Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 604 - Veveří


Popis

Středověká pevnost na břehu Brněnské přehrady, donedávna v držení armády, nyní přístupná veřejnosti.

Mapa

Navštívil jsem Veveří

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hrad Veveří, hlavní pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Hrad Veveří - 1. nádvoří - občerstvení
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum POD KROKODÝLEM, Radnická 8, Brno
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum TO JE BRNO, Panenská 1, Brno
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-město
Poloha:
49°15'24.92"N 16°27'45.25"E
Hodnocení:
2.748
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 604 - Veveří


09.04.2022 - dostupná bez problému
22.07.2021 - dostupná bez problému
07.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milan Eliáš
Milan Eliáš
vstup do hradu
Bohužel do pokladny kde se prodávají turistické suvenýry se lze dostat pokud u vchodu zaplatíte 50,- kč - jinak ne !!!
Asi tam úřadují nějací "divní" Moraváci.....
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru POD KROKODÝLEM. Mají je i na hradě.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Veveří
Nádherný hrad, byť díky skvělé památkové péči našeho milovaného minulého režimu patří do kategorie, kdy musíte mít představivost vidět to, co by mohlo být, spíš než to, co zatím skutečně je. Ale mnoho už je opraveno a zejména krásně vymalovaná jídelna by se neztratila na nejednom hradě který je v lepším stavu.

Také mě překvapilo, jak je hrad ve skutečnosti obrovský, na fotkách se často ukazuje jen hlavní palác s věží (konec konců i na motivu TZ) a ve skutečnosti se hradní areál táhne desítky metrů na obě strany.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Vstupné do areálu je 30 Kč. Hrad je z venku moc pěkný a stále na něm probíhají rekonstrukce. Je zde občerstvení stánky se suvenýry. Areál je velký na jednu z věží se dostanete zdarma. Absolvovali jsme prohlídku s průvodcem a i když byl hrad vyrabován a věci zde mají zapůjčeny dokázal nás zaujmout svým výkladem o historii hradu jeho majitelích. Zkrátka bylo na něm vidět, že se o historii zajímá a měl obrovský přehled. Prohlídku mohu doporučit a návštěvu určitě taky.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
hrad
koupeno na hradě
 
David Oulehla
David Oulehla
604
Zakoupena na Špilberku
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Veveří
Známka zakoupena v Brněnském IC.
 
Zchátralý hrad
zchátralý hrad
Na hradě bohužel bylo za socialismu učiliště takže je vše dost zničené. Postupně se vše rekonstruuje, ale postupuje to pomalu. Opravené místnosti až na konci prohlídky spolu s krásným výhledem z mostku vylepšují dojem. Zvenku je moc pěkný.
 
richard zorychta
hledam
Info centrum brno -ul.mècova-hledam prodejnu suvenýrů s fotografiemi herců a zpěváků.Kdysi sídlila na ulici vèveri.Prosím zadejte MI kde sídlí dnes.DEkuji zorychta.
 
jerry720
Veveří.
Návštěva v neděli 07. 04. 2013. Vstupné do hradního areálu je pro dospěláka 20 kaček, prohlídka hradní expozice se pak platí ještě zvlášť. Pěkný výhled na areál hradu je z Prachové věže a z ochozu v Příhrádku. Víte, že o hradním mostu z roku 1896 se tvrdí, že je tvořem jednou z prvních železobetonových konstrukcí v bývalé Rakousko-uherské monarchii? TZ bez problému pořízena v pokladně hradu.
 
Nevařil Ladislav
Absolvoval jsem lesnické učiliště na hrade Veveří v r.1967/1969. Letos jsem se konečně po letech dostal na hrad.Hodně se změnil a zchátral.Vzpomínky mám ale stále hezké.
 
joshula
V pokladně už s nálepkou za 30kč. Všem doporučuji k návštěvě.
 
vláďa
Na hrad jsme dorazili po červené z Veverské Bítýšky. Známka v pohodě v občerstvení a nazpět jsme do Bítýšky jeli lodí. Bezva výlet.
 
kuba
Veveří
Hrad pěkný a měli tam i výstavu dravců.TZ sem sehnal v občerstvení za 25 Kč.
 
Lucca
Známek v bufetu na nádvoří dostatek (stále za 25,-Kč), v pokladně také dostatek.
 
meera
Dvojí ceny
Ve stánku s občerstvením je známka ještě za 25, ale v pokladně hradu už za 30 (bez samolepky).
 
alex
veveří
na hradě není moc k vidění,ale je zajímavý tím, jak probíhají opravy.
 
Dušan
Známky už mají také na pokladně hradu. Plavba lodí a prohlídka hradu stojí za jedno odpoledne. Nová přístupová cesta je super a v hradu už mají také nábytek. Jediný problém je občerstvení - fuj, fuj, fuj.
 
Pařez
TZ jsme chtěli koupit v Hotelu Nový Dvůr, ale bylo zavřeno. Podle otvírací doby mělo být otevřeno, ale ani ve výloze žádná nabídka restaurace, tak nevím, jestli vůbec fungují.
 
jarka
TZ je nyní dostupná v íčku pod Starou radnicí.
 
Janinka=o)
Hrad je sice zdevastovanej...Ale spojení prohlíka+výlet lodí po Brněnské přehradě nás všechny opravdu nadchl
 
Zuzana
pro hellenu
"Krásný" případ typické české povahy, něco obejít a pokud možno neplatit vstupné. Ják jste se dostali na prohlídku, nechali jste se pronést v batohu?!!!
 
Honza
Známku prodávají v občerstvení v areálu hradu.
 
Michaela
Moc pěkné
Velice mile mě překvapila prohlídka hradu. Spoustu věcí jsem nevěděla a díky šikovné slečně (paní) průvodkyni jsem se hodně dozvěděla.
 
hellena
tak na tento hrad bych pozvala všechny komunisty, aby se podívali na tu zkázu, co způsobili... betonové nástřiky v interiérech(!!!), luxfery, naprostá devastace... Obnova je jen velmi pomalá a hlavně finančně náročná... ale návštěva opravdu stojí za to, doporučuju! vstupné 10 Kč jsme neplatitli, protože jsme hrad obešli a vlezli tam tou druhou branou, kde byl nápis "pozor staveniště":) ale jinak místo to jednou snad bude zase nádherné...
 
Arwiel
MMntalně známku nemají ale dá se sehnat v IC v Brně.Na hradě je ještě mnoho práce potřeba k tomu aby to opravdu stálo za to.Ale každopádně stojí za návštěvu.
 
Arwiel
MMntalně známku nemají ale dá se sehnat v IC v Brně.Na hradě je ještě mnoho práce potřeba k tomu aby to opravdu stálo za to.Ale každopádně stojí za návštěvu.
 
Tatík
Už je hotová přístupová cesta od přístaviště k parkovišti-krásné mostky i studánka. Hrad je obrovský, uděláno hodně práce (střechy, vyhlídka). Turistické známky měli pouze v občerstvení. Opravdu dvojí vstupné, 10,- Kč u brány a 50,- za prohlídku. Interiéry jsou zdevastované, v hraběcí ložnici luxfery, místy na stěnách a podlaze kvalitní beton. Za pár let by ale hrad mohl být hezčí než Karlštejn.
 
Pavla
TZ jsme koupili v Brně v IC, tak jsme se vydali hrad navštívit. Jeli jsme tram do přístaviště a pak lodí k hradu. Pěšky je to asi 15 minut. Staví se kolem cesty něco nového s dřevěnými mostky - asi cyklostezka, každopádně tam bude bezpečněji než na silnici.
 
gerbera
Známka zakoupena v Hotelu v Novém Dvoře za 20,-- Kč.
 
790511
První známka
Známky jsem si nikdy nekupoval, ale v sobotu na Veveří jsme si se slečnou řekli, že to zkusíme, když je mají skoro všude kam přijdeme. Možná nás to inspiroalo i proto, že "prodejna" suvenýrů (spíš takový stoleček ve dveřích) kromě známek nabízela už asi jen 2-3 jiné druhy zboží. Prodavačka ale byla bez problémů.Za vstup do areálu hradu jsme zaplatili 10,-Kč a 5,-Kč pro studenty. Na prohlídku za dalších 50,-Kč už jsme nešli. Ke vstupence jsme ale dostali lístek na ochutnávku v hradní vinotéce. Bylo nám nabídnuto výborné růžové víno. Poplatky za vstup se sice můžou zdát nepopulární, ale oprava tak zdevastovaného hradu stojí jistě nemalé prostředky. Narozdíl od památek, které měly větší štěstí se tady musí řešit vše od stavebních úprav až po vnitřní vybavení. Vytknul bych spíše absenci bezpečné cesty od přístaviště lodní dopravy k hradu. V místech kde to nejde lesem se musí jít po frekventované silnici s několika zatáčkami.
 
Lukašenko
V Informačním centru pod radnicu je známka dostupná úplně bez problémů.
 
Milan
-Známka dne 19.8.2006 dostupná bez problému-mají ji v suvenýrech vedle občerstvení!
 
Jajinka
Hruza des po druhe
Ahoj...vcera jsme jeli jen pro znamku, protoze na prohlidce jsme byli uz driv a znamku zapomneli koupit. Obehli jsme si stejnou trasu jako armando, jen s tim rozdilem, ze jsme hrad navstivili asi v devet rano, ale slecna, co v suvenyrech prodava jaksi nebyla na svem miste. Cekali jsme asi 45 minut, a kdyz jsme se konecne dockali, slecna nas odeslala uplne jinam...Prohlidku bych taky nedoporucovala snad jen prohlidku exterieru...na hrade vam ukazou jen beton z 20.stoleti s antikomunistickym komentarem :-)
 
armando
HRŮZA NA HRADĚ
dnes jsem navštívil Hrad Veveří a věřte že není oco stát!!!! třeba za 5let to bude lepší. Hrad je prazdný a devastovaný.Když jsem si chtěl koupi TZ zažil jsem cestománii.Popis trasy:1) pokladna u brány "TZ nemáme možná na hlavní pokladně"2) hlavní pokladna "TZ mají v suvenýrech"3) suvenýry "TZ nemáme zkuste v občerstvení"4) občerstvení "TZ cotoje?!? jo máme"hurá mám TZ z toho lítání po nádvoří jsem dostal ne něco chuť.Tak jsem si v občerstvení objednal smažený sýr s hranolkama.za 5 minu jsem dostal co jsemchtě a i to co jsem nechtěl.První hranolka byla OK jak má být usmažená a horká, ale to co jsem zažil dalším soustem TO JE HNUS VELEBNOSTI! asi jsem dostal hranolky včerejší nedej Bože po někom. Okamžitě mě přešlachuť a všechno jsem jim to vrátil, se slovy, že jsem si objednal svoji porci a né že budu dojídat po někom.HRAD VEVEŘÍ UŽ RADĚJI NIKDY!!!!!
 
Káťa + Jindříšek
Začali jsme sbírat známky! Včera! :)
 
Káťa + Jindříšek
Začali jsme sbírat známky! Včera! :)
 
Kořenka
Ahoj kamarádi
taky jsem byla na Veveří a souhlasím s Gábinou. Každopádně, hrad je to super a kdyby to uvnitř nezdevastovali
učňové dob komunistických,tak by to taky vypadalo jinak. Jinak, opravdu 50,- je moc , nato, že tam nic neni
(interiér), není to moc dobrá motivace a takhle páni veverští nevydělají. "Milá děfčata" byla fakt
děsná!Jsou tam, Gábino, pořád ty samé! :-)Turistickou známku jsem si koupila na hradě v
suvenýrech.papa Kořenka
 
Gábina
Čau turisti,
hrad Veveří je uvnitř opravdu ve velmi zdevastovaném stavu, prohlídka prázdných a plesnivých místností stojí
50 Kč. Byli jsme tam ve všední den a koupili jsme pohledy a když jsme se dotazovali na TZ, řekla ta dvě
"milá děvčata", co měla zrovna službu, že známky dostaneme JEN v SOBOTU a NEDĚLI v prodejně
suvenýrů. To nám přislo dost "na palici", když bylo evidentní, že o prohlídku hradu celkem není
výrazný zájem. Provozovatel by si měl návštěvníky hýčkat a rozmazlovat a nejednat tak, jak ty dvě dívky.
 
Pepa
Známku na hradě nemají. Suvenýry na hradě zavřené. Nakonec jsem ji zakoupil v IC na radnici v Brně. Tam jich
mají větší výběr z okolí. Prohlídka hradu je pěkná.
 
sam03
TZ mají v prodejničce Mapy-suvenýry ve dvoře předhradí.
 
Pirko
V IC v Brne na Radnicke ulici znamka dostupna a otevreno i v nedeli.
 
Simča S.
Smíšené zážitky
Hrad se opravuje, ale přesto je přístupný. V pokladně ochotní, dost suvenýrů, výklad zajímavý a příjemná
slečna. Jediné zklamání - použít WC, umístěné na plném slunci ve dvou plastových kadibudkách bez vody!!! bylo
ve 30°C ve stínu utrpení!S.
 
Michal a Lenka
Známky neměli ani na hradě, ani v hotelu Nový dvůr. Holt smůla. Budem se muset podívat v KICu. Každopádně
doporučujeme návštěvu... !!!
 
Tomáš
Na hradě Veveří v letošní sezoně pořádají každý víkend nějaké akce. Před pěti lety to byla ruina, dnes to tam
žije. Známky prodávají v pokladně uvnitř areálu. Je tam hezky. Na kole z Brna pěkná projížďka.
 
Clar
Známku jsem konečně ulovila - ovšem ne na hradě, ale v infocentru v Brně. Mají jich dost, takže není problém
získat tuto známku i v zimě. :o)
 
Šráma
Známky mají
Známky už byly i na hradě!!! Krásný výlet,když tam pojedete lodí po brněnské přehradě!!!Pozor!!!Voda je plná
sinic!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek