštěvě doporučuji podívat se i na nedaleké haťové chodníčky v mokřadech, to je moc krásný kousíček země. I přes to, že i tak odlehlé místo očividně navštěvuje bezprizorní mládež a podobné živly.
 
Aleš Tobiška
Aleš Tobiška
Hrádek - Infocentrum
Infocentrum na náměstí - velmi pěkné prostředí. Velmi příjemní paní a pán - byli ochotní a známky měli jak trojmezí, tak i Hrádek.
 
Pinďa
Díky TZ
Další z míst, které bych, nebýt TZ, asi nikdy nenavštívil. TZ dostatek v IC Hrádek n/N, včetně trojzemního razítka. Několik laviček už lavičkuje, do Polska je můstek a most, který by měl propojovat všechny státy je v přípravném řízení, jak jsem se dočetl na informační tabuli.
 
Dáša
Trojmezí
TZ koupená až v IC v Hrádku nad Nisou. Tur. razítko trojmezí nemají. Nechápu proč nemají TZ a tur.razítka v prodejně potravin u hranic. Navíc toto trojmezí nevypadá vůbec pěkně. Je neudržované (vysoká tráva) a vypadá nedodělaně. Chybí lavičky, chodníčky, most přes řeku.... Až to bude vše hotové, pak může být i toto trojmezí pěkné.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Hrádku
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
TZ Trojzemí
TZ bez problémů v IC i s TZ Hrádku nad Nisou. V sobotu 13.9.2014 navíc Hrádecké slavnosti, prostě krásné odpoledne.
 
Tromezí
Dostupnost TZ
Známku jsem koupil v IC na náměstí v Hrádku nad Nisou
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek