Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1874 - Vochlická rozhledna u Lubence


Popis

"Vochlická rozhledna leží 4 km severně od Lubence a 50 km jihozápadně od Loun a byla vybudována v druhé polovině 19. století. V roce 2007 rozhlednu začalo opravovat sdružení "Za záchranu kostela sv. Jilji" a v roce 2010 byla rozhledna slavnostně otevřena. http://www.vitraze.skloart.cz/kostel-sv-jilji"

Mapa

Navštívil jsem Vochlická rozhledna u Lubence

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodejna Skloart, Chýšská 109, Lubenec (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°9'8"N 13°19'1"E
Hodnocení:
2.667
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1874 - Vochlická rozhledna u Lubence


12.08.2018 - dostupná bez problému
18.07.2018 - dostupná bez problému
03.06.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a místo
známka zakoupena v kostele sv. Jiljí včetně zapůjčení klíčů od rozhledny. Výhled jen na jednu stranu, ale pěkná kamenná rozhledna, kterou nadšenci krásně opravili.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Vochlická rozhledna
V sobotu dopoledne od 8-12 hod známka dostupná v prodejně Skloartu v Lubenci, v odpoledních hodinách 13-17 pak v kostele sv. Jiljí v Libyni, kde půjčují i klíče od rozhledny. Výhled sice omezený, ale i tak stojí toto místo za návštěvu.
 
Petr Záhora
Petr Záhora
Vochlická rozhledna
Turistická známka koupena v kostele sv. Jiljí ve kterém se nachází vitrážové muzeum. V kostele půjčují i klíče od rozhledny. K rozhledně se vydáte od kostela po značené žluté, je to cca. 15 minut chůze do mírného kopce. Z rozhledny trochu zklamání, výhled je značně omezený a okolí rozhledny celkem neudržované. Rozhledna je zajímavá kamenná stavba, údajně nejstarší u nás. Místo alespoň stojí za návštěvu. Více se mě líbil samotný kostel sv. Jiljí s vitrážovým muzeem.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Zajímavé místo
Víc než opravdu trochu omezený výhled zaujme historie rozhledny. Nedávno ji jako naprostou ruinu objevila skupina nadšenců a zajistila její rekonstrukci. Patrně je to nejstarší dodnes stojící rozhledna s turistickým určením na území ČR. Za vidění rozhodně stojí i rodící se muzeum vitráží v postupně rekonstruovaném kostele sv. Jiljí v obci Libyně pod rozhlednou. Klíče od obou objektů Vám ochotně zapůjčí ti, kteří se o jejich rekonstrukci zasloužili - manželé Kantovi v umělecké dílně Skloart ve 2 km vzdáleném Lubenci. A budete-li mít zájem, přidají i zajímavé vyprávění o kostele i rozhledně.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Známka zakoupena ve Skloartu v Lubenci. Zapůjčili mi klíče od rozhledny i kostelíka sv.Jiljí s tím,
že je můžu nechat u sousedů u kostelíka. NEUVĚŘITELNÉ. Ale funguje to.
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
Pochvala
Známka koupena i s TZ 1919 Kapucínské skály Ležky v muzeu sv.Jiljí. Paní byla velice ochotná a podala o místě i rozhledně opravdu skvělé informace.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Vochlice
6.9.2014 (neděle), TZ zakoupena ve vitrážovém muzeum v kostele sv.Jiljí v Libyni, kde nám byl zapůjčen i klíč. Rozhledna z venčí pěkná ale uvnitř v horším stavu, jednak se nahoře přemnožily mouchy :( a výhled je taktéž omezený, asi se o rozhlednu nestarají, škoda
 
Bob
20.04.13. známka v pohodě dopoledne dostupná ve Skloartu spolu s TZ 1919 Kapucínské skály Ležky... Paní je velmi ochotná a půjčí vám i klíče od rozhledny a od kostela Sv. Jiljí v Libyni, ve kterém ted probíhají archeologické práce... Obojí velmi zajímavé...
 
jíra
Známka zakoupena v prodejně Skloartu, měli i č. 1919. Pokud je rozhledna zavřená, půjčíte si klíč a čeká vás příjemné překvapení v podobě opravené kamenné rozhledny. Doporučuju navštívit i kostel, jak popsáno v předchozím příspěvku. Ať se místním nadšencům daří !
 
staňa
kouzelná rozhledna
Známku jsme zakoupili přímo na rozhledně ,otevřeno je pouze v So a v Ne odpoledne. Rozhledna je opravdu kouzelná, krásně opravená. Milá obsluha, byl nám zapůjčen i klíč od rekonstruovaného kostela v Libyni, u něhož jsme měli zaparkované auto. Od kostela je to k rozhledně cca půl km polní cestou po žluté. Rozhledna i rekonstrukce kostela vypovídají o velkém nadšení a elánu lidí, běžte se podívat.A nezapomeňte v kostele na vitráže.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2538 Turistických známek
2318 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Infocentrum turistických známek

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek