Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 712 - Uničov


Popis

Královské město s nejstarší městskou listinou z roku 1213, s dochovanou částí městských hradeb.

Mapa

Navštívil jsem Uničov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Uničov,Masarykovo nám. 29 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°46'14.86"N 17°7'17.87"E
Hodnocení:
2.806
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 712 - Uničov


08.07.2019 - dostupná bez problému
02.07.2019 - dostupná bez problému
03.10.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
V infocentru
Známek dostatek v infocentru na náměstí.
 
Uničov
Krásné město, IC najité v pohodě, muzeum vězeňství maličké. Jinak pro hladovce doporučuji restauraci U Bílého beránka, byli jsme tam moc spokojeni.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Uničov
Známka zakoupena v infocentru Uničov.
 
David a Tereza Hejlovi
David a Tereza Hejlovi
...
V infocentru jsme nebyli, ale známku jsme koupili (i s 1868) v městské šatlavě. Mají tam otevřeno od 10.00, ale hodná paní nás tam pustila i dřív. Dokonce jsme tam sehnali i Výroční TZ
 
apple123
Krásné náměstí...škoda, že šatlava byla jako dlaší muzea v pondělí zavřena...
 
Lenka
TZ dostupná s menšími problémy, a to z jediného důvodu..Půl hodiny jsem bloudila po sice nádherném náměstí, ale Infocentrum jsem stěží našla. Nakonec mě čtvrtí kolemjdoucí, kterých jsem se zeptala na místo, nasměrovali správně. A TZ měli. Jednou jsem skončila na poště, podruhé v Czech pointu. No ale k Uničovu: nádherné město, nádherné náměstí (to jsem již zmínila) a skvostný morový sloup...Určitě stojí za shlédnutí...
 
jirkacek
Město Uničov
...jsme dnes navštívili s rodinou. Byli jsme v maličkém muzeu U vodní branky, nedaleko náměstí. Vstupné 10 kš , děti 5 kč, otevřeno hlavně o víkendech dost netradičně - doporučuji si otevírací dobu zjistit. Pěkné razítko. Je to velmi zajímavá budova, pozůstatek středověkých hradeb , s dřevěným přemostěním , ve které je expozice o historii města. Odtud jsme pěšky došli na náměstí, kde jsme shlédli pěknou radnici , morový sloup , kašnu. Pak jsme kolem kostela přišli k dalšímu pozůstatku středověkých hradeb - Medelské bráně. A potom zpět kolem kláštera k autu u muzea. Kratičký okruh, který stačí k poznání historického středu města. Známku v muzeu měli , my ji nekupovali , protože jsme ji už koupili dříve.
 
Aleš P.
Uničov je opravdu krásné město, stojí za to si ho projít. Známku jsme koupili v IC, kde je opravdu velmi ochotná paní, dá vybrat známku a dala nám mapu města s vyznačenými památkami. A pro sběratele razítek výborná zpráva, mají jich 10!!!!! Každá pamětihodnost města má svoje vlastní razítko.
 
Smarktt
TZ k dostání v IC, velmi ochotna pani, mesto je moc krasne :-)
 
Honza
Nesouhlasim s Jirkackem
Rozhodne nesouhlasim s tim, ze by Unicov byl tak nezajimavym mestem. Uz jen proto, ze krome radnice je na namesti i velice krasny morovy sloup a dve kasny. Zachovala se i brana u kostela, kterou jsem se dostal do centra. Budova muzea taky neni nezajimava, i kdyz otviraci doba muzea je tragicka. Dokonce se Unicov pysni i budovou byvale mestske satlavy, ktera by snad mela byt brzy zrekonstruovana a mela by se stat muzeem veznictvi. A to pomijim fakt, ze Unicov se udajne pysni nejstarsi zakladaci mestskou listinou v Ceskych zemich... Pani v IC opravdu ochotna (i kdyz tech neochotnych jsem zatim moc nepotkal).
 
Jirkacek
Uničov
Ahoj lidi,město Uničov je malé a zajímavé na něm je snad jen náměstí s radnicí.Zato v infocentru v pátek 27.7.2007 jsme našli výbornou,hodnou,milou,ochotnou,usměvavou paní ,která nás nechala TZ vybrat z krabice (měla ještě asi 200 ks ).Takže město nic moc,ale na takhle skvělou obsluhu jsem ještě nenarazil.Někteří by si z této paní měli brát příklad..!!!
 
Olda
v IC otevřeno přes prázdniny i v So a Ne od 9-12 hod.
 
michal Dlask
Známky dostupné v infocentru bez problémů, ochotný personál.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2445 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek