Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 712 - Uničov


Popis

Královské město s nejstarší městskou listinou z roku 1213, s dochovanou částí městských hradeb.

Mapa

Navštívil jsem Uničov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Uničov,Masarykovo nám. 29 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°46'14.86"N 17°7'17.87"E
Hodnocení:
2.806
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 712 - Uničov


10.09.2020 - dostupná bez problému
13.08.2020 - dostupná bez problému
14.06.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
V infocentru
Známek dostatek v infocentru na náměstí.
 
Uničov
Krásné město, IC najité v pohodě, muzeum vězeňství maličké. Jinak pro hladovce doporučuji restauraci U Bílého beránka, byli jsme tam moc spokojeni.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Uničov
Známka zakoupena v infocentru Uničov.
 
David a Tereza Hejlovi
David a Tereza Hejlovi
...
V infocentru jsme nebyli, ale známku jsme koupili (i s 1868) v městské šatlavě. Mají tam otevřeno od 10.00, ale hodná paní nás tam pustila i dřív. Dokonce jsme tam sehnali i Výroční TZ
 
apple123
Krásné náměstí...škoda, že šatlava byla jako dlaší muzea v pondělí zavřena...
 
Lenka
TZ dostupná s menšími problémy, a to z jediného důvodu..Půl hodiny jsem bloudila po sice nádherném náměstí, ale Infocentrum jsem stěží našla. Nakonec mě čtvrtí kolemjdoucí, kterých jsem se zeptala na místo, nasměrovali správně. A TZ měli. Jednou jsem skončila na poště, podruhé v Czech pointu. No ale k Uničovu: nádherné město, nádherné náměstí (to jsem již zmínila) a skvostný morový sloup...Určitě stojí za shlédnutí...
 
jirkacek
Město Uničov
...jsme dnes navštívili s rodinou. Byli jsme v maličkém muzeu U vodní branky, nedaleko náměstí. Vstupné 10 kš , děti 5 kč, otevřeno hlavně o víkendech dost netradičně - doporučuji si otevírací dobu zjistit. Pěkné razítko. Je to velmi zajímavá budova, pozůstatek středověkých hradeb , s dřevěným přemostěním , ve které je expozice o historii města. Odtud jsme pěšky došli na náměstí, kde jsme shlédli pěknou radnici , morový sloup , kašnu. Pak jsme kolem kostela přišli k dalšímu pozůstatku středověkých hradeb - Medelské bráně. A potom zpět kolem kláštera k autu u muzea. Kratičký okruh, který stačí k poznání historického středu města. Známku v muzeu měli , my ji nekupovali , protože jsme ji už koupili dříve.
 
Aleš P.
Uničov je opravdu krásné město, stojí za to si ho projít. Známku jsme koupili v IC, kde je opravdu velmi ochotná paní, dá vybrat známku a dala nám mapu města s vyznačenými památkami. A pro sběratele razítek výborná zpráva, mají jich 10!!!!! Každá pamětihodnost města má svoje vlastní razítko.
 
Smarktt
TZ k dostání v IC, velmi ochotna pani, mesto je moc krasne :-)
 
Honza
Nesouhlasim s Jirkackem
Rozhodne nesouhlasim s tim, ze by Unicov byl tak nezajimavym mestem. Uz jen proto, ze krome radnice je na namesti i velice krasny morovy sloup a dve kasny. Zachovala se i brana u kostela, kterou jsem se dostal do centra. Budova muzea taky neni nezajimava, i kdyz otviraci doba muzea je tragicka. Dokonce se Unicov pysni i budovou byvale mestske satlavy, ktera by snad mela byt brzy zrekonstruovana a mela by se stat muzeem veznictvi. A to pomijim fakt, ze Unicov se udajne pysni nejstarsi zakladaci mestskou listinou v Ceskych zemich... Pani v IC opravdu ochotna (i kdyz tech neochotnych jsem zatim moc nepotkal).
 
Jirkacek
Uničov
Ahoj lidi,město Uničov je malé a zajímavé na něm je snad jen náměstí s radnicí.Zato v infocentru v pátek 27.7.2007 jsme našli výbornou,hodnou,milou,ochotnou,usměvavou paní ,která nás nechala TZ vybrat z krabice (měla ještě asi 200 ks ).Takže město nic moc,ale na takhle skvělou obsluhu jsem ještě nenarazil.Někteří by si z této paní měli brát příklad..!!!
 
Olda
v IC otevřeno přes prázdniny i v So a Ne od 9-12 hod.
 
michal Dlask
Známky dostupné v infocentru bez problémů, ochotný personál.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2656 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek