Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 213 - Úsov


Popis

Gotický hrad, přestavěný ve stylu francouzkých kastelů, severně od Mohelnice. Dnes lovecké a lesnické muzeum.

Mapa

Navštívil jsem Úsov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Úsov - pokladna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°47'55.4"N 17°0'53.31"E
Hodnocení:
2.926
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 213 - Úsov
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 213 - Úsov


25.09.2021 - dostupná bez problému
21.08.2021 - dostupná bez problému
21.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zvolil jsem vstup jen na nádvoří a do volně přístupných expozic, nelitoval jsem vstupného. Pěkná, ale omezená, je i vyhlídka do kraje, výrazně by ji vylepšil možný výstup na věž, nebo alespoň vyhlídková plošina umožňující výhled přes jihozápadní hradbu.
V městě doporučuji dojít i k synagoze a židovskému hřbitovu. Cestou na náměstí je dětské hřiště s integrovanou cukrárnou.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Velmi zajímavé muzeum. je pravda, že dneska se lidé dívají na lov zvířat pro zábavu jinak, než před 150 lety. Kdyby zkoušel dneska někdo něco takového, tak ho zelenáči sežerou zaživa.
Přímo skvělá otevírací doba muzea 5-6 do 18.00
7-8 do 19.00 denně mímo pondělí.
 
Lenka Batková
Lenka Batková
Zámek
Hezký zámek, expozice zaujala i naši dvouapůlletou dceru, zvláště ta interaktivní část. A také venkovní kuželky :D
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Bez problému na pokladně.
 
wenzel
Úsov
Hrad je zrekonstruovaný,v interiérech je umístěno největší lovecko-lesnické muzeum ve střední Evropě. A opravdu nádherné. V prvním patře jsou vycpaná zvířata ze všech koutů světa, v patře druhém je pak umístěna další expozice. Vstup je možný pouze s průvodcem, avšak muzeum si procházíte víceméně samostatně. Na nádvoří hradu je mnoho vyžití, především pro děti. Kuželky, ohrádka s kozami, pávi, strašidelný labyrint, sklepení s technickými exponáty, které je možno vyzkoušet....V průjezdu i boxy ma zavazadla a bohatě vybavené WC. TZ v pokladně hradu.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
je to muzeum resp. vycpaných zvířat a trofejí, vstup jen s průvodcem, první patro velmi zajímavé s výkladem, druhé patro již resp. samostatná prohlídka
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Nejen zámek
Na zámku jsme pouze zakoupili známku a pak se šli projít po Úsově samotném. Před válkou zde bydlelo více jak 500 židovských obyvatel, což připomíná krásně opravená synagoga kousek za náměstím a velice pěkně udržovaný židovský hřbitov.
 
Vladimír Hamáček
Vladimír Hamáček
Úsov
Známka zakoupena za 30 s razítkem na pokladně, velice hezký celodenní pohádkový program pro děti.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Úsov
Známka zakoupena na pokladně hradu (zámku).
 
Alena Hanke
Alena Hanke
Úsov
Velice hezké místo. Doporučuji.
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
musím s potěšením uznat, že oproti jiným zámkům a hradům kde vás bez zaplacení nepustí ani na nádvoří (např. Velké Losiny) je tady za vstupní branou spousta zajímavostí jak pro malé tak i pro dospělé včetně příjemného občerstvení. doporučuji !!!!
 
Kanar.21
Okolí hradu se opravuje - cesta vedle, ale to nás neodradilo a udělali jsme dobře, v sobotní odpoledne jsme byly v areálu celého hradu téměř sami, ochotná paní prodala známku i razítko jsme obdrželi, spoustu expozic pro děti + domácí chovná zvířata - malá byla nadšena, no super...
 
Danča
Je tu krásně, i naší dvouleté dcerce se tady moc líbilo. Opravdu by se tu dal strávit celý den, my jsme strávili dopoledne v Mladečských jeskyních a poté pokračovali na blízký Úsov.
 
HonzaB
Super tip pro výlet s menšími dětmi
Úsov sice není moc hrad (zachovali se z něj jen 3 věže a Vlašimský palác se sklepením), ale spíše zámek, ale jinak tohle místo k návštěvě určitě doporučuju. Souhlasím přitom s tím, že se zde dá strávit téměř celý den. My přijeli před oběděm, hodinku strávili na prohlídce zámku (lovecko-lesnicko muzeum - pro těti, co mají rády zvířata je to super) a po obědě v zámecké restaurace (u parkoviště cca 200 m od zámku) s příjemnou a rychlou obsluhou se do areálu opět vrátili, abychom si pořádně prohlédli strašidelné podzemí (děcka sem šla celkem čtyřikrát), velmi nápaditou expozici hádanek a úkolů ve Vlašimském paláci a expozici o zdejší lesnické škole a výstavu Cesta do pravěku v objektu Staré školy. Taky nemohu opomenout nádvoří, kde je minizoo domácích zvířat houpačka a pískoviště. A když jsme v půl páte odjížděli, děckám se vůbec nechtělo. Zkrátka i když máte menší děti, které běžná zámecká expozice neosloví, tak zámek Úsov je v tomto směru výjimka.
 
thief
úsov
Hrad je vidět už z dálky. Prohlídka zahrnuje zejména veliké množství vycpaných exotických trofejí a paroží. Dětem se to moc líbilo. Na nádvoří je vstup do strašidelného labyrintu a místnost plná hlavolamů a her. Když k tomu přidám občerstvení a dětské hřiště, tak rodina s dětmi tu může vydržet i celý den.TZ v pokladně.
 
Tatík
O sbírkách je vše níže, tak jen otevírací doba: duben a říjen v sobotu, neděli a svátek 9-15 hod., květen až srpen denně mimo pondělí 9-16 hod., v září 9-15 hod. Turistických známek dostatek v pokladně. Na nádvoří je i maličký zvěřinec.
 
michal jakouš
při návštěvě tohoto kraje doporučuji koupit olomouckou turistickou kartu jenom zde ušetříte za dva dospělé 180 kč.známka zakoupena v bufetu na nádvoří.parking zdarma pod zámkem ve městě u jednoty.uvnitř zámku vycpaná naše i cizokrajná zvířata-zdarma se dá fotit.v areálu zámku zajímavé strašidelné bludiště a místnosti s dětskými hrami či hlavolami.mohu jen doporučit.
 
Laďka
Velice příjemná návštěva hradu. Veškeré trofeje a vycpaniny se moc líbily i dětem. Navíc je pro ně na nádvoří strašidelný labyrint a domeček s někoika hrami a hlavolamy a pískoviště pro prcky. Doporučuji pro rodiny s dětmi. Známku mají v bufetu, ale utajenou - vystavená není, ale když se na ni zeptáte, ochotně vám ji prodají. V restauraci pod hradem (Rest. císaře Rudolfa) vaří opravdu výborně, ale pan vrchní ač vypadá sympaticky, by na sobě ještě měl zapracovat. Pozor aby vaše děti třeba nepřevrhly pití, a vy ve snaze zabránit větší havárii nespotřebovali pár ubrousků navíc. Milý úsměv se změní v uštěpačné poznámky, které by si ke svým hostům opravdu mohl odpustit. Ale na jídlo opravdu super.
 
Lenka
Nádherný zámek s ještě úžasnějšími exponáty a trofejemi zvířat. Paní průvodkyně velice milá. Na prohlídce jsem byla pouze já s přítelem, takže jsme měli čas a zážitek nám to jen zvětšilo. Každopádně zámku přeji do budoucna více a více nadšených návštěvníků. TZ k dispozici v bufetu na nádvoří zámku.
 
Jojdak
Nádherný hrad, líbil se nám všem. Určitě stojí za návštěvu. TZ bez problémů.
 
Dooffy
Nějaké ty informace spolu s fotografiemi z hradu (zámku) Úsova najdete zde: www.dooffy.com/cs/turisticke-znamky-znamka-c-213-hrad-usov-a-hodna-pokladni.html
 
jirkacek
Lesnické sbírky
Dnes jsme s rodinou navštívili zdejší hrad , přestavěný na zámek a později na lesnické učiliště. Z tohoto důvodu zde nejsou klasické zámecké exponáty , nýbrž trofeje zámeckých pánů z lovu. Antilopy, lvi, buvoli A DALŠÍ... Připadlo mi to i zajímavější, než suchý výklad na jiných zámcích. Návštěvu rozhodně doporučuji. Známek v pokladně plno, pěkné razítko, prohlídky kadých třicet minut.
 
Romča
hrad Úsov
5.7.08 jsme navštívili hrad Úsov. V den státního svátku byl vstup zdarma. Znalá průvodkyně nám vše vysvětlila. Areál i expozice se moc líbily. Milovníkům přírody a zvířat zvlášť toto místo vřele doporučuji!! TZ i ostatních turistických materiálů mají dostatek.
 
Michal - Mmbady
Úsov
Byl jsem na Úsově 29.9 2007 . Na otázku zda by bylo možné ukořistit TZ mi řekli že možné by to bylo , ale zrovna je nemají. Jinak expozice i samotný zámek jsou moc pěkné . A průvodkyně věděla vše z hlavy, mluvila jako kniha . Byl jsem spokojen. Doporučuji
 
Jarmilka
Úsov byl celkově moc pěkný,ještě lepší to bylo uvnitř:-)TZ bez problému.
 
Cartrova
HHHHRRRAAAAAAAADDDDDDDD
Návštěvu vřele doporučuji JE TO VÝBORNÝ!!!!!!TZ bez problému!
 
Ahasver
Báječný zážitek!!!!!!
Už to, že v neděli otevírají v 08:00 je prima. Že mě tam provázela průvodkyně je ještě lepší a to, že si nic z
papíru nečetla a věděla ještě mnohem více než bylo v těch papírech co mi dala její kolegyně u pokladny
(předpokládala asi, že se s jedním nedočkavcem v osm ráno nikdo po zámku procházet nebude) je úplně nádherné.
Nelze než vřele doporučit.
 
Luděk a Drahuška
Pěkný hrad, s expozicí obsahující nevídané množství trofejí. Hlavy antilop, divočáků, zubrů, dokonce i žirafy,
spousta paroží, no prostě ojedinělá záležitost. To vše doplněno rozsáhlou sbírkou motýlů, housenek, vycpaných
zvířat, ptáků atd. Jen by průvodkyně nemusela tu trochu textu číst z papíru a přimlouval bych se za delší čas
prohlídky (byli jsme neustále popoháněni, jelikož prý se moc loudáme). Jinak vřele doporučujeme. Navíc v
restauraci pod hradem (Restaurace císaře Rudolfa) výborně vaří a naproti mají skvělou zmrzlinu. Co se týče
známek, vše naprosto bez problémů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek