Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2563 - Umělecký mlýn Liběchov


Popis

Umělecký mlýn Liběchov je mimořádná technická památka v těsném sousedství zámku v polabském Liběchově. Mlýnice plná historických strojů prochází v posledních třech letech postupnou rekonstrukcí, vzniká v ní malé vlastivědné muzeum, zároveň je ale mlýn nově otevřen veřejnosti. Návštěvníci se mají možnost seznámit nejen s mlynářskými postupy, ale také s historií Liběchova - vždyť zárodek dnešní pětipodlažní mlýnice sahá do pozdního středověku. Mlýn je v tuto chvíli jedinou z řady liběchovských památek, která je pravidelně (anebo po telefonické domluvě) přístupná veřejnosti. umeleckymlyn.libechov.cz/


Mapa

Navštívil jsem Umělecký mlýn Liběchov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Umělecký mlýn Liběchov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC, Rumburská 40, Liběchov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°24'27.64"N 14°26'44.5"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2563 - Umělecký mlýn Liběchov


23.08.2021 - dostupná bez problému
14.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
21.06.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Umělecký mlýn Liběchov
Prohlídku mlýna jsem si objednala u milého pana majitele, který ochotně ještě ten den přijel a provedl nás. Byla jsem zvyklá na malá soukromá stavení, kdežto zde se jedná o zámecký mlýn, čtyřpatrový s rozsáhlým areálem. Určitě návštěvu doporučuji, pan majitel je to toho velmi zapálený a je vidět, že se moc snaží. Výklad byl příjemný, takový kamarádský. Jinak mlýn je a nadále bude v postupné rekonstrukci, takže návštěvou i přispějete dobrému účelu. Co je moc zajímavé a vlastně by mělo lákat též k prohlídce, je fakt, že vybavení není rekonstruováno nově, ale je zcela původní a perfektně zachovalé. Vstupné je vlastně symbolické - 50 kč a TZ zatím stále ze staré várky za 35 Kč.
 
Martin Zikeš
Martin Zikeš
IC
V IC nemají a mlejn je nedostupný.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Mlýn Liběchov
Mlýn je z části zrekonstruovaný, zaujal nás hlavně krásně udělaný náhon. Prohlídka možná jen po předchozí telefonické domluvě. Myslel jsem, že známku zakoupíme v TIC, které bylo otevřené, ale tam ji nemají.
 
Martina
Re: Bída a utrpení
Stačí si pořídit fotografii, klidně u zavřeného OÚ. A nebo jim svou zkušenost ústně říct, případně přísahat na svou duši na psí uši na kočičí svědomí . I takto to stačí.
 
Josef Karlovský
Josef Karlovský
Bída a utrpení
Známku jsem už sháněl ve středu 16. 9. IC beznadějně zavřeno, na OÚ jsem se dozvěděl, že mají změněnou otvírací dobu - samozřejmě, že na jejich stránkách to není. Dnes v neděli jsem se vracel z dovolené. Íčko otevřené do 17 00. Ale ouha, známka ani nálepka není zde v prodeji. Majitel mlýna si to vzal k sobě, ale mlýn je pro veřejnost uzavřený. Nepřeje si, aby ho někdo navštěvoval. A zanedlouho pojedu do Rýmařova, jak dokáži, že jsem tam byl, když nemám žádné potvrzení???
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Dneska konečně jsem byl úspěšný známka +super výklad a ještě jsem si koupil Liběchovské víno na večer.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
zbytečná TZ
Další z míst, které kdyby TZ nemělo, tak by se vůbec nic nestalo. Nechápu smysl. Pokud chce mít svou TZ aby přilákal turisty a pak je stejně neočekává, tak k čemu je to dobré.
 
Jana Marešová
Jana Marešová
nedostupnost
V IC známka dnes nedostupná, mlýn zavřený, škoda, měli jsme celodenní výlet do okolí a známka do sbírky bude chybět
 
Pavel Siegl
Pavel Siegl
Zoufalost
Neděle dopoledne nikde nikdo. V IC známky nemají. Mlýn je prý v soukromých rukou a otvírají jak se jim hodí, ale moc prý ne.
Rýmařovští, má cenu takovým místům dělat známku???
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dostupná v infocentru u pošty za 35,-. Mlýn je nedaleko vedle zámku, ale zavřený. Občas se tam něco možná koná, ale kdoví. Stavba je zajímavá, částečně opravená, jako historická technická památka stojí za shlédnutí. Mlýnský náhon je funkční, trochu zasrostlý ale voda tam teče, odtok pak vede k zámku.
 
Ronald Koch
Ronald Koch
Tragedie
Sehnat známku je docela umění samo o sobě. Byl jsem v Liběchovském IC zatim 4x, pokaždé zavřeno. Otevírací doba krajně nepravidelná, a když jsem to stihl asi 10 min. před závěrečnou, tak si prodavačka zkrátila pracovní dobu. Mlýn je ruina, otevřeno každý sudý víkend, jinak bez známek života.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek