Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1584 - Velká Holná


Popis

Rybník známý též pod jménem Holná je největším na Jindřichohradecku. V pořadí rybníků podle velikosti je v ČR na 9. místě. Jedná se o vodní nádrž na Holenském potoce asi 3 km jihovýchodně od Kardašovy Řečice v Jemčinské oboře.


Mapa

Navštívil jsem Velká Holná

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rekreační středisko Velká Holná, Hatín 7 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°8'13.96"N 14°52'15.5"E
Hodnocení:
2.32
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1584 - Velká Holná


27.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
07.07.2021 - nemají sběratelský předmět
08.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ivana Hrazdirová
Ivana Hrazdirová
TZ
Správce náhodou seděl na terase svého bungalovu, takže známka bez problému.
 
Jaromír Urban
Jaromír Urban
Bez správce nejsou známky
Bohužel i mně se stala stejná příhoda jako již předešlým pod mým příspěvkem. V "restauraci" mě odkázali na protější terasu s kanceláří, kde je onen pan správce, který ovšem nikde nebyl k nalezení. Přijde mi to jako hledání paní Colombové.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Po dnešních mnoha zbytečných kilometrech,bych ji okamžitě zrušil.Značka na mapě je úplně někde jinde a když jsme to zjistili,už nás to moc nebavilo.
 
Jindřich Černý
Jindřich Černý
Dostonost
TZ v místní restauraci Formanka neprodávají, pouze u správce rekreačního střediska, my jsme měli smůlu, právě nabyl přítomen a nikdo nebyl schopen říct, kdy bude.
 
Martin Staněk
Martin Staněk
Holná - dostupnost
Všude na příjezdových cedulí byla otevíračka 10 - 22. Ve skutečnosti skutek utek, dle otevíračky na dveřích otevřeno až od 11 hodin. Nechtělo se mi čekat, nechám si poslat.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
Holná
Známka dostupná v kempu. Obsluha příjemná, prostředí opravdu jak o 30 let zpět, což mi ale nevadilo. Rybník je opravdu velký a moc pěkný. Cesta ke kempu od Holenského dvora je opravdu pekelná a pro kola se moc nehodí. Zpět už jsme se přes kameny nevraceli a objeli rybník směrem na Hatín, kde je krásná asfaltová cesta vedoucí nádherným lesem.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Známku jsme v pohodě zakoupili v restauraci/bufetu rekreačního střediska Holná cca 500 metrů od hráze. Rybník celkem pěkný, ale nic speciálního. Ideální místo pro cykloturistiku. Krásné cesty ve směru na Vlkov, Hamr nebo na Jemčinu. Vybavení kempu jak v osmdesátých letech, ale pivko v pohodě a obsluha taky.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Pro známku jsme se vydali od penzionu Holenský dvůr za obcí Mnich, kde jsme nechali auto. Je to asi dva a půl kilometru po červené turistické značce polní cestou.Sice jsme si udělali pěknou vycházku, ale jinak nevím proč má toto místo svoji TZ. Takových míst je u nás spousta. Na takovém místě si vždy vzpomenu na slova tvůrců TZ o tom, že nechtějí aby celý systém netrpěl devalvací a přehuštěním!
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Známku jsme nesehnali, ani jsme nevěděli, kde přesně máme hledat...
Místo má význam leda tak pro "skalní", kteří tam jezdí pravidelně, ale nás nenadchlo...
Znám daleko malebnější a krásnější místa...
 
Martin Chládek
Martin Chládek
TZ
TZ dostupná bez problému vzhledem k tomu, že je rekreační sezona. Po návštěvě areálu, kde se zřejmě zastavil čas, neboť jsem zde byl před cca 35 lety a vše je skoro stejné, jsem nebyl z tohoto moc nadšen. Opravdu místo nic moc.
 
Libor
05.05.2013 (ne) - K rybníku Velná Holná jsme se vydali od penzionu Holenský Dvůr (přístupné od vesnice Mnich), kde je možné zaparkovat. (Je tam (zatím?) mrtvo, v restauraci pouze nápoje, k jídlu nemají nic,ani pochutiny.) Pohodlná cesta cca. 2,5 km. Bohužel, rekreační středisko Velká Holná ještě nebylo v provozu, takže TZ nebylo možné zakoupit.
 
ricci
hledání
Vzhledem k tomu, že jsem byl pracovně v K.Řečici, tak jsem si našel TZ Velká Holná na mapy.cz a vydal se ji získat. Jevilo se to jako nenáročný úkol. Opak byl pravdou.Najezdil jsem spoustu kilometrů a rekreační středisko v místech kde bylo vyznačené na Mapy.cz široko daleko nikde. Jen samé lesy a rybníky, docela pěkné místo. Otevřel jsem tedy notebook a na internetu začal hledat, kde kemp je. Na jeho stránkách jsem konečně podle souřadnic místo vyhledal. Bylo o dobrých 5km jinde než ukazuje symbol na mapě. Díky Mapy.cz!!!!
 
Jarda
TZ
Koupeno v kempu, otvíračka není nic moc ale po rozhovoru s provozovatelem je překážka na straně majitele. Zavírá se 2.10.2011. pak to už to bude ještě těžší než teď.
 
Milan
TZ zakoupena v restauraci. Nebylo to snadné toto místo najít bez GPS.
 
libor
Známka koupena bez broblému v hospudce u rybníka.Pozor četl jsem tam změnu otvíraci doby.Od 28.8 do 3.10 2010 otevřeno od 11-13,30 17.30-22 hod.
 
Markéta
Velká Holná
Včera jsme s rodinou navštívili Velkou Holnou a popravdě jsme nepochopili, proč toto místo má turistickou známku. Rybník je sice pěkný, ale ničím se neliší od jiných u nás v Jižních Čechách. A to že je 9.největší? Proč tedy nemá známku Rožmberk jako největší rybník v ČR? A navíc turistická známka se tam nedala koupit ani omylem, RS pusté, prázdné, ničím zajímavé (a ošklivé), nikde ani cedule, kdy vlastně fungují nebo nějaká otvírací doba. Jedno z kriterií pro udělení známek je aby turistická známka byla celoročně dostupná, což tady rozhodně neplatí, RS patrně funguje jen v létě. Přitom třeba penzion Holenský dvůr funguje celoročně a známka by se tam dala v pohodě koupit, zvlášť když odtud spousta lidí k rybníku jde.
 
Berry
Hezké a klidné místo pro relaxaci a odpočinek. U rybníka pěkná hospůdka s občerstvením, slušná příroda kolem a je vidět i pár zvířat. Letos na ostrově hnízdí i orel. Známka dostupná bez problému a správně za 25,- kč.
 
vavo
Místo docela ujde, procházka pěkná až na komáry
 
Vojslava
Vzhledem k tomu, že po sezóně :-) už rekreantská hospůdka v podstatě nefunguje, nákup známky se bohužel nekonal...
 
JirkaS
Dle komentářů vidím, že jsem o nic nepřišel. Když jsem na místo dorazil bylo už trochu později a měl jsem před sebou ještě více než 100km domů, takže jsem pořídil pouze snímek a pryč.
 
alex
Velká Holná
Ke středisku dojdete nejlépe tak, že auto necháte u Holenského dvora a asi 2,5km jdete pěšky..Je tam hezká pláž a ostrov, můžete si vypůjčit loďku..Fajn místo:-))..
 
Erva
Mimo hezkého rybníka s ostrovem na místě nic není - klasická komerční a navíc předražená TZ.
 
Jitka Večerová
Velká Holná
Tutu turistickou známku nejde koupit aniž by jste porušili pravidla silničního provozu, manžel je invalidní důchodce a dojít si pro tuto známku pěšky je pro něho velmi obtížné-téměř nereálné.Navíc za turistickou známku požadují 30 Kč.Buďto zaplať nebo nic. Jitka
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2747 Turistických známek
2607 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek