Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 995 - Velký Kosíř 442 m.n.m.


Popis

Nejvyšší hora Hané severozápadně od Prostějova, proslulé naleziště zkamenělin.

Mapa

Navštívil jsem Velký Kosíř 442 m.n.m.

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Čechy pod Kosířem
Toto místo prodává také turistickou známku
Zahradní železnice Střížov, Střížov 101
Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Velký Kosíř
Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení před hradem Černá Věž, Drahanovice
Toto místo prodává také turistickou známku
U Hraběnky, Podlesí 308, Čechy pod Kosířem
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod U Parku, Komenského 224, Čechy pod Kosířem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Prostějov
Poloha:
49°32'54.01"N 17°3'42.08"E
Hodnocení:
2.983
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 995 - Velký Kosíř 442 m.n.m.
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 995 - Velký Kosíř 442 m.n.m.


22.07.2022 - dostupná bez problému
18.06.2022 - dostupná bez problému
21.05.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Velký Kosíř
K rozhledně jsme vycházeli od zámku v Čechách pod Kosířem a cesta nám zabrala v horkém podvečeru cca 40 minut. V letních měsících bývá rozhledna otevřena až do 19 hodin. Pod rozhlednou je posezení, je možno si přímo na místě zakoupit a opéct buřty. TZ jsme koupili ve stánku pod rozhlednou spolu se vstupenkami. Výhled je nádherný, přestože Velký kosíř není nikterak vysoký kopec a samotná rozhledna také nepatří mezi ty nejvyšší. My jsme za jasného podvečera viděli Beskydy, Jeseníky, Štertberk, Olomouc nebo Prostějov a řadu menších cílů v okolí.
 
Kolya
Природа
Дуже чудове місце
 
FCB
Známku
jsem koupil přímo v pokladně rozhledny.
Rozhledna je opravdu krásná a výhledy z ní jsou taky super. Velký Kosíř sice není nijak vysoký kopec, ale vidět je opravdu daleko. Návštěvu rozhodně doporučuji !!!
 
Michal Stolin
Michal Stolin
Rozhledna
Nádherná rozhledna. A je na místě, které si to zaslouží, je z ní výhled na všechny strany. Nám počasí přálo. Nahoru je krásná procházka z Čech pod Kosířem. Tam i zpét dohromady 5km. Nahoře je příjemné občerstvení.
 
Lukáš Fojt
Lukáš Fojt
Velký kosíř
V úterý jsme se opět po roce vydali na rozhledni s informací,že je již otevřena.A opravdu byla :-)
Výhled krásný,mohu jen doporučit.
 
Jitka Pikula
Jitka Pikula
Velký Kosíř
Známka zakoupena v zahradní železnici ve Střížově, rozhledna je zatím stále zavřená a v rekonstrukci...
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Velký Kosíř
Známka zakoupena v občerstvení pod rozhlednou, k zakoupení byla i v IC v Čechách pod Kosířem a v posezení u Hraběnky. Rozhledna stále z technických důvodů nepřístupná.
 
Lukáš Fojt
Lukáš Fojt
rozhledna Velký kosíř
Dnes návštívena rozhledna,bohužel po zdolání cca 2 kilometrového kopečku i s kočárkem jsme se dozvěděli,že je rozhledna už od podzimu 2016 uzavřena z důvodů opravy,termín dokončení neznámý.Takže pokud se chcete rozhlédnout doporučuji návštěvu rozhledny odložit.Jinak občerstvení u rozhledny funguje,mají i TZ bezproblémů k dostání.
 
Jakub
Mont Blanc
Výstup na vrchol opravdu stojí za to, stejně jako výhledy. Mně se ale hodně líbila i konstrukce rozhledny jako takové - určitě jedna z nejlepších, na které jsem zatím byl - robustní, z přírodního materiálu, bezpečná. TZ bez problému na vybavené pokladně.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Absence směrovek na PV
TZ zakoupena na rozhledně - doporučuji všem. Je zde možnost malého občerstvení, u rozhledny se můžou opéct špekáčky.
Jediné nedostatky - absence odpadkového koše a neexistující značení cesty do Čelechovic. Místní kteří jedou od Čelechovic si cestu zapamatují, ale kdo jede od vrcholu a nezná, tak nemá šanci ve spleti silniček uspět. 3-4 směrovky by to opravdu zjednodušily. Směr na Slatinice, Slatinky a Čechy p.K. je značen dobře. Jinak nádhera!!!
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Velký Kosíř
Známka zakoupena ve Stylovém posezení u Hraběnky.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Rozhledna
V letním období příjemná vyjížďka na kole. Doporučuji. Známka dostupná pod rozhlednou.
 
Lenka
Známka
Již poněkolikáté jsme letos vyšplhali na Velký Kosíř a ještě nikdy na pokladně rozhledny známku neměli, ačkoli tam visí označení. Poprvé ji ještě nedostali, podruhé byla vyprodána, potřetí též.. Nevím, asi by neměli avizovat,že je zde v prodeji nebo se snažit o častější doplnění zásob.
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
Známka
Ještě chci dodat, že na Kosíři prodávají také jakousi turistickou známku za 30 korun, ale rozhodně to není ta z Rýmařova :-)
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
Známka
Zámek je zavřený a t.č. v opravě a v prodejně paní Pírkové známku nemají.
 
Kateřina Mikušková
Kateřina Mikušková
Pěkná procházka
Výšlap na rozhednu asi 2 km, rozhledna moc krásná, pěkný výhled. Na rozhledně známku nemají, ale v pohodě se dá sehnat dole v dědině v informačním centru.
 
papanka
Městské muzeum v Prostějově známku nemá a podle informací nebude.
 
Martin
Známka spolu s no. 753 pořízena v restauraci v budově ic.
 
jiří
Známku Kosíře na obecním úřadě nemají,proto zakoupena bez problémů v zámku.
 
šiškin
Na obecním ůřadě na mě hleděly jak na zjevení, když jsem řekl, že chci tur.známku.Na zámku zavřeno, inu je holt leden, ještě štěstí, že kousek od zámku směrem k radnici jsou na pravé straně malé potraviny kde maji známku obce i Velký Košíř
 
Kamikadze
Výlet na Velikonoční pondělí se vydařil, ale počasí nás velmi zaskočilo. Cestu na vrchol jsme kvůli špatnému počasí a viditelnosti odložili na nejbližší možnou příležitost. Slédli jsme expozici Josefa Mánese na zámku v Čechách pod Kosířem, známku jsme koupili pro dobrý pocit i TZ 753, za cenu 25 Kč, Byli jsme nuceni brzy odejít, neboť některým členům naší výpravy byla nesnesitelná zima. Někdy příště, doufejme za lepšího počasí.
 
Radek and Jana
TZ zakoupena 6.7.2009 v Drahanovicích v Černé věži. Možno zakopit i TZ 606a 729.
 
pavel
Na kopec je pěkná procházka krásnou přírodou. TZ nebyla na zámku, museli jsme pro ni zajet na Černou věž. Výlet doporučuji.
 
jirkacek
Hanácké Mont Blank
Dnes na velikonoční pondělí jsme si s rodinou udělali výšlap pěšky na tento nejvyšší vrchol Hané - tzv. Hanácké Mont Blank. Z Čech pod Kosířem jsme se po žluté trase dostali po pěkné nenáročné trase asi za 40 minut až na vrchol. Na vrcholu Velkého Kosíře stávala rozhledna do roku 1939, kdy musela být pro špatný tech. stav odstraněna. Dnes najdeme jen stopy po základech rozhledny. Rozhledna byla postavena v roce 1927 a v také slavnostně otevřena.Stavba měřila 26 metrů, která se vyznačovala se jednoduchou konstrukcí s řadou podpěr. Dnes zde najdeme lavičky s přístřeškem pro odpočinek. Pěkného slunečné počasí využili i desítky dalších turistů , které jsme po cestě potkali a někteří z nich si na ohništi na vrcholu hory opékali špekáčky. Cesty na vrchol jsou vhodné i pro cyklisty. Známku jsme nesháněli , koupili jsme si ji už dříve . Doufejme , že se podaří znovu rozhlednu někdy postavit. Pohodovým krkem jsme se vrátili zpět do Čech pod Kosířem ( je to nejkratší trasa na vrchol ) a šli do Hasičského muzea - otevřeno pátek - sobota - neděle 10 -12 a 13 - 17 hodin , vstupné 30 kč , děti 10 kč. Tuto návštěvu rád doporučuji , mají i pěkné razítko a naproti tohoto muzea se staví další - tentokrát muzeum historických kočárů - majitel muzea pan Obr vás možná někdy kočárem proveze - buď u muzea nebo na zámku Náměšť na Hané.
 
Kolchar
Protože TZ v muzeu PV neustále není, musel jsem si ji sehnat na cyklovýletě. Zakoupena tak byla v Drahanovicích, též je možnost koupi v zámku v Čechách p.K.. Každopádně motiv trilobita bude chloubou mé sbírky!
 
Kolchar
V Muzeu v PV známka není, ale k dostání by měla býtbez problémů v Čechách p.K.
 
Kolchar
Koupě známky
V Prostějově, v muzeu známka není minimálně do jara. Prý se však objedná. Jinak Kosíř doporučuji všem v každém ročním období!
 
Carli
Velký Kosíř
Krásná procházka. Doporučuji i návštěvu hasičského muzea v Čechách pod Kosířem. A procházka v zámeckém parku je taky super.
 
YohnY
Velký Kosíř
Samotný kopec je placka. Nejhorší byl výšlap nahoru na kolech po špatně značené cyklostezce. Nahoře už je to jen projížďka. Z kopce naní žádný výhled, ale houby tam rostou. Doporučuji projít si naučnou stezku. Turistickou známku vám prodají na zámku v Čechách pod Kosířem.
 
joshula
Známku jsem koupil na zámku, kde jich mají dostatek. Ze zámecké zahrady jde vidět i na kopec. Zahrada je podle paní průvodkyně cennější než zámek... Všem doporučuji!
 
Doly
POZOR: TS 995 Velký Kosíř se v museu Prostějovska prodává jen přez zimu, když je zavřený zámek v Čechách pod Kosířem.
 
Jirka
Kosíř
Návštěva na Velkém Kosíři byla velice příjemná...na tento vrch se dá jít z několika směrů,my jsme s rodinkou zvolili tu z Drahanovic.Cesta nahoru proběhlav pohodě,ale na vrcholu není žádný rozhled..takže zklamání.Ale sběratelům známek tento výlet doporučuji v rámci dobré procházky nebo jako dobrý trénink pro horská kola.
 
Katík
Prodejní místo
Tadyse píše že známku prodávají v Muzeu Prostějov,ale vůbecji tam neprodávají.Mají jen známku Prostějova. A paní říkala že s Kosířem nemají nic společného tak proč mají prodávat známku.
 
Blanka
Známku měli jak v Čechách pod Kosířem, tak na Černé věži v Drahanovicích.
 
Windwalker
Úchvatné!!!!!!!!!!!!!!!
Je to tady dokonalé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Úchvatné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( bydlím tady )
 
Turtle
Já jsem tuhle známku koupil ve Střížově na Zahradní železnici pana Karla Váni. Ale vůbec mi to nevadilo,
protože na Kosíři jsem byl mockrát a asi ještě mockrát budu... Ale Zahradní železnice Střížov (Střížov č.p.
101) stojí za to. Zajeďte se tam podívat každý sudý víkend 10 - 17 hod. s polední pauzou 12 - 13 hod.
 
Michal
Já sem ji koupil ve Slatinkách v obchodě. Prodavačka ani nevěděla kolik má za to chtít peněz...
 
Claricia
Byla jsem 30. prosince v Prostějově, známku bylo možné bez problému koupit v muzeu, jen nedají vybrat, což je
celkem škoda. Každopádně jsme neváhali a z Prostějova jsme se na Kosíř rovnou vydali. :o)
 
alpenstock
Známka je
ode dneška (23.11.) k zakoupení v pokladně muzea v Prostějově
 
Ila
Známka bez problémů zakoupena na zámku, kde se nachází výstavní síň J.Mánesa
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek