Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 862 - Uherčice


Popis

Renesanční zámek s rozszáhlými zahradami, ležící severně od místa, kudy vtéká na naše území řeka Dyje. Po chátrání, způsobeném vlivem pohraničního pásma, prochází dnes zámek celkovou rekonstrukcí.

Mapa

Navštívil jsem Uherčice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Uherčice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Náměstí 47, Vranov nad Dyjí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Znojmo
Poloha:
48°54'51.85"N 15°38'1.36"E
Hodnocení:
2.56
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 862 - Uherčice


17.04.2022 - dostupná bez problému
09.04.2022 - dostupná bez problému
09.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Přemysl Karpíšek
Přemysl Karpíšek
turistická známka
zámek se po dlouhém období devastace z období vlády rudé lůzy a pak váhání s opravami pomalu začíná opět probouzet k životu. Po prohlídce doporučuji oběd v restauraci -penzionu Na Kolářce, obsluha i jídlo 1****
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 8. 2018
Docela opuštěné místo, ale klidné bez davu turistů, zaměstnanců zámku tam bylo určitě víc :-). Rekonstrukce je v plném proudu, zahrada rozsáhlá všude plno zeleně.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zámek Uherčice
Zámek je v procesu rozsáhlého restaurování. Vybrali jsme si tu obnovenější část, tedy okruh I. Výklad byl profesionální, zajímavý a obsáhlý. Nečekejte komnaty vybavené nábytkem či doplňky. Jedná se o ukázku obnovených fresek a maleb s několika lustry, gobelíny a obrazy. Přesto prohlídku doporučuji. V zámeckém parku je navíc zřícenina nejstarší rozhledny v ČR, tak se tam zajděte také podívat.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka koupena na zámku
 
Jaroslav Dlabač
Jaroslav Dlabač
Uherčice
Nemají. Prý už končí sezóna ???
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
TZ zakoupena v íčku ve Vranově :).
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
TZ zakoupena v íčku ve Vranově :).
 
raf
Putovní známka
Dnes jsem byl asi poslední kdo si koupil v letošním roce putovní známku. Od zítřka má prodejní místo Obecní úřad Uherčice zavřeno až do konce roku.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Prostě štěstí
Měl jsem kliku. Uherčice jsem navštívil minulý víkend, kdy se na OÚ konaly volby. Známku mi velice ochotně prodala pracovnice úřadu, putovní měli také. VTZ Neobjevené památky na OÚ neměli. Zámek na podzim uzavřen.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Nechápu umístění putovní známky někde,kde mají otevřeno pouze červenec-srpen.Získal jsem jednu zapomenutou zdarma ještě se třemi PF v obchodě.Paní hrozně mrzelo,že už je nemá a na OÚ prý leží ladem,protože úřadují jen jeden den v týdnu.OÚ ani není v seznamu jako prodejce.Zkusili jsme i Vranov,ale íčko jak bývá o víkendu zvykem zavřené a v kempu už neměli,prý je po sezóně.
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Putovka
Putovní známka na zámku zakoupena bez problémů v sobotu 16.8.2014. Zámecký park je krásný, škoda, že EU nedala finance i na zámek, který nutně potřebuje opravit. Další důkaz toho, jak si neumíme vážit vlastní historie a jak lze zničit hezké věci.
 
Petr SYNEK
Petr SYNEK
Putovní známka
Dobrý den,
jestliže mám TZ Uherčice, lze na jejím základě zaslat putovní známku? Děkuji.
S pozdravem. Petr SYNEK
 
JardaM
Putovní TZ
Putovní TZ na zámku dne 29.7. již neměli.
 
Miroslav Nastoupil
Miroslav Nastoupil
Známka
Zakoupená v ičku Vranov nad Dyjí
 
Pavel Machovčák
Pavel Machovčák
TZ 862 Uherčice
Dne 12.7.2014 (sobota) známka zakoupena včetně putovní na zámku. Ale ten zámek je celkem děsivý...Opravovat historickým zámek červenými cihlami je jako pěst na oko! Putovní známka určitě přitáhne dost turistů, ale zasloužila by jsi umístit na pěknějším místě.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Uherčíce
Turistických známek včetně putovní dostatek v pokladně. Dva okruhy-první po restaurované části, druhý po té stále vybydlené s výstupem na věž-65,-Kč. Vzhledem k tomu, že se vyměňují okna a není funkční elektrický rozvod, otevření jen v letních měsících bude ještě trvat.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Zámek
Je škoda, že je zámek otevřený tak sporadicky, když už má putovní TZ. Obě známky jsme sehnali ve Smíšeném zboží, zatím jsou dobře zásobení.
 
K + E
TZ koupena na zámku. Zámek je krásně zrekonsrtuovává. Za zámkem je krásná zámecká rozhledna.
 
Libor
09.06.2012 - TZ dostupná den předem v IC ve Vranově. Zámek je otevřen jen o prázdninách (prohlídku renovace zámku jsme absolvovali před 9 lety při naší první návštěvě), přesto i exteriéry stojí i kvůli nádherným čápům za to. Čáp na nízkém stromě si nás k sobě pustil tak na 20 m, původně jsme mysleli, že je umělý...
 
jerry720
Zámek Uherčice.
Na tomto místě jsem se zastavil v pátek 26. 08. 2011 odpoledne. Samozřejmě jsem přijel pozdě, takže dovnitř do zámku jsem se nedostal. Podle informací na vývěsce je ale možno navštívit park, je tam popsaná i přístupová cesta. Spokojil jsem se tedy pouze s touto procházkou, do zámku se snad dostanu někdy jindy. TZ jsem bez problémů sehnal v sobotu 27. 08. 2011 v "Íčku" ve Vranově nad Dyjí.
 
Jana
Bohužel mají zavřeno nejen v pondělí, ale i v úterý. Nebyla možnost ani vstupu na nádvoří, tudíž zvenčí to za tu cestu určitě nestálo.
 
black demon
TZ zakoupena v infocentru ve Vranově nad Dyjí.
 
Béďa
Paní průvodkyně byla tak laskava, že nám po předchozí domluvě otevřela.Jen škoda, že TZ prodává á 27,- kč - prý nařízení z krajského úřadu.Je zajímavé, že v ostatních krajích je všude po 25,- kč. Asi v tomto kraji jsou velice chudí vč. hejtnama, že musí dřít prachy i z turistů.P.S. v zámeckém parku je velice zajímavé torzo věže, které se datuje do roku 1801 a tudíž by to byla nejstarší rozhledna na území České republiky.
 
Lucka
Zakoupena na infocentru ve Vranově nad Dyjí.....
 
Pinďa
Nejstarší
Dle zjištění jednoho z členů Klubu přátel rozhleden, je na území zámeckého parku nejstarší rozhledna v ČR.Bližší informace na rozhledny.webzdarma.cz
 
Pinďa
V zamíchaným zboží
u paní Zahradníkové je TZ poloplný visánek. Bohužel, zámek je v září otevřen pouze o víkendech.
 
hynek
Známku seženete i v infu ve Vranově nad Dyjí.Kromě ní tam mají i 223,810, a 892.
 
Vavřík
Známky už mají
Známky mají, ale chtělo by to ještě nějakou dotaci než se to dá do kupy ale už jsou vidět první výsledky!
 
vláďa
Zámek, který potřebuje ještě hodně peněz, aby získal svou původní krásu. Na zámku známky neměli, snad jim dojdou příští týden, Známku jsme zakoupili na pláži Vranovské přehrady.
 
Anna Bláhová
Zámek je naprosto úžasný
Lidičky, provázela jsem na tomto zámku a je nádherný. Bohužel je hodně poničený, ale rozhodně je na co koukat. Např. nádherné fresky na stropě, úžasný Banketní sál a až budem časem v provozu i druhá část zámku, tak to bude úplná bomba .... Je tam super místo na procházky s rotundou, obeliskem a nádherný a rozlehlý park. Bude sice trvat než zámek zase bude mít svůj lesk, ale všichni se tam moc a moc snaží. Je super dívat se na to, jak se pomalu, ale jistě zámek mění. Mimochodem, měla jsem v Uherčické zámecké kapli svatbu a byla to prostě nádhera. :D:D:D:D
 
René
Budoucí nádhera.
Pokud se podaří tento zámek kompletně opravit do původní podoby včetně přilehlé zahrady, bude tato zatím zdecimovaná památka, která se však již pomalu probouzí díky restaurátorům a stavebním dělníkům, jednou znejnavštěvovanějších v republice. Je to úžasné.
 
Zuzka
Kromě TZ zámku jsme také koupili TZ - sluneční hodiny. Paní v pokladně říkala, že ji mají teprve jeden den. Nemá číslo, ale ani to není výroční známka. Ještě jsem nic takového neviděla. Zámek zajímavý, jsem ráda, že se pomalu, ale jistě opravuje.
 
Honza Pásler
Zámek, který v období "vlády lidu" působil jako ženská věznice, zemědělské sklady (za působení známého ničitele památek ministra Ďuriše) i jako sídlo vojenské posádky je ve stavu obrovské devastace a jen velmi pomalu (peníze, peníze, peníze,...) se opět probouzí k životu. Určitě stojí za to vidět, s jakou úctou se v minulých desetiletích přistupovalo k dílu našich předků.
 
pask
Zámek se již několik let restauruje a za návštěvu rozhodně stojí. Zajímavá historie s možností nahlédnout na postup prací oprav. Pokaždé uvidíte něco nového. Nesmím také zapomenout na krásné okolí v blízkosti státní hranice. Vstupné 35,- kč. Výklad necelou hodinu.
 
Silvie
Znamky meli a zamek stoji zato si projit a poslechmout si hodinovy vyklad.
 
eva
Nečekaně poučné
Známky nám vyprodali před nosem, objekt nevypadal lákavě, ale dočkali jsme se překvapení. Kdysi to býval
nádherný zámek, na jehož vandalizaci se podepsali komunisti. Pár zbytků bývalé krásy (úžasné štuky) je k
vidění a památkáři pomalu opravují i zbytek. Nádhera i barbarství až k pláči.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek