Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1281 - Trojský zámek


Popis

V letech 1679 - 1689 nechal hrabě Šternberk vybudovat honosnou vilu, dnes zvanou zámek Trója. Autorem raně barokního projektu je Jean Baptiste Mathey. Bohatá malířská a sochařská výzdoba. Dnes se zde nachází expozice českého umění 19. století.

Mapa

Navštívil jsem Trojský zámek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Trojský zámek, Praha
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°6'59.32"N 14°24'46.43"E
Hodnocení:
2.71
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1281 - Trojský zámek


25.05.2023 - dostupná bez problému
08.10.2022 - dostupná bez problému
24.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze zámku.
 
-
-
Kurva! Lidi, neni to zámek, ale villa.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná bez problému na pokladně, vnitřní malby a zahrady jsou dokonalé.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 10. 2019
Pěkný zámek, krásná zahrada, známky bez problému v pokladně.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ zámek Trója
Navštíveno 17.5.2019
TZ dostupná bez problémů na pokladně. Zámek moc pěkný v sobotu a v neděli byl vstup zdarma. Návštěvu doporučuji.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Trojský zámek
Známka zakoupena spolu s tur. nálepkou v Turistashopu na Bělehradské. Zámek byl v den naší návštěvy otevřený jen do 13:00 hodin. Jelikož jsme před tím byly v botanické zahradě tak jsme otevíračku zámku prošvihly. Pohled na zámek jen z vinic v botanické a poté procházka kolem plotu zámku :) Zámek jsme už ale navštívily před x lety, kdy jsme ještě TZ nesbírali, známka přesto přidána do sbírky.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Navštíveno dne 11. června 2016 během 13. pražské muzejní noci. Probíhala zde výstava moderního umění. Malby po jednotlivých místnostech zámku jsou nádherné! :)
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
16.4.2016
Známka koupena v klidu na pokladně zámku.
Byla trochu škoda, že jsem zrovna chytla výstavu moderního umění, a před zámkem bylo postaveno cosi, co se k němu vůbec nehodilo. Ale výstavy jsou vedlejší, nejkrásnější je výzdoba. Zahrada pěkná a udržovaná.
 
Vitek
prodej.misto
Tuto znamku jde zakoupit v turistashopu v Belehradske.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
spíš než vystavené exponáty galerie upoutá pozornost nádherná výzdoba interiérů a především velký sál, který je úchvatný, a schodiště do parku.
 
jerry720
Zámek Troja.
Návštěva ve čtvrtek 16. 05. 2013. Zámek i nevelký park pod ním moc pěkně upravený, doporučuji k návštěvě. TZ bez problémů pořízena přímo na zámku, v pokladně zámku jí nehledejte, jděte vlevo do galerie a prodejny knih, pořídíte jí zde.
 
Roman82
Známka byla dostupná v pokladně v galerii. Jen je potřeba si vždycky ověřit, kdy je zámek otevřený. Tohle byl třetí pokus a konečně úspěch, i když také ne úplný, protože v parku byla výstava veteránů a platilo se extra vstupné. Jinak zámek je nádherný a stojí jistě za návštěvu.
 
Monika
znamky znovu doplnene
znamky byly k dispozici vo vnutri u pokladni do galerie. Postarsi pani pokladni byla prijemna a znamek tam mely znovu dost :)
 
Lenka Karfusová
Na informacích Trojského zámku mi bylo sděleno, že známku nemají ani ji mít nebudou, protože si to vedení zámku nepřeje. Paní byla velice protivná, bohužel, asi zrovna ten den neměla na turisty náladu, velmi mě to zklamalo.Jinak zámek je nádherný.
 
Aleš
Poslední známky
Známka se dala koupit bez problémů, ale dozvěděl jsem se, že známek už mají posledních pár a další nebudou objednávat. Prý galerie již nemá zájem známku prodávat. Tak doufám, že bude možné ji koupit jinde. Přijde mi to trochu zcestné jednání.
 
libor
Návštěva zámku ,jsme spojili s každoroční výstavou motýlů v botanické zahradě. Prohlídka zámku nás nijak nezaujala,mimo hlavního sálu. Hezké je ovšem okolí zámku.
 
Tonga
Zámek Trója
Prohlídka zámku zajimává, avšak trošku zmatená průvodkyně ;-), velmi hezké nádvoří a zahrady, TZ zakoupena bez problému v pokladně.
 
Libor
Zámek je přístupný až od 01.04., bohužel do té doby není přístupný ani park - takže zámek jsme obdivovali jen zpoza plotu a zejména z ptačí perspektivy shora z Vinice sv. Kláry (součást botanické zahrady).
 
Emil
dostunost
Manželka dnes byla v zámku,je krásný to je pravda. Ale dostupnost se mi moc nelíbí,když si ji chcete koupit tak si musíte koupit i lístek dovnitř a projít si to. To mi příjde blbí.
 
Milča
překrásný zámecký park
prohlídky jsou v otvírací době nepřetržitě, informace si kažký přečte na všudypřítomných cedulkách sám. mě osobně zámek nenadchl, malby mi přišli jak z nepovedeného komixu, jinak vesměs exponáty nic neříkající o tom, jak se zde kdysi žilo. zato zámecká zahrada je skvost, který rozhodně stojí za shlédnutí! voda, rozkvetlé záhony a bludiště - momentálně bez vody - dá se to pak líp zašvindlovat ;-)
 
Adam
V pohodě!
Přišel jsem k zámku asi ve 12:45 šel dovnitř zabočil doprava do místnosti kde je pokladna a pani mi známku v pohodě prodala.Mohla být ale příjemnější.
 
Tonda
Dnes v sobotu jsem se vydal pro TZ do Tróji, a k mému překvapení bylo zavřeno. Zavedli tam totiž prohlídky každou hodinu, takže když chcete TZ, nebo cokoli jiného v suvenýrech, musíte si počkat na celou hodinu. Známek měli dostatek.
 
joshula
Také se přikláním k názorům, že by bylo lepší kdyby byli prohlídky, než tak jak je to doposud. Kdy v každé místnosti je jeden nepříjemný personál, který vám na otazky odpoví, že vše je na příslušných prospektech. Možná by se i ušetřilo na personálu a tudíž by klesla cena vstupného.
 
Tatík
1.5.2008 vstup do zámku zdarma v rámci výročí NG. Turistické známky měli v pokladně, pohledny pak na konci prohlídky v suvenýrech. Také si myslím, že normální prohlídka s jedním průvodcem by byla lepší mlčenlivá ostraha a popisky v každém sále.
 
tuca
bohuzel se mi znamku nepovedlo sehnat.cekal jsem u vchodu a v 16:10 vysla skupina lidi z prohlidky, kdyz jsem se zeptal pana pruvodce zda si muzu koupit znamku tak odvetil ze pokladna se v 16:00 zavira. tudiz mi ji prodat nemuze.Skoda. ale zahrada opravdu nadherna
 
magipriba
znamek maji na pokladne dost,k mani tez 1 pohled za 10-,Kc,trochu nesikovne je to,ze pokud chcete pouze zakoupit znamku, stejne musite cekat na otevreni vchodu pro zajemce o prohlidku,dle slov pruvodce jednou za pul hodiny.
 
Honza Pásler
Překrásná stavba uprostřed francouzské zahrady rozhodně stojí za návštěvu. Milovníky vína určitě potěší expozice v suterénu zámku.
 
Jitka
Krásné místo
V sobotu 25.8.2007 jsme s přítelem navštívili Trojský zámek. Známku jsme koupili nez obtíží. Zámek sám o sobě je nádherná záležitost. Ovšem tento dojem patřičně kazí "ostraha" která na vás všude číhá a kontroluje aby jste náhodou neodnesly nějaký ten kus nábytku nebo jeden z obrovských obrázů. Chtěli jsme se vrátit do hlavní místnosti a bohužel nás pán rázným krokem zarazil, že prý jdeme v protisměru. Zámek je krásný, ale toto nám prohlídku velmi kazilo. Co však vřele doporučuji je procházka zahradou a bludiště, při hledání správné cesty jsme užili spoustu legrace a střed úspěšně našli. Pokud pojedete tento skvost navštívit, nenechte se otrávit hlídači, ti přeci nestojí za to,aby jste si místo kulturního zážitku odnesli jen otrávený výraz. Nejlepší je hlava vzhůru a úsměv od ucha k uchu a oni ať se tváří jak chtějí. Spoustu krásných výletů.
 
Tomáš
Zámek byl krásný. Výzdoba se opravdu povedla. Hlavně v hlavním sále, tam jsme strávili asi půl hodiny. Nikdo z hlídačů sice nám sice nic neřekl, ale všude jsou listy s popisem nebo cedulky na zdi, takže nebyl problém. Známku naštěstí měli, takže největší spokojenost (narozdíl od Zoo, kde trefit známku je sakra klika).A hlavně krásná vinotéka. Neodolali jsme a koupili si jednu lahvinku. Už se na ni těším :)
 
eva
Souhlasím, pohledy zámku žádné, taktéž razítko. V každé místnosti hlídač, na nic nesahat, k ničemu se nepřibližovat (možná ani nedýchat:-).Zámek je krásný, ale toto mě trochu otrávilo. V muzeu vína mají výborný burčák:-)
 
Lenka
Známka před týdnem prý došla.
 
Pavel
Souhlasím známky nejsou a razítka taky ne. Jinak pěkný zámek a hlavně pěkná zámecká zahrada.
 
panda
Také jsme dnes byli u zámku, spojili jsme to s cestou přes Vltavu přívozem Pdobaba-Podhoří, děti měly spoustu zážitků, nadšené byly hlavně z bludiště v zámecké zahradě. Akorát nechápu, proč se zámek neotvírá např. od devíti, v dnešní hezký den tam bylo už dost turistů. Známku bohužel nemáme, je vyprodaná, holt si o ni budeme muset napsat.
 
Leny
Zámek byl velice hezký, i když nás po celodenním výletování už trochu bolely nožky. Co mě ale velice naštvalo, bylo, že neměli ani turistické známky, ani žádné (a to myslím vážně!!!) pohledy se zámkem v Troji a také neměli ani razítko. Takže mám jako památku jediný pohled se zámkem, jaký tam byl-Troja při povodni v roce 2002!V pokladně nám tvrdili, že to mají prý objednané už třetí týden a pořád jim nic nepřišlo, ale do Prahy se jen tak nedostanu, takže mě to mrzí...
 
Anies
Celkem souhlasím s příspěvkem z 18.8., chci jen upozornit na výhodnou tzv.TROJSKOU kartu, což je rodinná vstupenka za 270,-Kč a platí do zámku, do ZOO i do Botanické zahrady pro čtyřčlenou rodinu! A právě na tuto výhodu nás upozornila paní v pokladně Trojského zámku, za což jsme jí vděční! Při rodinné návštěvě Prahy se totiž penízky jen kutálejí ........
 
marty
trojský zámek - velké zklamání
minulý víkend jsem byl v prostrorách zámku v troji...venku je zámek nádherný, dokud nedojdete dovnitř...jednak známku neměli (paní to vysvětlila, že je zrovna doprodali a že teda nemají, ale budou tak za týden možná), navíc personál je dosti nepříjemný...personál, který vidí, že mu docházejí známky, a neobjedná další tak, aby předešel problémům, asi nestojí za nic..trojský zámek patří k hodně navštěvovaným místům a lidi, kteří si chtějí koupit známku, tak kvůli neochotnému personálu nepojednou 5x... navíc osazenstvo je všechno v důchodovém věku, což ani tak nevadí, jako spíše vadí jejich přístup k lidem - návštěvníkům..stará ženská, která tam je, vás nepustí s batohem, takže pokud pojede na trojský zámek, tak bez batohu, pokud ho budete mít, tak pak velikosti 10x10 cm, aby vás pustila...a pokud si náhodou dovolíte říct, že ho nedáte, tak na vás paní spustí, že tohle je typické chování čechů, co nikdy nebyli v kulturním zařízení...tenhle výmysl má pouze ona, nikde jinde batoh neodevzdáváte, ale důležitá paní si hraje až na moc důležitou...prospělo by tam omladit personál...navíc až budete procházet zámkem, tak nečekejte žádné vysvětlení, jen v kapli, pokud tam bude starší příjemný pán...ostatní personál jen sedí a dívá se na vás ostřížím zrakem, protože co kdybyste náhodou ukradli plátno o rozměrech 3x3 metry...paní je dosti nepříjemná, ale do zámku se dá dostat i přes muzeum vína, takže snaha paní na ochranu zámku je nanic...trojský zámek je pro mě zklamáním a určitě příště až budu volit nákup trojlístku do zoo, zámku a botanické, tak to už neudělám, raděj si koupím jen lístek do zoo a botanické...pokud budou i nadále takoví zaměstnanci jako jsou v trojském zámku,tak to bude odrazovat lidi...snad jednou pochopí, že jsou tam pro lidi, ne lidi kvůli nim...
 
Grace
TZ prý už od úterý 8.8.2006 nemají. Možná budou za týden.
 
Eda
Pozor na otevírací dobu! Zámek je sice v letním období formálně otevřen do 18 hod., ovšem praxe je taková, že po 17. hodině vás už nikdo dovnitř nepustí a budete mít problémy i se zakoupením TZ, protože v 17:00 zavírají také pokladnu. Nám naštěstí prodal zámku ochotný pán i v 17:05 :-)
 
Mároš+Macik
Zámek nás mile překvapil svou výmalbou.Prohlídka byla individualní.Všude bylo dost informací napsáno na listech které byli volně k dispozici.Doporučejeme zajít i do vinného sklepa kde je možná ochutnávka vín a když si budete chtít koupit domů nějakou lahvinku budete mít těžký výběr.Vchod je bokem od zámecké budovy,pod schody.
 
sickel
***
Známky byly expozice pěkná a rozsáhlá ale kustodi nerudní - zvl. ten v poslední místnosti.
 
Vláďa
POZOR. V pondělí 8.5. jsem koupil poslední TZ. Budou je teprve objednávat, takže nějakou dobu asi nebude k
mání.
 
petr
pěkné ale špatné parkování
Dnes jsem byl s přítelkyní na trojském zámečku tz bylo dost ale parkování bylo možné až na horním parkovišti
kde bylo velmi obtížné najít místo pro neukázněnost řidičú a jejich parkovací zvyky jinak velmi pěkné
 
jirik
souhlasím s kamilou
 
kamila
Začala turistická sezona?
Dnes 2.4.jsme bohužel známku nezískali,prý jsou vyprodané!!!Začala včera turistická sezona???Razítko
zámku také nemají!?!?!?
 
Ondra
Jen vikendy
...jen dodavam, ze jeste do konce brezna maji otevreno jen o vikendech, a to 10-17h.Lovu zdar:)
 
Dav
...
Známka dostupná bez problému v pokladně zámku. V neděli bylo otevřeno celý den. Jinak Trojský zámek je hned u
ZOO Praha a rozhodně stojí za návštěvu.
 
chris
Trojský zámek je na Straroměstském náměstí na Praze1?
 
Luboš
Známek dostatek. Jen nezapomeňte vždy v celou a v půl se krásná mříž otvírá.
 
JirkaS
Včera sice známky byly, ale pokud nikde jinde neměli jiné zásoby, tak myslím, že 6 známek v začátku
víkendových prohlídek (10:00) je docela málo.
 
Marcela
v zimě svoji návštěvu směrujte na čas 00 nebo 30. Zámeček se otevírá pro prohlídku vždy po 30 minutách
(alespoň dnes to tak platilo). Tak abyste tam zbytečně nemrzli. I když i v zimě stojí za to projít se po
zahradě. Známek bylo dost.
 
laďas
Známka už je a je dost vydařená!!
 
Tom
ani dnes 20.11. známka ještě nepřišla
 
dana
známka nebyla, ještě jim nepřišla poštou, pán říkal, že internet je předběhl. kdy bude, nevěděl.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek