Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1874 - Vochlická rozhledna u Lubence


Popis

"Vochlická rozhledna leží 4 km severně od Lubence a 50 km jihozápadně od Loun a byla vybudována v druhé polovině 19. století. V roce 2007 rozhlednu začalo opravovat sdružení "Za záchranu kostela sv. Jilji" a v roce 2010 byla rozhledna slavnostně otevřena. http://www.vitraze.skloart.cz/kostel-sv-jilji"

Mapa

Navštívil jsem Vochlická rozhledna u Lubence

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodejna Skloart, Chýšská 109, Lubenec (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°9'8"N 13°19'1"E
Hodnocení:
2.7
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1874 - Vochlická rozhledna u Lubence


13.10.2019 - dostupná bez problému
10.08.2019 - dostupná bez problému
12.08.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v Muzeu vitráží v Libyni, kde Vám od rozhledny půjčí klíče. U muzea se dá parkovat, k rozhledně pak vede polní cesta. Nedoporučuji s kočárkem. Z rozhledny je hezký výhled, uvnitř pak spousta fotek z rekonstrukce. Jako perlička je zde vyvěšena pověst o Dejmalce, která je v rozhledně zpodobněna na zdi. Návštěvu doporučuji spojit s návštěvou Muzea vitráží. Je zde velice milý a ochotný personál, který zde provádí a podílí se na rekonstrukcích obou objektů. Byl jsem z návštěvy mile překvapen :-)
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a místo
známka zakoupena v kostele sv. Jiljí včetně zapůjčení klíčů od rozhledny. Výhled jen na jednu stranu, ale pěkná kamenná rozhledna, kterou nadšenci krásně opravili.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Vochlická rozhledna
V sobotu dopoledne od 8-12 hod známka dostupná v prodejně Skloartu v Lubenci, v odpoledních hodinách 13-17 pak v kostele sv. Jiljí v Libyni, kde půjčují i klíče od rozhledny. Výhled sice omezený, ale i tak stojí toto místo za návštěvu.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Vochlická rozhledna
Turistická známka koupena v kostele sv. Jiljí ve kterém se nachází vitrážové muzeum. V kostele půjčují i klíče od rozhledny. K rozhledně se vydáte od kostela po značené žluté, je to cca. 15 minut chůze do mírného kopce. Z rozhledny trochu zklamání, výhled je značně omezený a okolí rozhledny celkem neudržované. Rozhledna je zajímavá kamenná stavba, údajně nejstarší u nás. Místo alespoň stojí za návštěvu. Více se mě líbil samotný kostel sv. Jiljí s vitrážovým muzeem.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Zajímavé místo
Víc než opravdu trochu omezený výhled zaujme historie rozhledny. Nedávno ji jako naprostou ruinu objevila skupina nadšenců a zajistila její rekonstrukci. Patrně je to nejstarší dodnes stojící rozhledna s turistickým určením na území ČR. Za vidění rozhodně stojí i rodící se muzeum vitráží v postupně rekonstruovaném kostele sv. Jiljí v obci Libyně pod rozhlednou. Klíče od obou objektů Vám ochotně zapůjčí ti, kteří se o jejich rekonstrukci zasloužili - manželé Kantovi v umělecké dílně Skloart ve 2 km vzdáleném Lubenci. A budete-li mít zájem, přidají i zajímavé vyprávění o kostele i rozhledně.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Známka zakoupena ve Skloartu v Lubenci. Zapůjčili mi klíče od rozhledny i kostelíka sv.Jiljí s tím,
že je můžu nechat u sousedů u kostelíka. NEUVĚŘITELNÉ. Ale funguje to.
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
Pochvala
Známka koupena i s TZ 1919 Kapucínské skály Ležky v muzeu sv.Jiljí. Paní byla velice ochotná a podala o místě i rozhledně opravdu skvělé informace.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Vochlice
6.9.2014 (neděle), TZ zakoupena ve vitrážovém muzeum v kostele sv.Jiljí v Libyni, kde nám byl zapůjčen i klíč. Rozhledna z venčí pěkná ale uvnitř v horším stavu, jednak se nahoře přemnožily mouchy :( a výhled je taktéž omezený, asi se o rozhlednu nestarají, škoda
 
Bob
20.04.13. známka v pohodě dopoledne dostupná ve Skloartu spolu s TZ 1919 Kapucínské skály Ležky... Paní je velmi ochotná a půjčí vám i klíče od rozhledny a od kostela Sv. Jiljí v Libyni, ve kterém ted probíhají archeologické práce... Obojí velmi zajímavé...
 
jíra
Známka zakoupena v prodejně Skloartu, měli i č. 1919. Pokud je rozhledna zavřená, půjčíte si klíč a čeká vás příjemné překvapení v podobě opravené kamenné rozhledny. Doporučuju navštívit i kostel, jak popsáno v předchozím příspěvku. Ať se místním nadšencům daří !
 
staňa
kouzelná rozhledna
Známku jsme zakoupili přímo na rozhledně ,otevřeno je pouze v So a v Ne odpoledne. Rozhledna je opravdu kouzelná, krásně opravená. Milá obsluha, byl nám zapůjčen i klíč od rekonstruovaného kostela v Libyni, u něhož jsme měli zaparkované auto. Od kostela je to k rozhledně cca půl km polní cestou po žluté. Rozhledna i rekonstrukce kostela vypovídají o velkém nadšení a elánu lidí, běžte se podívat.A nezapomeňte v kostele na vitráže.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2608 Turistických známek
2457 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek