Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1326 - Utzův mechanický betlém


Popis

Unikátní betlém o půdorysu cca pět krát dva metry, vznikal v prvním patře tvůrcovy tkalcovny. Kromě posuvného pohybu jeho postavy hýbají hlavou, rukama i nohama, dokonce se v některých případech i vzájemně přibližují či vzdalují.

Mapa

Navštívil jsem Utzův mechanický betlém

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Olešnice v Orlických horách
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Rychnov nad Kněžnou
Poloha:
50°22'25.16"N 16°18'38.7"E
Hodnocení:
2.867
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1326 - Utzův mechanický betlém


15.07.2021 - dostupná bez problému
13.09.2020 - dostupná bez problému
04.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Známka dostupná v IC. Betlém mi otevřel přímo pán z IC, který opravdu ví..
 
FCB
Známku
jsem koupil v íčku, kde mi paní prodala i vstupenku na prohlídku betlému. Zároveň mě tam i zavedla a podala výklad. Betlém je úžasný, navštívit ho rozhodně doporučuji!!!
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Betlém
Betlém skutečně stojí za prohlídku.To jak se všechno hýbe - osel hýbe ušima, pes nohama a ocasem najednou, prostě technická lahůdka. TZ v místním íčku dostatek.Velice milá paní z íčka, která funguje i jako průvodkyně a příležitostný serviceman betlému předvedla dokonalý výkon. Spíš jsme si povídali, než aby to byla nalejvárna informací, jako jinde.Všechno jsem si mohl prohlédnout, dokonce vyndala několik postav z betlému, aby mi vysvětlila způsob pohybu jednotlivých částí. Betlémů jsem viděl už několik, ale tohle je něco.
 
Tomáš Sysel
Tomáš Sysel
Utzův betlém
Známka koupena 28.10. 19 v Ičku. Ačkoliv měli zavřeno, na zavolání přišla velice ochotná paní, prodala nám známku a pustila nás k betlému, kde nám podala i pěkný výklad.
Betlém rozhodně stojí za shlédnutí.
Děkujeme paní z Íčka za ochotu.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Nové Město nad Metují.
 
Andilek@Prazdroj
TZ
Návštěvu betlému jsme si předem domluvili na telefonním čísle 739 126 167, tudíž jsme ho měli možnost shlédnout i v pátek dopoledne. TZ byla sehnána v infocentru, které nám mladá slečna také otevřela.
 
Hrmič
Betlém otevřen jen v sobotu a neděli, tudíž jsem ho neviděl :(Známka zakoupena v místním infocentru. Hospoda Lovecký zámeček otevírala až od 11, potraviny jsem nenašel (našel jsem ale jiné :D ). Jinak v místním infu i v infu v Novém Městě jich mají dostatek ;)
 
jerry720
Betlém
Betlém jsem navštívil při mé loňské dovolené v Orlických horách, ale to jsem ještě neměl tušení, že má i svojí TZ. Tu jsem bez problémů sehnal v "Íčku" Zázvorka v Novém Městě nad Metují dne 18. 05. 2011.
 
Pinďa
Změna
Je změněna otevírací doba. Betlém je nyní přístupný každý den. Tedy, alespoň si to myslím. Zapomněl jsem si opsat otevírací dobu. Já osobně jsem tam byl v neděli. Za nevelké vstupné můžete pozorovat, na dosah ruky kráčející daráky a pohybující se svatou rodinu. Přestože betlém působí, oproti jiným mechanickým betlémům, poněkuď chudě, určitě stojí za to jej navštívit. Nevím, jestli u nás existuje jiný mechanický betlém, jehož postavy opravdu kráčejí. Škoda, že pan Utz své dílo již nestačil dokončit. TZ prodávají přímo v betlémě, nebo za levým rohem budovy. Levým rohem myslím ten, co má na nároží základní kámen a pod ním přerostlý kamenný patník s kulatou hlavou. Účel tohoto kamene vám prozradí zdejší Íčkař. Je to velmi příjemný člověk.
 
ThePaja
Moc pekne.. pravda jen s tou otevírací dobou nic moc, ale betlem je nadherny.. doporucuji...
 
Iva
Kdo by se chtěl podívat na betlém tak pouze ve středu do 17.00 hod. nebo v sobotu do 12.00 hod. jinak smůla. TZ mají v IC Nové Město n. Metují.
 
jiřík
potkal jsem ji i v MIC Nové město nad Metují
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek