Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1027 - Větrný mlýn Ruprechtov


Popis

Unikátní větrný mlýn u silnice z Jedovnice do Vyškova, jediný na světě, který má místo lopatek tzv."Halladyovu turbínu".

Mapa

Navštívil jsem Větrný mlýn Ruprechtov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Andrle, Ruprechtov 37
Toto místo prodává také turistickou známku
Větrný mlýn Ruprechtov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Masarykovo náměstí 1, Vyškov
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Křtiny - infocentrum
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Vyškov
Poloha:
49°19'57.5"N 16°50'53.12"E
Hodnocení:
2.607
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1027 - Větrný mlýn Ruprechtov


21.05.2022 - dostupná s menšími problémy
12.03.2022 - dostupná bez problému
26.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Veselá
Michaela Veselá
známka
Na zámku v Křtinách
 
Ivo Čečman
Ivo Čečman
Návštéva v neděli 31.10. 2021
Moc hezká prohlídka Větrného mlýna. Velmi fundovaný výklad přimo od majitelů památky. Veškeré turistické suvenýry byly dostupné včetně i výroční poštovní známky s motivem mlýna. Moc se nám tu líbilo Mlýn je opravdu technickým unikátem.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra ve Vyškově.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
4. 7. 2010
Turistickou známku jsme sehnali v restauraci Andrle.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Mlýn přes sezónu nedostupný - pronajímají ho. Tolikrát zde psaný Pomeranch, je nyní uzavřená chata, rovněž k pronájmu. Do restaurace ani obchodu jsem nešel.
 
Hana Novosadová
Hana Novosadová
Větrný mlýn Ruprechtov
Znamka zakoupena v restauraci Pomeranch za 35kc a mlyn od kvetna do konce zari zavren, je tam mozne ubytovani, pro verejnost prohlidky od rijna do dubna.
 
Václav Vosecký
Václav Vosecký
dostupnost
Bohužel v květnu mlýn zavřený, známka zakoupena na recepci v hotelu v Ktřinách spolu dalšími 6 tz
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Větrný mlýn Ruprechtov
Známka zakoupena v hospůdce Pod Větrným mlýnem za 30Kč.
 
ALEŠ TOMICA
ALEŠ TOMICA
známka
Restaurace Pomeranch u rybníka, Ruprechtov - známka dostupná ale za 40,-
 
Libor Neupauer
Libor Neupauer
sobota
V sobotu v jednu odpoledne známka pouze v hosp. Pod Větrným Mlýnem (pomineme-li pomlouvaný Pomeranch, který je navíc od mlýna nejdál). Hospůdka se nachází stranou od hlavní cesty - když si zvětšíte přilehlou mapu, pak hledejte parkoviště u obecního úřadu pod částí Za Humny. Známka za 25, pivo bohužel podprůměrné.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
Známka
Zakoupena v hospodě pomeranch za 40kč.6e se nestydí.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V pátek 8.8. TZ dostupná bez problému v obchodě v Ruprechtově za 30 Kč.
 
Pavla
23.7.2014
Asi 100m před mlýnem je čevenobílá páska - vstup zakázán - nerušit. Mlýn je přístupný jen od listopadu do dubna - jinak slouží jako ubytování :-( . Známka v restauraci Pomeranch za 40,- a zmatená servírka, která neuměla vydat zpět peníze.
 
milan
milan
stále 40Kč!!!!
 
Jelcin
V místním obchodě turistickou známku neměli. Nakonec jsem ji zakoupil v restauraci Pomeranch za 40 Kč!!!
 
Martin
Stejná situace, jako u kolegy přede mnou.
 
Tulačka
Re:
Jiřane, musím s tebou i po víc jak 3 letech souhlasit. Známka za 40.- mě vytočila, cesta ke mlýnu zavřená a restaurace - servírka protivná, naštvaná jsem odjížděla.
 
Jiřan
Předraženou známku za 40 kč jsme byli nuceni koupit v restauraci Pomeranch u rybníka,protože nikde jinde jsme ji nesehnali.Mlýn jako takový jsme viděli pouze z venku,neb byl zavřen.Ještě jednou k té restauraci,,,gastro zážitek,,,již nikdy více.
 
hynek z
PŘÍLIŽ PŘEDRAŽENÁ ZNÁMKA
Známku jsem byl nucen zakoupit v Restauraci Pomeranch u rybníka za 40 korun! Je až drzost,co si tam ta ženská dovoluje!
 
Zero
TZ dostupná v restauraci Andrle i přímo ve mlýně.
 
Zdena
Známka zakoupena v ranči u rybníka za 40 Kč
 
apple123
TZ
Známku by měli umístit do nějakého objektu, co je poblíž. A k mlýnu dát ceduli TZ zakoupíte tam a tam...mlýn zajímavý, ale hledání známky je pak detektivka..
 
Kanar.21
známka koupena bez problému v restauraci Anderle - restaurace je na opačné straně obce než mlýn, na stejné straně cesty jak mlýn - je tam i cedule. Známek dostatek, obsluha pohodová
 
jirkacek
Mlýn Ruprechtov
Dodávám k mému předešlému příspěvku, že další informace, fotky a zajímavosti najdete na turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a můj turistický cíl - Větrný mlýn Ruprechtov. Dozvíte se víc.........
 
tomas
znamku maji v obchodě se samolepkou za 25 kč v sobotu zaviraji v 11 .oo hod.
 
Bruno
Dostupnost TZ hrozná, přes léto se v něm ubytovává, tudiž není přístupný (cedule - Nerušte hosty). Restaurace se otevírají až odpoledne. Zklamání.
 
Tomica Aleš
12.6. - Větrný mlýn Ruprechtov - ZAVŘENO !!! - Hospůdka pod Větrným Mlýnem, Ruprechtov - známku NEMAJÍ ale prý je objednali. - Restaurace Anderle, Ruprechtov - uzavřená společnost - NEDOSTUPNÁ !!!Jinak za pěkného počasí stojí za zhlédnutí.
 
Deda-Jarda
Restaurace pod Mlýnem otevírá až v 16 hod. Restaurace Anderle otevírá v sobotu a neděli ve 12 hod. jinak až v 16 hod. V reatauraci Anderle nám známku prodali bez problénů i před otevírací dobou.
 
Roman Vagner
Ruprechtov
restaurace Anderle je hned u modré tur. trasy směr Vyškov otevřeno denně, kromě úterý od 12 - 22, o víkendu od 11 (zde jsem známku koupil a měli jich plno) Restaurace Pod větrným mlýnem je u zelené tur. trasy směrem Kuchlov, otevřeno má myslím každej den, kromě neděle, od 14-22, v sobotu od 8-18. Mlýn stojí za zhlédnutí, je od něj i hezký výhled do okolí
 
jirkacek
Nádherný mlýn
Na závěr výletu jsme dne 18.10.2008 navštívili tento nádherný mlýn, jehož interér, jak jistě víte , je otevřený a přístupný pouze v říjnu o víkendech od 14-17. Vstupné zanedbatelné, moc pěkný interiér. Pustí vám zde cca 10 minut DVD o historii mlýna ( je možno zakoupit za 70 kč ). Pěkné razítko. Po předchozí domluvě je možná prohlídka pro minimálně 10 osob v měsících listopad až duben. Ptáte se co se zde děje od května do září..? Je to jednoduché. Zahraniční cestovní kancelář mlýn pronajímá pro zahraniční klientelu ( asi za nemalé peníze ). Známky dostupné ve mlýně bez problému. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Marťas
V neděli, 24.8. jsme zamíříly do okolí ruprechtovska a pa k jsme zašli na pivečko k andrlům. Docelá útulná hospůdka, ale bohužel se to samé nadá říct o obsluze. na paní ve středních letech (i hůř) bylo jasně vydět, že jí tato práce jasně nesedí. Asi má nějaký komplexy z lidí. Absolutně nedoporučuji
 
Pítrs
umístění
Je sice paradox,že se známka nedá sehnat přímo na místě,ale dávat známky do restaurací a hospod je nejšťastnější řešení,jelikož tato zařízení(narozdíl od mnoha infocenter)fungují prakticky denně až do pozdních hodin..
 
Pivoš
V sobotu,26.4. měli u Andrle jak na potvoru nějakou soukromou akci,takže to zachránila Hospůdka pod větrným mlýnem. Když slezete dolů k Andrlemu,jděte doleva a po pár krocích strmě nahoru doprava kolem OÚ. Anebo od zastávky Ruprechtov (ta první se jmenuje R.,u hřbitova) po zelené značce směr Kuchlov,je to tak 200 m. Ale ta hospoda je neútulná,vlhká a studená. Brrr!
 
Filip
Známka zakoupena dnes, tj. v neděli asi v 1130 hodin v restauraci Anderle. U hlavní cesty na ni upozorňují cedule, tak se nedá minout. Zkoušel jsem najít taky Restauraci pod Větrným Mlýnem, ale narazil jsem jenom na ceduli, ale nenašel jsem ji. Nutno ovšem podotknout, že jsem se o to ani moc nesnažil. Otvíračka je asi od 1000 nebo 1100, do večera. Alespoň doufám, docela v pohodě.
 
Pařez
V hospodě Pod větrným mlýnem jsme dali pivko, kávu a TZ. Tu první mi dali bez lístku, po reklamaci byla vyměněna.
 
Pinďa
Nechci být hnidopich,
ale sdělení, že k této TZ zatím nikdo nic nenapsal, se nezakládá na pravdě. Jsem si na více než sto procent jistý, že vloni se zde několik příspěvků potulovalo a jeden z nich byl určitě můj. Otevírací dobu mlýna nebudu komentovat, protože to nejzajímavější je stejně vidět z venku. Známku jsem bez problémů koupil u Anderlů, mají jich plný visánek. Vaří dobré kafe a mají tam tuze útulno. Otevřeno je kromě úterý každý den od vpoledne do noci. Restaurace je mimo hlavní silnici, proto přidávám návod. Stoupněte si zády ke hřbitovní brance, poté přejděte silnici a vydejte se pod kopec.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek