Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1447 - Valdická brána


Popis

Tato vysoká kamenná věž odděluje Valštejnovo a Žižkovo náměstí. Věž je postavena na místě starší brány ze 14. století. Stavba se uskutečnila nejspíše v letech 1568-1578 pro což svědčí letopočty v průjezdu na vnější zdi brány a na vnitřní zdi ke kostelu je také znak Trčků z Lípy s letopočtem 1568.

Mapa

Navštívil jsem Valdická brána

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Valdická brána, Jičín
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°26'12.35"N 15°21'11.97"E
Hodnocení:
2.928
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1447 - Valdická brána


15.02.2022 - dostupná bez problému
06.08.2021 - dostupná bez problému
07.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z věže.
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka dostupná nahoře ve věži na náměstí. Výstup může být pro některé trochu náročnější, ale je z ní krásný výhled na město a jeho okolí.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Ve věži známek dostatek. V IC nedostupná
 
wenzel
Valdická brána
Jedna z dominant Jičína. Pokud se chcete o Valdické bráně a účelem její polohy ve městě (spolu s dalšimi známými stavbami)dozvědět více, běžte na komentovanou prohlídku do Valdštejnské lodžie, kde se dozvíte více. Z věže pěkný rozhled na město i okolí, Např. Kumburk, Veliš, Bradu, Zebín, Valdice... Potěšilo mě, že TZ neprodávají v jičínském IC, takže každý si pro ni musí poctivě vyšlapat nahoru. Kéž by to tak bylo všude.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Pěkný výhled a mít více času určitě bych zůstal déle nahoře dost vzpomínkových předmětů k zakoupení včetně známky.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
pro TZ poschdoch
Pro TZ je potřeba vystoupat do věže.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka k dostání v IC Jičín.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Valdická brána
Známka zakoupena v Informačním centru a Muzeu TZ, Opavská 1357/74, Rýmařov.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
TZ dostupná v Rumcajsově ševcovně kousek pod Valdickou bránou :)
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
V sobotu 13. května jsem se rozjel autobusem do ,,pohádkového Rumcajsova království". ;) Vystoupal jsem 156 schodů a naskytl se mi překrásný výhled na celý Jičín a daleké okolí. Věž je vysoká 52 metrů, ochoz se nachází ve 32 metrech. Lidé vypadali jako malí mravenci. :) TZ jsem zakoupil nahoře ve věže společně se vstupenkou za 30,-Kč.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Valdická brána
Turistická známka zakoupena přímo ve Valdické bráně až nahoře ve věži u velmi sympatické starší paní. Známku v infu nemají a to je jen dobře, jen si pěkně vyšlápněte těch 160 schodů :). Vstupné na věž činí 25 Kč pro dospěláka. Z věže je pěkný výhled na celý Jičín a na jeho blízké okolí. Navštívit můžete i půdu brány, což není moc obvyklé, sice tam není nic k vidění, přesto celkem zajímavé.
 
Petr Forejtek
Petr Forejtek
11.07.2016
Známka zakoupena nahoře ve věži, takže taková odměna za vylezení těch schodů. Výhled naprosto úžasný a ještě se dá vylézt až do samotného vrcholu věže, kde je krásně vidět mohutnost krovů.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
16.8.2015
Známka se prodává výhradně nahoře ve věži. Výhled z věže je luxusní.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Hezký výhled
Pěkný výhled do okolí, stojí za to vyšlápnout těch 156 schodů. Známka zakoupena ve věži.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Valdická brána je pěknou dominantou historického centra a malebného náměstí města Jičína. Z vrchu je velice pěkný výhled do okolní kotliny, na Prachovské skály, vrchol Zebín, lipovou alej atd.
TZ koupena v pokladně věže, která je umístěna až v posledním patře, takže si pro ni musí každý pěkně vystoupat až nahoru.
 
Jajadohan
x
Známka se dá koupit přímo na bráně, ale i v Rumcajsově ševcovně, nebo v muzeu. V infocentru jí nemají a tvrdí, že se dá sehnat jedině na Valdické bráně.
 
Pavla Bartoníčková
Pavla Bartoníčková
Re: x
Tur.známka Valdické brány je k zakoupení hlavně na Valdické bráně, pro turisty hůře pohybující se je možné ji zakoupit i v Rumcajsově ševcovně. Ale muzeum ji nemá, osobně jsem to prověřila ;) a v íčku ji opravdu nemáme.

MICka z Jičína
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Vyhlídka
Známka zakoupena v Rumcajsově ševcovně. Vstupné na Valdickou bránu se platí až nahoře, takže kdo si nevyleze až tam, neplatí. Z vrcholu je pěkný výhled na Jičín. Na hoře na bráně je vystaveno několik loutek a sbírka jistého Panochy, u které jsme se moc zasmáli.
 
lubob
kupon
kupon TZ1447 ma cislo 152 (coz je Jicin).jeste nejaky dalsi "stastlivec"?
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně, výhled na Jičín a okolí parádní.
 
Libor
17.04.2011 (ne) - TZ dostupná v Rumcajsově ševcovně i ve Valdicé bráně nahoře v pokladně - pěkný výhled na Jičín a okolí určitě stojí za ty (někdy dost strmé) schody
 
jerry720
Vyhlídka z věže
Valdickou bránu jsem navštívil v sobotu 28. 08. 2010. Z ochozu ve výšce 32 metrů je perfektní výhled na město a na jeho okolí. Vstup na věž je za 20 kaček, TZ bez problémů zakoupena v pokladně věže.
 
Václav K.
TZ se dá zakoupit opravdu až nahoře (v IC není), ale výhled za to stojí!
 
verusinek
Pro známku si musíte vyšlápnout 156 schodů nahoru na věž. Musím říct, že to stojí zato, z věže je krásný výhled do celého kraje.
 
Burgin
Valdická brána 7.ledna 10
Od příjemného personálu jičínského Infocentra jsem dostal info, že Valdická brána je uzavřená z důvodu rekonstrukce (schodiště) a také Rumcajsova Ševcovna prochází menší rekonstrukcí (cca do března). TZ Valdické brány jinde ve městě bohužel nemají. Nevadí, tak někdy příště. V Jičíně je pěkně.
 
honya966
valdicka brana
Nádherný výhled do okolí.Pokladna je umístěna na hoře ke se dá také koupit TZ a taky TZ Jičína.Sice je to 156 schodů,ale stojí to za to.Vážně doporučuji
 
jirkacek
Vyhlídková věž
Město Jičín jsme navštívili 24.8.2008, hned první den dovolené v České Ráji. V neděli věž otevřená do 18 ti hodin, pěkný výhled, výšku věže najdete na turistické známce. Na věži 3 razítka . Potom jsme ještě zašli do 60 metrů vzdálené Rumcajsovy Ševcovny. Zde 3 různé razítka. Věž doporučuji, za to zadýchání to stojí a známky v pohodě k dispozici. Nezapomeňte si před sestupem dolů přečíst recesistické tabulky u schodiště.
 
magipriba
Znamka bez problemu v pokladne nahore na vezi,vstupne 20,- ,rozhled fantasticky.
 
Petronelka
Známku jsme koupili přímo na věži, mají i TZ města. Výhled byl pěkný. Těch 156 schodů za to stojí.
 
Katka
Bohužel jsme známku Valdické brány nezískali, jelikož paní, která má na starost pokladnu, si zkrátila o 15 minut pracovní dobu a řekla nám, ať přijdeme následující den. Bohužel jsme zde byli jen na výletě, takže do Jičína se podíváme ještě jednou. Je to moc pěkné městečko.
 
JirkaK
Bránu jsem navštívil letos v srpnu, známku neměli (SV měli). Vlastníci věže také mají Ševcovnu, v ní skoro nic není až na místnost , kde jsou figuríny Rumcajse a celé rodinky a dvorek. TZ zde také prodávají, ale byly vyprodány.
 
vláďa
Jičín město pohádky
Do Jičína jsme jeli záměrně s dětmi na pohádkový festival. Bylo to super, příští rok doporučuji. Jinak Valdická brána otevřene, 156 schodů lehce zvládnuto, nádherný výhled. Za navštívení stojí i Rumcajsova ševcovna cca 60 m od brány.
 
Mároš+Macik
Oprava v termínu návštěvy-překlep.Mělo být 2.září.
 
Luisa
Na Valdickou bránu jsem nevylezli, Rozhlednu Milohlídka jsme zakoupili v Galerii u muzea, kde měli i městskou. Valdickou bránu a sluneční hodiny s bránovým motivem jsme koupili v Rumcajsově ševcovně - asi 40 metrů (za dětským hřištěm)
 
Janis
Souhlas, známku jsem také koupil v Rumcajsově ševcovně což je cca 60metrů od věže.Na věži jsem ji pak nehledal.Menší problém byl ale se známkou samotného města Jičín.V infocentru ji neměli, v muzeu také ne.Nezklamala ale Rumcajsova ševcovna.Vstupné na věž 20Kč, pro studenty děti a důchodce je poloviční
 
Radka
Znamka je na Valdicke brane nedostupna, ale sehnali jsme ji v Rumcajsove sevcovne pod branou :-)
 
Honza Pásler
Paní v infocentru mi sdělila, že se známka prodává přímo na místě, tedy ve Valdické bráně. Ta je ovšem do konce června uzavřená, opravuje se. Když jsem se vrátil z neúspěšné anabáze po shánění další jičínské TZ - rozhledna Milohlídka, opravila paní v infocentru své tvrzení, že prý tato známka ještě není v prodeji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek